Nauja Palangos koncertų salė – 2015-aisiais

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-12-09
Peržiūrėta
2704
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į būsimos naujos Koncertų salės pamatus premjeras A. Butkevičius ir meras Š. Vaitkus netrukus įkas kapsulę su laišku ateities kartoms.
Į būsimos naujos Koncertų salės pamatus premjeras A. Butkevičius ir meras Š. Vaitkus netrukus įkas kapsulę su laišku ateities kartoms.

Premjeras A. Butkevičius: „Palangoje tikrai yra valdžia, kuri stengiasi ir dėl savo žmonių, ir dėl miesto svečių“
 

Simboliška, kad Palangos koncertų salės rekonstrukcijos darbų pradžia skelbiama kurortui ypatingais metais – kai Palanga yra Lietuvos kultūros sostinė, kai Palangai sukanka 760 metų, o kurortui – 125 metai, o Vasaros estradai – 40 metų. Vos per dvejus su puse metų – nuo buvusios Vyriausybės vadovo Andriaus Kubiliaus apsilankymo Palangoje, Vasaros estradoje, 2011-ųjų balandį iki dabartinės Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus vizito praėjusį savaitgalį – buvo parengtas pastato rekonstrukcijos techninis projektas, o mero Š. Vaitkaus pastangomis, jo darbams buvo užsitikrinta beveik pusė reikalingų lėšų – 10 milijonų litų.
Džiugiausia naujiena, anot Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, šiandien kartu su Palanga yra ir valstybė.

„Palangoje tikrai yra
valdžia“

„Neabejoju, kad Palanga sparčiai žengia į ateitį, kurioje ji bus vienas gražiausių kurortų visame Baltijos regione“, – pradėdamas rekonstrukcijos darbų pradžios ceremoniją sakė N. Stasiulis.
Lietuvos Ministras pirmininkas A. Butkevičius sakė, kad Vasaros koncertų estrados reikalai buvo sprendžiami neįtikėtinai greitai.
„Išties viskas įvyko labai greitai. Atsimenu, kad gal prieš mėnesį ar du atvyko pas mane jūsų meras ir sako: „Noriu pristatyti, kokia bus Palangos Vasaros estrada“.
A. Butkevičius prisipažino Palangoje atostogaująs kiekvienais metais nuo pat 1985-ųjų, ir nesvarbu, kokias pareigas užimdavęs, kurortą ir pasikeitimus jame vertindavęs kaip ministras, Seimo narys ar dabar vyriausybės vadovas.
„Aš dabar visiems galiu pasakyti: Palangoje tikrai yra valdžia, kuri stengiasi ir dėl savo žmonių, ir dėl miesto svečių. Aš, kaip ir kiti, vadinu Palangą vasarą visos Lietuvos kultūros sostine, todėl tai yra didelis iššūkis visam miestui, taip pat ir merui“, – sakė A. Butkevičius.
Pasak jo, iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos Vasaros estradai jau yra skirta 10 milijonų litų.
„Todėl tos lėšos, kurios jau yra skirtos ir yra naudojamos, turi būti įsisavintos iki 2015-ųjų gruodžio mėnesio. Jeigu dėl kokių nors priežasčių objektui skirtos lėšos nebus įsisavintos, jas tektų grąžinti, – įspėjo premjeras. – Bet aš pasitikiu Palangos meru, jo visa didele komanda ir Palangos žmonių troškimu turėti tokį objektą, todėl tikiu, kad jis čia iškils“.
A. Butkevičius linkėjo sėkmės ir užsispyrimo įgyvendinant ambicingą, gražų ir reikalingą Palangai projektą.
Ūkio ministerija būsimai statybai skyrė 10 mln. litų.
„Tikiu, kad estrada tarnaus Palangai, Lietuvai, ir joje bus organizuojamas ne vienas tarptautinis renginys“, – sakė svečias.

Meras dėkojo premjerui už paramą Palangai
Kreipdamasis į palangiškius ir svečius meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad „yra labai simboliška“, jog Palangai svarbius metus pabaigia Vasaros koncertų salės, kuri miestui tarnavo 40 metų, renovacijos darbų pradžia.
„Turbūt Lietuvoje nerastumėme Lietuvos estrados žvaigždės, kuri joje nėra koncertavusi. Joje palangiškius ir kurorto svečius taip pat linksmino ir daug užsienio atlikėjų, bet dabar Vasaros estrados salė, tokia, kokia ji yra, jau atitarnavo“, – pastebėjo Š. Vaitkus.
Kreipdamasis į premjerą savivaldybės Tarybos ir administracijos vardu, meras dėkojo Vyriausybės vadovui „už meilę Palangai“.
„Noriu jums visų vardu padėkoti ir už Palangos aplinkkelį, ir Kurhauzą, Vyriausybės paramą įgyvendinant kitus miestui svarbius projektus“, – sakė Palangos miesto vadovas.

Kai gyvenimo
pagrindas – žmogus

Rekonstrukcijos darbų rangovo – sostinės įmonės „Conresta“ vadovas Lukas Laukaitis susirinkusiems sakė: „Mes labai didžiuojamės, galėdami prisidėti prie visai Lietuvai labai svarbaus projekto. Tikiu, kad 2015-ieji, kai duris atvers iš pagrindų atnaujinta Palangos vasaros estrada, bus ne mažiau svarbūs, kaip ir šie metai, kai kurortas mini tiek daug jubiliejų“.
„Conresta“ vadovas žadėjo dėsiąs visas pastangas, kad visi darbai būtų baigti laiku, būtų kokybiški ir tenkintų Palangos ir jos svečių lūkesčius.
UAB „Uostamiesčio projektas“, kuri atliko Vasaros estrados rekonstrukcijos projektą, projektuotojas Algirdas Stripinis linkėjo, kad estrados rekonstrukcijos darbai vyktų taip pat sklandžiai, kaip ir projektavimas.
Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas Marius Venskus pastebėjo, kad po visų projekto techninių terminų, skaičių slypi Palangos bendruomenė.
„Ne tik mes, čia stovintys, bet ir mūsų ateities kartos. Labai svarbu, kad turime žmonių, kurie turi didelę ir gražią Palangos viziją ir ją, su Dievo palaima, sėkmingai puoselėja“, – sakė M. Venskus, merui Š. Vaitkui įteikęs popiežiaus, Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus proga, rašytą laišką.
„Norėčiau, mere, jūsų paprašyti, kad perduotumėte šį laišką ateities kartoms, kad jos žinotų: mūsų visų, – ir jūsų – gyvenimo pagrindas buvo žmogus“, – sakė klebonas.
Į būsimos naujos koncertų estrados pamatus premjeras A. Butkevičius, meras Š. Vaitkus ir „Conresta“ direktorius L. Laukaitis įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.
Į ją taip pat buvo įdėtas ir popiežiaus Pranciškaus laiškas Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus proga.

Palangai reikės ieškoti pinigų

Prieš atvykdamas į Vasaros estradą, premjeras A. Butkevičius kartu su meru Š. Vaitkumi apsilankė Kurhauze, kur kurorto meras premjerui aprodė jį jau baigiamą rekonstruoti.
„Kol ankstesni Palangos vadovai snūduriavo, per tą laiką Druskininkų ir net Birštono kurortai nušuoliavo į priekį. Tačiau dabar pajūrio kurortas investicijomis sparčiai vejasi tai, ką yra praradęs“, – pastebėjo A. Butkevičius.
Vasaros estrados rekonstrukcijai 3 milijonai litų buvo numatyti dar praėjusiais metais. Tačiau paaiškėjus, kad objekto darbų sąmata siekia 25 milijonus litų, buvo nuogąstaujama, ar panaudojus jau skirtus pinigus statybos ilgam neįstrigs.
Pasiskolinusi 200 tūkstančių litų, kurorto savivaldybė parengė estrados pastato rekonstrukcijos techninį projektą.
Š. Vaitkui pavyko įtikinti šalies premjerą A. Butkevičių ir ES lėšas skirstančią Ūkio ministerijos darbo grupę, kad visus metus galinti veikti moderni koncertų estrada didžiausiame šalies kurorte yra būtina.
„Didelės modernios specializuotos koncertų ir masinių renginių salės nėra visoje Vakarų Lietuvoje. Palangoje atsiradus galimybei organizuoti aukštesnio lygio tarptautinius festivalius, bus garsinamas ne tik mūsų kurortas, bet ir visa Lietuva“, – įrodinėjo Š. Vaitkus.
Ūkio ministerija parodė geranoriškumą, nusprendusi šiam objektui vietoj 3 milijonų iš sutaupytų ES lėšų likučių skirti 10 milijonų litų.
„Turint tokią sumą jau galima pradėti rekonstrukcijos darbus“, – teigė Š. Vaitkus.
Su konkursą laimėjusia Vilniaus įmone „Conresta“ jau yra pasirašyta sutartis, o senosios Vasaros estrados griovimo darbai prasidės jau kitų metų pradžioje.
Numatomi skirti 10 milijonų litų turi būti panaudoti ir nauja vasaros koncertų estrada pastatyta iki 2015 metų pabaigos.
„Visai Lietuvai svarbaus objekto rekonstrukcijai tikimės valstybės finansinės paramos“, – pabrėžė meras.

Kompleksą sudarys
3 statiniai

Penkiolikos metrų aukščio naujoji vasaros koncertų estrada, kurios bendras plotas sieks apie 4,3 tūkst. kvadratinių metrų, talpins 2200 žiūrovų.
Koncertų salėje bus galimybė transformuoti sėdimas vietas arčiau scenos paliekant aikštelę stovimoms vietoms. Tuomet salė talpins per 3 tūkstančius žiūrovų.
Be koncertų salės čia bus dar dvi mažesnės salės skirtos konferencijoms arba kolektyvų repeticijoms.
Iš pradžių savivaldybė pageidavo, kad vasaros metu koncertų salė išliktų atvira, o žiemą atviri sienų tarpai būtų uždengiami stiklinėmis pertvaromis.
Tačiau projektuotojai tokio varianto atsisakė, nes tuomet būtų nukentėjusi salės akustika.
Šalia Vasaros koncertų estrados pastato vėliau numatyta statyti du tokios pačios formos mažesnius statinius. Viename iš jų įsikurs miesto muzikos mokykla. Kitame – kultūros centras su atviro amfiteatro formos sale. Visi trys pastatai bus sujungti požeminiu perėjimu.
Primena muzikinę dėžutę
„Prisukama muzikinė dėžutė“ – tokia mintis pirmiausia šovė į galvą 29 metų architektui A. Stripiniui, kai jis nusprendė išbandyti jėgas Palangos vasaros estrados rekonstrukcijos konkurse.
Tačiau sudėtinga pastato vieta – šalia skveras, Kurhauzas, sovietiniais laikais statyti poilsio namai tarsi prašėsi, kad naujasis miesto centro dalyvis sujungtų šia skirtingą architektūrą.
„Ilgai svarsčiau apie formą. Juk dar salėje turi tilpti 2,5 tūkst. žiūrovų. Manau, apvali pastatų forma yra švari, paprasta ir aiški. Be to „nesipjauna“ su aplinkiniu užstatymu, yra būdinga Palangai. Pastatą siūlome įgilinti apie 4 metrus, kad jis neišsišoktų savo aukščiu, neužgožtų aplinkos. Todėl fasaduose atsirado tinko apdailos bei žalios spalvos stiklo. O įgaubti langai tarsi atkartoja pirminę – muzikinės dėžutės mintį“, – portalui lrytas.lt sakė architektas.
Palangos vasaros estrados salė po rekonstrukcijos turėtų būti vadinama Palangos koncertų sale.

Laiškas ateities kartoms

2013 m. gruodžio 6 d. Palangoje pradėti Koncertų salės rekonstrukcijos darbai. Iki 2015 m. pabaigos bus įgyvendintas pirmasis projekto etapas – dabartinės Vasaros estrados vietoje išdygs moderni 4 tūkst. kv. metrų pločio Koncertų salė, pritaikyta veikti ne tik vasarą, bet ir ištisus metus. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, projektuotojai – UAB „Uostamiesčio projektas“, darbų rangovai – UAB „Conresta“.
2011 m. Palangos miesto savivaldybė perėmė vasaros koncertų salę iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos. 2013 m. sausio 10 d. pasirašyta paslaugų teikimo sutartis Nr. 2-PS dėl Vasaros koncertų salės, Vytauto 43, Palangoje, rekonstravimo, numatant daugiafunkcinio kultūros pastato, kurį sudaro kultūros centras, menų mokykla ir koncertų salė, techninio projekto parengimo paslaugos. 2013 m. spalio 17 d. pasirašyta Palangos miesto savivaldybės ir UAB „Conresta“ rangos darbų sutartis Nr. 26-R. 2013 m. lapkričio 28 d. pasirašytas ūkio ministro įsakymas Nr. 4-1023 dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2012 m. rugsėjo 13 d. įsakymo Nr. 4-894 „Dėl valstybės planuojamų turizmo projektų sąrašų patvirtinimo“ pakeitimo“, kuriuo numatoma Palangos koncertų salės rekonstrukcijai iš ES fondų skirti 10 mln. litų.
Simboliška, jog šiemet keturiasdešimtmetį skaičiuojančios Koncertų salės atgimimas prasideda 2013-aisiais, Palangai esant Lietuvos kultūros sostine. Pirmuoju darbų etapu per dvejus metus bus pertvarkyta pati koncertų salė – 2200 sėdimų vietų amfiteatras su apie sceną išdėstytomis žiūrovų vietomis bei galimybe transformuoti erdves. Įgyvendinus visą projektą, Palangą papuoš daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs ne tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.
Tikime, kad jau po dvejų metų duris atversianti moderni Koncertų salė puikiai reprezentuos visos Lietuvos kultūrą bei taps traukos centras aukščiausio lygio kultūrinio turizmo įvykiams.

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus
UAB „Conresta“ direktorius  Lukas Lukaitis
UAB „Uostamiesčio projektas“ direktorė Snieguolė Stripinienė

2013 m. gruodžio 6 d.,
Palanga

Jūsų komentaras:

Architektas 2013-12-12 14:55 (IP: 195.182.76.59)
Deja, deja, būsimo komplekso ir atskirų jo pastatų architektūra - baisi. Nieko bendro su gretimybėm, su Kurhauzu. Trys bačkutės. Nebent tai duoklė J.Basanavičiaus gatvės kičui.Labai gaila, kad tokio "lygio" architektūra kyla istorinėje kurorto dalyje.

Antanas 2013-12-10 20:58 (IP: 78.61.152.73)
„Prisukama muzikinė dėžutė“ – tokia mintis pirmiausia šovė į galvą 29 metų architektui A. Stripiniui, kai jis nusprendė išbandyti jėgas Palangos vasaros estrados rekonstrukcijos konkurse. Tačiau sudėtinga pastato vieta – šalia skveras, Kurhauzas, sovietiniais laikais statyti poilsio namai tarsi prašėsi, kad naujasis miesto centro dalyvis sujungtų šia skirtingą architektūrą. „Ilgai svarsčiau apie formą. Juk dar salėje turi tilpti 2,5 tūkst. žiūrovų. Manau, apvali pastatų forma yra švari, paprasta ir aiški. Be to „nesipjauna“ su aplinkiniu užstatymu, yra būdinga Palangai. Pastatą siūlome įgilinti apie 4 metrus, kad jis neišsišoktų savo aukščiu, neužgožtų aplinkos. Todėl fasaduose atsirado tinko apdailos bei žalios spalvos stiklo. O įgaubti langai tarsi atkartoja pirminę – muzikinės dėžutės mintį“,

Palangiskie 2013-12-10 14:28 (IP: 78.61.84.175)
tykraj lavai lavai gyrayj,. Pagarbiai mrūi , ir Premejerui.

Palangiske 2013-12-10 14:06 (IP: 195.182.88.82)
lavai gerai. Pagarba merui ir Pramjerui

Taip pat skaitykite

Rengiamas Palangos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" techninis rekonstrukcijos projektas.


Miesto poliklinika jau neilgai trukus pasikeis – taps ne tik gražesnė, bet ir gerokai patogesnė tiek lankytojams, tiek čia dirbantiems medikams. Gruodžio 11 dieną paskelbtas poliklinikos pastato rekonstrukcijos darbų konkursas.


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai.


Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.


Palangos koncertų salė nuo šios žiemos jau turi valdytoją, koncesininką – tai patvirtinanti trišalė sutartis tarp koncesininko – UAB „Palangos koncertų salė“, investuotojo – UAB „Pajūrio infrastruktūra“, priklausančios Infrastruktūra LT įmonių grupei, kartu su „Bravo Events“ ir Palangos miesto savivaldybės pasirašyta...


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Simboliška, kad Palangos koncertų salės rekonstrukcijos darbų pradžia skelbiama kurortui ypatingais metais – kai Palanga yra Lietuvos kultūros sostinė, kai Palangai sukanka 760 metų, o kurortui – 125 metai, o Vasaros estradai – 40 metų. Vos per dvejus su puse metų – nuo buvusios Vyriausybės vadovo Andriaus Kubiliaus apsilankymo Palangoje, Vasaros estradoje...


Penktadienį Palangoje duota pradžia Koncertų salės rekonstrukcijos darbams. Simbolinę kapsulę su laišku ateities kartoms įkasė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir darbų rangovo – UAB „Conresta“ – direktorius Lukas Lukaitis. Plačiau apie ceremoniją- "Palangos tilto" antradienio numeryje;


Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Palangos koncertų salės rekonstrukcijos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa – ketvirtadienį Savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis. Dokumentą pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai vadovas Ernestas Šeženis.


Pirmieji mero metai paklojo pamatus moderniam kurortui  17

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 04 19 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šią savaitę Palanga sulaukė vienos miesto gyvenimui reikšmingos sukakties – prieš metus, balandžio 14 dieną, kurorto meru buvo išrinktas Šarūnas Vaitkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius