Palanga ragina mankštintis – sporto entuziastams siūlo nekasdienes pramogas

"Palangos tilto" informacija, 2016-07-28
Peržiūrėta
59
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga ragina mankštintis – sporto entuziastams siūlo nekasdienes pramogas

Palanga vietos gyventojus ir svečius kviečia aktyviai leisti laisvalaikį – visą vasarą viešosiose kurorto erdvėse organizuojami nemokami sporto užsiėmimai. Norintieji gali ne tik pasimankštinti, bet ir smagiai praleisti laiką bendraminčių draugijoje. „Nemokamų sporto užsiėmimų tikslas – motyvuoti žmones, paskatinti juos aktyviai leisti laisvalaikį“, – sakė Savivaldybės gydytoja Milda Gedvilienė.


Kiekvieną darbo dieną kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami pradėti mankšta gryname ore. Šiuos užsiėmimus organizuojantys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos instituto specialistai teigia, kad, norint išsiugdyti kasdienės mankštos įgūdžius, reikia tuo užsiimti apie pusantro mėnesio. Nustatyta, jog keturiasdešimties dienų mankštų pakanka, kad susiformuotų rytinės mankštos įgūdis bei poreikis.
Kas rytą susirinkusieji Vydūno alėjoje ne tik mankštinasi gryname ore bendraminčių būryje – užsiėmimų dalyviai supažindinami su rytinės mankštos pratimais, taip pat ir kiekvieno iš jų nauda žmogaus organizmui. Be to, profesionalūs kineziterapeutai kiekvienam individualiai pataria, kokie pratimai būtent jam yra naudingiausi. Maždaug pusvalandžio trukmės kasrytinė mankšta skirta pažadinti organizmą – atliekami tempimo, sąnarių išjudinimo, kvėpavimo pratimai.
Veiklos aktyvaus laisvalaikio mėgėjams netrūksta ir įdienojus – palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami į sportinius užsiėmimus įvairiose viešosiose kurorto erdvėse. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas veiklą Palangoje pagal sutartį su Palangos miesto savivaldybe, prisideda prie palangiškių ir kurorto svečių pamėgto laisvalaikio projekto „Žmonės sportuoja“ bei dovanoja Palangos miesto gyventojams nemokamas treniruotes.
Pasak M. Gedvilienės, siūlant aktyvias veiklas, pasirinkti ne tik jau tradiciniais tapę užsiėmimai, bet ir neįprasti, daugeliui dar neišbandyti. „Norime, kad aktyviai laisvalaikį leisti mėgstantys palangiškiai ir kurorto svečiai įvertintų siūlomas naujoves, išbandytų jas ir įsitikintų, kad yra labai daug ir įvairių galimybių sportuoti. Grupines, valandos trukmės treniruotes veda treneriai, kvalifikuoti savo srities specialistai, kurie mielai dalinasi įgytomis žiniomis ir profesionaliais patarimais sportuojantiems“, – sakė Savivaldybės gydytoja.
Birutės parke prie Rotondos vyksta jogos, prie „Vaidilutės“ baro – kalanetikos, Birutės parke – šiaurietiško ėjimo užsiėmimai. Meilės alėjoje galima pasimokyti tradicinių Indijos šokių Masala Bhanga, prie kavinės „I love Palanga“ – zumbos, Thai bo aerobikos. Beje, zumbą labiausiai mėgsta moterys, mat sakoma, kad tai – vienas linksmiausių ir bene efektyviausių būdų atsikratyti antsvorio. Palangos sporto centro stadione kiekvieną savaitę vyksta funkcinės treniruotės.
M. Gedvilienė įsitikinusi, kad mankštos bei įvairūs sporto užsiėmimai ne uždarose salėse ar stadionuose, o viešosiose miesto erdvėse paskatina žmones sportuoti. „Praeiviai, vaikai mato sportuojančiuosius ir noriai prisijungia patys“, – sakė M. Gedvilienė.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog sveikatinimas – vienas iš prioritetinių Palangos uždavinių, juo labiau kad gamtinės sąlygos sportuoti kurorte yra itin palankios. „Siekdama sudaryti kuo palankesnes sąlygas aktyvaus laisvalaikio mėgėjams, Palangos miesto savivaldybė nemažai dėmesio skiria sporto infrastruktūrai. Prieš keletą metų kurorte duris atvėrė universalus sporto kompleksas, praėjusią vasarą kartu su Lietuvos lengvosios atletikos čempionatu visuomenei pristatytas rekonstruotas Palangos miesto stadionas, kuris dabar atitinka tarptautinius lengvosios atletikos standartus“, – kalbėjo meras.
Kad aktyviai laiką leistų ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir mėgėjai, mieste įrengta ne viena lauko treniruoklių aikštelė, prieš keletą metų atnaujintas, pratęstas bei naujais įrenginiais praturtintas per pušynus, visai palei jūrą besidriekiantis sveikatingumo takas „Labrytys“.
Dėmesys skiriamas ir dviratininkams bei riedutininkams – pasirinkusieji ekologiškas transporto priemones per pušynus, visai šalia jūros besidriekiančiu dviračių taku patogiai gali pasiekti tiek Šventąją, tiek ir kaimyninę Klaipėdą.
„Džiaugiamės, kad palangiškiai ir kurorto svečiai noriai naudojasi sporto infrastruktūra bei aktyviai dalyvauja nemokamuose sporto užsiėmimuose. Gerindama sporto infrastruktūrą bei visiems norintiems sudarydama sąlygas aktyviai leisti laisvalaikį, Palanga ne tik tampa vis populiaresnė tarp profesionalių sportininkų, bet ir išplečia miesto gyventojų, svečių, ypač vaikų sveiko gyvenimo būdo ir aktyvaus laisvalaikio pasirinkimo galimybes“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga jau seniai nebėra įprastas vasaros kurortas, ji daugiau ar mažiau šurmuliuoja visus metus. O ypač, kai vasaros pabaiga ir rudens pradžia žada malonius orus! Žinoma, rudeniop Basanavičiaus gatvės šurmulys aprimsta, tačiau tai tampa puikia romantiška oaze jaukiems vakarams ir malonioms popietėms. Tad ką rudenėjant nuveikti Palangoje? Penktadienio poilsiui Palangos...


SAM ragina tėvus skiepyti vaikus nuo tymų

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 17 | Rubrika: Sveikata

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar kartą atkreipia visuomenės dėmesį į tymų grėsmę ir ragina tėvus skiepyti savo atžalas.


Kretingoje veikianti spaustuvė – UAB „Vakarų spaustuvė“ – daugeliui galbūt iki šiol žinoma kaip laikraščių spausdintoja, tačiau į tradicinę „popierinę“ žiniasklaidą vis labiau skverbiantis skaitmenizacijai, kretingiškiai sėkmingai prisitaikė prie laiko iššūkių ir šiandien siūlo atspausdinti ne tik lankstinukus...


Palanga mažuosius kurorto gyventojus, jų tėvus bei visus svečius vėl kviečia pasidžiaugti spalvingomis muilo burbulų pramogomis, pavadintomis „Vėjo gaudymo valanda“. Tai – užsiėmimas vaikus auginančioms šeimoms, norinčioms laisvalaikį su mažaisiais praleisti aktyviai ir įdomiai.


Palanga vietos gyventojus ir svečius kviečia aktyviai leisti laisvalaikį – visą vasarą viešosiose kurorto erdvėse organizuojami nemokami sporto užsiėmimai. Norintieji gali ne tik pasimankštinti, bet ir smagiai praleisti laiką bendraminčių draugijoje. „Nemokamų sporto užsiėmimų tikslas – motyvuoti žmones, paskatinti juos aktyviai leisti laisvalaikį“...


„Neįtikėtina. Tiesiog pasaka. Nesuprantu, kaip iš paprasčiausių siūlų virbalais galima sukurti tokį grožį“, – penktadienio vakarą kalbėjo į A. Mončio namus-muziejų susirinkusios palangiškės ir palangiškiai, su nuoširdžia nuostaba ir susižavėjimu apžiūrinėdami Riho Toomra parodą „Nuo siūlo iki meno“.


Palangos meras verslininkus ragina nekelti kainų

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 30 | Rubrika: Miestas

Palangos meras Šarūnas Vaitkus kurorto viešbučių ir restoranų atstovus ragina per šventes nedidinti nuomos ir maitinimo kainų, kad kurorte galėtų šventes švęsti kuo daugiau žmonių.


Ne viename susitikime su valdžia gyventojų konstatuota, jog  valdantieji liberalcentristai sugebėjo padidinti visų įmokamų mokesčių naštą, kuri daugumai palangiškių tapo nebepakeliama. Miestelėnų įsitikinimu, paisoma tik verslininkų pageidavimų, neatsižvelgiant į gyventojus, kurių problemos ir bėdos valdantiesiems nerūpi. Miesto savivaldybės taryboje opozicijai atstovaujantys...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas