Nauja tvarka prekeiviams ir paslaugų teikėjams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-01-09
Peržiūrėta
2081
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusių metų pabaigoje patvirtinti prekybos ar paslaugų viešosiose vietose nuostatai, kuriose konkrečiai apibrėžta kioskio sąvoka bei buvo papildyta viešųjų paslaugų vietų, kuriose  leista teikti baidarių ir kanojų nuomos paslaugas, tvarka.

Supaprastintos sąlygos
 Kaip paaiškino sprendimo projektą pristačiusi Savivaldybės Administracijos Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, Aplinkos ministro įsakymu Statybos techniniame reglamente buvo pakeista sąvoka „laikinas statinys“ į „nesudėtingas laikinas statinys“, kurį leidžiama statyti ir eksploatuoti ne ilgiau tris metus.  Nesudėtingiems laikiniems statiniams pripažinimo tinkamais naudoti procedūros neatliekamos. Asmuo, norėdamas pasistatyti statinį, turės rengti tik supaprastintą statinio projektą, kurį patikrins savivaldybės administracijos tarnautojas, įgaliotas nustatyti statinio architektūros reikalavimus. Tokiu būdu, pakeitus sąvoka, išsiimant leidimą prekiauti nebereikės Verslo ir turto skyriui pateikti dokumentų kopijų apie statinio naudojimo pripažinimą tinkamu naudoti.

Apribojimai kioskams
 Taip pat, pasak skyriaus vedėjos, siekiant aiškumo, buvo įvesta sąvoka „kioskas“. Kai kuriose Tarybos nustatytose viešosiose vietose prekiaujama iš laikinų statinių, t.y.kioskų. Z.Strikaitienės teigimu, prekeiviai dažnai pageidauja kioskus statytis didesnio ploto, nei tai numato Statybos reglamentas. Todėl pasiūlytas toks kioskio apibrėžimas, kad tai smulkios prekybos reikmėms skirtas nedidelis lengvų konstrukcijų pastatas, kurio užimamas plotas yra ne didesnis kaip 15 kv.m ir kurio dalis sienų ( jų viršutinės dalys) įstiklintos, o prekiaujama per priekinėje sienoje esančią vitrinos angą.
Apribojimai nustatyti ir teikiantiems baidarių ir kanojų nuomos bei fizinės gerovės ir poilsio užtikrinimo paslaugas. Nustatyta, kad kanojų ir baidarių nuomai skiriama ne daugiau kaip septyniasdešimt penki kv.m užimamo ploto (5 x l5 m), o fizinės gerovės paslaugoms teikti keturiasdešimt aštuoni kv.m ploto (4 x 12 m).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite
Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius rengia Socialinių paslaugų planą 2023 metams. 


Ką tik pasibaigę 2022-ieji Lietuvos verslui atnešė 37 proc. daugiau bankrotų, 4 proc. gausiau įmonių, likusių be personalo ir 3,9 proc. mažiau naujų verslų nei užpernai, rašoma pranešime žiniasklaidai. 


Vyriausybė taip pat pateikė antradienį išaiškinimą, kad viešbučiai sustiprinto karantino metu negalės teikti apgyvendinimo paslaugų. "Pranešti žinią, kad viešbučiai šventiniam laikotarpiui užsidaro, dėl judėjimo ribojimo tarp savivaldybių - sunkiai suvokiama. ..Tokiu laikotarpiu pranešimai būdavo kitokio turinio, kvepiantys...


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Mūsų visuomenė – įvairi. Vieniems gyvenimas atseikėja su kaupu, kitiems savo vietą po saule tenka išsikovoti patiems. Tačiau yra ir tokių, kuriems būtina mūsų pagalba. Palangos Socialinių paslaugų tarnybos direktorius Romualdas Valantinas neabejoja, jog socialinės paslaugos yra labai svarbi socialinės sistemos dalis: „Suteikiame pagalbą asmeniui arba šeimai dėl...


Nors dar gili žiema, tačiau kurorto valdžia suskubo tvirtinti naujas viešųjų vietų prekiauti ir paslaugoms teikti schemas bei nustatyti vietinės rinkliavos už išduodamus leidimus dydžius. Šiemet atsirado naujovė – itin paklausios paplūdimiuose paslaugų teikimo vietos už fiksuotą mokestį bus suteikiamos verslininkams, vykdantiems programas. Po ilgų diskusijų ir svarstymų nutarta sprendimą...


Nauja tvarka prekeiviams ir paslaugų teikėjams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų pabaigoje patvirtinti prekybos ar paslaugų viešosiose vietose nuostatai, kuriose konkrečiai apibrėžta kioskio sąvoka bei buvo papildyta viešųjų paslaugų vietų, kuriose  leista teikti baidarių ir kanojų nuomos paslaugas, tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius