Moksleiviai įkvėpimo sėmėsi stovykloje Šventojoje

Žygimantas MITKUS, 2015-06-05
Peržiūrėta
1547
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Stovyklos dalyviai įsiamžino kartu su lektoriumi J. Valčiuku. G. Šedžio nuotr.
Stovyklos dalyviai įsiamžino kartu su lektoriumi J. Valčiuku. G. Šedžio nuotr.

Gegužės 30-31 dienomis Šventojoje jaunimo judėjimas „Aš esu kultūra“ kartu su aktyviu Palangos jaunimu suorganizavo stovyklą Lietuvos jaunimui. Dvi dienas stovyklavietėje 55 jaunuoliai iš įvairių Lietuvos kampelių stengėsi pažinti save, sužinojo, kaip svajoti, kad visi troškimai išsipildytų bei išmoko, kaip sunkų rytą pradėti žvaliai bei išlikti energingam visą dieną.

Problema – motyvacijos trūkumas
„Visada norėjau suorganizuoti stovyklą, kurioje susiburtų linksmi bei kažko naujo išmokti norintys moksleiviai. Reikėjo tik stiprios komandos bei motyvacijos dirbti. Visą tai radusi pradėjau judėti į priekį, tad užteko tik paprasto noro įgyvendinti savo svajonę“, – pokalbį pradėjo Palangos senosios gimnazijos mokinė, Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus pirmininkė bei viena iš šios stovyklos organizatorių Donata Šiaudvytytė, kuri pastebi, jog bene didžiausia problema, vyraujanti tarp moksleivių ir apskritai jaunimo – motyvacijos trūkumas. Todėl stovyklos tikslas buvo suburti kuo daugiau moksleivių, norinčių išmokti kažko naujo, gerai praleisti laiką, pasisemti patirties ir ja pasidalinti bei rasti naujų draugų ir bendraminčių.
Kaip teigia Donata, stovykla yra vieta pasisemti įkvėpimo ateities darbams, siekti savo tikslų, išmokti nebijoti svajoti bei, žinoma, įgyvendinti savo siekius. Taip pat stovykla buvo organizuota tam, kad mažėtų moksleivių pasyvumas bei padidėtų susidomėjimas naujomis veiklomis.

Turininga programa
Renginys prasidėjo šeštadienį ryte Šventojoje, prie kavinės „Volungė“, kur organizatoriai pasitiko stovyklos dalyvius bei išskirstė juos į spalvų grupeles, kuriose jaunuoliai visos programos metu bendravo. Kiekviena grupelė turėjo savo vadovus.
Sulaukę visų dalyvių, vadovai kartu su savo grupelėmis keliavo prie jūros susipažinti ir pažaisti įvairių žaidimų. Šiek tiek „apsitrynę“ dalyviai išėjo pasistiprinti – pietauti. Po pietų jaunuolių laukė Mykolo Romerio universiteto dėstytojo paskaita „Nugalėtojai ir jų katedros, arba kaip pasistatyti savyje katedrą“. Paskaitos metu vyko atviros diskusijos stovyklautojams įdomiais klausimais, buvo dalijamasi patirtimi bei sėkmės istorijomis. Išklausę paskaitos dalyviai ėjo vakarieniauti, o vėliau skubėjo į susitikimą su reperiu, sportininku ir verslininku Vytautu „Ironvytu“ Medinecku, su kuriuo dalyviai kalbėjo gyvenimiškomis temomis bei aiškinosi, kaip pasiekti užsibrėžto tikslo. Po pokalbio lektorius sutiko atlikti kelias dainas, o jam į pagalbą suskubo stovyklautojai, kurie, pasirodo, jo muziką žinojo atmintinai. Po įsimintino susitikimo dalyviai mokėsi svajoti, kartu su organizatoriais aptarė dieną ir nuėjo miegoti.
Antrąją stovyklos dieną lengviau prasibusti padėjo jogos mokytoja Rasa Vaitiekūnienė, kuri pravedė mankštą. Žvalūs ir prasimankštinę dalyviai papusryčiavo, susitvarkė ir atsisveikino iki kitų metų. Aktyvi palangiškė pasakoja, jog įgyvendinti visą užsibrėžtą programą pritrūko laiko: „Stovyklos programa buvo gana produktyvi, nesibaigus vienam užsiėmimui dalyviai jau turėjo bėgti į kitą. Tikriausiai per daug apsižiojome, o po to neįstengėme atkąsti, todėl nespėjome įgyvendinti visko, ką buvome suplanavę“.

Trūko patirties
Nors renginys vyko gana sklandžiai, D. Šiaudvytytė pasakoja, kad ruošiantis stovyklai pastebėjo, jog organizatoriams trūko žinių: „Organizuojant renginį neiškilo daug kliūčių, tačiau, žinoma, būtų buvę kur kas lengviau, jei būtume turėję daugiau patirties ruošiantis tokio tipo renginiams. Sunkiausia ruošiantis stovyklai, mano nuomone, buvo surasti rėmėjų, kurie sutiktų paremti mūsų renginį. Nors kartais renginio metu užklupdavo nestiprus lietus, ar papūsdavo vėsus vėjas, dalyvių atsiliepimai apie stovyklą buvo puikūs. Stovyklautojai buvo patenkinti bei domėjosi, kada vyks kita stovykla“.
Organizatoriai visų dalyvių vardu nori padėkoti stovyklos rėmėjams – Palangos miesto savivaldybei, kultūros pievai „I love Palanga“, Lietuvos paramedikų asociacijai bei Palangos kultūros centrui.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Lietuvos draudimas“ tęsia „Apsaugok mane“ tradicijas: rugsėjį Palangos miesto savivaldybėje visi moksleiviai bus apdrausti.


Grupelė Palangos moksleivių praėjusį mėnesį dalyvavo jau tradicine tampančioje dviejų dienų jaunimo stovykloje “Visraktis”, kurioje susipažino su savanoryste bei jos galimybėmis savo mieste, savanorio teisėmis bei pareigomis, žaidė situacijų bei sąmoningumos žaidimus.


Rugsėjui įpusėjus mūsų mieste susirinko grupelė jaunų žmonių ne tik iš Palangos, bet ir iš uostamiesčio. Su dvylika mūsų krašto jaunuolių stovykloje „Visraktis“ savanoriavimo patirtimi dalijosi ne tik palangiškiai, bet ir svečiai iš Kauno, iš Nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“.


Gegužės 30-31 dienomis Šventojoje jaunimo judėjimas „Aš esu kultūra“ kartu su aktyviu Palangos jaunimu suorganizavo stovyklą Lietuvos jaunimui. Dvi dienas stovyklavietėje 55 jaunuoliai iš įvairių Lietuvos kampelių stengėsi pažinti save, sužinojo, kaip svajoti, kad visi troškimai išsipildytų bei išmoko, kaip sunkų rytą pradėti žvaliai bei...


Neseniai šalia Šventosios esančioje „Raganės“ stovykloje vyko didžiausia Lietuvoje tarptautinė vasaros sporto stovykla. Lietuvos karate kyokushin federacijos organizuojamoje tarptautinėje stovykloje per tris pamainas savo jėgas išbandė ir kvalifikaciją kėlė 600 kyokushin karate sportininkų.


Palangos moksleiviai mokosi savivaldos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 20 | Rubrika: O man ne dzin

Turbūt ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems kyla klausimas: kas yra toji moksleivių savivalda? Ir ar Palangos moksleiviai joje dalyvauja? Į šiuos klausimus labai gražiai atsako Giedrė Urnikytė straipsnyje „Palangos moksleiviai – lyderiaujantys bei motyvuoti“, publikuotame laikraščio „Aš esu kultūra“ antrajame numeryje, kurio...


Spalio pradžioje minima UNESCO paskelbtoji pasaulinė muzikos diena. Šia proga „Palangos tilto“ skaitytojus kviečiame prisiminti Palangoje gyvenusius ar poilsiaudavusius garsius Lietuvos kompozitorius, kurių namai – arba tos poilsinės, kuriose jie vasarodavo – yra įtraukti į Lietuvos kultūros vertybių registrą.


Giruliuose, „Pasakos“ stovyklavietėje, vykusioje Palangos karate kyokushin mokyklos „Shodan“ vasaros stovykloje, palangiškiai ne tik liejo prakaitą, bet ir turiningai leido laiką bei pramogavo.


Smurtavo stovykloje

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 13 | Rubrika: Kriminalai

Šventojoje įsikūrusi asociacijos „Jūrų šaulys” sukarinta vaikų stovykla Palangos policijos pareigūnams sukėlė netikėtų rūpesčių. Dėl įvykių stovykloje per dvi dienas pradėti net trys ikiteisminiai tyrimai. Kurorto policijai teks tirti stovykloje užfiksuotus du smurto atvejus ir greičiausiai su jais susijusį turto sugadinimo faktą. Iš pradžių...


Italų rengtoje stovykloje dalyvavo ir palangiškiai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Klaipėdoje vyko vieno garsiausių pasaulio futbolo klubų „AC Milan“ iš Italijos, vaikų futbolo stovykla „AC Milan Junior Camp“. Treniruotes stovykloje vedė treneriai iš Italijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius