Miesto Taryboje pakvipo rinkimais?

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-06-01
Peržiūrėta
1685
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto Taryboje pakvipo rinkimais?

Vakar įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje, regis, pakvipo rinkimais. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Taryboje vardu Dainius Želvys perskaitė net du kreipimusis.
Vienas jų buvo skirtas Tarybos Etikos komisijai dėl Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus elgesio Klaipėdos apygardos teisme ir jo prieigose.
„Palangos tiltas“ jau rašė, kad gegužės 4 dieną, prieš šiame teisme skelbiant neskundžiamą nutartį dėl kurorto verslininko Dariaus Miklovo ir Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Petro Keinio incidento 2016 metais savivaldybėje (teismas paskelbė P. Keinį išteisinančią nutartį, – aut.) E. Židanavičius filmavo P. Keinį į teismą atlydėjusią jo pavaduotoją Danutę Mikienę. O vėliau, išėjus iš teismo, galimai trukdė jai išvažiuoti iš automobilių stovėjimo aikštelės, siuntė jai kandžias ir galimai įžeidžiančias pastabas, anot D. Mikienės, kvietė kitus vairuotojus jai ir P. Keiniui neleisti išvažiuoti, nes, girdi, jie buvo „girti“. Patyrusi stresą savivaldybės darbuotoja kreipėsi į policiją.
Kitas D. Želvio kreipimasis skirtas Seimo nariui Antanui Vinkui dėl jos padėjėjos-sekretorės Palangos mieste Elenos Kuznecovos prisijungimo prie Tarybos frakcijos „Vieninga Palanga“, kurioje pirmu smuiku griežia E. Židanavičius.
„Jos dalyvavimas frakcijoje, kurioje yra E. Židanavičius, teistas už nusikaltimus nusikalstamoje grupuotėje 1990-ųjų pradžioje, yra tiesiog nesuderinamas su jūsų reputacija, prasminga profesine veikla ir visa jūsų gyvenimiška patirtimi“, – sakė D. Želvys.
„Šiais pareiškimais yra peržengtos bet kokios ribos – trukdoma Tarybos nariams vykdyti savo funkcijas. Konservatoriai kažkodėl nusprendė, kad tokia frakcija negalima, nes Tarybos narys E. Židanavičius, anot jų, yra raupsuotas. Jie užmiršo, kad jis yra į Tarybą išrinktas Palangos miesto gyventojų“, –atrėžė D. Želviui Tarybos narys Aleksandras Jokūbauskas.
Tarybai pasiekus klausimą „Dėl kontrolės komiteto pirmininko“ (jau anksčiau ja nebuvo patvirtinta Elena Kuznecova), buvęs kurorto liberalsąjūdiečių vedlys, o dabar konservatorius Saulius Simė siūlė klausimą „atidėti“, nes Etikos komisija dar nėra gavusi „visų atsakymų“ dėl E. Kuznecovos galimo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje pažeidimo prieš beveik trejus metus.
„Palangos tiltas“ kovo pabaigoje rašė, kad 2015 metų rugsėjo 23 d. įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomas Tarybos sprendimo projektas „Dėl šalto geriamojo vandens suvartojimo normų nustatymo“ E. Kuznecova, kuri kartu su savo vyru Andrejumi yra miesto savivaldybės įmonės UAB „Palangos vandenys“ akcininkai, nenusišalino nuo klausimo svarstymo ir balsavimo.
Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas aiškiai pasako, kad valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui (cituoju) „draudžiama dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą“.
Taigi, pagal įstatymą, E. Kuznecova, kuriai „Palangos vandenyse“ priklauso vos 17 (septyniolika) akcijų, kurios sudaro 0,00038 procentų nuo visų įmonės akcijų sumos, privalėjo tai padaryti.
Miesto Tarybos Etikos komisija atlaidžiai pažvelgė į politikės nusižengimą ir paragino ją „atidžiau“ sekti įstatymą, tačiau dar laukiama atsakymo iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos. Jai E. Kuznecovą yra apskundęs Danas Paluckas.
A.Jokūbauskas S. Simės siūlymą vadino „pigiu postaliniu politikavimu“, o E. Židanavičius vadino E. Kuznecovą „sąžininga ir principinga“ ir kvietė balsuoti už ją.
Tačiau 12 Tarybos narių balsavo prieš, 3 – susilaikė, o 5 – už. E. Kuznecova nepatvirtinta Kontrolės komiteto pirmininke.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 23 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą paskelbti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo. 


Palangoje link pajūrio einantiems poilsiautojams labai gali būti jau teko užuosti ore tvyrantį išskirtinį kvapą.


Klaipėdos miesto savivaldybės politikai spręs, ar pradėti svarstyti nevienareikšmiai uostamiestyje vertinamą sumanymą steigti naują universitetinę ligoninę.


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai priklausantis parlamentaras Paulius Saudargas nesureikšmina to, kad prie ekspremjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos nusprendė prisijungti keli Kauno savivaldybės taryboje dirbantys konservatoriai. Pasak politiko, kolegų apsisprendimas jungtis prie konkurentų tikrai nereiškia TS-LKD eižėjimo. Jo manymu, tai sprendimas...


Sauliaus Skvernelio ir jo bendražygių kuriama partija – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – pildo bendraminčių ratą. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kartu su devyniais tarybos nariais įsteigė šios naujos politinės jėgos frakciją savivaldybės taryboje.


Palangos didžiajame krepšinyje pakvipo perversmu. Krepšinio klubo BC „Palanga“, kuriai pastaruosius keturis metus dirigavo iš Vilniaus atvykęs verslininkas Arūnas Vaitulionis, po nesėkmingo sezono Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pernai – komanda liko paskutinė – neliko, nors po jo „Palangai“, NKL sprendimu, buvo palikta...


Miesto Taryboje pakvipo rinkimais?

Linas JEGELEVIČIUS, 2018 06 01 | Rubrika: Miestas

Vakar įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje, regis, pakvipo rinkimais. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Taryboje vardu Dainius Želvys perskaitė net du kreipimusis.


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Šventosios seniūno rinkimai pakvipo pigia režisūra

Linas JEGELEVIČIUS, 2015 05 25 | Rubrika: Miestas

Norą tapti Šventosios seniūnu pareiškė apie 20 kandidatų, bet miestelis šurmuliuoja, kad būsimasis seniūnas, tiksliau seniūnė, jau seniai šildosi gūžtą senokai tuščiame seniūno kabinete. Vos pusę metų Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialiste dirbanti Veronika Skeberdytė, viena iš kandidačių į pareigas, vis dažniau...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius