Lazdininkuose pradėtas spiningavimo sezonas

Aistas MENDEIKA, 2009-05-06

Gegužės 1-2 dienomis Žemaitijos žvejai Lazdininkų tvenkinyje (Kretingos rajonas) atidarė spiningavimo sezoną – čia įvyko Atvirojo Žemaitijos spiningavimo čempionato pirmieji du  turai, kuriuos surengė net keli šio krašto sportinės žūklės klubai.

 

Penktadienio vidurdienį po varžybų atidarymo, palydėti Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos, Lazdininkų tvenkinio šeimininko Juozo Motijausko bei renginio vadovų, spiningautojai išskubėjo ieškoti laimikio. Šešias valandas trukusi žvejyba vieniems buvo sėkmingesnė, kitiems teko grįžti į krantą su mažesnėmis žuvytėmis, tačiau visi buvo patenkinti.

Kitądien žvejai išbandyti savo sugebėjimų žvejai išskubėjo jau anksti ryte, o popiet visiems sugrįžus paaiškėjo, kad antroji diena kai kuriems spiningautojams buvo kur kas sėkmingesnė.

Pirmųjų Atvirojo Žemaitijos spiningavimo čempionato varžybų prizininkais tapo klaipėdiškiai – pirmąją vietą užėmė uostamiesčio žvejų klubo „Kurėnas“ spiningautojas Arvydas Ramanauskas, antroji ir trečioji vietos atiteko jo kolegoms iš to paties klubo Edvardui Kerui ir Eduardui Kerui. Didžiausios žuvies savininku pripažintas kuršėniškis žvejas Deimantas Urbietis. Jo sužvejotas laimikis svėrė 2 kg 180 g. Varžybų nugalėtojams diplomus įteikė Kretingos rajono savivaldybės meras J.Mažeika, o dešimt geriausių čempionato spiningautojų bus išaiškinta po šešių turų. Kitas varžybų turas vyks Jurbarke.

Iš viso Lazdininkų tvenkinyje spiningautojai sužvejojo per 60 kilogramų, o spiningautojų dalyvavo taip pat apie 60. Dalis mažesnių žuvyčių pateko į čempionato dalyvių virtos žuvienės puodą, o pačios didžiausios iškeliavo į Nasrėnus. Savo sužvejotą laimikį žvejai padovanojo čia įsikūrusiems senelių namų gyventojams.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2019 metais buvo minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės. Respublikos Seimas paskelbė šiuos metus Žemaitijos metais, pabrėžiant Žemaitijos lemiamą reikšmę Lietuvos ir Baltijos jūros rytų pakrantės 13-14 amžiais valstybių formavimosi istorijoje ir Žemaitijos vaidmenį to laikotarpio Europos istorijoje.


Palangoje pradėtas šildymo sezonas  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 07 | Rubrika: Miestas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymu bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, nuo spalio 7 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradėtas 2019–2020 metų šildymo sezonas.


    Vienoje Žemaitijos redakcijoje žurnaliste dirbusi Žiedūnė I. (vardas ir pavardė pakeisti-L. M.), šiandien jau laisva, tačiau suka galvą, kaip iki galo nusikratyti buvusio darbdavio jungą. Nors ji seniai parašė pareiškimą ją atleisti, redaktorė iki šiol apie jos išėjimą nepranešė „sodrai." „Žinoma, tai ji daro...Kuo gali didžiuotis žemaičiai, kuo jie išskirtiniai, – į tokius ir panašius klausimus turėjo galimybę rasti atsakymus tautinių šokių ansamblio„Bočiai“ nariai, leidęsi į ekskursiją po įvairias žymias Žemaitijos vietas. Tai buvo jų nepanaudota dovana, likusi iš pernai švęsto jubiliejaus. Kolektyvo nariai džiaugėsi puikia išvyka ir...


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Šeštadienį Palangoje prisiminta mūsų šalies istorija bei pagerbti kovojusieji už Laisvę: tylos minute ir trijų šūvių salve pagerbti žuvusieji prie tądien iškilmingai atidengto skulptoriaus Jono Jagėlos sukurto paminklo Žemaitijos kariams-savanoriams.


Poledinės žūklės mėgėjai bei propaguotojai tęsią tradiciją sutikti kiekvieną pavasarį bei palydėti žiemą gražiu renginiu – poledinės žūklės varžybomis ant tvenkinių ledo.


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Lazdininkuose pradėtas spiningavimo sezonas

Aistas MENDEIKA, 2009 05 06 | Rubrika: Sveikata

Gegužės 1-2 dienomis Žemaitijos žvejai Lazdininkų tvenkinyje (Kretingos rajonas) atidarė spiningavimo sezoną – čia įvyko Atvirojo Žemaitijos spiningavimo čempionato pirmieji du  turai, kuriuos surengė net keli šio krašto sportinės žūklės klubai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas