Nauja tvarka prekeiviams ir paslaugų teikėjams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-01-10
Peržiūrėta
128
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusių metų pabaigoje patvirtinti prekybos ar paslaugų viešosiose vietose nuostatai, kuriose konkrečiai apibrėžta kioskio sąvoka bei buvo papildyta viešųjų paslaugų vietų, kuriose  leista teikti baidarių ir kanojų nuomos paslaugas, tvarka.

Supaprastintos sąlygos
 Kaip paaiškino sprendimo projektą pristačiusi Savivaldybės Administracijos Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, Aplinkos ministro įsakymu Statybos techniniame reglamente buvo pakeista sąvoka „laikinas statinys“ į „nesudėtingas laikinas statinys“, kurį leidžiama statyti ir eksploatuoti ne ilgiau tris metus.  Nesudėtingiems laikiniems statiniams pripažinimo tinkamais naudoti procedūros neatliekamos. Asmuo, norėdamas pasistatyti statinį, turės rengti tik supaprastintą statinio projektą, kurį patikrins savivaldybės administracijos tarnautojas, įgaliotas nustatyti statinio architektūros reikalavimus. Tokiu būdu, pakeitus sąvoka, išsiimant leidimą prekiauti nebereikės Verslo ir turto skyriui pateikti dokumentų kopijų apie statinio naudojimo pripažinimą tinkamu naudoti.

Apribojimai kioskams
 Taip pat, pasak skyriaus vedėjos, siekiant aiškumo, buvo įvesta sąvoka „kioskas“. Kai kuriose Tarybos nustatytose viešosiose vietose prekiaujama iš laikinų statinių, t.y.kioskų. Z.Strikaitienės teigimu, prekeiviai dažnai pageidauja kioskus statytis didesnio ploto, nei tai numato Statybos reglamentas. Todėl pasiūlytas toks kioskio apibrėžimas, kad tai smulkios prekybos reikmėms skirtas nedidelis lengvų konstrukcijų pastatas, kurio užimamas plotas yra ne didesnis kaip 15 kv.m ir kurio dalis sienų ( jų viršutinės dalys) įstiklintos, o prekiaujama per priekinėje sienoje esančią vitrinos angą.
Apribojimai nustatyti ir teikiantiems baidarių ir kanojų nuomos bei fizinės gerovės ir poilsio užtikrinimo paslaugas. Nustatyta, kad kanojų ir baidarių nuomai skiriama ne daugiau kaip septyniasdešimt penki kv.m užimamo ploto (5 x l5 m), o fizinės gerovės paslaugoms teikti keturiasdešimt aštuoni kv.m ploto (4 x 12 m).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 1-2 dienomis Palangoje buvo patikrintos 6 grožio paslaugų teikimo vietos. Dvejose vietose nustatyti pažeidimai.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Daugelis tų pačių  finansinių paslaugų komerciniuose bankuose yra apmokestinamos keletą kartų brangiau nei kredito unijose. Palangos kredito unija išlaiko prieinamus finansinių paslaugų mokesčius miesto ir aplinkinių rajonų gyventojams.


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – viešų paslaugų tiekėja kurorte, vienintelė teikianti itin platų paslaugų spektrą. Žinia, pernai bendrovei buvo patikėta ir naujos autobusų stoties statyba, taip pat ritualinių paslaugų teikimas. Dar šiais metais turėtų pradėti kilti nauja autobusų stotis, o Anapilin iškeliavę palangiškiai bus oriai išlydimi...


Mūsų visuomenė – įvairi. Vieniems gyvenimas atseikėja su kaupu, kitiems savo vietą po saule tenka išsikovoti patiems. Tačiau yra ir tokių, kuriems būtina mūsų pagalba. Palangos Socialinių paslaugų tarnybos direktorius Romualdas Valantinas neabejoja, jog socialinės paslaugos yra labai svarbi socialinės sistemos dalis: „Suteikiame pagalbą asmeniui arba šeimai dėl...


Kokia bus pajūrio prekyba kitais metais? Kiek ir kokių bus prekybos paviljonų? Ar verslininkai galės išnuomoti dalį jiems išnuomoto ploto kitiems verslininkams? Ar koncertinės firmos, organizuojančios reginius pajūryje, galės užsiimti ir maitinimu? Į šiuos ir kitus klausimus buvo bandyta atsakyti penktadienį pirmajame viešame pliažų schemos pristatyme, kuriame dalyvavo meras Vytautas...


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Nors dar gili žiema, tačiau kurorto valdžia suskubo tvirtinti naujas viešųjų vietų prekiauti ir paslaugoms teikti schemas bei nustatyti vietinės rinkliavos už išduodamus leidimus dydžius. Šiemet atsirado naujovė – itin paklausios paplūdimiuose paslaugų teikimo vietos už fiksuotą mokestį bus suteikiamos verslininkams, vykdantiems programas. Po ilgų diskusijų ir svarstymų nutarta sprendimą...


Nauja tvarka prekeiviams ir paslaugų teikėjams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų pabaigoje patvirtinti prekybos ar paslaugų viešosiose vietose nuostatai, kuriose konkrečiai apibrėžta kioskio sąvoka bei buvo papildyta viešųjų paslaugų vietų, kuriose  leista teikti baidarių ir kanojų nuomos paslaugas, tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius