Palanga nesustoja puoštis – šeštadienį kurorte įžiebiama Kalėdų eglių alėja

Palangos tiltas, 2014-12-04
Peržiūrėta
267
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga nesustoja puoštis – šeštadienį kurorte įžiebiama Kalėdų eglių alėja

Kalėdų šviesos miestas Palanga puošiasi naujais šventiniais akcentais – šeštadienį, gruodžio 6 d., 17 val. J. Basanavičiaus gatvėje bus įžiebta kalėdinių eglių alėja.
Dešimt žaliaskarių, padabintų šventiniais atributais bei spindinčiomis girliandomis, labiausiai pamėgtą Palangos gatvę papuoš jau šeštus metus iš eilės. Kaskart egles padabina Palangos bendruomenės nariai – moksleiviai, verslininkai, kurorto įmonės ar kiti. Šįkart J. Basanavičiaus gatvei kalėdinį akcentą dovanos kurorto Viešbučių ir restoranų asociacija bei UAB „Palangos komunalinis ūkis“.
Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio, idėja kaskart, artėjant gražiausioms žiemos šventėms, J. Basanavičiaus gatvėje įžiebti Kalėdinių eglių alėją, visuomet pasiteisina. „Pirmiausia dėl to, kad kiekvienas, šventiniu laikotarpiu atvykęs į Palangą, būtinai nori pasivaikščioti J.Basanavičiaus gatve bei nueiti iki jūros tilto. Tad šioje gatvėje įrengta, iš tolo spindinti Kalėdų eglių alėja padeda sukurti išskirtinai šventišką nuotaiką“, – sakė Ž. Kažys.
Ši atrakcija domina ne tik palangiškius bei svečius iš kitų šalies miestų, bet ir užsieniečius – alėjos puošimo tematika kasmet keičiama, tad iš užsienio atvykę svečiai žino, jog Palangoje galima netikėtai išvysti žaliaskarę, puoštą būtent jo šalies kalėdiniais akcentais. „Esame dabinę Kalėdų alėją Baltijos šalių simbolika, prieš keletą metų kiekviena iš alėjos eglių buvo skirta Palangos miestams-partneriams užsienyje“, – kalbėjo Ž. Kažys.
Jis taip pat akcentavo, jog Kalėdų eglių alėja yra kur kas daugiau, nei šventinis akcentas J. Basanavičiaus gatvėje. „Kiekvienais metais egles puošia Palangos bendruomenės nariai – įmonių bei organizacijų atstovai, verslininkai, moksleiviai. Tai – bendruomeniškumo jausmas ir žinojimas, kad kiekvienas palangiškis gali savo rankomis prisidėti prie kalėdinio miesto puošimo“, – sakė Kultūros centro direktorius.
Kalėdų eglių alėjos įžiebimo šventėje, be abejo, dalyvaus Kalėdų senis, numatomas kurorto ugdymo įstaigų auklėtinių pasirodymas, taip pat bus pristatyta jau po savaitės duris atversianti Elfų mokyklėlė, dovanosianti daug džiugių akimirkų mažiesiems Palangos gyventojams bei svečiams. Renginį praturtins ir tradiciškai prieš Kalėdas Palangoje Maltos ordino organizuojama akcija „Maltiečių sriuba“.
Kalėdų šviesos miestas Palanga kalėdiniam kurorto apšvietimui skiria itin didelį dėmesį – miesto gatvės kasmet puošiamos naujomis, šalyje dar nematytomis šventinėmis dekoracijomis, kad miesto gyventojai ir svečiai būtų maloniai nustebinti. Išskirtiniai reikalavimai keliami ir miesto eglei – ji turi būti ne tik originali, bet ir muzikuojanti – nustatytomis valandomis grojanti kalėdines melodijas bei, mirksėdama šviesomis, „šokanti“ pagal muziką. Šiemetinė Palangos eglė – 12 metrų aukščio, dirbtinėmis eglišakėmis padabinta žaliaskarė, kuriai suteikta Kalėdų senio išvaizda.

„Palangos tilto“- Palangos m. sav. inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Prieš šventes visi puošia ne tik savo namus, bet nori, jog švenčių nuotaika vyrautų ir jų darbo vietose, tad įstaigų darbuotojai belaukdami švenčių neretai parodo neeilinį savo kūrybiškumą. Belaukdami artėjančių švenčių aplankėme keletą įstaigų, kurios, beje, dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės paskelbtame gražiausio šventinio...


Dažnai girdime, kad verslas kurorte neišsilaiko dėl nepastovaus klientų srauto: vasarą jų – labai daug, žiemą – vienas kitas. Greičiausiai, verkšlena tik tie, kam nepasisekė, o kas užsispyręs laiko „vadžias rankoje“, tiems iššūkiai nėra baisūs. Vienas tokių – grožio centras „Sakura“ Palangoje.Šeštadienį, gruodžio 3 d., Palangoje pasklis kalėdinė nuotaika – 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam žaismingam renginiui, Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Palangos J. Basanavičiaus gatvė šeštadienio vakarą nušvito itin ryškiomis kalėdinėmis spalvomis – skambant kurorto vaikų dainoms, čia įžiebta Kalėdų eglių alėja. Šventiškai apšviesta J. Basanavičiaus gatvė, Kalėdų senio sveikinimai, fejerverkas ir dešimt kalėdinėmis dekoracijomis padabintų bei ryškiaspalvėmis lemputėmis...


Kalėdų šviesos miestas Palanga puošiasi naujais šventiniais akcentais – šeštadienį, gruodžio 6 d., 17 val. J. Basanavičiaus gatvėje bus įžiebta kalėdinių eglių alėja.


Palangos J. Basanavičiaus gatvė pasidabino rekordinio dydžio margučiais – buvo pratęsta Šv. Velykų tradicija populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Ši Šv. Velykų simbolių alėja kaskart į kurortą privilioja ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių miestų gyventojus, netgi svečius iš kaimyninių valstybių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius