Nenusiprausė...

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013-05-13
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Vitalius Bernardas Litvaitis

Vitalius Bernardas Litvaitis

Garbaus amžiaus sulaukusiems SSSR vadovams, Politbiuro nariams, medikai rekomendavo atostogauti vėsesnio klimato juostoje. Senolių sveikatos pagerinimui, gydytojų siūlymais, labai tiktų Pabaltijo pajūrio klimatas. Visus vadinamųjų saugomų asmenų buities klausimus sprendė KGB ūkinės struktūros 9-os valdybos specialistai, tarp jų ir poilsio namų bei sanatorijų steigimą, bei jų veiklos priežiūrą, asmenų apsaugą.
Lietuvos vyriausybė gavo nurodymą surasti tinkamą vietą Palangoje paties aukščiausio lygio vadovų atostogoms. Mūsų valdžia laikė didele garbe priimti Sąjungos vadovus, o galbūt net patį Leonidą Iljičių Brežnevą.
Vieta Palangoje surasta ir jos apžiūrėti buvo laukiama aukštų 9-os valdybos pareigūnų. Tik jie galėjo duoti palaiminimą parinktai teritorijai, arba ne.
1972 metų vasaros pradžia, tuo metu Palangoje buvo problemų dėl geriamo vandens stokos. Kad pagerinti vandens tiekimą Vytauto gatvės pietinei pusei, statybininkai baigė kloti magistralę nuo vandens padavimo stoties iki Vytauto gatvės, beliko sumontuoti vieną sklendę ir galima šaukti priėmimo komisiją. Tik reikėjo dviem valandoms uždaryti Vytauto g. liniją nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės. Iš minimos linijos vanduo buvo tiekiamas į SSSR Ministrų Tarybos pirmininko Aleksejaus Kosygino vizitui pastatytą gan kuklią vilą ir šalia esančią kaimišką rąstų pirtelę. Šiuos statinius valdė vyriausybės poilsio namų „Baltija“ administracija. Aš buvau paskirtas tik ką įsteigtos įmonės – Vandentiekio ir kanalizacijos valdybos vadovu. Žinodamas, jog reikia būti atsargiam su „Baltijos“ aplinkos interesais, aš asmeniškai paskambinau direktoriaus pavaduotojui dėl vandens atjungimo jų objektams laiko. Šis kategoriškai pareikalavo, kad vandens tiekimas galėtų būti nutrauktas tik po 17 val. Sutarėme, kad tai bus padaryta rytojaus dieną. Pranešimą budintis vandentiekio operatorius užregistravo savame budėjimo žurnale. O direktoriaus pavaduotojo niekas neinformavo, kad kaip tik tą dieną turi atvykti Maskvos ir Lietuvos vyriausybinė komisija.
Komisijai vadovavo KGB generolas, 9-os valdybos viršininko pavaduotojas su keliais specialistais, Lietuvos pusei atstovavo Ministrų Tarybos Reikalų valdybos viršininko pavaduotojas Stasys Janilionis.
Pasiūlyta vieta maskviečiams pasirodė priimtina, surašytas atitinkamas dokumentas. Pavakarieniavę „Kosygino viloje“, maskviečiai buvo pasiruošę išskristi namo. Generolas, pasirodo, labai mėgo maudynes kaimiškoje pirtyje ir priėmė „Baltijos“ direktoriaus Vytauto Grigo siūlymą prieš vakarienę pasimaudyti.
Ir štai, atėjo ta lemtingoji 17 val. Vos tik svečiai prieš kaitinimąsi pradėjo praustis dušuose,vos suspėjo išsimuilinti, kai statybininkai išjungė vandenį. Nežinau, kaip toliau reikalai vystėsi, bet svečių nuotaikos pagedo.
Kitą dieną S. Janilionis trinko galvą vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojui Vytautui Kakliui (pirmininkas buvo išvykęs).Šis paskambino man ir ramiai pasiteiravo, kas gi ten atsitiko. Aš paaiškinau situaciją, pasakiau, jog apie suderinimą išjungti vandenį yra įregistruota žurnale, pasakiau, kad jau skambino Grigas ir aš šiam viską išaiškinau. Vytautas Kaklys pasakė žemaitiškai: „Na, ir lai apsided“. Tuo ir baigėsi incidentas.
Maskva neatsisakė ketinimų, tik įspėjo Lietuvos valdžią, kad būtų užtikrintas nenutrūkstamas vandens tiekimas, lėšų tam tikslui bus skirta tiek, kiek reikalinga.
Tokia buvo „Auskos“ statybų pradžia.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Siekiant užtikrinti būtinąją pagalbą Palangos miesto gyventojams karantino metu, Savivaldybė yra numačiusi patalpas bei sudariusi sutartis su apgyvendinimo įstaigomis dėl patalpų, kuriose saviizoliacijos laikotarpiui gali apsistoti gyventojai, jei to negali padaryti namuose. Dėl šios paslaugos kreiptis tel. 8 615 59396.


Tam, kad išliktume jaunatviški ir išvengtume daugybės nepageidaujamų pokyčių, mums reikalingos įvairios medžiagos, o viena iš jų – hialurono rūgštis. Tačiau, ar apie ją žinote iš tiesų viską, kas svarbu? Kviečiame sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus.


Dėl koronaviruso grėsmės nuo šeštadienio trijuose Lietuvos oro uostuose, taip pat ir Palangos oro uoste, budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.


2020 m. sausio 9 d. „Inreal“ tarpininkavo parduodant beveik 400 kv. m poilsio namus bei panaudos teise valdomą 8 arų sklypą Palangoje (Liepų takas 6). Teritorijoje galima išplėtoti apie 1270 kv. m. Pradinė aukciono kaina – 250 000 eurų.


Palangos miesto savivaldybė primena, jog asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Audrutė Keblienė teigė, jog tai nėra naujiena – tai...


Kurorto gimnazistams įspūdį paliko asmenų sulaikymo kambarys

Palangos senosios gimnazijos inf, 2017 05 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos senosios gimnazijos IIB klasės mokiniai tęsia pažintį su Palangos miesto teisėsaugos organais. Šį kartą buvo pakviesti teismo pirmininkės Ingridos Krušienės susipažinti su Palangos teismo darbu, pareigybėmis, studijų galimybėmis. Gegužės 8 dieną susipažinę su civilinės bylos procesu virtualioje teismo posėdžio salėje, gimnazistai patys inscenizavo šį procesą pagal...


Metų pabaiga – ant nosies, bet viešbučių direktoriai bėdoja, kad kambarių rezervacija – vangi, mat nėra rusų. Kai Druskininkai didžiuodamiesi skalambija, kad jiems pavyko rusus „pakeisti“ naujais turistų srautais iš Skandinavijos, Vakarų Europos ar net Izraelio, Palanga jau beveik dvejus metus nesugeba paskirti Turizmo informacijos centro direktoriaus.


Kas gali savo nekilnojamojo turto kurorte neprižiūrinčius, ar tai netinkamai darančius, savininkus priversti paklusti griežtoms miesto tvarkymo ir švaros taisyklėms? Padidintas iki 4 procentų nekilnojamojo turto mokestis ne visada, pasirodo, veikia, todėl galbūt viešumas paskatins nepaisančiuosius įspėjimų susitvarkyti? Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus...


Nenusiprausė...

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 05 13 | Rubrika: Miestas

Garbaus amžiaus sulaukusiems SSSR vadovams, Politbiuro nariams, medikai rekomendavo atostogauti vėsesnio klimato juostoje. Senolių sveikatos pagerinimui, gydytojų siūlymais, labai tiktų Pabaltijo pajūrio klimatas. Visus vadinamųjų saugomų asmenų buities klausimus sprendė KGB ūkinės struktūros 9-os valdybos specialistai, tarp jų ir poilsio namų bei sanatorijų steigimą, bei jų veiklos...


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas