NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-04-28
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

NAUJIENŲ PABIROS

Šventieji: Popiežiai Jonas Paulius II ir Jonas XXIII sekmadienį buvo paskelbti šventaisiais per istorinę ceremoniją Vatikane, kuri yra laikoma bandymu suvienyti konservatorius ir reformų šalininkus ir kurioje laukiama maždaug 800 tūkst. maldininkų.

Dviejų dabartinės katalikybės įtakingiausių figūrų kanonizacijos ceremonijai vadovavo popiežius Pranciškus, be to, joje dalyvavo dabartinio pontifiko pirmtakas, popiežius emeritas Benediktas XVI. Tokiu būdu du gyvi popiežiai drauge pagerbė du jau mirusius savo pirmtakus.

Vatikane sulaukta delegacijų iš 54 valstybių, 24 valstybių vadovų, šimtų tūkstančių tikinčiųjų iš viso pasaulio, kuriems ceremonija buvo transliuojama skirtingomis kalbomis 19-oje didžiulių ekranų vienose gražiausių Italijos sostinės vietų.

 

Rekonstrukcija: Palangos miesto savivaldybės užsakymu parengtas Jūros gatvės (nuo Ošupio tako iki Šventosios gatvės) Šventojoje rekonstrukcijos projektas ir gautas statybą leidžiantis dokumentas. Bus rekonstruojama per 1,2 km gatvės, dviračių tako ir šaligatvių dangų, tiesiama apie 800 m lietaus nuotekų tinklų, įrengiami nauji elektros apšvietimo tinklai ir šviestuvai. Rekonstruota gatvė bus pritaikyta saugiam neįgaliųjų judėjimui. Skaičiuojamoji projekto vertė – apie 8 mln. litų.

Darbai bus pradedami šiais metais, jiems planuojama panaudoti apie 1.3 mln. litų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

 

Skaičiuoja žalą: Kuršių nerijai gaisro padarytos žalos mastas turėtų paaiškėti per maždaug savaitę. Kaip pirmadienį sakė Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorė Aušra Feser, gyvūnai gaisro metu smarkiai nenukentėjo.

„Nudegė visiškai tik kalnapušynai, kuriuos mes irgi sėkmingai parduosime – neišdegė plikai ir stagarai tebestovi. Jie yra labai kaloringi ir labai vertingi. Paprastosios pušies medynuose didelių nuostolių nėra – išdegė tik miško paklotė, pušys atsigaus ir toliau sėkmingai augs“, – apie šiuo metu matomus nuostolius kalbėjo A. Feser.

Pasak jos, nudegus spygliams, kalnapušės tapo idealiu biokuru. Kiek jos galėtų būti vertos, aiškinsis girininkai, kurie iškirtę nedidelį plotą nustatys, kiek jame yra kietosios medienos.

KNNP direktorės teigimu, tiksli gaisro padaryta žala bus įvertinta per artimiausią savaitę. Tačiau blogiausio įmanomo scenarijaus pavyko išvengti – ugnis neišplito į Juodkrantės pusę.

Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), pirmadienį atliekama gaisravietės žvalgyba, įvykio vietoje dirba 40 ugniagesių, 30 kariškių ir 15 miškininkų. Jie gesina tris likusius ugnies židinius. Tačiau šie yra saugiu atstumu nuo nepažeistų plotų.

Iš viso gaisravietėje dirba 9 ugniagesių autocisternos ir 3 miškininkų buldozeriai.

Gaisras lokalizuotas ir nebeplinta, tačiau gali būti, kad ugniagesiai įvykio vietoje dirbs apie savaitę.

PAGD duomenimis, 159 žmonės gaisravietėje sekmadienį dirbo iki vėlios nakties.

Gaisras Kuršių nerijoje kilo penktadienį apie vidurdienį. Pirmiausia degti pradėjo miškas šalia dviračių tako. Neringos savivaldybėje paskelbta ekstremali padėtis, ji nėra atšaukta.

 

„Palangos tilto“, „Delfi“, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas