„Misija Sibiras’14”: ieškomas prasmingai ir kilniai misijai patriotiškas jaunimas

Palangos tiltas, 2014-04-14
Peržiūrėta
1698
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Misija Sibiras’14”: ieškomas prasmingai ir kilniai misijai patriotiškas jaunimas

Siekiantis daugiau sužinoti, jaunas, ištroškęs nuotykių, pasiryžęs tapti savo šalies istorijos dalimi, svajojantis apie prieš akis atsiveriančias bekraštes galimybes, o krūtinę užliejančią gerumo ir kilnumo bangą. Taip, kiekvienas jaunas žmogus šią vasarą gali savo šaliai padovanoti kilnų žygdarbį. „Misija Sibiras‘14” atranka prasideda balandžio 15 dieną!

Jau šį antradienį, balandžio 15 dieną, prasideda atranka į vieną populiariausių ir nuolat augančių jaunimo iniciatyvų projektą „Misija Sibiras‘14”. Tai – dvi savaitės bekraščiame ir tautos stiprybės veidrodžiu tapusiame Sibire, vienas prasmingiausių gyvenimo nuotykių ir didžiulis žygdarbis, padovanotas Lietuvai.

„Pirmiausia jauni žmonės turi to norėti vien dėl to, kad jie yra jauni. Nes jiems viskas įdomu, o projektas „Misija Sibiras“ asocijuojasi su pačiais geriausiais nuotykiais, atradimais, naujais draugais. Taip pat tai išskirtinė galimybė prisiliesti prie gyvos, tikros mūsų senelių ir prosenelių istorijos“, – tvirtina atlikėjas ir projekto „Misija Sibiras‘08” dalyvis Marijonas Mikutavičius.

Istoriją šiandien rašome mes! Tačiau jos įsivaizduoti nepakanka. Dabar tai unikali galimybė prisiliesti, išvysti ir pajausti, kaip viskas vyko iš tiesų. Ten glūdi mūsų tautos stiprybė, žinutė, kurią reikia parvežti į Lietuvą!

Jau rytoj portale www.misijasibiras.lt atsiras „Misija Sibiras‘14” dalyvio anketa. Ją užpildyti ir dalyvauti atrankoje į šį projektą gali kiekvienas. Jokio amžiaus, išsilavinimo, gyvenamosios vietos ar bet kokio kito cenzo paprasčiausiai nėra. Tereikia noro, užpildytos dalyvio anketos ir degti motyvacija šią vasarą praleisti prasmingai!

„Prasmė dalyvauti šiame projekte yra didelė, nes kiekviena šalis turi savo pasakojimus, savo istoriją, jautrias bei džiugias temas. XX a. tremtys yra neatsiejamas dalykas nuo esminių mūsų šalies įvykių – valstybės praradimo. Tremtis – pavienių žmonių dramos. Istorija yra ne tik tai, ką analizuoja istorikai, universitetai, egzistuoja tikroji atmintis apie žmonių išgyvenimus. Šis projektas – gyvosios atminties tąsa, perdavimas jaunajai kartai. Šio projekto dėka jauni žmonės geriau supras Lietuvos istoriją“, – teigia filosofas prof. Leonidas Donskis.

Anketą užpildyti bus galima iki gegužės 15 dienos. Tuomet prasidės antrasis atrankos etapas – geriausių anketų autoriai bus pakviesti į bandomąjį žygį, po kurio ir paaiškės šią vasarą Sibire tremtinių ir politinių kalinių amžinojo poilsio vietas lankysianti ekspedicijos komanda.

Šis projektas gyvas tik žmonių gerumo dėka. Gerus ir kilnius darbus palaikantis aukojimo portalas „Aukok.lt“ antrus metus iš eilės kviečia visus tapti šio kilnaus projekto dalimi. Čia projektui galima paaukoti neribotą sumą. O dabar prisidėti prie projekto  „Misija Sibiras‘14“ galima ir dar paprasčiau. Tiesiog paėmus savo telefoną ir numeriu 1405 išsiųsti trumpąją SMS žinutę su tekstu 1175. SMS žinutės kaina 5 Lt (auka – 3,75Lt).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius