Palanga rengs kompleksinės plėtros galimybių studiją

„Palangos tilto“, Palangos sporto centro inf. , 2013-04-08
Peržiūrėta
2249
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga rengs kompleksinės plėtros galimybių studiją

Klaipėdos regiono plėtros taryboje priimtas sprendimas – ES finansavimui gauti būtinas dokumentas pirmiausia turi būti rengiamas kurortui.
 Vidaus reikalų ministerijos inicijuojama pavyzdinė kompleksinės plėtros galimybių studija, kuri bus reikalinga siekiant ES struktūrinės paramos 2014-2020 m. laikotarpiu, turi būti rengiama Palangai – taip penktadienį apsisprendė Klaipėdos regiono plėtros taryba. Kurortas atrinktas įvertinus Palangos bei dar trijų regiono savivaldybių – Kretingos r., Klaipėdos r. bei Šilutės r. – kandidatūras.  
Vienas iš Vyriausybės patvirtintos Nacionalinės pažangos programos tikslų – užtikrinti tolygią, į skirtumų mažinimą orientuotą regionų plėtrą. Tai padėtų geriau panaudoti atskirų Lietuvos regionų potencialą, padidinti teritorinę sanglaudą ir spręsti ekonomikos bei visuomenės integralumo problemą. Šiam tikslui įgyvendinti būtina didinti tikslinių teritorijų konkurencingumą ir gyvenamosios vietos patrauklumą, skatinti ekonomikos augimą, o viena iš šio uždavinio įgyvendinimo krypčių yra kompleksiškai atnaujinti savivaldybių centrų ir kitų miestų (nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų) viešąją infrastruktūrą.
Atsižvelgdama į tai Vidaus reikalų ministerija artimiausiu metu planuoja kiekviename regione parengti po vieną Savivaldybių centrų ir (ar) kitų miestų bandomųjų (pavyzdinių) kompleksinės plėtros galimybių studiją. Jos pagrindu ateityje būtų galima rengti savivaldybių centrų ir kitų miestų viešosios infrastruktūros atnaujinimo projektus, siekiant gauti 2014-2020 metų ES struktūrinę paramą. 
Pasiūlymus teikti po vieną regiono savivaldybę, kuriai būtų parengta minėta galimybių studija, ministerija pateikė visų šalies regionų plėtros taryboms. Klaipėdos regiono plėtros taryba apsisprendė iš keturių pretendentų – Palangos, Kretingos rajono, Klaipėdos rajono ir Šilutės rajono – palaikyti Palangos kandidatūrą.
Palanga pasirinkta dėl keleto priežasčių. Klaipėdos regiono plėtros tarybos posėdžio metu kurorto meras Š. Vaitkus bei Savivaldybės tarybos narys, buvęs meras V. Stalmokas akcentavo, kad Palanga yra visai šaliai svarbus kurortas, sezono metu pritraukiantis šimtus tūkstančių poilsiautojų, iš kurių didžioji dauguma – Lietuvos piliečiai.
Kompleksinėmis priemonėmis Palanga siekia, kad 2020 metais miestas būtų gerai žinomas tarptautinis kurortas regione su išplėtota pramogų, poilsio ir sveikatinimo paslaugų, mėgėjiško ir profesionalaus sporto infrastruktūra.
„Džiaugiuosi, kad kitų regiono savivaldybių merus pavyko įtikinti, jog pavyzdinė kompleksinės plėtros galimybių studija, kuri turės didelę reikšmę skirstant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, turi būti rengiama būtent Palangai“, - sakė kurorto meras Š. Vaitkus.


 

Jūsų komentaras:

Sekmės, Jums, Mere! 2013-04-08 18:03 (IP: 86.100.60.112)
Prabudo "proto bokštas"! tokie stalmokai ,kirstukai ir kiti pan."pylipukai" -Palangos nelaimė... -Nenuveikti darbai bado akis!.. Ačiū dabartiniam Merui Š.Vaitkui, kad tiek daug objektų pajudino ir pažadino Palangos mieste- visų gerovei! Dar daug kūrybinių minčių ir idėjų, Jums Mere, tikimės,kad nepails sparnai!..( ir nekreipkit dėmesio, kad tai kažkam labai vidurius "suka")...

Taip pat skaitykite

Seimas apsispręs, ar leisti kurortuose įrengti daugiau automobilių aikštelių ir jų saugyklų už Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšas, skiriamas savivaldybėms.


Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigia, kad tyrimas dėl Palangos valdžios sprendimo perduoti baseino valdymą savo įmonei yra baigtas, o sprendimas turėtų būti priimtas pirmąjį šių metų ketvirtį išklausius savivaldybės atstovų.


Su praėjusį penktadienį, rugsėjo 3 d., Palangoje apsilankiusiu susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu kurorto meras Šarūnas Vaitkus aptarė ne vieną miestui aktualų klausimą. Kurhauze vykusio susitikimo metu, kuriame dalyvavo gausi Susisiekimo ministerijos delegacija, taip pat – Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys...


Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Palangos miesto savivaldybė ir toliau intensyviai ruošiasi ateinančiam dešimtmečiui, t.y. rengiamas Palangos miesto strateginės plėtros planas 2021-2030 m. (toliau SPP iki 2030 m.) laikotarpiui. Šis strateginio planavimo dokumentas apibrėš tolimesnes kurorto vystymosi kryptis. Dar pernai atlikti gyventojų ir verslo atstovų tyrimo rezultatai atskleidė, kad Palangos...


Trečiadienį, gruodžio 2 d.,Klaipėdos regiono savivaldybių merai Steigiamojo susirinkimo metu įtvirtino savivaldybių apsisprendimą steigti Klaipėdos regiono plėtros tarybą. Siūlymas savivaldybėms steigti Regionų plėtros tarybas atsirado šių metų rugsėjį LR Seimui priėmus naują Regioninės plėtros įstatymo redakciją. Naujai steigiamos Tarybos Kolegiją sudarys 17 narių iš visų...


Trečiadienį, liepos 23 d., į pirmą pasitarimą Savivaldybėje rinkosi Palangos miesto strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengėjai – įmonės UAB „Smart Continent“ atstovai – bei iš Savivaldybės atstovų sudarytos koordinacinės darbo grupės nariai.


Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario ir UAB „Kretingos vandenys“ direktoriaus Gedimino Valinevičiaus akys nuolat krypsta į elektroninio pašto dėžutę: sūnus Mantaspo verslo vadybos ir administravimo studijų Briuselyje stažavosi Pietų Korėjoje, o vėliau jo, kaip savanorio, keliai nusidriekė į Singapūrą, Tailandą ir Japoniją. Dabar, kai skaitote šį straipsnį...


Trečiadienį Palangoje į pirmąjį posėdį susirinkę Klaipėdos regiono plėtros tarybos nariai vienbalsiai išsirinko tarybos pirmininką ir pavaduotoją. Jais tapo ir praėjusią kadenciją šias pareigas ėję atitinkamai Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas bei Klaipėdos rajono vadovas Vaclovas Dačkauskas.


Palanga rengs kompleksinės plėtros galimybių studiją  1

„Palangos tilto“, Palangos sporto centro inf. , 2013 04 08 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos regiono plėtros taryboje priimtas sprendimas – ES finansavimui gauti būtinas dokumentas pirmiausia turi būti rengiamas kurortui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius