NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2013-11-25
Peržiūrėta
33
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Ronaldo Reigano diskusija: JAV prezidento Ronaldo Reigano klubas šeštadienį surengė diskusiją Palangoje apie Palangą, vasarą ir politiką. Joje diskutavo ir Seimo narys, TS-LKD narys Mantas Adomėnas ir žurnalistas Andrius Užkalnis. Išvydę Palangoje vykdomus darbus, diskusijos dalyviai stebėjosi jų gausa, apimtimis ir sparčiai besikeičiančiu miesto veidu.


Viceministrė stažavosi Londone: švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė kartu su grupe savivaldybių administracijų vadovų ir specialistų, koordinuojančių įvairių institucijų bendradarbiavimą rajonuose teikiant pagalbą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, stažavosi Londone. Viceministrė lankėsi įvairiuose vaikų ugdymo centruose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose, lietuviškame vaikų darželyje „Moksliukas“, kurį lanko per 50 lietuvių vaikų.
Pasak G. Krasauskienės, palyginus Lietuvos ir Anglijos ikimokyklines įstaigas, mūsų darželiai nenusileidžia nei sutvarkyta aplinka, nei ugdymo priemonių gausa, nei ten dirbančiais pedagogais.
„Daug kartų teko lankytis Palangos darželiuose. Ten dirba labai kūrybiški ir išmoningi pedagogai, matydama jų kuriamą aplinką ir vaikus, bendraujančius įvairiose veiklose, kaip pasakoje jautiesi“, – sako viceministrė.
Kalbėdama apie Londono dienos centrus, viceministrė pažymėjo, kad juose užtikrinamos labai įvairios paslaugos, kad, prireikus tam tikrų paslaugų, į centrą operatyviai gali atvykti logopedas, psichologas, medikas ar kitas specialistas. Toks yra susitarimas tarp atskirų pagalbą teikiančių institucijų. Tai, anot jos, galėtų būti ir Lietuvos siekiamybė.


Apdovanoti geriausi projektai: Vidaus reikalų ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra organizavo geriausių 2007-2013 m. Vakarų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimo renginį, kuris įvyko praėjusį penktadienį Palangoje, viešbutyje „Vanagupė“. Buvo apdovanoti geriausi pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamas priemones „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“, „Probleminių teritorijų plėtra“, „Socialinio būsto plėtra ir jo kokybės gerinimas“ bei „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“ Vakarų Lietuvos savivaldybėse įgyvendinti projektai.
Renginyje dalyvavo vidaus reikalų viceministras Algimantas Juocevičius, regioninės politikos ir regioninės plėtros departamentų atstovai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Laisvūnas Bartkevičius, sveikatos apsaugos ministro patarėjai Darius Prialgauskas ir Inga Preikšienė, Vakarų Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių atstovai, kiti kviestiniai svečiai.


Surengta aukštųjų mokyklų paroda: Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko didžiausia Klaipėdos apskrityje surengta aukštųjų mokyklų paroda ,,STUDIJOS 2013”. Renginį organizavo Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) kartu su partneriais – Kretingos J. Pabrėžos universitetine gimnazija ir projektu MUKIS – Ugdymas Karjerai.
Pirmą kartą Žemaitijos regione vykusioje tokioje aukštųjų mokyklų parodoje, kurią organizavo LMS, dalyvavo Kretingos, Klaipėdos bei Palangos mokyklų mokiniai.
Studijų mugėje pristatyta tarptautinių moksleivių mainų programa YFU, kuri suteikia galimybę tam tikram laikotarpiui išvykti į užsienį bei ten gyventi ir mokytis.
Parodos metu moksleiviai galėjo dalyvauti įvairiuose pristatymuose bei paskaitose. Viena iš jų – biochemijos mokslų daktarės Raimondos Vėburienės, atvykusios iš Norvegijos, paskaita apie biochemijos mokslus, galimybes studijuoti Norvegijoje. Mokslų daktarė pasidalino savo studijų patirtimi.
Šiame renginyje moksleiviai atskiruose kabinetuose galėjo konsultuotis su aukštųjų mokyklų atstovais, susipažinti su studijų programomis bei stojimo galimybėmis ir ateities perspektyvomis. Taip pat pakalbėti su čia studijuojančiais studentais bei pažiūrėti įvairių prisistatymo filmų.


Nugalėjo palangiškis moksleivis:
Aplinkos apsaugos agentūra vasaros pradžioje buvo paskelbusi du konkursus moksleiviams – piešinių vandensaugos tema ir vandens tyrimų. Konkursų vertinimo komisijos jau išrinko nugalėtojus. Pagrindiniai piešinių konkurso prizai iškeliavo į Palangos pagrindinę ir Raseinių Ilgižių pagrindinę mokyklas. Piešinių konkurso nugalėtojus teko rinkti iš bemaž 700 darbelių.
Piešinių konkurso komisija, kurią sudarė dailininkė ir grafikos dizaino specialistas sutarė, jog Palangos pagrindinės mokyklos dešimtmečio darbas „Poilsis prie upės“ vertas pirmosios vietos. Antroji vieta atiteko tos pačios mokyklos mokiniui už piešinį „Įkliuvau“. Trečiąją vietą užėmė Raseinių Ilgižių pagrindinės mokyklos moksleivio jautrus darbelis „Smėlėtas pajūris“.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Buvęs miesto Tarybos narys, buvęs Palangos turgaus direktorius ir vienas aršiausių mero Šarūno Vaitkaus kritikų, Eimutis Židanavičius, "Palangos tiltui" teigė, kad pirmuosius savo veiklos metus mininti miesto Taryba yra išskirtinė.


Karantino metu kavinė Palangoje surengė vakarėlį, dalyviai ir organizatoriai bus baudžiami . Policija primena, jog karantino nesilaikantys asmenys ir įmonės gali būti ir bus baudžiami įstatymo nustatyta tvarka.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Praėjusį penktadienį Seimo narys Antanas Vinkus, pakviestas Palangos kultūros ir jaunimo centro bei Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovų, atvyko į Palangą ir dalyvavo visą savaitgalį joje vykusiame, jau tradicija tapusiame liaudies šokių ir folkloro festivalyje „Palangos miestely.“ Vėliau Seimo nario priėmime gyventojus konsultavo įvairiais, taipogi ir sveikatos...


Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas ir miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato. Praeities skeletai verčia ant šono dar vieną...


Pasitinkant didžiąsias metų šventes Seimo narys Antanas Vinkus kartu su savo padėjėja, Palangos miesto tarybos nare Elena Kuznecova aplankė Palangos socialines įstaigas. Ypatingai džiugiai nusiteikęs Seimo narys vyko į Palangos miesto ligoninę. Šiai įstaigai įvykdė savo seniai duotą pažadą – dovanota ligoninės Slaugos skyriui funkcinė medicininė lova, kuri palengvins...


Praėjusį ketvirtadienį, kovo 2 dieną, Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Vinkaus lankėsi Palangoje. Įvyko vizitas galanterijos gaminių įmonėje UAB „Noda“. Seimo narys susitiko su įmonės darbuotojais, domėjosi gaminama produkcija, įmonės ryšiais su kitomis Europos valstybėmis. Aptarė įmonės problemas ir jų sprendimo galimybes.


Vakar miesto savivaldybės Tarybos posėdžiui buvo pateikta 19 klausimų, bet kai kurie jų, taip pat ir dėl draugystės ir bendradarbiavimo sutarties su Izraelio Eilato miestu, buvo išbraukti. Buvo paaiškinta, kad nebuvo spėta išversti sutarties į jidiš kalbą.


NAUJIENŲ PABIROS

2013 11 25 | Rubrika: Miestas

Ronaldo Reigano diskusija: JAV prezidento Ronaldo Reigano klubas šeštadienį surengė diskusiją Palangoje apie Palangą, vasarą ir politiką. Joje diskutavo ir Seimo narys, TS-LKD narys Mantas Adomėnas ir žurnalistas Andrius Užkalnis. Išvydę Palangoje vykdomus darbus, diskusijos dalyviai stebėjosi jų gausa, apimtimis ir sparčiai besikeičiančiu miesto veidu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas