Palanga masina renginių organizatorius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-30
Peržiūrėta
1405
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tradiciškai vasarą pajūryje gausu įvairiausių renginių. Vieni plačiai reklamuojami ir sulaukia nemažo susidomėjimo, kiti taip ir prabėga nepastebėti. Ne paslaptis, kad dauguma šalies renginių organizatorių žvilgsniai krypsta į didžiausią šalies kurortą, kuris nors ir keletui mėnesių gali didžiuotis esantis šalies vasaros sostine.

 

Surinkta per 13 tūkst.litų

 Pagal prieš dvejus metus nustatytą tvarką, yra nustatytos viešojo naudojimo teritorijose renginių vietos, o už komercinių renginių organizavimą yra imamas vietinės rinkliavos mokestis, kuris paskaičiuojamas pagal tarifo koeficientą. Savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Jolantos Jokimčiūtės, atsakingos už leidimų išdavimą, teigimu, šiemet išduota  10 leidimų komerciniams renginiams ir 16 nekomerciniams. Vietinės rinkliavos surinkta  per 13 tūkst.litų. 

Pasak Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės, jau yra gauti prašymai dėl liepą ir rugpjūtį planuojamų renginių. „Jei organizatoriai įvykdys reikalavimus bei susimokės rinkliavą, tai galima tikėtis, jog mokesčio bus surinkta gal net dvigubai tiek“, - sakė ji.

 

Brangiausios vietos

Kalbant apie nustatytas viešąsias vietas Palangoje, specialistė pažymėjo, kad pačios brangiausios vietos, kurios įvertintos koeficientu 10 - kurorto paplūdimiai nuo jūros tilto į šiaurę ir į pietus, Jūratės ir Kastyčio skveras bei J.Basanavičiaus gatvė, Botanikos parkas. Rinkliava, anot jos, skaičiuojama pagal renginio trukmę. Tarkime, jei  renginys paplūdimyje iki 3 valandų, tai kainuoja 100 litų, nuo 3 iki 6 valandų – 200 litų, jei para - 400 litų. Tačiau dar nebuvo išduotas nei vienas leidimas pramogauti parai. Norint organizuoti tiek komercinį, tiek nekomercinį renginį kurorto viešojoje teritorijoje, privalu prieš 20 dienų pateikti prašymą Savivaldybės Kultūros skyriui. Administracijos direktorius, atsižvelgdamas į prašymą, savo įsakymu leidžia organizuoti renginį, kuriam nustatyti reikalavimai.

 

Populiari ir Šventoji

Anot J.Jokimčiūtės, šiemet nemažai renginių planuojama Šventojoje, nes leidimai renginių organizatoriams seniūnijoje pigesni. Specialistės žodžiais, artimiausiu metu, bendrovė „Elitaz“ Šventosios paplūdimyje organizuoja įmonės „Bitė Lietuva“ jubiliejinį renginį-„Bitelendas 2010“. Šio renginio metu numatoma įvairiausių pramogų, kurių viena – paleisti dangaus žibintus. Negana to, jog organizatoriai turi užtikrinti viešąją tvarką ir švarą, privalu sudaryti sutartis ne tik su policija arba saugos tarnyba, bet ir su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentu, kurorto Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba.  Taip pat svarbu gauti Civilinės aviacijos administracijos raštišką sutikimą  bei su Palangos skrydžių valdymo centru suderinti tikslų dangaus žibintų paleidimo laiką. Tik sutvarkius šūsnis dokumentų su atitinkamomis institucijomis bei sumokėjus rinkliavą, išduodamas leidimas. Už minėtą komercinį renginį paskaičiuota 1 tūkst.200 litų vietinės rinkliavos mokesčio.

 

Numatytos lengvatos

Komentuodama apie numatytas lengvatas, suteikiančias renginių organizatoriams nemokėti rinkliavos mokesčio, nes nuostatuose tokia galimybė yra, J.Jokimčiūtė paminėjo vaikų bei sporto renginius, kur neprekiaujama alkoholiu. Taip pat lengvatos teikiamos ir renginių rėmėjams. Tačiau renginiai jokiu būdu negali būti komerciniai. Jų metu negalima prekyba nei alkoholiu, nei galimos vykdyti reklaminės akcijos.

 

Renkasi privačias valdas

Vyriausioji specialistė pripažino, kad dabartiniu metu, įmonės šventėms vietas renkasi privačiose valdose, tad jiems leidimo nereikia, susimoka tik už fejerverkus. Pastaruoju metu populiari vieta tapo paplūdimys prie viešbučio „Medūza“. Tuo tarpu ankstesniais metais geidžiama vieta buvo Gintaro muziejus, tačiau pradėjus Tiškevičių rūmų renovaciją, tokios galimybės organizuoti renginių nebėra. Be to, apskritai apsispręsta, kad tiek muziejus, tiek Botanikos parkas ne tos vietos, kuriose vyktų grandioziniai renginiai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau pats laikas smagiai patrypčioti ir plačiai šypsotis grojant užburiančiai muzikai  – Palangoje įsibėgėja kalėdinių renginių karuselė. 


Birželio 3-5 dienomis visi keliai ves į Palangą, kadangi didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą“.


Jau tapo įprasta, jog priešpaskutinę kovo dieną pradedamos minėti „Palangos dienos“ suburia draugėn palangiškius prisiminti itin svarbias dvi Palangai datas. Šia proga pasiūloma gausybė renginių, kurių visų pagrindinė tema yra Palanga.


Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą švenčia jau kelias dienas. Per kurortą keliauja Šimtmečio laiškas – lauko instaliacija su gražiausiais miesto bendruomenės linkėjimais Lietuvai. O sekmadienį nuo ryto iki vakaro mieste gausu šventinių renginių, skirtų Kovo 11-ajai paminėti.


Liko mažiau nei mėnuo iki jau tradicinės ir šiemet jubiliejinės šventės „Palangos dienos“, šiemet gavusios pavadinimą „Palanga šimtmečiui“. Aptarti programą, kokie renginiai numatyti kovo 30 – balandžio 5 dienomis vakar susirinko keletas šventės organizatorių. Penktuosius metus minimoje šventėje išliks tradiciniai...


Rugsėjo 23 d. Palangoje vyks Baltų vienybės dienos renginiai. Šią dieną, kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, netrūks įvairiausių renginių įvairaus amžiaus žmonėms – veiklos atras tiek mažas, tiek vyresnis.


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Lietuvos kultūros sostinė Palanga žada įspūdingą, kultūrinių renginių turtingą rugsėjį. Pirmasis rudens renginys kurortą papuoš jau pirmąjį rudens savaitgalį – rugsėjo 7 d. bus minima Birutės parko diena.


Palanga masina renginių organizatorius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 30 | Rubrika: Miestas

Tradiciškai vasarą pajūryje gausu įvairiausių renginių. Vieni plačiai reklamuojami ir sulaukia nemažo susidomėjimo, kiti taip ir prabėga nepastebėti. Ne paslaptis, kad dauguma šalies renginių organizatorių žvilgsniai krypsta į didžiausią šalies kurortą, kuris nors ir keletui mėnesių gali didžiuotis esantis šalies vasaros sostine.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius