Latviai dailininkai pamėgo kurti Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-09-15
Peržiūrėta
1336
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Latviai dailininkai pamėgo kurti Palangoje

Praėjusį penktadienį viešbutyje „Gamanta“ prasidėjo II-asis tarptautinis Jūrmalos dailininkų pleneras, kuriame savo darbus pristatė ryškiausi Latvijos kurorto dailininkai: Dzintars Adienis, Ligita Caune, Erika Kumerova, Andrejs Germanis, Janis Jekabsons, Liene Martinsone ir Janis Veiss.

Atidarydamas plenerą „Gamanta“ savininkas ir meno mecenatas Alvydas Meškys sakė, kad nors pleneras vyksta gan trumpai, bet jis yra tęstinis – apjungiantis praėjusių metų darbus, jausmus ir prisiminimus.

„Džiugu, kad jūs suteikiate visiems galimybę prisiliesti prie meno per jūsų asmeninius gamtos potyrius, labai buvo įdomu jus stebėti dirbančius ir matyti, pavyzdžiui, kaip įdomiai, bet kartais skirtingai jūs matote kopas“, – dėkojo latviams A. Meškys.

Parodą jis vadino „labai stipria“ ir „produktyvia“, o tapybos darbuose vyraujantys laivų motyvai, anot kurorto meno mecenato, šiais metais – itin ryškūs.

Dailininkas iš Latvijos D. Adienis sakė, kad jam nuo praėjusių metų išliko „puikiausi prisiminimai“ apie plenerą ir dėkojo „Gamanta“ savininkams už galimybę dirbti viešbučio erdvėse ir rodyti jose savo darbus.

Beje, latvių dailininkų darbai papuošė ir viešbučio-restorano vidinę terasą, kuri dabar spinduliuoja energija ir šiluma.

Viešbučio direktorė Rita Meškienė vylėsi, kad viešbučio ir restorano svečius ryškūs tapybos darbai, eksponuojami kavinės erdvėje, nukels atgal į vasarą ar net Veneciją.

„Sulaukiame svečių iš viso pasaulio ir visiems esu jūsų tapybos darbų atstovė: pasakoju apie jus ir jūsų darbus“, – sakė ji.

L. Caune jau ir pernai dalyvavo „Gamantos“ plenere. „Palanga jau man tampa artima. Jūra – nuostabi ir įkvepianti, nors jūsų mediniai nameliukai yra šiek tiek skirtingi nei mūsų, latvių, prie Baltijos“, – sakė L. Caune, kuri, beje, nutapė viešbučio terasos vieną sieną ryškia, įdomia ornamentika. Dailininkė eksponuoja penkis akvarele tapytus savo darbus parodoje.

Paroda veiks iki spalio 15-osios.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savarankiško užimtumo rėmimą nuo liepos 1 d. keičia į skaitmeninės, žaliosios ir žiedinės ekonomikos tikslus orientuota parama verslui kurti.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Dvidešimt penkerių metų savosios veiklos sukaktį gruodžio mėnesį minėsianti Palangos kūrybinė grupė „Mostas“ nuo rugsėjo 26-osios iki spalio 21 dienos dailės mėgėjus kviečia į retrospektyvinę parodą Klaipėdoje, Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje. O spalio 19-ąją, 17.30 val., rengiamas susitikimas su „Mosto“ dailininkais.


Daugiau nei 170 namų prižiūrinčiam „Palangos butų ūkiui“ vadovauti ėmė Jurgita Trinskienė. 10-ies metų patirtį rinkoje turinti specialistė vardina artimiausius įmonės planus: gerinti paslaugų kokybę, plėsti jų spektrą, siūlyti vis patogesnį aptarnavimą bei nuolat kurti naudą gyventojams.


Jaunas žmogus, paklaustas, kas yra „geocache“, gal ir atsakytų, tačiau vyresnis – vargu. O tai, pasirodo, vis populiarėjantis visame pasaulyje lobio ieškojimo žaidimas. Lietuvių kalboje kol kas atitikmens šiam žodžiui nerasta, bet daugelis įprastai jį vadina tiesiog lobiavimu.


Per rugsėjį vykdytą projektą „Back on track“, skirtą Europos jaunimo darbuotojų mobilumui skatinti, 24 jo dalyviai iš Portugalijos, Italijos, Kroatijos, Vokietijos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos keturias dienas žygiavo iš Bernati (Latvija) į Palangą. Žygio tikslas – dalintis žiniomis apie patyriminį mokymą ir užsiėmimus lauke. Žygyje dalyvavo...


Palangą jau daugiau nei dešimtmetį garsinanti Stintų šventė įgauna tarptautinį atspalvį – antradienį Liepojoje (Latvija) pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas, kuriuo užtikrinamas Palangos ir Liepojos bendradarbiavimas turizmo srityje. Tarp dokumente numatomų bendrų abiejų miestų renginių – kiekvieną vasarį Palangoje ir Liepojoje vykstanti Stintų...


Latviai dailininkai pamėgo kurti Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 09 15 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį viešbutyje „Gamanta“ prasidėjo II-asis tarptautinis Jūrmalos dailininkų pleneras, kuriame savo darbus pristatė ryškiausi Latvijos kurorto dailininkai: Dzintars Adienis, Ligita Caune, Erika Kumerova, Andrejs Germanis, Janis Jekabsons, Liene Martinsone ir Janis Veiss.


Mažieji dailininkai parengė „Dovaną Palangai“

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 23 | Rubrika: Jūros vaikai

Gegužės 15 dieną Vaikų bibliotekoje rinkosi kūrybinių darbelių autoriai – Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos dailės skyriaus pradinio ugdymo klasių mokiniai, juos atlydėję tėveliai ir mokytojai. Čia iškilmingai atidaryta mokytojos Rasos Užpelkytės paruošta 14 mažųjų autorių paroda „Dovana Palangai“. Įvairiomis technikomis atlikti: piešti, tapyti...


Palangos grąžinimas Lietuvai vyko sudėtingai – Latvija visomis išgalėmis siekė išlaikyti žemes, kurios teikė priėjimą prie jūros, gintarą ir žuvį. 1918-ųjų vasario 16 d. Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe, prasidėjo Lietuvos ir Latvijos ginčai dėl Palangos ir Šventosios – Palangos ir Alūkštės apskrities. Ginčas užsitęsė beveik trejus metus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius