Ar sulauks šiemet palangiškiai dar pernai žadėtos pigesnės šilumos?

Palangos tiltas, 2015-09-15
Peržiūrėta
2213
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Justinas Masalskas
Justinas Masalskas

Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė.

Tokia pat tyla ir ramybė, kuri jaučiama ir aplink nuo Liepojos plento matomą rūdžių ėdamą kaminą, iškilusį prie garsiojo naujojo biokuro katilo. Kuris, kaip rašoma „Palangos šilumos tinklų“ teritorijoje stovinčiame informaciniame stende, privalėjo būti pastatytas dar pernai, 2014 m., spalio mėnesį, kaip žino visi palangiškiai, baigtas jis nėra. Ir, sprendžiant iš to, jog aplink katilą nesimato nei vieno dirbančio, artimiausiu metu jis ir nebus baigtas.

Beje, tuo, kad darbai, nors sezonas jau ne už kalnų, stebėjosi ir prie stendo, ir prie katilo sutikti dviejų šiluma palangiškių namuose turinčių rūpintis įmonių eiliniai darbuotojai. Eiliniai, nes „Palangos šilumos tinklai“, tiesiogiai atsakingi už biokuro katilų statybą ir funkcionavimą tiek Palangoje, tiek Šventojoje, vėl buvo ilgam likę be direktoriaus, nors, kalbama, kad neseniai jau buvo paskirtas naujasis įmonės vadovas. Kažkoks nelaimingas šis postas, iš kurio pradžiai buvo iškrapštytas tuometinio liberalų sąjūdžio atstovas, pradėjęs moderniųjų katilų istoriją, vėliau, kaip kalbama, konservatorių remtas direktorius, į kurio lūpas buvo dedami pažadai, jog pigesnės šilumos palangiškiai tikrai sulauks jau 2014-2015 šildymo sezonu. Gal su direktoriais bėdų būta būtent todėl, kad jie buvo atsirenkami pagal partines simpatijas ar antipatijas, nežiūrint to, kad kandidatai nieko bendro neturėjo nei su šilumos energija, nei su statybomis?.. O kaip bus su naujuoju?

Tačiau svarbesnis klausimas - tai kaip čia yra su ta šiluma ir pažadais? Jeigu kas pamiršo, ką žadėjo dabartinė absoliuti dauguma ir jos lyderis, meras Šarūnas Vaitkus, žengdami į šios kadencijos rinkimus bei dosniai dalindami pažadus, galime priminti.

Kaip skelbta praėjusių metų rugpjūčio mėnesį „Palangos tilte“ publikuotuose straipsniuose „Palangoje prasideda biokuro katilinės statybos“, „Palanga dar šiais metais turės antrą biokuro katilinę – penktadienį UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius T. Jurgutis ir UAB „Irdaiva“ Klaipėdos regiono direktorius J. Ščerbakovas pasirašė sutartį, kuria rangovai įsipareigojo katilinės statybos darbus atlikti iki 2014 m. spalio 31 d.“. Straipsnyje cituojamas meras Š. Vaitkus, be kita ko, sakęs: „...Norime, kad jau šį šildymo sezoną naujoji biokuro katilinė pradėtų veikti ir teiktų miesto gyventojams pigesnę šilumą“.

2014.08.05 „Palangos tilto“ publikacijoje cituojamas T. Jurgutis: „Katilinės statybos darbai pagal sutartį turi būti baigti iki šių metų lapkričio 1-osios. O pačios katilinės paleidimo derinimo darbus planuojama baigti iki 2014 gruodžio 31-osios, nors veikti ji pradėtų jau lapkričio pabaigoje ar gruodžio pradžioje. Kalbant apie efektą, kurį turėtų pajusti Palangos gyventojai – tikimės, kad naudą palangiškiai pajus po Naujųjų metų, kai katilinė po paleidimo derinimo darbų pradės veikti pilnu pajėgumu“, – sakė T. Jurgutis.

Beveik po mėnesio, rugsėjo 19 d., tame pačiame laikraštyje spausdinamas straipsnis „Pigesnė šiluma palangiškius pasieks dar iki Naujųjų metų“. Jo įžangoje rašoma: „Palangiškiai dar šį šildymo sezoną galės pajusti sumažėjusią finansinę naštą, kuri iki šiol juos užgriūdavo prasidėjus šildymo sezonui. Rugpjūčio 11 dieną prasidėjusi ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba sparčiai juda į priekį. Naujoji katilinė turi būti baigta iki 2014 m. spalio 31 d., ir, po bandymų, dar šių, 2014-ųjų, metų pabaigoje ji pradės tiekti šilumos energiją“. Straipsnyje ir vėl cituojamas optimistiškai nusiteikęs Palangos meras ir ne mažiau optimistiška Savivaldybės administracijos direktorė, ir „Palangos šilumos tinklų direktorius“, kuris kalba, jog; „pastačius katilinę su kuro sandėliu vėliau bus atliekami katilinės paleidimo derinimo darbai, kuriuos planuojama baigti iki 2014 m. gruodžio 31-osios, nors veikti ji pradėtų jau lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje. Tada palangiškius jau ir pasieks naujojoje katilinėje pagaminta šilumos energija“.

Paskutinė optimizmu alsuojanti publikacija pasirodė spalio mėnesį. O kai atėjo 2015-ieji, nuo kurių mes jau turėjome džiaugtis pigesne šiluma, publikacijos baigėsi. Ir, be kita ko, konservatorių lyderis, Palangos meras, visais įmanomais būdais kratydavosi kai kurių Tarybos narių paklausimų tos pačios Tarybos posėdžių metu, ir jeigu būdavo klausiama apie pigesnę šilumą ir naująjį katilą, kaltindavo klausiančius „politikavimu“.

O daugumą dabar turinčios partijos bei jos lyderio rinkimų programoje atsirado pažadas, jog katilas bus įjungtas 2015 m. kovo 1-ąją. Katilas vis dar neveikia.

Tuo tarpu kaip kitaip, jei ne politikavimu, būtų galima pavadinti šiuos aukščiau minėtų praėjusiais priešrinkiminiais metais spausdintų straipsnių teiginius:  „Sumažinti Palangos gyventojams finansinę naštą, kuri juos prislėgdavo kasmet, kai, prasidėjus šildymo sezonui, jiems tekdavo apmokėti sąskaitas už suvartotą šilimos energiją, buvo vienas iš šios kadencijos Palangos miesto tarybos bei susibūrusių į valdančiąją koaliciją partijų prioritetinių užduočių. Tad vienas svarbiausių žingsnių siekiant šio tikslo buvo įvardinta naujų biokuro katilinių Palangoje ir Šventojoje statyba.  Projektas Palangoje ir Šventojoje įrengti biokuro katilines pradėtas įgyvendinti dar 2011 m., vadovaujant praėjusios kadencijos Vyriausybei. 2011 m. buvo pateiktos paraiškos Aplinkos ir Ūkio ministerijoms, 2012 m. gegužės 30 d. pasirašytas aplinkos ministro įsakymas dėl finansavimo biokuro katilinėms statyti skyrimo. Pagal projektą, Palangoje numatyta pastatyti 5 megavatų (Klaipėdos pl. 63) galingumo katilinę, katilui skirta 2 mln. 710 tūkst. litų. Šventojoje (Mokyklos g. 9) ketinama įrengti 0,5 megavato galingumo katilinę, šiam katilui skirta 278 tūkst. 315 litų“.

Jau neklausiu, kur nuėjo tie Šventosios katilui skirti pinigai, nes tame miestelyje nei rūdijantis kaminas nestūkso. Tačiau klausiu: ar bent šiais metais mes, palangiškiai, sulauksime dar pernai žadėtosios pigesnės šilumos? Ar teks laukti naujų rinkimų ir naujų pažadų, kuriuos šįkart dosniai dalins būsimasis konservatorių kandidatas į Seimą? O gal net nedalins ir pasielgs dar gudriau:  skubiai pajungs katilą ir suloš pigesnės šilumos kozirine korta prieš pat didįjį rinkimų lošimą, taip numušdamas visų kitų partijų tūzus?.. 

 

Justinas Masalskas

 

 

 

Jūsų komentaras:

nu va.... 2015-09-15 17:01 (/ / IP: 78.57.226.210)
meras kacegaras???

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


UAB "Palangos šilumos tinklai" informuoja, kad vykdant šilumos tiekimo tinklų atnaujinimo darbus balandžio15-16 dienomis bus drenuojamos šilumos tiekimo trasos.


UAB "Palangos šilumos tinklai" informuoja, kad vykdant šilumos tiekimo tinklų atnaujinimo darbus (gegužės 8-12 dienomis) bus drenuojamos šilumos tiekimo trasos.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai. 


Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


Kai lauke šaltis nosį žnybia, skubame į namų vidų ir čiupinėjame radiatorius – ar karšti? Daliai palangiškių suskubus sausį socialiniuose tinkluose diskutuoti dėl neva didelių šilumos kainų šiemet, Palangos šilumos tiekimo įmonės, UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorė Giedrė Juršėnė turi atsakymą: „Socialiniuose...


Ginčai dėl renovuoto Salomėjos Nėries g. 3 daugiabučio namo vis nesibaigia. Mėnesio pradžioje „Palangos tiltas“ skelbė, jog gyventojai buvo skaudžiai nuvilti – negavo valstybės žadėtos 40 procentų paramos būsto renovacijai, todėl gyventojus pasiekė didelės, 120 eurų už renovaciją siekiančios sąskaitos. Pasipiktinę gyventojai kreipėsi į renovacijos administratorių UAB...


Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė. 


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius