Mintys paraštėse (2011-06-14)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-06-14
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Mintys paraštėse (2011-06-14)

Praėjusį šeštadienį Šventojoje buvo iškilmingai atidarytas antrasis Lietuvoje jūrų uostas.

 

Žinoma, palangiškiams priminti nė nereikia, kad pirmasis čia pat – Klaipėdoje.

Atidarant uostą netrūko jausmingų sveikinimo kalbų. Į atidarymą susirinkę garbingi svečiai-sveikintojai – Šventosios seniūnas E. Čilinskas, Palangos meras Š. Vaitkus, Vidaus reikalų ministras R. Palaitis, Susisiekimo viceministras A. Štaras, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius E. Gentvilas, Šventosios uosto direktorė A. Česnienė ir kiti – regis, lenktyniavo, kuris vaizdingiau ir jausmingiau parinks žodžių tokiai progai.

Dauguma garbingų svečių sutiko: Šventosios uosto atidarymas – svarbus įvykis šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje.

Palangiškis, vidaus reikalų ministras R. Palaitis, prisipažinęs, kad „sunkiai valdo ašaras“, teigė, kad dešimt metų laukė Šventosios uosto atidarymo.

Tokie žodžiai turbūt ne tik šių eilučių autoriui nuskambėjo keistai: kaip buvęs Palangos meras, R. Palaitis turėjo visus svertus „judinti“ reikalą Vyriausybėje ir Seime.

Buvęs Palangos meras  liberalcentristas V. Stalmokas, tarsi netikėdamas Šventosios uosto greitu atidarymu, taip pat pro pirštus žiūrėjo į strateginį objektą Palangos pašonėje.

Kad Šventosios uostas buvo atidarytas praėjusį savaitgalį, o ne 2015-ais metais, kaip planavo ši Vyriausybė, daugiausiai pagyrų nusipelno Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius E. Gentvilas. Netradiciniu mąstymu garsėjantis liberalas trenkė kumščiu į stalą: uostą Šventojoje turėsime daug anksčiau.

Pagyrų nusipelno ir Seimo Ekonomikos komitetas, kurio narys konservatorius Vaidotas Bacevičius, išrinktas Seimo nariu Kretingos apylinkėje, daug prisidėjo, kad būtų pakeistas Šventosios uosto įstatymas, jog Klaipėdos jūrų uosto direkcija galėtų perimti Šventosios uostą į savo rankas.

Žinoma, Šventosios uostas E. Gentvilui, vadovaujančiam vienam didžiausių Pabaltijo uostų, kuriame įgyvendinamų projektų apimtys siekia vos ne pusę milijardo litų, tėra dražė saldainiukas, kainavęs centus, palyginus su darbų apimtimis Klaipėdos jūrų uoste. Tie „centai“ – 4 milijonai litų, kurie bet kuriam uostui tėra kišenpinigiai.

Daug svarbiau – E. Gentvilui, sprendžiančiam kur kas globalesnius uždavinius Klaipėdos jūrų uoste, Šventosios uostas – savimeilę glostanti maloni smulkmena, prie kurios buvo pridėta direktoriaus ranka.

Bet atidaryti Šventosios uostą gali pasirodyti daug lengviau, nei pasirūpinti, kad jame nuolat švartuotųsi žvejų ir pramoginiai laiveliai.

Pavyzdžiui, praėjusį sekmadienį, tik po uosto iškilmingo atidarymo, jame tebuvo tik pora laivelių, o jų savininkai bumbėjo, kad uostu nesinaudosią, nes uosto rinkliavos, net ir sumažintos, yra didelės.

Regis, nei Palangos savivaldybė, nei Šventosios uosto direktorė A. Česnienė, nei pats atidaryme išliaupsintas E. Gentvilas kol kas nelabai galvoja, ką ir kaip daryti, kad uoste nuolat plazdėtų jachtų burės.

Nereikia abejoti, kad uostas šurmuliuos, kai Šventoji bus ne Palangos podukra, o gaus tiek pat dėmesio ir atitinkamai finansavimo kaip Palanga.

Žinoma, atidarytas uostas savaime kuria pridėtinę vertę Šventojoje, bet tikėtis šios gyvenvietės suklestėjimo galima tik tuomet, kai Šventoji bus atgaivinama kompleksiškai, o ne priešokiais. Tik tuomet apie antrąjį Lietuvos jūrų uostą išgirsime garsiau.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos oro uoste bei Klaipėdos jūrų uoste pasieniečiai sulaikė du Lietuvos piliečius, kurie buvo ieškomi dėl nusikaltimų. Trečiadienį, lapkričio 27 d., Palangos oro uoste VSAT pareigūnai atliko pasirinktinį kelių reisu Ryga – Palanga atskridusių keleivių patikrinimą. Tai yra Šengeno vidaus reisas, kuriuo keliaujančių asmenų nuolatinė kontrolė neatliekama, tačiau...


Gegužės 24 dieną Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto kiemelyje vyko filosofinių įžvalgų konkurso „Mano uostas“ baigiamasis renginys ir laureatų apdovanojimo šventė, į kurią buvo pakviesti ir du Palangos senosios gimnazijos mokiniai LauritaVagener (IID) ir Deividas Kryževičius (IID). Abu tapo šio konkurso laureatais.


Šventojoje birželio 8-11 dienomis riaumojo antrasis paplūdimio baikerių festivalis „BeachBikeFest 2017“. Preliminariais skaičiavimais į Šventąją atvyko apie pusantro tūkstančio baikerių.


Mintys paraštėse (2011-08-23)

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 08 22 | Rubrika: Savaitės komentaras

Subjuro orai, vydami būrius poilsiautojų į vilnius, kaunus, maskvas ar Balbieriškį. Matyt, neiškentęs rudenio dargana alsuojančios Palangos,    muzikologas, buvęs Seimo pirmininko patarėjas, o dabar „Delfi“ apžvalgininkas Anatolijus Lapinskas sukurpė straipsniuką „Palanga – tos pačios ir dar didesnės bėdos“, kurį mielai praėjusį...


Mintys paraštėse (2011-07-12)

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2011 07 12 | Rubrika: Savaitės komentaras

Poryt miesto meras Šarūnas Vaitkus, ko gero, prisimins, kad lygiai prieš tris mėnesius jis buvo išrinktas Palangos meru.


Mintys paraštėse (2011-06-14)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 06 14 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Šventojoje buvo iškilmingai atidarytas antrasis Lietuvoje jūrų uostas.


Nuo praėjusio šeštadienio Lietuva jau turi du jūrų uostus - Klaipėdoje ir Šventojoje, kurioje savaitgalį įvyko iškilmingas uosto atidarymas. Nuo šiol Šventosios uoste galės švartuotis maži komerciniai ir pramoginiai laivai ir jachtos.


Mintys paraštėse (2011-03-09)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Nors per koalicinės sutarties pasirašymą praėjusį penktadienį dviejų pagrindinių koalicijos partnerių lyderiai Š. Vaitkus ir S. Simė nesėdėjo greta, abu vietinės politikos sunkiasvoriai jau turėjo susėsti arčiau vienas kito šią savaitę derinant konservatorių ir liberalcentristų rinkimines programas.


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 25 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Mintys paraštėse (2011-01-12)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Kuris iš dabartinių Palangos moksleivių, svajodamas apie vieną didžiausių pasaulyje verslą, šiandien ryžtųsi įsilaužti į serverį, pavogti savo bendraklasių nuotraukas ir  įdėti jas į savo sukurtą portalą, klausdamas, kuri iš mergyčių yra seksualiausia?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas