Kviečiame minėti Europos savarankiško gyvenimo dieną

Palangos tiltas, 2023-04-28
Peržiūrėta
1019
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kviečiame minėti Europos savarankiško gyvenimo dieną

Gegužės 5 d. yra minima kaip Europos savarankiško gyvenimo diena. Savarankiškas gyvenimas reiškia, kad žmogaus laisvės ir orumas atsiranda tuomet, kai žmogus pats kontroliuoja savo gyvenimą, pats sprendžia, kur ir su kuo gyventi, ko siekti gyvenime, o ne kiti nusprendžia už jį. Žmogaus su negalia savarankiškam gyvenimui būtina pagalba, kad būtų kompensuojamos dėl negalios patiriamos kliūtys, ir ji turi būti asmeninė, kadangi kiekvieno žmogaus poreikiai yra individualūs. Savarankiško gyvenimo visuomenėje sąlyga yra prieinamos bendrosios paskirties paslaugų sistemos, kokios yra švietimas, sveikata, darbas ir užimtumas, skirtos visiems žmonėms.

Todėl asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ kviečia  švietimo įstaigas prisijungti minint šią dieną.

Šios dienos metu galima suteikti asmeninę pagalbą jūsų švietimo įstaigų aplinkoje besimokantiems mokiniams su negalia, mokytojams su negalia, ar padėti miesto aplinkoje tuo metu sutiktiems žmonėms su negalia. Nesvarbu, ar tai būtų pagalba (jei tokios reikia, nes pat asmuo su negalia turi nuspręsti!) pakliūti į mokyklą, būnant mokykloje pagalba judėti, nusirengti, apsirengti, komunikuoti, valgyti valgykloje. Idėjų gali būti pačių įvairiausių, o juk padėti yra nesunku. Prašome įamžinti (kokiu būdu jums yra geriausia) suteiktos pagalbos procesą ir socialiniuose tinkluose paskelbiant įrašą jį pažymėti #Europossavarankiškogyvenimodiena2023.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 15 dieną visoje Lietuvoje švenčiama Žolinė. Bažnyčios rengia iškilmingus atlaidus ir mini Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną. 


Gegužės 5 d. yra minima kaip Europos savarankiško gyvenimo diena. Savarankiškas gyvenimas reiškia, kad žmogaus laisvės ir orumas atsiranda tuomet, kai žmogus pats kontroliuoja savo gyvenimą, pats sprendžia, kur ir su kuo gyventi, ko siekti gyvenime, o ne kiti nusprendžia už jį.


Šių metų pavasarį Šventojoje startavęs renginių ciklas „Šventoji - vėjų žemė“ baigia savo kelionę šventėje per Baltų vienybės dieną.


Artinasi Rudens lygė. Šiemet astronominis lygiadienis – dienos ir nakties susilyginimas – įvyks rugsėjo 23 dieną.


Projektas „Žmonės sportuoja“ tęsiasi ir kviečia nuo rugpjūčio 1 d. jungtis į treniruotes gryname ore. 


Projektas „Žmonės sportuoja“ vėl sveikinasi su visais aktyvaus laisvalaikio mėgėjais ir kviečia nuo liepos 1 d. jungtis į treniruotes gryname ore. 


Kurorto gyventojai raginami jau dabar pradėti rengtis artėjančioms Užgavėnėms, juo labiau kad žiemos išvarymo šventė jau visai čia pat – kovo 1 d.


Palangos, Šventosios bendruomenes ir kurorto svečius kviečiame minėti Vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dieną. Laukia įspūdinga programa, kuri kvies į bendruomenės bėgimą „Geltona Žalia Raudona“, šv. mišias už Lietuvą Palangos ir Šventosios bažnyčiose ir net tris koncertus. Palangoje.


Palangos miesto savivaldybė kviečia visus Palangos senjorus rytoj, šeštadienį, paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, kurios metu vyresniesiems gyventojams bus siūloma įvairių pramogų – prisiminti miesto istoriją, pasimėgauti kultūriniais renginiais, taip pat pasivaišinti kavinėse nemokama kava bei atrasti laiko ir kasdienei maldai.


Amžina taisyklė, kad nelaimės nesirenka tinkamo laiko, galioja absoliučiai visiems. Ir tiems, kuriems vieną liūdniausių dienų gyvenime reikia lipti į sceną ir dainuoti. Kad ir kas būtų nutikę už jos ribų. Patyrę scenos profesionalai dažnai kalba apie tai, kad žiūrovas niekada neturi žinoti, kas vyksta asmeniniame jų gyvenime. Tokį išbandymą prieš „Lietuvos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius