Neatpažįstamai pasikeitusiems laidojimo namams – klebono pašventinimas

Palangos tiltas, 2013-10-17
Peržiūrėta
254
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neatpažįstamai pasikeitusiems laidojimo namams – klebono pašventinimas

 Mažiau nei vienerių metų prireikė kurorto komunalininkams, kad Palangos laidojimo namai pasikeistų neatpažįstamai – Savivaldybės tarybai pernai apsisprendus nutraukti sutartį su Laidojimo namus išsinuomavusia privačia įmone bei perdavus šias funkcijas Savivaldybės valdomam „Palangos komunaliniam ūkiui“, buvo atliktas kapitalinis pastato remontas, įsigyta visa reikiama įranga bei technika, sutvarkyta aplinka.

Jau antradienį, spalio 22 d., 12 val. visuomenė kviečiama į atnaujintų Laidojimo namų pašventinimo apeigas.
 

Badė akis

Sutartis su privačia ritualines paslaugas teikusia įmone buvo nutraukta praėjusių metų pabaigoje, o Savivaldybei priklausantys Laidojimo namai perduoti UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Netrukus čia užvirė intensyvūs remonto darbai.

Pasak Palangos mero Šarūno Vaitkaus, šis žingsnis buvo planuotas ir būtinas, kadangi ne vienerius metus Laidojimo namuose šeimininkaujat privačiai įmonei, pastatas buvo netvarkomas, prasta jo būklė bei aptriušusi aplinka tiesiog badė akis.

„Matėme, kad senųjų Laidojimo namų aplinka tikrai neatitiko nei higienos, nei kitų reikalavimų. Todėl sudarydami konservatorių partijos programą, joje įrašėme punktą, kad 2011-2013 m. Laidojimo namai bus kapitališkai suremontuoti, ir čia bus sukurta jauki aplinka. Džiaugiuosi ir esu dėkingas koalicijos partneriams, kad jie be ginčių pritarė tokiam siūlymui, ir šis punktas buvo įtrauktas į koalicijos programą“, – sakė meras.

 

Taryba palaikė

Pasak Š. Vaitkaus, labai svarbu ir tai, kad Savivaldybės taryba pritarė siūlymui Laidojimo namus perduoti Savivaldybės valdomai įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei suteikė garantiją paskolai, bendrovei reikalingai prieš imantis Laidojimo namų atnaujinimo.

„Visuomet laikiausi nuomonės, kad socialinės paslaugos, tokios kaip komunalinis, šilumos ūkiai, vandentvarka, ritualinės paslaugos turi būti miesto rankose. Pelno iš šių paslaugų negalima daryti“, – teigė kurorto vadovas.

 

Siekis – padėti

Tokiai pozicijai pritarė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus. Jo teigimu, svarbu, kad nelaimės ištikti palangiškiais susidurtų ne su siekiu pasipelnyti, o su noru padėti.

„Privačios įmonės, niekam ne paslaptis, siekia pelno. O mūsų tikslas buvo pasiekti, kad sunkią valandą žmonės gautų pagalbą, kad Laidojimo namuose jų nelaimė būtų kiek įmanoma labiau sušvelninama“, – kalbėjo K. Skierus. Tad paslaugų įkainiai, Laidojimo namus iš privačių rankų perdavus Savivaldybės valdomai įmonei, sumažėjo.

 

Visiškai atnaujino

Pasak K. Skieraus, jo vadovaujamai bendrovei perėmus savo žinion Laidojimo namus, keltas tikslas paversti juos į tvarkingą bei šiuolaikišką pastatą, ir gyventojams suteikti visas reikalingas paslaugas.

Tad naujieji šeimininkai pasirūpino, kad Laidojimo namai mažiau nei per metus visiškai pakeistų savo veidą – buvo ne tik sutvarkytas pastato fasadas, pakeisti langai bei durys, bet ir perplanuotas pastato vidus. Šių pokyčių dėka vietoje buvusių dviejų šarvojimo salių įrengtos trys (viena iš jų duris atvers kitąmet), lankytojų bei gedinčių artimųjų patogumui prie kiekvienos iš salių įrengtos virtuvės su modernia įranga – šaldytuvais, indaplovėmis, visais reikalingais indais bei stalo įrankiais. Atnaujintame pastate taip pat atsirado erdvus vestibiulis, šiuolaikiškai įrengti, neįgaliesiems pritaikyti tualetai.

Laidojimo namuose atsirado vietos ir ritualinių reikmenų parduotuvei, čia taip pat įrengta ir mirusiųjų paruošimo patalpa, yra dviejų vietų šaldytuvas kūnams laikyti.

 

Sutvarkė aplinką

Kurorto komunalininkai pasirūpino, jog remontuojant Laidojimo namus, ritualinių paslaugų teikimas nebūtų nutrauktas. Kad palangiškiai nepatirtų didelių nepatogumų, remontas pirmiausia buvo atliekamas tik vienoje iš šarvojimo salių, kita tuo metu veikė. Vėliau darbuotis imtasi likusiose patalpose.

Atnaujinant Laidojimo namus, dėmesys buvo skiriamas ne tik pastato vidui, bet ir aplinkai –trinkelėmis iškloti link Laidojimo namų vedantys takai, įrengta naujų želdinių.

 

Pašventins klebonas

Laidojimo namų kapitalinis remontas, įskaitant įsigytą įrangą, baldus bei transportą, atsiėjo 1,1 mln. litų.

Spalio 22 d., 12 val. atnaujintus laidojimo namus pašventins Palangos klebonas Marius Venskus. Šiame įvykyje dalyvauti kviečiama visuomenė.

Jūsų komentaras:

to:atsakau"... 2013-11-04 13:07 (. / IP: 86.100.60.112)
-nešti karstą iš šonų einant nešėjams -takas per siauras",-*ar ši atsakinėtoja perskaitė ir supranta tai, -ką ji asm.nori girdėti? -Tai ar tie nešikai, nešant karstą, ant karsto bus užsiropšę ? Ar su arkliu veš?Ar su koja stums? Nes, nešamas karstas su nešėjais iš abiejų pusių - neišsitenka!...

atsakau 2013-10-22 23:55 (IP: 78.61.204.18)
todel,kad kapinėse jau nereikia eiti šalia,o lieka tik nešikai!!!

Dėkui.. 2013-10-20 13:17 (IP: 86.100.60.112)
Nuostabiai atnaujinti Laidojimai namai...Šalia skausmo galima pasidžiaugti pagarba mirusiajam bei gedintiems artimiesiems.. -Labai AČIŪ !... - Tik štai kapinėse, klojamas trinkelėmis pagrindinis takas- labai siauras!...Aiškiai matyti, kad, jei nešti karstą iš šonų einant nešėjams -takas per siauras - a k i v a i z d ž i a i!.... Kodėl taip?

Taip pat skaitykite

Per kelias metų pabaigos savaites Lietuvoje užfiksuotas beprecedentis mirčių šuolis, daugėja mirštančių namuose. Palanga – ne išimtis: kurorte daugiausiai žmonių Anapilin šiais metaus iškeliavo lapkritį. Ir poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė, ir Palangos Laidojimo namų vadybininkas Raimondas Litvinas, ir Irena Biriukaitė, Palangos Globos namų...


Vytauto gatvėje, pagrindinėje Palangos miesto arterijoje, burzgia galinga technika, dalyje jos yra nuimta sena asfalto danga, šulinių liukai ir lietaus grotelės. „Naujuosius metus Palangos Vytauto gatvė pasitiks neatpažįstamai pasikeitusi“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas Giedrius...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Prieš šiek tiek daugiau nei trejus metus visuomenei pristatyti atnaujinti Palangos laidojimo namai. Jų renovacija, o dabar ir priežiūra rūpinasi savivaldybės įmonė UAB „Palangos komunalinis ūkis.“ Per šį laikotarpį jie sulaukė daug teigiamų atsiliepimų. Palangos laidojimo namų vadybininkas Raimundas Litvinas pripažino, jog blogų atsiliepimų tikrai neteko...


Svarstoma galimybė Vytauto gatvės atkarpoje nuo sankryžos su Druskininkų gatve iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės leisti vienpusį eismą pietų kryptimi – tokį projektą svarstė Palangos miesto savivaldybės Eismo saugumo komisija. Visuomenė taip pat kviečiama pareikšti savo pastabas ir pasiūlymus – su UAB „Kelprojektas“ parengtais eismo organizavimo pasiūlymais...


Jau aštuntąjį kartą skelbiamas viešas aukcionas dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Vytauto g. 73 bei jam priklausančių garažų, žemės sklypo pardavimo. Kol kas pirkėjo nepavyksta rasti, nors nekart buvo mažinama kaina. „Palangos tiltas“ domėjosi, kokios priežastys slypi, kad pastatas iki šiol neturi naujojo šeimininko....


Mažiau nei vienerių metų prireikė kurorto komunalininkams, kad Palangos laidojimo namai pasikeistų neatpažįstamai – Savivaldybės tarybai pernai apsisprendus nutraukti sutartį su Laidojimo namus išsinuomavusia privačia įmone bei perdavus šias funkcijas Savivaldybės valdomam „Palangos komunaliniam ūkiui“, buvo atliktas kapitalinis pastato remontas, įsigyta visa...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos miesto savivaldybės Peticijų komisijoje pripažinta, jog šį rudenį mitingavusių palangiškių parengtoje peticijoje reikalavimas  nutraukti sutartį  su UAB „Litesko“, pagrįstas. Regis, turi būti startas nutraukti neskaidriai ir netinkamai vykdomą sutartį, tačiau aktyvioji bendruomenės dalis pradėjo pagrįstai nuogąstauti, kad valdžia vilkina priimti sprendimą.


Palangos miesto savivaldybė priversta Tarybos sprendimu taisyti 2010 metų biudžetą, kuriame pritrūko lėšų laidojimo išmokų gavėjams. Lyginant su praėjusiais metais, mirusiųjų skaičius Palangoje padidėjo, todėl savivaldybė buvo priversta didinti laidojimo išlaidų skaičių kitų pašalpų sąskaita. Todėl buvo nuspręsta mažinti socialinių pašalpų gavėjų mokėjimus, nes jų lėšos buvo pakankamai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius