Mintys paraštėse (2011-06-14)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-06-14
Peržiūrėta
575
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys paraštėse (2011-06-14)

Praėjusį šeštadienį Šventojoje buvo iškilmingai atidarytas antrasis Lietuvoje jūrų uostas.

 

Žinoma, palangiškiams priminti nė nereikia, kad pirmasis čia pat – Klaipėdoje.

Atidarant uostą netrūko jausmingų sveikinimo kalbų. Į atidarymą susirinkę garbingi svečiai-sveikintojai – Šventosios seniūnas E. Čilinskas, Palangos meras Š. Vaitkus, Vidaus reikalų ministras R. Palaitis, Susisiekimo viceministras A. Štaras, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius E. Gentvilas, Šventosios uosto direktorė A. Česnienė ir kiti – regis, lenktyniavo, kuris vaizdingiau ir jausmingiau parinks žodžių tokiai progai.

Dauguma garbingų svečių sutiko: Šventosios uosto atidarymas – svarbus įvykis šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje.

Palangiškis, vidaus reikalų ministras R. Palaitis, prisipažinęs, kad „sunkiai valdo ašaras“, teigė, kad dešimt metų laukė Šventosios uosto atidarymo.

Tokie žodžiai turbūt ne tik šių eilučių autoriui nuskambėjo keistai: kaip buvęs Palangos meras, R. Palaitis turėjo visus svertus „judinti“ reikalą Vyriausybėje ir Seime.

Buvęs Palangos meras  liberalcentristas V. Stalmokas, tarsi netikėdamas Šventosios uosto greitu atidarymu, taip pat pro pirštus žiūrėjo į strateginį objektą Palangos pašonėje.

Kad Šventosios uostas buvo atidarytas praėjusį savaitgalį, o ne 2015-ais metais, kaip planavo ši Vyriausybė, daugiausiai pagyrų nusipelno Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius E. Gentvilas. Netradiciniu mąstymu garsėjantis liberalas trenkė kumščiu į stalą: uostą Šventojoje turėsime daug anksčiau.

Pagyrų nusipelno ir Seimo Ekonomikos komitetas, kurio narys konservatorius Vaidotas Bacevičius, išrinktas Seimo nariu Kretingos apylinkėje, daug prisidėjo, kad būtų pakeistas Šventosios uosto įstatymas, jog Klaipėdos jūrų uosto direkcija galėtų perimti Šventosios uostą į savo rankas.

Žinoma, Šventosios uostas E. Gentvilui, vadovaujančiam vienam didžiausių Pabaltijo uostų, kuriame įgyvendinamų projektų apimtys siekia vos ne pusę milijardo litų, tėra dražė saldainiukas, kainavęs centus, palyginus su darbų apimtimis Klaipėdos jūrų uoste. Tie „centai“ – 4 milijonai litų, kurie bet kuriam uostui tėra kišenpinigiai.

Daug svarbiau – E. Gentvilui, sprendžiančiam kur kas globalesnius uždavinius Klaipėdos jūrų uoste, Šventosios uostas – savimeilę glostanti maloni smulkmena, prie kurios buvo pridėta direktoriaus ranka.

Bet atidaryti Šventosios uostą gali pasirodyti daug lengviau, nei pasirūpinti, kad jame nuolat švartuotųsi žvejų ir pramoginiai laiveliai.

Pavyzdžiui, praėjusį sekmadienį, tik po uosto iškilmingo atidarymo, jame tebuvo tik pora laivelių, o jų savininkai bumbėjo, kad uostu nesinaudosią, nes uosto rinkliavos, net ir sumažintos, yra didelės.

Regis, nei Palangos savivaldybė, nei Šventosios uosto direktorė A. Česnienė, nei pats atidaryme išliaupsintas E. Gentvilas kol kas nelabai galvoja, ką ir kaip daryti, kad uoste nuolat plazdėtų jachtų burės.

Nereikia abejoti, kad uostas šurmuliuos, kai Šventoji bus ne Palangos podukra, o gaus tiek pat dėmesio ir atitinkamai finansavimo kaip Palanga.

Žinoma, atidarytas uostas savaime kuria pridėtinę vertę Šventojoje, bet tikėtis šios gyvenvietės suklestėjimo galima tik tuomet, kai Šventoji bus atgaivinama kompleksiškai, o ne priešokiais. Tik tuomet apie antrąjį Lietuvos jūrų uostą išgirsime garsiau.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją, Šventojoje buvo iškilmingai atidaryta centrinė aikštė. Ceremoniją vainikavo šventinis koncertas. Aikštėje susirinkusius žiūrovus džiugino dainininkai Iglė ir Tadas Juodsnukis, džiazo ir folkloro atlikėja Rasa Serra, šokių studija „Palangos Vėtrungė“ ir liaudiškų šokių ansamblis...


Šiandien, šeštadienį, rugpjūčio 1 d., 19 val. vyks rekonstruotos Šventosios centrinės aikštės atidarymo renginys.


Gegužės 24 dieną Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto kiemelyje vyko filosofinių įžvalgų konkurso „Mano uostas“ baigiamasis renginys ir laureatų apdovanojimo šventė, į kurią buvo pakviesti ir du Palangos senosios gimnazijos mokiniai LauritaVagener (IID) ir Deividas Kryževičius (IID). Abu tapo šio konkurso laureatais.


Šventojoje birželio 8-11 dienomis riaumojo antrasis paplūdimio baikerių festivalis „BeachBikeFest 2017“. Preliminariais skaičiavimais į Šventąją atvyko apie pusantro tūkstančio baikerių.


Mintys paraštėse (2011-08-23)

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 08 22 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Subjuro orai, vydami būrius poilsiautojų į vilnius, kaunus, maskvas ar Balbieriškį. Matyt, neiškentęs rudenio dargana alsuojančios Palangos,    muzikologas, buvęs Seimo pirmininko patarėjas, o dabar „Delfi“ apžvalgininkas Anatolijus Lapinskas sukurpė straipsniuką „Palanga – tos pačios ir dar didesnės bėdos“, kurį mielai praėjusį...


Mintys paraštėse (2011-07-12)

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2011 07 12 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Poryt miesto meras Šarūnas Vaitkus, ko gero, prisimins, kad lygiai prieš tris mėnesius jis buvo išrinktas Palangos meru.


Mintys paraštėse (2011-06-14)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 06 14 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Šventojoje buvo iškilmingai atidarytas antrasis Lietuvoje jūrų uostas.


Nuo praėjusio šeštadienio Lietuva jau turi du jūrų uostus - Klaipėdoje ir Šventojoje, kurioje savaitgalį įvyko iškilmingas uosto atidarymas. Nuo šiol Šventosios uoste galės švartuotis maži komerciniai ir pramoginiai laivai ir jachtos.


Mintys paraštėse (2011-03-09)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Nors per koalicinės sutarties pasirašymą praėjusį penktadienį dviejų pagrindinių koalicijos partnerių lyderiai Š. Vaitkus ir S. Simė nesėdėjo greta, abu vietinės politikos sunkiasvoriai jau turėjo susėsti arčiau vienas kito šią savaitę derinant konservatorių ir liberalcentristų rinkimines programas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius