Europos Parlamentas ratifikavo Stambulo konvenciją

Palangos tiltas, 2023-05-10
Peržiūrėta
1633
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiadienį europarlamentarai pritarė tam, kad ES prisijungtų prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai, siekdami užbaigti konvencijos ratifikavimo ES procesą.

2011 m. Stambule priimta Europos Tarybos konvencija nustato tarptautinius kovos su smurtu prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos standartus. Praėjus šešeriems metams po to, kai ES pasirašė Stambulo konvenciją (2017 m.), ji nebuvo ratifikuota, nes kai kurios valstybės ES Taryboje atsisakė tai padaryti. 2021 m. spalį ES Teisingumo Teismas pateikė nuomonę, kad konvencijos sudarymui ES vardu nebūtinas visų ES valstybių pritarimas, nes dėl to sprendžiama kvalifikuota balsų dauguma. Be to, atkreiptas dėmesys, kad ES prisijungimas apima tokias sritis kaip prieglobstis, teisminis bendradarbiavimas baudžiamosiose bylose ir ES institucijų bei viešojo administravimo įsipareigojimai.

Šių metų vasarį Europos Parlamentui (EP) paraginus įsiklausyti į teismo nuomonę, ES Taryba galiausiai sutarė užbaigti konvencijos ratifikavimą ir perdavė ratifikavimo dokumentus EP.

Atsižvelgdami į tai, EP nariai pritarė ES prisijungimui prie Stambulo konvencijos kiek tai susiję su prieglobsčiu ir teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose (464 balsai už, 81 prieš, 45 susilaikius) bei su ES institucijų ir viešojo administravimo įsipareigojimais (472 balsai už, 62 prieš, 73 susilaikius).

ES prisijungimas prie Stambulo konvencijos nereiškia, kad visos ES valstybės narės ratifikavo konvenciją – jos vis dar turėtų tai padaryti nacionaline tvarka. Europarlamentarai yra paraginę šešias konvencijos dar neratifikavusias ES valstybes – Bulgariją, Čekiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą ir Slovakiją – nedelsiant tai padaryti.

EP pranešėjas Łukasz Kohut (Socialistai ir demokratai, Lenkija) pažymėjo: „Smurtas lyties pagrindu yra didžiausia kasdieninė neišspręsta problema Europoje. Kas trečia moteris ES arba 62 mln. moterų yra patyrusios fizinį ir/ar seksualinį smurtą. Gana! Stambulo konvencija yra veiksmingiausia priemonė kovai su smurtu lyties pagrindu, nes ji nustato konkrečius įsipareigojimus. Konvencijos ratifikavimas padės Europoje apsaugoti moteris ir mergaites.“

EP pranešėja Arba Kokalari (Europos liaudies partija, Švedija) pridūrė: „Džiaugiuosi, kad ES galiausiai imasi būtinų veiksmų moterų saugumui ir teisėms užtikrinti. Po dešimtmetį trukusio Europos Parlamento raginimo ES ratifikavo Stambulo konvenciją ir užtikrino aukštus prevencijos ir kovos su smurtu lyties pagrindu standartus.“

Dovaidas Pabiržis

EP ryšių su žiniasklaida administratorius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį europarlamentarai pritarė tam, kad ES prisijungtų prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai, siekdami užbaigti konvencijos ratifikavimo ES procesą.


Pasibaigus vasaros sezonui ir prasidėjus auksiniam rudeniui Palanga vilioja ne vien išsiilgusius ramaus poilsio pajūryje ir pasivaikščiojimų margaspalviais lapais nuklotais kurorto takais.


 Trečiadienį, rugsėjo 29 d., 14 val. Savivaldybės pastate, antrojo aukšto fojė bus atidaryta palangiškių kūrybos darbų paroda „Palanga – mano miestas“, skirta Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui.


Pašnekesiai apie Stambulo konvenciją (toliau - Konvencija) ne tik kad suskaldė visuomenę, bet ir atskleidė kiek dar mūsų žmonėse yra susikaupę pykčio, neapykantos, priešiškumo. Teiginį „Pašnekesiai“ pavartojau neatsitiktinai, kadangi vietoj garbingų viešų diskusijų, daugiausiai girdisi oponentų žeminimas, isteriški užgauliojimai...


Ketvirtadienį, gegužės 14 dieną, apie 14.41 val., Palangoje, Vytauto g., iš parduotuvės vaikinas ir dvi merginos pavogė vyrišką striukę „Prada“. 1957 m. gimęs vyras ir 1997 m. bei 1993 m. gimę moterys sulaikyti ir uždaryti į areštinę.



Dramatiško įvykio praėjusią savaitę ant Palangos tilto liudininkais galėjo tapti visi, kurie per „Palangos tilto“ internetinio puslapio www.palangostiltas.lt gyvą kamerą žvilgteli, kas dedasi ant tilto ar prie jo prieigų. Praėjusio ketvirtadienio ankstyvą popietę kaukdama ant tilto skubėjo greitoji – pagalbos prireikė epilepsijos ištiktam žvejui. Jei ne...


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Jeigu turėtumėte nutapyti menininko paveikslą, koks jis būtų? Linksmas, liūdnas, svajingas, melancholiškas ar atitrūkęs nuo buities rūpesčių žmogus? Tikiu, kad daugelis parinktų pastarąjį variantą. O gal visus. Kodėl? Todėl, kad mūsų visuomenėje vis dar gaji nuomonė, jog menininkas yra „nupušęs“, apie gyvenimo tikrovę negalvojantis žmogus. Kad tai tėra bjaurus mitas...


Atostogos nebėra pinigų švaistymo metas

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Atostogų metas prasidėjo. Palanga tai pajuto – padaugėjo žmonių, klientų kavinėse, gyvenamųjų patalpų nuomininkų ir viešbučių svečių. Apie ką mąsto dabar atostogaujantys? Ar taupo? Kodėl renkasi Palangą?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius