Meras Šarūnas Vaitkus: 2016-aisiais atsipūsti nebuvo kada

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-12-29
Peržiūrėta
1264
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus

Aukštai kartelę iškėlusi Palanga ir 2016-aisiais įgyvendino ne vieną miesto infrastruktūrai svarbų projektą, o mintyse – jau kiti darbai, kurių didžiausiam šalies kurortui teks griebtis Naujaisiais metais. Likus vos porai dienų iki 2017-ųjų, „Palangos tiltas“ paprašė miesto mero Šarūno Vaitkaus įvertinti besibaigiančius metus ir pasidalinti mintimis, ko tikėtis kitais metais.
– Baigiasi 2016-ieji, pagal kinų kalendorių, Ožkos metai. Ožka – gan užsispyręs gyvulys, nelengvai sutramdomas... Ar, mere, Jums teko šiais metais girdėti daug mekenimo, matyti užsispyrimo?
– 2016-ieji ne tik man, bet ir visam Savivaldybės kolektyvui buvo labai darbingi. Kad pasiektume užsibrėžtų tikslų, reikėjo labai daug dirbti, tad tikrai neturėjome laiko blaškytis ir domėtis kažkieno bereikalingais užsispyrimais.
– Kokie 2016-ieji buvo Palangai?...
– 2016-ieji buvo darbingi ir sėkmingi, tačiau kartu ir labai nelengvi. Buvome užsibrėžę įgyvendinti ne vieną miestui svarbų tikslą, tad atsipūsti tikrai nebuvo kada. Kaip svarbiausią, daug pastangų, jėgų ir laiko pareikalavusį metų darbą įvardinčiau šilumos ūkio perėmimą į miesto rankas. Šio tikslo siekta kryptingai – dar 2014 m. vasarą Savivaldybės taryba apsisprendė nebepratęsti sutarties su „Litesko“, kuri galiojo iki 2016 m. birželio. Perimti šilumos ūkį iš „Litesko“ nebuvo lengva, buvo įdėta labai daug žmogiškųjų pastangų, kompetencijos, tačiau rezultatai pateisino lūkesčius ¬– šilumos ūkis tapo modernesnis, o centralizuotai tiekiama šiluma Palangoje atpigo 26 procentais.
Už tai esu nuoširdžiai dėkingas „Palangos šilumos tinklų“ vadovui A. Mažrimui ir visam jo vadovaujamam kolektyvui, miesto Tarybos nariams, Savivaldybės administracijos specialistams ir visiems, prisidėjusiems prie šilumos ūkio perėmimo į miesto rankas.
Ne mažiau džiuginantis įtempto šių metų darbo rezultatas – sutarties su rangovais dėl miesto baseino su sveikatingumo centru projektavimo ir statybos darbų pasirašymas. Šis objektas, kurio statybos, planuojama, prasidės jau pavasarį, Palangai svarbus dėl keleto priežasčių: miesto baseinas su pirčių kompleksu ir vandens pramogų zona ne tik patenkins augantį vandens pramogų Palangoje poreikį, bet ir suteiks galimybę čia rengti kūno kultūros pamokas bei Palangos mokinius išmokyti plaukti. Kartu bus ištesėtas ir kitas gyventojams duotas pažadas – bus įrengta atskira viešoji pirtis.
Iš ryškesnių, visuomenei svarbių darbų, taip pat paminėtina ir vilos „Anapilis“ restauracijos pabaiga – rudenį buvo atidarytas vienas iš kultūros objektų, kuriame įsikūrė palangiškių seniai lauktas Palangos kurorto muziejus. Netukus atgims ir dar vienas kultūros paveldo objektas – Būtingės bažnyčia, nes jau turime parengtą bažnyčios tvarkybos darbų techninį projektą, o dėl finansavimo esame pateikę paraišką Kultūros paveldo departamentui.
Džiugina ir kiti šiųmečiai miesto pasiekimai – pirmuosius svečius vasarą jau priėmė naujasis kempingas, intensyviai vykdoma daugiabučių namų renovacija, tvarkoma gyvenamoji aplinka, miesto gatvės, iš kurių paminėtina pradėta Grafų Tiškevičių alėjos su skveru ir fontanu statyba, rekonstruotas ir neįgaliųjų poreikiams pritaikytas Lino takas, pradėtos rekonstruoti Bartų, Suvalkiečių gatvės. Džiugina ir netoli jūros, šalia Birutės parko įrengtas modernus lietuviškų pasakų parkas.
Didelis dėmesys skiriamas ir Šventajai: tvarkomos miestelio viešosios erdvės, didelis dėmesys skiriamas viešajai tvarkai. Iš svarbiausių darbų, šiais metais atliktų Šventojoje, paminėtina užbaigta Jūros gatvės su pėsčiųjų alėja rekonstrukcija, įrengta A. Valiuškos alėja, parengtas centrinės Šventosios aikštės techninis projektas, o aikštės rekonstrukcijos darbai prasidės kitąmet. Tvarkomos ir kitos Šventosios erdvės, didelis dėmesys skiriamas ir viešosios tvarkos Šventojoje klausimams. Pradėti rengti Gintaro, Kastyčio, Maironio, Valteriškių ir daug kitų gatvių sutvarkymo techniniai projektai, jau gautas statybos leidimas aikštės prie buvusios autobusų stoties rekonstrukcijai – dabartinė automobilių stovėjimo aikštelė ateityje virs dar viena reprezentatyvia miesto erdve. Kalbant apie palangiškiams svarbius projektus, taip pat reikia paminėti ir pradėtą Senosios gimnazijos rekonstrukciją, neilgai trukus prasidės ir darželio „Žilvinas“ atnaujinimo darbai.
Palangai kaip kurortui neabejotinas reikšmingas šiųmetis pasiekimas, kuris pasiektas bendromis Palangos oro uosto vadovybės, Savivaldybės tarybos narių, administracijos specialistų, Klaipėdos regiono plėtros tarybos pastangomis ¬– gerokai išplėsta skrydžių iš Palangos oro uosto geografija. Šiais metais buvo pradėti nauji skrydžiai į Londoną, Kijevą, Varšuvą, Minską, o Palangos oro uostas pripažintas kaip vienas iš sparčiausiai augančių tarp mažų oro uostų Europoje.
Dėmesys skirtas ir socialinėms reikmėms – išspręstas patalpų, skirtų dviem nevyriausybinėms organizacijoms – Sutrikusios psichikos žmonių ir Neįgaliųjų bendrijoms – klausimas. Joms skirtos naujos, suremontuotos ir neįgaliesiems pritaikytos patalpos, esančios buvusioje „Smilčių“ mokykloje. Šiais metais užbaigta Globos namų rekonstrukcija, savo teikiamų paslaugų spektrą išplėtė Socialinių paslaugų centras, pasirašyta sutartis dėl integralios pagalbos teikimo įgyvendinimo – tai atveria kelią neįgaliesiems reikiamos pagalbos sulaukti savo namuose.
Ne mažiau svarbi žinia – šių metų pabaigoje pasirašyta sutartis dėl miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo. Siekiant šį pastatą padaryti patogesnį neįgaliesiems, metų pabaigoje buvo įrengtas keltuvas.
– Priminėte daug reikšmingų darbų. Būkite atviras, dėl ko, apmąstant praeinančius metus, jums sumaudžia širdį? Kad kažkas liko nepadaryta, kad kažką buvo galima padaryti kitaip...
– Pripažįstu, jog ne viską, ką buvome užsibrėžę, dėl objektyvių, nuo Savivaldybės nepriklausančių priežasčių šiemet pavyko įgyvendinti. Vienas iš jų – nepavyko rasti koncesininko Palangos koncertų salei. Kita vertus reikia pasidžiaugti, kad net ir dabar, kai salės trumpalaikę nuomą vykdo Savivaldybė, šis objektas uždirba pakankamai pajamų ir jo išlaikymas nereikalauja papildomų išlaidų iš miesto biudžeto. Tačiau kitąmet dėsime visas pastangas, kad Palangos koncertų salė kuo greičiau turėtų šeimininką.
Kitas darbas, kurio nepavyko pradėti šiemet – miesto baseino statybos pradžia, kadangi neplanuotai ilgai užsitęsė viešojo pirkimo procedūros. Vis dėlto baseino statybų pradžia jau netoli – kaip minėjau, projektavimo ir rangos darbų sutartis jau pasirašyta, tad statybos prasidės kitąmet.
– Jūs žinomas kaip itin akylai viešą erdvę – kas yra skelbiama apie jus ir Palangą – sekantis meras. Ar visada žiniasklaida 2016 metais buvo objektyvi? Kuris straipsnis labiausiai nudžiugino? Nuvylė?
– Viešąją erdvę seku ne tik aš – manau, tai darome visi. Myliu savo miestą, todėl man ne vis tiek, koks Palangos įvaizdis formuojamas viešojoje erdvėje. Džiaugiuosi, kad apie mūsų kurortą viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau teigiamos informacijos, tačiau man, kaip ir kiekvienam palangiškiui, „skauda“, jei žiniasklaidoje apie mūsų kurortą skleidžiamos negatyvios, juo labiau – net tikrovės neatitinkančios žinios. Tenka pripažinti, kad tokių publikacijų buvo, ir tai liūdino.
– Ar pats savo „Facebook“ paskyroje skelbiate žinias apie Palangą, ar tai kas nors daro jūsų vardu?
– Be abejonės, savo vardu informaciją skelbiu tik aš pats. Socialiniai tinklai yra geras būdas ne tik informuoti visuomenę apie vykstančius darbus, susitikimus, bet ir tiesiogiai sulaukti žmonių pastabų, siūlymų, ar prašymų. Tokių gyventojų kreipimųsi šiais metais sulaukiau labai daug, ir dauguma išsakytų gyventojų problemų buvo išspręsti.
– Ar naudojatės LinkedIn ir Twitter-iu?
– Nesinaudoju.
– Kokie didžiausi darbai Palangos laukia 2017 metais?
– Ateinančiais metais, be jau pradėtų, laukia nemažai naujų miestui svarbių darbų. Vienas iš svarbiausių – jau minėta baseino su sveikatingumo centru statyba. Taip pat pradėsime Kretingos gatvės rekonstrukciją – įvažiavimas į kurortą taps reprezentatyvus, 4 eismo juostų, bus sutvarkyta ir aplinka. Neilgai trukus pradėsime darželio „Žilvinas“ atnaujinimą, kitąmet planuojame pradėti ir asmens sveikatos centro rekonstrukciją, Šventosios centrinės aikštės rekonstrukciją. Didžiulis dėmesys bus skiriamas gyvenamųjų rajonų aplinkos tvarkymui, infrastruktūros atnaujinimui, daugiabučių namų kiemų apšvietimui, bus atsižvelgiama ir į neįgaliųjų poreikius, laukia ir daugiau miestui svarbių darbų.
– Ar Naujaisiais metais prasidės „Mariott“ viešbučio ir SPA statybos? UAB „Minera“ vystomas projektas Vytauto g. 170?
– Šiuo metu vyksta techninių projektų parengimo ir derinimo darbai. Pagal verslininkų planus, kitąmet turėtų prasidėti Jūsų paminėtų objektų statyba. Įgyvendinti minėti projektai ne tik padės spręsti sezoniškumo klausimą Palangoje, bet ir sukurs apie 500 naujų darbo vietų mūsų miesto gyventojams, ir tai yra labai svarbu.
– Priimant tinkamus sprendimus, svarbu turėti tinkamą komandą ir galimybę pasikliauti žmonėmis. Kokius savivaldybės skyrius jūs laikote stipriausiais? Silpnesniais?
– Be abejonės, norint dirbti konstruktyviai ir produktyviai, labai svarbu turėti patikimą bei susitelkusią komandą. Palangai svarbių tikslų siekiu ne aš vienas – tai bendras Savivaldybės tarybos narių, mano pavaduotojo Rimanto Mikalkėno, administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, pavaduotojos Violetos Staskonienės, Savivaldybės administracijos specialistų darbas.
Pasiekti suplanuotų rezultatų būtų kur kas sunkiau, jei visuomenė, rinkdama Savivaldybės tarybą, nebūtų patikėjusi daugumos mandatų mūsų komandos politikų sąrašui. Šiandien galime tik pasidžiaugti, kad miesto Taryba yra susivienijusi, darbinga, o nuo to gerokai priklauso darbų spartumas ir eiga.
Padėkoti noriu ir Palangos įstaigų darbuotojams, kurių geri darbo rezultatai.
– Esant meru, viešu asmeniu, sunku visiems įtikti, išvengti apkalbų. Ar jos jus žeidžia? Ką atsakytumėte tiems, kurie jus viešoje erdvėje pavadina „pasipūtusiu“, „susireikšminusiu“?...
– Ne pirmus metus esu politikoje, tad esu įpratęs būti labiau pastebimas ir puikiai suprantu, kad vertinimų sulauksiu įvairių. Teko pastebėti socialiniuose tinkluose anoniminiuose komentaruose ir Jūsų paminėtų vertinimų – anoniminiuose komentaruose yra ir pavydo, ir politinių intrigų, tačiau į tai nereaguoju. Niekada nebuvau ir nesu susireikšminęs, žinau, kad užimamos pareigos, kokios jos bebūtų, yra laikinas dalykas, tad, kaip Jūs sakėte, „susireikšminti“ tikrai nėra pagrindo. Visada nuoširdžiai bendrauju su žmonėmis – tiek susitikęs gatvėje, tiek Savivaldybėje vykdomų gyventojų priėmimų metu, tiek ir telefonu, elektroniniu paštu ar socialiniuose tinkluose. Tarnauju miesto gyventojams, nes būtent jie man yra svarbiausi.
– Ar užtenka vienos rankos pirštų suskaičiuoti jūsų geriausiems draugams? Ar buvimas meru draugų ratą išplėtė ar susiaurino?
– Draugai yra tie, kurie su tavimi bendrauja, nepriklausomai nuo to, kokias pareigas užimi. Džiaugiuosi, kad tokių turiu ne vieną. Be abejonės, einamos mero pareigos gerokai išplėtė pažįstamų žmonių ratą, tačiau tikrai sugebu atskirti tikrą žmonių nuoširdumą.
– Pasidalinkite, prašau, kokie šie metai buvo jūsų šeimai.
– Esame tradicinė lietuviška šeima – su savo mažais džiaugsmais, kartais – didesniais ar mažesniais rūpesčiais. Šie metai į mūsų šeimą atnešė ir labai sunkių akimirkų – netekau tėčio.
– Pagal kinų kalendorių, 2017-ieji – Gaidžio metai. Kokias asociacijas jums kelia šis paukštis? Ko tikitės iš Naujųjų?
– Tikiu ir linkiu visiems palangiškiams bei šventojiškiams, kad ateinantys metai būtų kupini prasmingų darbų, naujų idėjų bei energijos, padėsiančios pasiekti užsibrėžtus tikslus. Linkiu, kad kiekvienus namus aplankytų laimė, kad visus lydėtų gera sveikata bei niekuomet nepritrūktų artimųjų meilės bei šilumos.

Jūsų komentaras:

Piktajam antizidanaviciui :))) 2017-01-23 13:46 ([email protected] / IP: 188.69.214.201)
Ui, koks gresmingas ir konstruktyvus "komentatorius" :))) Ui.. :))) Vis linksmiau skaityti! :))) Ui.. Ka daugiau ir bepridursi po tokiu postu?

to kiek dar laukti 2017-01-23 00:48 (IP: 78.58.50.180)
kam cia uzsekti antrankius. komentatoriui pasivadinusiam kiek dar laukti......galima nors ir sia nakt. no problem. o zidanaviciui patarciau patylet -pats niekada nevaldysit palangos . turgu nuvaldet ,taciau kurorto nevaldysit niekada ,uz ka ir buvot nusalintas is palangos turgaus direktoriaus pareigu. galit cia nesiardyti ir kitu uz grotu nesiuntinet , nes labai greitai pats galit atsidurti cypej.

Nike 2017-01-22 20:08 (IP: 86.100.12.109)
Niujorkas 2017-01-13 12:03 (IP: 82.135.197.57) Neetiški, šmeižikiški, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiantys, tautinę, rasinę ar kitokią neapykantą skatinantys teiginiai, taip pat teiginiai, kurstantys neteisėtus veiksmus ir neatitinkantys tikrovės, „Palangos tilto“ redaktoriaus sprendimu, bus šalinami, o apie tokius komentarus informuosime atitinkamas teisėsaugos institucijas. Toks „Palangos tilto“ sprendimas yra lankstesnis ir demokratiškesnis, palyginti su kai kurių nacionalinių interneto žinių portalų, kuriuose tik registruoti vartotojai – tai yra su nustatytu vardu ir pavarde – turi teisę publikuoti komentarą. „Palangos tilto“ redakcija ir toliau leis straipsnius www.palangostiltas.lt komentuoti anonimiškai, nes yra įsitikinusi, kad anoniminiai komentarai yra žodžio laisvės dalis, neretai galinti pasitarnauti viešam interesui – tokiu būdu informuojant apie abejotiną ar galimai nusikalstamą veiklą ar suteikiant redakcijos žurnalistams informacijos. Tačiau tai nuo šiol komentarų skiltyje reikės daryti argumentuotai, pateikiant aiškius įrodymus, nurodant galimus šaltinius tokiai informacijai patikrinti.

Kiek dar laukti? 2017-01-22 14:02 (IP: 192.42.116.16)
Kiek dar laukti kol pamatysim saruneli su antrankiais???

to to vsb ir panasiems 2017-01-16 22:44 ([email protected] / IP: 78.60.62.146)
cia Palangos mero gerbejai, myletojai, chebrytes burelio nariai, o kartais isties turbut klapciukai bando su visokiais zidanaviciu paminejimais nuvertinti bet kokia kitokia nuomone, bando viska personalizuoti ir taip paversti viska farsu. Tai jau tam tikra technologija, tik nezinau, ar jie tai daro instinktyviai, ar tai ju tokia apgalvota menkinimo strategija (kuo as visgi labiau abejociau, nes kaip man atrodo, rasytojai is ju ne patys intelektualiausi). P.S. Su tokiais turbut reikia kalbeti ju kalba ty. sakyti, na ok, jei as zidanavicius, tai jus esate turbut vaitkus?? :)))) o gal teisingiausia i tokius nekreipti tiesiog demesio. Juk diskusijos su tokiais beprasmiskos. Uzmetys megztomis Palangos mociuciu kepuremis.

to vsb 2017-01-15 17:34 (IP: 78.58.50.180)
jus pats tas vargsiukas ir esate.jo vardas zidanavicius ir jo klika ,pralaimejes rinkimus i mero posta. ka gi ,teks laukt sekanciu rinkimu- mazu pavyks sest i silta kede.......

Vsb 2017-01-10 12:05 (IP: 84.28.45.189)
Pralinksmino tas paskutinis komentatorius. Matosi- vargsiukas! Suprantama, kodel Vaitkui Palangoje sekasi: juk ir "vienaakis - akluju karalysteje- karalius"!

patarejui 2017-01-09 17:13 (IP: 78.58.50.180)
tai darykit perversma palangos savivaldybej ,verskit vaitku po galais ir pats seskit i jo kede. ko cia asarojat.... pradekit palanga renovuot is pagrindu. kame problemos. sugrazinkit palanga i susmirdusi zveju kaimely ir viskas bus o.k prichvatizuokit palanga , pridarykit nesamoniu ,statykit namus kopose ,......nepamirskit zidanaviciaus ir jo klikos ir viskas bus normalu , nuostabu ,idealu visu 10000000.......procentu. pakeiskit kurorta ne fasadiskai .vaitkus yra nuostabus meras ,prikeles kurorta is numirusio,prasmirdusio zveju kaimelio. uzciaupkit ziabtus ir atsokit nuo mero,nepatinka gyvent palangoje- kraustykites i dykuma ,ten pradekit viska nuo nulio ir susikursit fantastiska gyvenima savo dinastijai. o apie gerb,mera saruna vaitku - gerai arba nieko, taskas.

Patarejui :)))) 2017-01-09 07:22 (IP: 78.60.62.146)
Stebiuosi Vaitkaus rinkejais ir negaliu atsistebeti: tiek inirsio juose, tiek fanatizmo. Bet taip jau yra nuos senu laiku- zmones, kurie lankstosi pries valdzia dazniausiai niekada nepasizymi aukstu intelektu, kurybingumu ir adekvaciu situacijos supratimu. Tik tokie zmones galetu rasyti apie "glotkes ir skalbiankes", apie "aborigenus" (nors patys labai netoli ju), tik tokie zmones galetu keverzoti apie "1956metu- juros tiltus" (kaip pasaulines sensacijas) ir kas svarbiausia, tik tokie zmones nesupranta, kad niekas asmeniskai Vaitkaus ar kitu poltiku NEPUOLA, kalba eina tik apie tai, ka sis politikas ar kiti tikrai daro blogai ir del ko Palanga tik "fasadiskai" keiciasi (o tai ir yra jo trumparegiskumas). Juk ne tokie zmones kaip sis dazniausiai kuria darbo vietas. Juk ne tokie zmones kazka atranda ir kazka padaro nauja. Juk ne tokie zmones yra iniciatyvus ir nebijantys susidurti su sunkumais. Atrodo, kad Vaitkus yra siomis savybemis panasus i jus. Cia tik siauru paziuru zmogui gali atrodyti, kad atstatyti Kurhauza, pastatyti Estrada ar kitus pastatus (uz valstybes, o ne savivaldybes pinigus), pavalyti gatves ir pan. - tai kazkoks stebuklas!!! NIEKO KEISTO!!! Privincialaus mastymo zmonems tai budinga. Bet kas tikrai keista, kad tokiems zmonems visur vaidenasi Zidanavicius! :))) Buciau labiau pamalonintas, jei parinktumet "savo baubui" kita pavarde!! :)))

dar 2017-01-08 20:39 (IP: 78.58.50.180)
patarciau ,paprasyti zidanaviciaus ,kad padarytu juros tilta toki , koks jis buvo 1956 metais . butu pasaulinio lygio sensacija ,butu galima irasyti i pasiekimu knyga ir palanga pritrauktu daugybe investiciju; pirmyn tie ,kurie einate pries gerb. mera saruna vaitku. be to ,patarciau susirasti pacia pirmaja knyga apie palanga - tada gal praeitu noras juodinti gerb. mera saruna vaitku ir sakyti ,kad jis nemoka tvarkytis palangoje ,nieko nedirba ir daro nesamones. pirmyn.....

to kaip grazu kaip grazu 2017-01-08 13:45 (IP: 78.58.50.180)
tame tarpe ir jus pats . issiskalbk savo glotke skalbiankej -gal ateisi i prota.... netrukdyk merui dirbti ....., o gal pats nori i mero kede ,a. isrinksim. turesim palanga 16 a. patariu daryti perversma savivaldybeje -tik tokiu budu pasieksi mero kede .aborigene.....

Kaip grazu, kaip grazu 2017-01-08 13:17 (IP: 78.60.62.146)
Akivaizdu, yra tarp komentatoriu tokiu, kurie turbut prie Stalino ar kokio Mao labai gerai save galetu realizuoti, tildydami kitus, kurie turi kitokia nuomone. Jie zino viska geriausiai, ju Palangos vadukai yra dievukai. Tie kurie kritikuoja- tai "amsinti sunauja" (ar kazkaip panasiai, anot Ziabkaus, Landsbergio ir panasiu) arba siaip kokie politiniai priesininkai, pavyduoliai ar siaip guvenimo nuskriausti zmones... :))) Zodziu, taip ir gyvenam- vieniems saulele Palangos biurokratijos ir savigyros kemsynuose sviecia, kitiems.... na o kas kitiems nutinka- cia juk ne Palangos "draugu burelio" reikalas. Jie juk "sunauja"...

Teta Greta 2017-01-04 15:05 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Nustokite kritikuoti, netrukdykite merui dirbti.

atsokit nuo 2017-01-03 10:57 (IP: 78.58.50.180)
mero mygom. jus palangiskiai ,atsokit nuo gerb. mero .aciu sakykit zidanaviciui ir jo pakalikams - jie verkia del to ,kad nepavyko palangos paversti antru turgumi.jus dekavokit merui ,kad prikele palanga naujam gyvenimui ,nes iki to palanga buvo baisi. tai yra zmogus mylintis ,viska darantis kurorto labui ir atsidaves jam visa sirdimi vadovas. jus, matyt ,norit ,kad palanga butu tokia,kokia buvo 18 -19 amziuje. as jums kazkiek priminsiu.jus cia visi norit kurorte matyt smirdanti griovi meiles alejos antram asfaltuotam pasivaiksciojimo take . vartus basanaviciaus gatves gale,prie kuriu stovedavo zandarai ir prie juros praleisdavo tik elita ,ponus ,turtinguosius ir t.t .visu kitu kabutese dziaugsmui ,buvo tik pusynelis birutes alejoje ir prie juros tabu,visi kiti priejimai prie juros buvo blokuojami.taip pat patekti i birutes parka vytauto gatveje buvo be sansu.prie vartu zandarai. tiltas taip pat buvo nepasiekiamas. noredavai i pajuri -pasitenkink oru ,viena kita nutriususia krautuvele, dar paprasykit zidanaviciaus ir jo chebros,kad atstatytu valgykla jurele, restorana jura .nugriautus poilsio namu neringa korpusus ,atgrazintu poilsio namus gintaras ,kilometrines eiles buv. autobusu stoties valgykloje ,pasta padarytu toki ,koki buvo ,paleistu autobusa poilsio namai linas- kontininkai ir t.t . ir......turesite vel tokia pat baisia palanga ,kokia buvo. norit - pulkit ant keliu zidanaviciui ir visiems kitiems ,jo sunims po kojomis ,melskites uz juos baznycioje pas gerb, kleboneli mariu vencku ir jusu troskimai bus isgirsti. as jusu vietoje ,isvaikyciau visa pavargusia ir prasiposedziavusia taryba nuo n laiku ir surinkciau nauja komanda , kuri dirbtu nuo sirdies palangos labui. dabar palanga rupi tik gerb. merui ir gerb.gydytojui ,kuris pateko i naujaji seima, siai dienai senajai tarybai palanga yra px ir jie tik moka loti , loti , loti ir dar karta loti ,nes nepatinka ,kad meras guldo galva uz mylima miesta,

Vardas 2017-01-02 16:53 (IP: 88.128.80.207)
As pasiziurejau da keliu Lietuvos miesteliu meru interviu, jie beveik vienas prie vieno kaip sis Palangos. :)) Matyt, Lietuvoje viskas daroma copy paste budu. Tik pakeiciami gatviu pavadinimai, kitu darbu pavadinimai. Zodziu, visas tas bla bla bla tik mums kvaileliams arba kokiems lengvatikiams. Bla bla bla savo keliu, o musu gyvenimas -kitu.

Nuomone 2017-01-02 13:32 (IP: 78.61.57.148)
Didziausia mero beda, mano manymu ziurint is sono, savimyyla, garbes troskimas, kitos nuomones netoleravimas, neobjektyvumas, zmoniu skirstymas i savus ir ne. Tai atrodo labai nekrikscioniska. Lazda turi du galus.

vytautas 2017-01-01 09:03 (IP: 193.219.12.71)
Auksciausio lygio sporto truksta Palangoje...Kaip ir neturim ne vienos komandos zaidziancios auksciausiame lygyje 9 auksciausioje lygoje)

... 2016-12-31 07:50 (IP: 192.42.116.16)
Vargsas nabagelis musu meras. Tokie menkystos gimsta tik karta per simta metu. jis buvo tikrai teisus.

Polangiskei ir panasiems 2016-12-30 06:11 (IP: 91.141.3.24)
1. Visais laikais valdzia ir jos prielipos nepakesdavo kritikos. 2. Bet kokia kritika buvo laikoma smeiztu ir melu, kuria reikia persekioti ir bausti. 3. Valdzia ir jos " draugai" visada bando sumenkinti kritikos issakyta tiesa ir sumaisyti su purvais kitamincius. 4. Valdziai gali toleruoti tik " tokia kritika", kuri paliecia neesminius bendruomenes/ visuomenes gyvenimo aspektus ir neliecia asmeniskai auksciausiu veikeju. 5. Kad valdzia "ikastu" kritikams- ji daznai naudoja ne tik gasdinimo ir grasinimo metodus, bet ir linkusi "susilieti su minia" t.y. imituoti "zmoniu balsus", kurie juos aukstina ir gina. 6. O pabaigai Palangiskei- man neidomu, kas jus esate, man idomios protingu, kritisiku ir savikritisku zmoniu mintys. Ir nemanykit, kad as asmeniskai bijau viesumos. VISADA rasiau tiesa ir tik tai apie ka nuosirdziai galvoju! Jusu fantazijos apie samokslus ir kazkokia Vaitkaus politiniu priesininku samokslus- yra jusu asmenine beda. Ir siaip PASAKYSIU- retkarciais paskaitineju Palangos tilta- nes idomu kuom gyvena valdzia, o kuom ir kaip gyvena Palangos zmones as ir be laikrascio zinau, nes nepolitikuoju, o gyvenu Palanga. Ir pabaigai, jokiu problemu- Vaitkus, Klijoniene, Skritulskas, Zelvys ir t.t. gali uzsidaryti savame rate (ka jie jau is principo ir padare) ir leisti pagiriamaji laikrastuka, kuris liaupsintu ir slovintu juos pacius. Padarykite tai, nevarzykite sau malonumo !! :)))) Graziu Naujuju metu!

Palangiškė 2016-12-29 22:59 ([email protected] / IP: 78.57.230.163)
Pikti komentarai ir melas, įžūlus melas yra rašomi politikierių kurie neva rašo prisidengdami skirtingus IP adresus o rašo tie patys asmenys. Kiek norit tiek rašykit drabstkit purvais merą mes matom kaip gražėja miestas ir tuo džiaugiamės. O tiltui reikia galvoti kaip 15 minučių leisti komentuoti tik tiems komentatoriams, kurie nera anonimai, o yra tikri nepasislėpę tie patys asmenys. Tada butų solidus laikraštis, objektyvus be įžeidinėjimų ir melo.

Vargsiukui nuskriaustam merui. 2016-12-29 21:55 (IP: 77.119.128.166)
"Tarnauju miesto gyventojams, nes būtent jie man yra svarbiausi"- si mero pastaba mane labiausiai pralinskmino! Nekalbant apie tai, kai meras kalba apie "pavyduolius"!! Siaip sis zmogus kai kuriuos Palangos (o kartu ir visos Lietuvos) zmones laiko kvailiukais, kurie nieko nemato, nieko negirdi, kas vyksta is tiesu Palangoje ir jis vietiniu "zurnalistu" pagalba gali be problemu "pudrinti" smegenis. Jis yra "prisidejes" prie baseino atsiradimo? Jis kuris buvo priezastis ( vienas is) to, kad tas baseinas iki siol nepastatytas. Kur Pinus proprius istorija? Kur kitos istorijos , kuriu pasekoje buvo sustabdytos investicijos i Palanga? Ar tie zurnalist_eliai to kada nors klause? Zinoma, kad ne! O kur kiti projektai, kurie galejo buti igyvendinti bet nera igyvendinti del tos valdzios? Zinoma, sioje vietoje tyla. Juk kas blogai padaryta, kas neapskaiciuota, kas nera akivaizdiziai naudinga valdziai, tas yra niekadejai, pavyduoliai, politiniai oponentai ir kitokios nesamones..

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, kovo 26 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma ir vaikais  pakvietė 40 karo pabėgėlių iš Ukrainos į popietę Palangoje –  pavakarieniauti ir pabendrauti. 


„Taip atrodytų naujoji būsimų savivaldybių valdžia, jei tokią įstatymo pataisą  palaimintų Seimas,“ – savo Facebook paskyroje įrašą antradienį, vasario 22 d., paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Į žinią Delfi.lt, kad, Palangą talžant didelei vėtrai, penktadienį, sausio 21 d., įgriuvo poilsio namai „Auska“, sureagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris penktadienį, sausio 21 d., vakare savo Facebook paskelbė tokį įrašą.


2021-aisiais stebėjome vis aukštyn kopiančias nekilnojamojo turto (NT) kainas, tačiau tai žmonėms nė motais – paskolų būstui prašo vis daugiau gyventojų. Ekspertai sako, dėl biurokratinių pinklių ir situacijos užsienyje pokyčių 2022 m. daug neišvysime: statybos vėluos, būstų trūks ir jie toliau brangs. Vis dėlto vienoje Lietuvos vietoje noras įsigyti būstą gali sumažėti.


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


  Aukštai kartelę iškėlusi Palanga ir 2016-aisiais įgyvendino ne vieną miesto infrastruktūrai svarbų projektą, o mintyse – jau kiti darbai, kurių didžiausiam šalies kurortui teks griebtis Naujaisiais metais. Likus vos porai dienų iki 2017-ųjų, „Palangos tiltas“ paprašė miesto mero Šarūno Vaitkaus įvertinti besibaigiančius...


Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – šie jau besibaigiantys metai kurortui buvo kaip niekad sėkmingi: įgyvendintas ne vienas reikšmingas projektas, pradėta daug naujų Palangai ne mažiau svarbių darbų. „Jei tokiais tempais visi drauge dirbsime ir toliau, po penkerių metų kurortas bus neatpažįstamai pasikeitęs“, – įsitikinęs meras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius