Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės kūrybos vakaras

Palangos tiltas, 2022-03-28
Peržiūrėta
1309
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės kūrybos vakaras

Balandžio 4 d. 17 val. maloniaikviečiame į  poetės, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės kūrybos vakarą Palangos kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1).

Poezijos gerbėjai jau daugiau nei pusšimtį metų nesiskiria su R.Skučaitės kūryba. Viena iš priežasčių – dauguma poetės seniai parašytų eilėraščių skamba taip, tarsi jie būtų parašyti šiandien. 

Tituluojama vaikų literatūros klasike poetė parašiusi nemažai kūrinių ir suaugusiesiems. Žodžio skambumu, skaidrumu pasižymintys jos eilėraščiai virtę dainomis. Skirta vaikams ir  suaugusiesiems R. Skučaitės poezija kelia tuos pačius egzistencinius klausimus, tik  pateikta skirtinga forma. Už savo kūrybą ji yra pelniusi ne vieną svarų apdovanojimą: Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordiną, UNESCO premiją, Vaikų literatūros premiją ir kt., ne kartą tapusi „Poezijos pavasario” laureate. „Už mažų ir suaugusių žmonių pasaulio vienybę“ poetė buvo įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.  Pasakymas „naujų eilėraščių knyga“ nieko nestebintų, jeigu nežinotume, kad 2021 m. spalio mėn. jos autorei poetei Ramutei Skučaitei sukako 90. Taigi, jos kūrybinis ilgaamžiškumas mūsų poezijoje yra rekordinis. Nauja R. Skučaitės knyga „Buvau atėjus“ skaitoma ir suvokiama kaip natūrali kūrybinio kelio tąsa. Reflektuojama praeitis ir dabartis, gaudomos gyvenimo šviesos nuotaikos, atsiskleidžia ypatinga etinė klausa, skaudžių, dramatiškų būsenų išgyvenimus lydi moralinio vertinimo įvaizdžiai. Ramutės Skučaitės poetinis meistriškumas žavi kompozicine darna, subtiliais vaizdais, kalbos grožiu, intonacijų bangavimu. Su autorės eilėraščiais, skaitomais, cituojamais, dainuojamais, deklamuojamais iš atminties, išaugo jau kelios skaitytojų kartos, tačiau iki šių dienų talento ir meninės įtaigos kupini eilėraščiai anaiptol neprarado aktualumo. Tokie jie, dedikuoti suaugusiam,  ir R. Skučaitės naujausioje knygoje „Buvau atėjus“.

Literatūros gerbėjus kviečiame į jaukų ir prasmingą kūrybos vakarą, kurio metu išgirsime ir skaidrų, jautrų  poetės žodį, kalbėsime apie naujausią autorės kūrybą, poezijos meną, pašaukimą būti kūrėju. Renginyje dalyvaus poetės dukra - nepriklausoma menininkė – dailininkė, scenografė, knygų iliustratorė Jūratė Račinskaitė. Vakaro vedėjas -  aktorius  Gintaras Mikalauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2023 m. balandžio 12 d. (trečiadienį) 17 val. Palangos kurorto muziejuje bus pristatyta Giedrės Kaukaitės atsiminimų knyga „Mano Eldoradas“, kurią neseniai išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.


Kyjivo kinematografininko Oleksandro DIRDOVSKIO filmų ir vaizdų jungties vakaras sulies ANTANO MONČIO skulptūras jo muziejaus erdvėse su legendinio lietuvių skulptoriaus VILIAUS ORVIDO kūriniais, taip pat prancūzų dailininku Edgaru Dega bei slėpiningais Ukrajinos dailininkais – Marija Prymačenko, Fediru Tetianyčiumi, Bohdanu Horbaliu bei Polina Rajko.


Balandžio 4 d. 17 val.  maloniaikviečiame   į  poetės, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės kūrybos vakarą Palangos kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1).


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę ir įvertino Klaipėdos, Palangos miestų ir Neringos savivaldybių veiklą finansuojant kultūros ir meno projektus bei kitus tokio pobūdžio renginius. STT vertinimu, projektų finansavimo dydžio nustatymo procedūros nėra aiškiai reglamentuotos. Taip pat galimas korupcijos rizikas didina tai, kad projektų partneriams ir subrangovams...


Balandžio 10 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje pradeda veikti Lietuvos nacionalinės premijos laureato Petro Repšio grafikos darbų paroda „Pasikalbėjimai su savimi“. Tai pirmoji asmeninė autoriaus paroda šiame pajūrio mieste.


Kurorto kultūros ir meno darbuotojai paminėjo Kultūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir meno srities darbuotojai turiningai paminėjo pasaulinę Kultūros dieną. Balandžio 14 d. Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo iškelta Taikos vėliava, o po šios ceremonijos kurorto kultūros ir meno darbuotojai išvyko į turiningą ekskursiją. Ekskursijos metu aplankyta Žemaitijos sostinė Telšiai, Alkos muziejus, Plungės...

  Lietuvos kultūros sostinė Palanga kurorto gyventojus ir svečius šiemet žada pamaloninti rekordine aukšto lygio renginių gausa. Visus metus didžiausias šalies kurortas savo svečius kvies dalyvauti įvairiose šventėse, festivaliuose, koncertuose, įvertinti Palangoje vyksiančias parodas bei meno projektus.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius