Naujoji Tarybos narė Irena Švanienė: „Ne dabar supratau, kad kartais geriau patylėti”

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-04-05
Peržiūrėta
753
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujoji Tarybos narė Irena Švanienė: „Ne dabar  supratau, kad kartais geriau patylėti”

Miesto Taryboje mandato atsisakius Vaidotui Bacevičiui, jį joje pakeitė verslininkė ir žinoma pajūrio tinklinio trenerė Irena Švanienė. Tapusi politike, žodžio kišenėje neieškanti palangiškė pokalby su „Palangos tilto“ redaktoriumi žodžius rinkosi atsargiau, bet keliskart pabrėžė, kad Palangoje ir visoje Lietuvoje vis labiau pasigendanti demokratijos. „Kokių nors konkrečių pavyzdžių aš nenorėčiau kol kas minėti. Leiskite man „įsibėgėti“ Taryboje, susipažinti su informacija“, – sakė naujoji Tarybos narė.

– Ar jums Vaidoto Bacevičiaus atsisakymas Tarybos nario mandato buvo netikėtas? Priminkime visiems, kad jam nusprendus palikti Tarybą, per vieną vietą „pasislinko“ kurorto konservatorių rinkiminis sąrašas ir, pagal eiliškumą, dabar jūsų eilė ateiti į Tarybą, kuriai liko apie metus dirbti šioje kadencijoje.
– Galiu tik spėlioti, bet manyčiau, kad jis tai planavo. Matyt, apsisprendimas neatėjo per vieną dieną. Ko gero, toks jo sprendimas siejasi su siekiu labiau atsiduoti profesinei veiklai (Vaidotas Bacevičius yra advokatas,– aut.), kadangi jo darbas yra Vilniuje, manau, kad taip būtų pasielgęs kiekvienas blaiviai mąstantis žmogus.
– Kai jūs 2016 metais pagal konservatorių rinkimų sąrašą nelaimėjote mandato miesto Taryboje, o likote iškart už laimingųjų ribos, ar jautėte apmaudą? Kai kurie jūsų bendrapartiečiai tyliai ir pasidžiaugė, kad Švanienės, nebijančios rėžti žodžių į akis, nebus konservatorių valdomojoje Taryboje.
– Galbūt žodis „apmaudus“ nėra visiškai tinkamas, apibūdinant, kaip aš tuomet jaučiausi. Man labiau buvo keista... Tiesą pasakius, tikėjausi, kad pateksiu į Tarybą, nes esu palangiškė, kurią pažįsta labai daug Palangos bendruomenės narių. Juolab, kad aš linkusi bendrauti, įsiklausyti. Tačiau yra, kaip yra.
– Ši Taryba jau baiginėja kadenciją – liko vos metai. Kaip jūs vertinate jos darbą? Ar viskas jums joje patinka?
– Pradėsiu iš toliau... Bendrai kalbant, Lietuvoje gan keisti dalykai dedasi...Tačiau akivaizdu, kad šioje ir praėjusioje Taryboje vadovaujant konservatoriams, mieste įvyko labai dideli teigiami pokyčiai. Niekas jų negalėtų paneigti. Bet manau, kad opozicija – oficiali ar ne – turi būti, nes opozicija, su kita nuomone ir požiūriu – sveikas dalykas, jis turi būti. Palangoje aš įžvelgiu ne tokį dalyką...Matome, kad vyksta negražūs pasisakymai vienų prieš kitus.
– Ką turite omeny?
–Kalbu apie šios Tarybos kadencijos narius ir jų bendravimą. Jūs gi lankotės posėdžiuose. Stebiu ir aš juos. Nuolat svaidomos replikos, net užgaulios. Manau, kad žmonės ne tam rinko Tarybos narius, kad jie replikuotų. Jie buvo rinkti dirbti.
Tačiau tuo, ką ši Taryba nuveikė, esu tikrai patenkinta. Iki konservatorių valdomų Tarybų absoliučiai nebuvo nieko daroma. Pas mus taip įprasta, kad visi kritikuoja. Kartais net keista, kai kas bando labai kritikuoti šią Tarybą – jos darbai kalba už save.
– Vis tik susitikus mums mieste, jūs ne kartą pažėrėte kritikos valdantiesiems, net populiariam miesto merui. Ar atėjusi į Tarybą tik pritariamai linksėsite galvą? Kas jums nepatinka dabartinėje miesto valdžioje?
– Aš savo esybės – kalbėti ir nebijoti išsakyti savo nuomonės – nepakeisiu. Taryboje taip pat. Kas man nepatiks, tikrai pasakysiu, nebus taip, kad atsisėsiu ir sėdėsiu kaip pelė už šluotos.
– Vis tik jūs neatsakote į mano klausimą.
– Kas man nepatinka – ne tik Palangoje, bet ir visoje Lietuvoje, kad visur liko labai mažai demokratijos. Ji kažkur dingo...Tam tikruose dalykuose demokratijos, demokratiškesnio sprendimų priėmimo pasigendu ir Palangoje. Bet kokių nors konkrečių pavyzdžių aš nenorėčiau kol kas minėti. Leiskite man „įsibėgėti“ Taryboje, susipažinti su informacija.
– Bet tam nereikia susipažinti su dokumentais, kad pasakytumėte, kur mieste trūksta demokratijos...
– (Šypsosi). Jos visur trūksta. Bet vėl gi, kartoju, taip yra ne tik mūsų kurorte, bet ir visoje Lietuvoje.
– Man jau akivaizdu, kad šiandien aš matau Ireną Švanienę jau kitokią – rūpestingiau parenkančią žodžius ir nesakančią, kas yra ant liežuvio galo.
– Patikėkite, aš tai darau ne dėl to, kad tapau miesto savivaldybės Tarybos nare. Itin atidžiai rinkti žodžius pradėjau gerokai anksčiau. Prieš kelis metus, kai labai stipriai „nusvilau“ su „AGATA“ (autorinių teisių agentūra, – aut.). Iš tos man brangiai kainavusios istorijos padariau vieną išvadą: geriau kartais patylėti, nes kitaip viskas gali atsisukti prieš tave. Vienas iš naujesnių pavyzdžių, kaip mano aštrus liežuvis man padaro bėdos, siejasi su mano treniruojamomis tinklininkėmis. Užteko truputį „užmesti“ kritikos Lietuvos tinklinio federacijai, kai mano auklėtinės ir aš, jų trenerė, nukentėjome...Sudarė mums labai nepalankų tvarkaraštį. Taigi, išvada viena: negali visko kalbėti, reikia pasverti kiekvieną žodį. Kitaip gali ir teisme kaip atsakovas lengvai atsidurti. Šiais laikais tai gan įprasta.
– Kada jums bus įteiktas Palangos miesto savivaldybės Tarybos narės mandatas?
– Klausiausi Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdžio (kalbėjomės su I. Švaniene kovo30 d.). Sakė, kad mandatą gausiu balandžio 26 dieną.Jį man įteiks į Tarybos posėdį Palangoje atvykęs komisijos narys.
– Ar norėtumėte būti Tarybos nare ir kitoje, 2019–2023 metų Tarybos kadencijoje?
– (Mąsto) Aš pasiruošusi dalyvauti rinkimuose, tikrai tam esu pasiruošusi.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius