Naujasis Palangos liberalsąjūdiečių pirmininkas sieks miestelėnų apklausų

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-09-09
Peržiūrėta
1240
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš kairės į dešinę:  Arvydas Dočkus, Dalia Perepliotovienė, Eimutis Židanavičius, Snieguolė Pleškienė, Remigijus Makauskas.
Iš kairės į dešinę: Arvydas Dočkus, Dalia Perepliotovienė, Eimutis Židanavičius, Snieguolė Pleškienė, Remigijus Makauskas.

Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariui, vienam iš Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus aktyvistų Eimučiui Židanavičiui bendrapartiečiai praėjusį ketvirtadienį parodė didelį pasitikėjimą – išrinko partijos kurorto skyriaus pirmininku. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus apie skyrių ir pasidalino mintimis apie būsimus rinkimus.

– Prisijungiu prie sveikinimų su nauja atsakomybe kaip Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininko. Bet kyla įspūdis, kad jūs pastaruosius kelis metus siekėte juo tapti – buvote itin aktyvus ir kryptingai dirbote ta linkme.
– Siūlyčiau nesureikšminti partijos skyriaus pirmininko pareigybių, nes visas darbas priklauso nuo viso skyriaus ir partijos narių – jų motyvacijos ir siekių.
Mėgstu sakyti: kiekvienas partijos narys, turintis idėjų ir sumanymų, nors širdyje turėtų norėti būti pirmininku.
Pirmininkas – tik vėliavnešys, nesvarbu, visos partijos ar jos skyriaus.
– Kiek liberalsąjūdiečių dalyvavo jūsų ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime praėjusį ketvirtadienį? Kaip buvo balsuojama dėl pirmininko kandidatūros? Jo pavaduotojų?
– Susirinkime dalyvavo 61 skyriaus narys, partijos skyriaus sąraše yra 95 nariai.
Buvo renkami visi skyriaus valdymo organai: pirmininkas, jo pavaduotojai, skyriaus taryba, sekretorius, revizorius.
Nors buvo visiems pasiūlyta kelti savo ar kitų kandidatūras pirmininko pareigoms, buvo pasiūlyta tik mano kandidatūra. Tai mano veiklos įvertinimas ir skyriaus narių pasitikėjimas.
Esu labai dėkingas visiems bendrapartiečiams, kurie išreiškė tokį didelį pasitikėjimą manimi – iškėlė mano kandidatūrą ir balsavo už mane.                                                                               Slaptame balsavime turėjo teisę balsuoti  57 nariai, o iš jų už mane balsus atidavė 51.
Mano pavaduotojais tapo buvęs skyriaus pirmininkas Arvydas Dočkus, Dalia Perepliotovienė ir Remigijus Makauskas.
Pastarieji du užėmė tas pačias pareigas, kai skyriui vadovavo A. Dočkus. Tai – geras ženklas, liudijantis, kad bus veiklos tęstinumas.
Skyriaus taryboje bus 15 narių, juos išrinkome iš 18 žmonių.
Pusė tarybos atsinaujino. Tai – gerai, nes nauji žmonės atneš ir naujų idėjų, bus aktyvūs.
– Būkime atviri. Prieš metus man teko dalyvauti priešingų stovyklų aistromis kunkuliuojančiame jūsų skyriaus susirinkime. Ar nesutarimai buvo išspręsti?
– Bet kuris susirinkime dalyvavęs partijos narys patvirtins, kad susirinkimas praėjo labai dalykiškai, ramiai ir greitai – susirinkimą baigėme per dvi valandas.
Noriu patikinti, kad skyrius yra kaip viena tvirta komanda. Gerbiu visokias nuomones. Manau, kad žmonės nepatenkinti skyriaus veikla, paprasčiausiai pasitraukė iš partijos veiklos ir, kaip žinome, pasirinko kitas partijas.
– Kiti savivaldos rinkimai bus netrukus – 2015-ųjų vasarį. Ar jau galvojate apie juos? Su kokiomis idėjomis į juos žengsite, kad sėkmingai pasirodytumėte?
– Kaip sakiau per ataskaitinį-rinkiminį susirinkimą – tai išsakė ir kiti kalbėjusieji – Liberalų sąjūdžio Palangos skyrius siekia tapti viena iš dvejų didžiausių kurorto politinių partijų su atitinkamu atstovavimu miesto savivaldybės Taryboje.
Kalbant apie kitus savivaldos rinkimus, jų rinkimų kampanijos oficialia pradžia bus galima laikyti partijos suvažiavimą, kuris įvyks spalio mėnesį Klaipėdoje.
Bet jau dabar sakau, kad  mes skyriui kelsime solidų uždavinį: padvigubinti savo atstovų skaičių savivaldybės Taryboje.
– Kokiu „arkliuku“ ar keliais jais ketinate taip sėkmingai „joti“ į kitus rinkimus?
– Apie strategiją ir detales dar būtų anksti šnekėti.
Bet mano vienas didžiausių uždavinių – partijos skyriaus gausinimas ir stiprinimas.
Antra, glaudesni ryšiai su kitomis kurorto politinėmis jėgomis.
Mes esame atviri bendradarbiavimui su visomis politinėmis jėgomis, ypač tomis, kurioms taip pat priimtinos liberalios idėjos.
Būtų smagu su jomis į kitus rinkimus eiti kartu.
– Liberalų elektorato svarbi dalis – verslininkai. Ką ketinate siūlyti, kad sulauktumėte didesnio jų palaikymo rinkimuose?
– Nesutikčiau, kad tik verslininkai – svarbi dalis. Visi Palangos žmonės, atstovaujantys įvairioms profesijoms, veikloms ir priklausantys įvairioms socialinėms grupėms mums yra svarbūs.
Ir kiekvienai jų mes turime ką pasiūlyti.
Vėl neinant į detales, noriu pasakyti, kad Liberalų sąjūdis sieks rasti teisinius svertus, jog Palangos gyventojams nereikėtų mokėti už automobilio statymą mieste. Labai keista, kad šiuo klausimu nesulaukiame paramos iš koalicijos partnerių.
Esu kalbėjęs su verslininkais, kurie norėtų už ekonomiškai priimtiną metinį mokestį visus metus savo ar svečių automobilį pasistatyti rezervuotoje vietoje prie savo įmonės, viešbučio ar kavinės.
Tokiu būdu ir savivaldybės biudžetas būtų gerokai papildytas ir pagelbėta verslui.
Man neaišku, kodėl iki šiol taip nėra padaryta, kodėl yra numarintas tarybos sprendimo projektas? Ypatingą dėmesį  skirčiau Šventosios problemoms spręsti, įgyvendinčiau Šventosios vystymosi strategiją, investicijų pritraukimą. Šventoji – tai antroji Neringa!
Kalbant apie kitus dalykus, būtina pertvarkyti eismo schemą, kad nebūtų tokio chaoso mieste, ypač vasarą.
Antra, reikia sutvarkyti irgi chaotišką prekybą paplūdimyje. Aišku, kad tai paprasta nebus, nes perėjus vienam tarybos nariui, vykdančiam prekybinę veiklą ir ledų prekybą paplūdimyje, į kitą frakciją gali atsirasti kiti pasiūlymai.
Kad verslininkai galėtų investuoti lėšas, planuoti, kad būtų aiškios žaidimo taisyklės.
Liberalų sąjūdis pasisako už tai, kad miestui svarbiais klausimais, tokiais, kaip, pavyzdžiui, įvažiavimo į miestą apmokestinamas, būtų rengiamos gyventojų apklausos.
Tik sužinojus miestelėnų nuomonę, reikėtų priimti sprendimus.
Pavyzdžiui, ne tik man, bet ir kai kuriems pagyvenusio amžiaus gyventojams lieka neaišku, kaip bus galima pasiekti naująją autobusų stotį iš Druskininkų gatvės.
Dėl stoties taip pat reikėjo atsiklausti gyventojų nuomonės.
– Bet jūs gi pats balsavote Taryboje už naujosios autobusų stoties statybą?
– Taip, nes tai buvo valdančiosios daugumos toks sprendimas, ir man svarbu kolegialumas. LRLS nariai laikėsi koalicinio susitarimo ir balsavo Taryboje už visus koalicinės programos klausimus. Tik dėl vienintelio jaučiu, kad vardan daugumos susitarimo balsuodamas, nusikaltau prieš dalį palangiškių, ir šiandien, girdėdamas įvairius gandus apie stoties iškėlimą, jaučiuosi nejaukiai. Bet tai atskira tema.
– Bet jūs tokius pasiūlymus galite teikti savivaldybės Tarybai kaip jos narys...
– Taip, esu iš tų narių, kurie teikia įvairius pasiūlymus tiek komitete, tiek Taryboje. Bet ne į visus atsižvelgia kolegos, o miestelėnai įvardino to priežastį: ,,Ne tas pasiūlė“. Galbūt, aš to nežinau. Tapęs skyriaus pirmininku turėsiu dar aktyviau teikti pasiūlymus, įsiklausyti į skyriaus narių ir Palangos gyventojų nuomonę.
Man nepriimtina, kai tam tikri žmonės nuolat atsiduria tam tikrose komisijose, įmonių stebėtojų tarybose ir sunku patvirtinti ar paneigti, kad jie gali veikti ne tik savo kompetencijos ribose...
– Ką turite mintyse? Ar tai, kad buvo pakeista UAB „Palangos klevas“, kuriame dirbate, dalis stebėtojų tarybos?
– Ir tai. Gyvename mažame mieste, todėl maža paslaptis, kad, pavyzdžiui, vienas Tarybos narys yra kelių įmonių stebėtojų tarybose, o dalis – nė vienoje.
Sutapimas, bet tarp naujųjų turgų administruojančios stebėtojų tarybos narių – ir mano buvę politiniai oponentai – B. Martinkus ir T. Žulkus. Įdomiausia, kad T. Žulkų savo įsakymu paskyrė B. Martinkus, tarsi pamiršęs VTEK tyrimą dėl  T. Žulkaus protegavimo prekybinių vietų konkursuose. Ar istorija nesikartoja?
Man atrodo, kad tokiu būdu jie tampa kaip įrankis politiniam spaudimui prieš mane.
Taip neturėtų būti, o pasklidusios mieste kalbos apie įmonės vadovų ir mano atleidimą iš darbo – tai tik gandai.
Manau, kad ir Palangos meras pasisakys dėl to. Šventai tikiu, kad jis nežinojo apie planuojamus B. Martinkaus tokius pakeitimus įmonės stebėtojų taryboje ir nedalyvauja šiame sąmoksle.
– Tai jau panašu į rinkimus. Ar tapęs skyriaus pirmininku ir siekdamas surinkti daugiau politinių taškų rinkimuose, nepaversite savivaldybės Tarybos politikavimo scena?
– Jokiu būdu. Mes vykdėme, vykdome ir vykdysime tai, kas yra numatyta koalicijos programoje.
Beje, dauguma numatytų darbų joje jau yra įgyvendinta, ir mes, Tarybos nariai nuo LRLS,  prie jų prisidėjome.
Bet liberalsąjūdiečiai turi savo nuomonę dėl mokesčių ir rinkliavų kėlimo mieste.
Aš, kaip jaunas politikas, pasigendu ne politikavimo scenos, o paprasto nuoširdaus bendravimo, įsiklausymo į kito nuomonę, kompromiso ir tolerancijos bei atviros diskusijos su oponentais.
– Kokį darbą Taryboje laikytumėte savo nuopelnu?
– Gal sakyti „nuopelnu“ per skambu būtų, bet man džiugu, kad man su bendražygiais primygtinai siūlant, mokyklose saugumui užtikrinti buvo įrengtos stebėjimo kameros.
Džiaugiuosi, kad Taryba parėmė mano ir kolegų pasiūlymą dėl laidojimo namų nuomos sutarties nutraukimo. Šiandien jau turime modernius laidojimo namus, kuriuose galėsime oriai palydėti savo artimuosius į paskutinę kelionę.
Neleidome su Investicijų priežiūros komisija UAB ,,Litesko“ „užskaityti” nederintų investicijų į Palangos šilumos ūkį.
Visi mato, kaip atgijo Palangos ir Šventosios turgūs nepanaudojus nė vieno lito iš savivaldybės biudžeto ir kt.
Džiaugiuosi, kad mūsų palaikomas kandidatas į Seimą Pranas Žeimys ir LRLS Palangos skyriaus  balsais buvo išrinktas kitai kadencijai bei sėkmingai dirba Palangai ir jos žmonėms.
Galvodami apie būsimą savivaldybės kadenciją, tikiu, kad vėl būsime valdančiojoje koalicijoje ir darysime viską, kad Palangoje iškiltų modernus SPA – vandens pramogų parkas. Bet svarbiausia, apie kiekvieną ruošiamą priimti svarbų sprendimą, išgirsti miestiečių nuomonę.
Praėjusių rinkimų šūkis – aktualus ir šiandien. Būkime kartu! 

Jūsų komentaras:

Anonimas 2013-10-08 16:59 (IP: 86.100.35.154)
Pirmininke linkiu sekmes lipant per pasitikejusiu zmoniu galvas, o dabartiniai partieciai bus neuzilgo isduoti besiekiant partijos posto ir geroves lovio. Tikras intrigu meistras.

tarpininkas 2013-10-03 05:40 (. / IP: 212.122.93.162)
bus anas meru, bus, fainas didelis, kulturigas, PALANGAI pts sykis/ issilawinimas lux/

graudu 2013-09-29 11:45 (. / IP: 212.122.93.162)
dar reanimobilio nenupirko?

LINKEJIMAI 2013-09-28 18:23 (IP: 212.122.93.162)
paaiskinkit tiems pynusPruopus, kai pas mus statoma, o tai te, SOSTINEJ jie ne is to gyvena/ pamirso jau/

nu ir kas kad tau GRAUDU 2013-09-28 18:02 (, / IP: 212.122.93.162)
ale populiarumas tarp miesteli runkeliu mirtinas, bus, bus jis MERU. Vienas Vilniuje visa rinkimine kampanoja karoliniskiu turguj atstovejo, db. SEIME

to graudu 2013-09-28 09:36 ([email protected] / IP: 90.211.185.72)
Gal pats ir nesustos, bet bus sustabdytas. Sveikas protas ir bendruomenė neleis tokiam iškilti. Aš tuo neabejoju. O jei panorės skristi labai aukštai, kris žemyn dar skaudžiau. Tokie likimo dėsniai. Kalba eina ne apie smulkų nusižengimą, o teistumą už itin rimtą dalyką. Be to, neabejoju, jog ir centrinės partijos valdžios pirmininkas E. Masiulis būtų toks naivus, ignoruodamas šitą faktą. Kalėjimo mentalitetui ne vieta politikoje. Atleiskit, gal jis ir geras žmogus bei puikus ūkininkas, bet jam ne vieta būti partijos pirmininku. Tai dėmė visam gyvenimui. Darydamas tokį nusikaltimą jis suvokė ką daro, tai ne paaugliški išsišokimai. Visi mūsų atsakome už savo veiksmus praeityje. Turi atsakyti ir šitas veikėjas.

graudu 2013-09-28 07:02 (, / IP: 212.122.93.162)
sitas nesustos

Sveika nuovoka 2013-09-27 18:50 ([email protected] / IP: 90.211.185.72)
Žmogus, teistas už rimtą nusikaltimą, nebegali būti politinės partijos skyriaus vadovu, nebegali pretenduoti į rimtus postus valstybės tarnyboje, nebegali būti renkamas į aukščiausius įstatymų ir vykdomosios valdžios sluoksnius. Tokia yra civilizuotų šalių logika, tik pas mus viskas atvirkščiai. Greitai būti neteistu politikoje bus neprestižas. Kad ir koks geras būtum ūkininkas ir žmogus, būk malonus pripažinti rimtą praeities klaidą. Tai ne šiaip sau policijos įspėjimas, tai buvo labai rimtas nusikaltimas. Žmogau, atsikvošėk, nekompromituok savęs ir partijos.

nujo[[[[[[[[[[ ]]]]]]]]] joooo 2013-09-27 16:53 (k / IP: 212.122.93.162)
bbaseino vietoj turgus tikiu....nereiketu pliaze

PASIULYMAS 2013-09-27 14:19 (, / IP: 212.122.93.162)
del ,,griozdo,, statybos vietoj ,,JURATES,, baseino pasekmiu pasitart su gretimybiu ir s. neries g. gyventojais ir arxitektais

WAWA 2013-09-26 06:40 (m / IP: 212.122.93.162)
woo, cia tai MEERAS, visems merams meras

p. is kitos partijos 2013-09-25 08:58 (k / IP: 212.122.93.162)
jegu WC pastatys, sekme pati ateis

SKELBIMAS 2013-09-23 12:25 (n / IP: 212.122.93.162)
a, tai 1993? a, tai butinai ji i MERUS, trecias anekdotas

žinantis 2013-09-21 05:46 (IP: 78.61.56.200)
Dėl "lovio' prie valdžios,oponentai (beje jie iš tos pačios partijos ir palangiškiams aiškūs)"kompromituoja"žmogų,kuris buvo nuteistas 3 metams ir prieš 20 metų?Kur protas?JUK E.Židanavičius dabar daugiau padarė, Palangos žmonėms negu tie,kurie organizuoja šią šmeižto kampaniją.Vakar žiūrėjau per televiziją ir galutinai įsitikinau šmeižikų morale,šlykštu.O tie "paškustvos",užsisėdėję ,pardavinėjantys ledus visiems žinomi "verslininkai".Gėda ,gėda,gėda jiems.

nu jo 2013-09-20 10:41 (durnutis / IP: 86.38.15.135)
verslininku draugas pries 20 metu juos sekmingai triosino atsedejo praveniskese o dabar mat patapo draugu ir nuodemklausiu.....nu priam sventuolis

palangiske 2013-09-18 13:03 (IP: 86.100.150.103)
Na bent jau dabar Litesko investicijos tikrai bus uzskaitytos 100 proc. Tolimesnis logiskas zingsnis silumos tinklu direktorius - Pleskys.

senbuwis 2013-09-17 06:55 (j / IP: 212.122.93.162)
PALAITI i merus

Šššššš 2013-09-16 08:06 (IP: 86.100.60.112)
-"tokiems vyrams parodyta... kokioj kertėj jų vieta...

Teresė 2013-09-14 13:52 (IP: 81.7.87.118)
Jokių ketinimų jau ši partija neturi, vienintelis tikslas mero kėdė. Tą kėdę vyrai matys kaip savo ausis be veidrodžio.... Palaitis, Čiaplikas..... oi kokieė vyrai buvo, kur jie dabar......pamastykite.

sigute 2013-09-11 15:43 ([email protected] / IP: 78.61.70.82)
Labai dideli sveikinimai.Sekmes darbuose.Manau,kad vienintelis politikas stengiasi zmoniu labui.Ne be reikalo issigando kai kurie politikai,linkim ramybes ir neissigasti purvo voniu.Jos ne tik tepa,bet ir gydo bei leidzia atskirti veidmainius nuo atsidavusiu zmonems politiku.Sekmes ir drasos

to graudu 2013-09-10 17:39 (IP: 78.61.104.50)
o tamsta , matomai, paranojinis politikas, bijai net komentaruose geru zodziu minimu zmoniu...Vadinasi, jie teisingai eina - o tu pasivyk, gal kelnes smunka, gali tik sedeti... Aciu uz mano ivertinima...

Graudu 2013-09-10 07:38 (IP: 195.182.88.82)
Liberalai centristai blogai, konservatoriai blogai va o socdemai ir Židanavicius gerai. Tai kas dabar rasot ar Paluckas ar turgaus finansistas Zidanavicius. :) IPIP: 78.61.104.50

Is kitos partijos 2013-09-09 18:57 (IP: 78.61.104.50)
Nuosirdziausi sveikinimai !!! Sekmes atlaikyti visus puolimus !!!

Taip pat skaitykite

Į tiesų „Palangos tilto“ klausimą, ar kitais metais ves Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrių į naujus savivaldybės Tarybos rinkimus, Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas ir Palangos miesto meras, neatsakė.


 Trečiadienį, gruodžio 15 d., TS-LKD partijos Palangos skyriaus taryba vienbalsiai pašalino Veroniką Skeberdytę iš TS-LKD. Skyriaus tarybos narys sakė „Palangos tiltui: „Nuo komentarų susilaikysiu, kadangi tai yra partijos vidaus klausimas. Tik galiu konstatuoti, kad tai nėra susiję vien tik su nevienareikšmiškai vertinama informacija apie Veroniką, kuri tapo žinoma net plačiai Lietuvos...


Palangos miesto politikos veteranei, miesto Tarybos narei ir Lietuvos Socialdemokratų Darbo partijos (LSDDP) Palangos skyriaus pirmininkei Elenai Kuznecovai nekandidatuojant naujai partijos skyriaus pirmininko kadencijai, kurorto politikoje atsirado naujas veidas – LSDDP Palangos skyriaus pirmininku buvo išrinktas Jonas Kubilius.  Jis pernai dalyvavo rinkimuose į Seimą vienmandatėje...


Vasario 16-ąją Laisvės partija nuotolinių steigiamųjų susirinkimų metu įsteigė skyrius Palangoje ir Berlyne. Palangos skyriaus pirmininku išrinktas Tadas Baršketis. „Esu jaunas palangiškis. Bet esu kilęs iš mažo miestelio. Pabaigęs mokslus Vilniuje, grįžau dirbti į Klaipėdą, kur susipažinau su savo būsima žmona. Sutuoktinė jau gyveno Palangoje, tad atvykau ir...


Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu ? Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu...


Ketvirtadienį, 15 val., Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje įvyko Savivaldybės Švietimo skyriaus Laimos Valužienės susitikimas su kurorto švietimo ir ugdymo įstaigų vadovais. Nuspręsta dviem savaitėms - nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. - dėl koronaviruso grėsmės uždaryti Palangos lopšelius-darželius ir mokyklas. Tačiau jau po valandos jos kolegė iš...


Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariui, vienam iš Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus aktyvistų Eimučiui Židanavičiui bendrapartiečiai praėjusį ketvirtadienį parodė didelį pasitikėjimą – išrinko partijos kurorto skyriaus pirmininku. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus apie skyrių ir pasidalino mintimis apie būsimus rinkimus.


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


 Buvęs Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas Vygantas Žylė, mėginęs pirkti buvusio lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą, savivaldybės aukciono komisijai nutarus privatizuojamą objektą laikyti neparduotu, apskundė tokį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui, kuris vyro ieškinį atmetė. V. Žylė tuomet šio teismo sprendimą apskundė Lietuvos Apeliaciniam Teismui. Bet V. Žylė liko...


Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus visuotinis susirinkimas. Jame skyriaus nariai vienbalsiai rinkimų į savivaldybės Tarybą, vyksiančių 2011 metais, sąrašo lyderiu patvirtino skyriaus pirmininką Šarūną Vaitkų. Taip pat patvirtinta kandidatų į rinkimų sąrašą sudarymo tvarka bei išklausyta informacija apie šalies Seimo ir Vyriausybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius