Mero dovana „Bočiams“ – pramoginė kelionė į Mingę

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011-06-28
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Mero dovana „Bočiams“ – pramoginė kelionė į Mingę

Palangos kultūros centro pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvo „Bočiai“ nariai savaitgalį sulaukė išskirtinės miesto valdžios dovanos – kelionės po Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą. „Tai buvo miesto mero Šarūno Vaitkaus dovana kolektyvo penkiasdešimtmečio proga“, - sakė „Bočių“ kolektyvo vadovė Janina Serapinienė.

 

Mero dovana

J. Serapinienė prisipažino, jog kurorto vadovo dėmesys tiek jai, tiek kitiems kolektyvo nariams buvo maloni staigmena. „Apie kelionę sužinojome jubiliejinio koncerto metu. Pirmą kartą visi vykome ne koncertuoti, o pramogauti. Malonu, kad buvome prisiminti ne tik tada, kai miestui reikia kolektyvo pasirodymo“, - sakė J. Serapinienė.

Į kelionę sekmadienį susirengė keturiasdešimt penki „Bočių“ nariai. Kad kelionė neprailgtų, savo žiniomis su ansambliečiais dalijosi gidas Liudas Judeikis. Palangiškiai aplankė Kintų etnografinę sodybą, savo rankomis apglėbė didžiausią Lietuvoje tują.

 

Lietuvos Venecija

„Bočių“ dainos skambėjo ne tik autobuse, bet ir ant vandens. „Atvykę į Mingę sėdome į laivą ir leidomės į dviejų valandų trukmės kelionę. Iš vandens apžiūrėjome visą kaimą – vadinamąją mūsų šalies Veneciją. Įdomu tai, kad abipus vandens gyvenantys mingiškiai vieni su kitais susisiekia laiveliais“, - pasakojo J. Serapinienė.

„Bočių“ kolektyvo vadovė teigė pirmą kartą viešėjusi Mingėje. „Kelionės metu dar kartą įsitikinome, kad ne tik Palanga yra graži – kur benuvažiuotum, net atokiausiuose šalies kaimuose yra kuo pasigrožėti“, - sakė J. Serapinienė.

 

Skani žuvienė

Daug palangiškių komplimentų sulaukė ne tik vietos gamtos grožis, bet ir žuvienė, kuria „Bočių“ nariai buvo vaišinami laive. Dryžuotomis uniformomis pasidabinę upeiviai jos atnešė didžiulį katilą. Tačiau dėl kiekio neapsiriko – ansambliečiai netruko įvertinti virėjų darbą.

„Žuvienė buvo labai skani, todėl šeimininkės nekantravo sužinoti virėjų paslaptį. Pasirodo, ji virta iš upėtakių“, - kalbėjo „Bočių“ kolektyvo vadovė.

 

Reta galimybė

Kapelos ir moterų ansamblio vadovas Rimas Tranauskas pripažino – keliauti autobusu ar lėktuvu teko ne kartą, o štai galimybė plaukti laivu pasitaiko retai. „Esu vykęs į kruizą, tačiau ši kelionė kitokia – pirmiausia ji jauki vien jau dėl to, kad plaukė vien savi – mūsų kolektyvas“, - sakė R. Tranauskas.

Pašnekovas pasidžiaugė, kad kurorto Savivaldybė finansiškai prisideda prie „Bočių“ koncertinių išvykų, juo labiau kad kelionės yra nepigios. „Praėjusią vasarą išvyka į Italijoje vykusią Europiadą atsiėjo apie 30 tūkst. litų. Tačiau labai džiugu, kad kolektyvo jubiliejaus proga meras padovanojo būtent turistinę išvyką“, - kalbėjo R.Tranauskas.

 

Įspūdinga banda

Birutė Mockuvienė, „Bočių“ kolektyvo narė, taip pat džiaugėsi išvyka. „Pasitaikė puikus oras, tad paatostogavom, visi buvome labai laimingi, juo labiau kad iki šiol visos kolektyvo kelionės buvo tik susijusios su koncertais. Šįkart nereikėjo vežtis tautinių kostiumų“, - šypsojosi B. Mockuvienė. 

Pašnekovė pripažino, jog įsimintinas buvo plaukimas laivu. „Bet dar giliau į atmintį įsirėžė prie vandens besiganiusių karvių banda. Žiūrėjau ir grožėjausi – buvo matyti kad Mingės kaimas gyvas“, - teigė B. Mockuvienė.

 

Paukščių klyksmas

Ne kartą kaip gamtosaugininkas Mingėje lankęsis Vytautas Dermeikis iš kelionės taip pat parsivežė naujų įspūdžių. „Plaukiame laivu, o variklio gausmą nustelbia paukščių klyksmas. Labai įspūdinga. Itin gražiai atrodė ir ramesnėje įlankoje augančios daugybė vandens lelijų“, - pasakojo V.Dermeikis.

„Bočių“ narys sakė pirmą kartą pabandęs kartu su bendraminčiais apkabinti ir didžiausią šalies tują, nors anksčiau čia lankęsis ne kartą. „Alink tują ėjome keletą ratų, kol pagaliau pavyko susikibti už rankų“, - įspūdžiais dalijosi pašnekovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 5-ąją minime mums visiems svarbią datą – Palangos miesto gimtadienį.


Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybė kartu su parneriais – kurorto verslininkais, kultūros, meno, sporto sričių darbuotojais, dvasininkais – miesto senjorus kviečia nemokamai pramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema Palangoje – aktyvus bei turiningas laisvalaikis ir sveika gyvensena.


Šeštadienį Palangoje palangiškiai ir miesto svečiai turėjo neeilinę progą išvysti roko operą „Eglė“, kurią atkurtos Lietuvos šimtmečio proga dovanojo Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Palangos koncertų salė buvo pilnutėlė, po roko operos žiūrovai neslėpė susižavėjimo.


Pirmadienį visame mieste vyravo šventinė nuotaika – buvo švenčiama mokslo metų pradžios šventė. Sveikinami buvo ir mokiniai, ir tėveliai, ir mokytojai. Įsimintiną šventę panoro surengti ir aktyvus visuomenės narys, politikas Justinas Masalskas, apsilankęs Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamojoje klasėje.


Seime dvi kadencijas baigęs palangiškis Pranas Žeimys jau turi darbą – jis įsidarbino Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus padėjėju.  


Palangos dovana sportininkams – prasidėsianti miesto stadiono renovacija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje jau netrukus užvirs miesto stadiono atnaujinimo darbai – ketvirtadienį pasirašyta rangos darbų sutartis tarp Palangos miesto savivaldybės ir darbus atliksiančios bendrovės „Kauno tiltai“.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės tarybos narys Mindaugas Skritulskas praėjusį penktadienį apsilankė Vilniuje ir pasveikino Premjerą Algirdą Butkevičių jubiliejinio, 55-ojo gimtadienio proga. Šis sveikinimas maloniai nustebino Ministrą Pirmininką – A. Butkevičius prisipažino nesitikėjęs, jog sulauks sveikintojų iš taip toli.


Mero dovana „Bočiams“ – pramoginė kelionė į Mingę

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 06 28 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvo „Bočiai“ nariai savaitgalį sulaukė išskirtinės miesto valdžios dovanos – kelionės po Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą. „Tai buvo miesto mero Šarūno Vaitkaus dovana kolektyvo penkiasdešimtmečio proga“, - sakė „Bočių“ kolektyvo vadovė Janina Serapinienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas