Palanga savaitgalį kviečia į tradicinę Kurorto šventę

Palangos tiltas, 2014-05-15
Peržiūrėta
2052
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga savaitgalį kviečia į tradicinę Kurorto šventę

Palanga jau šį savaitgalį kviečia pradėti vasarą – tris dienas truksiančios Kurorto šventės metu palangiškiai garsiai paskelbs apie aktyviojo kurortinio sezono pradžią. Fiestą vainikuos įspūdingas maždaug dešimties minučių trukmės Vilniaus Fejerijos muzikinis fejerverkas nuo jūros tilto.

 

Pradžia – penktadienį

Gegužės 16-18 dienomis Palangoje netrūks šventinio šurmulio – čia skambės pučiamųjų, liaudiška, chorinė bei populiarioji muzika, šurmuliuos kermošius, skambės vaikų juokas, kojas pamiklinti kvies šokių festivalis „Ant bangos“, kultūros mėgėjai bus kviečiami į įvairias meno bei fotografijos parodas, o besidomintys ginkluote – pasigrožėti karine technika. Be dėmesio neliks ir sporto mėgėjai. Ir tai – tik keletas renginių, kuriuos Palanga savo gyventojams ir svečiams pasiūlys tradicinės Kurorto šventės „Myliu Palangą“ metu.

„Kiekviena Kurorto šventė būna išskirtinė. Šiemetinė iš kitų išsiskirs tuo, kad pagrindinis veiksmas bus koncentruotas dviejose miesto erdvėse: aikštėje prie Kurhauzo bei Jūratės ir Kastyčio skvere. Be abejo, renginių netrūks ir kitose miesto vietose“, – sakė Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys.

Penktadienį šventinė nuotaika pirmiausia pasklis Vytauto gatvėje – ties sankirta su J. Basanavičiaus gatve, šalia kurorto pasididžiavimo – Kurhauzo – liaudiškų tradicijų gerbėjus pakvies kermošius „Palangos Juzė“. Čia tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – tradicinių amatų meistrai bei kulinarinio paveldo atstovai praeiviams siūlys įsigyti liaudiškų dirbinių, paskanauti tradicinių valgių bei gėrimų. Beje, kermošiaus organizatoriai labai atidžiai vertino visus pretendentus, norinčius savo gaminiais prekiauti Kurorto šventės metu. „Atranka buvo labai griežta, nes norinčių savo gaminius siūlyti „Palangos Juzėje“ buvo tris kartus daugiau, nei turime vietų“, – sakė Ž. Kažys. Kad kermošiuje būtų galima ne tik akis paganyti, bet ir pasimėgauti liaudiška atmosfera, šalia Kurhauzo įrengtoje scenoje netrūks folkloro kolektyvų, skambės folkloras, kermošiaus svečiai bus viliojami ir kitomis liaudiškomis atrakcijomis.

Populiariosios muzikos gerbėjai bus viliojami į Jūratės ir Kastyčio skverą – čia Kurorto šventės metu koncertuos šiuolaikinės muzikos pasekėjai. Kad muzika skvere nenutiltų nė minutei, šventės organizatoriai įrengs dvi scenas – kol vienoje keisis koncertuojantys kolektyvai, atrakcijomis žiūrovai bus linksminami kitoje scenoje.

Šventinė nuotaika penktadienį pasklis ir kitose miesto erdvėse: J. Basanavičiaus gatvėje praeivius kvies dekoratyvinės žuvininkystės paroda, atrakcijų pasiūlys ir Daugiavaikių šeimų asociacijos renginys „Svajonių karavanas“. Viešojoje miesto bibliotekoje bus pristatoma Petro Barono jubiliejinė medalių paroda, kavinėje-galerijoje „Liepa“ vyks menininko Vytauto Kuso pastelių parodos „Žvilgsnis atgal“ atidarymas, tuo pačiu metu A. Mončio namuose-muziejuje bus atidaroma Vaidoto Janulio kūrybos paroda „Sausas mūrijimas/ Dry Massonry“.

18 val. Jūratės ir Kastyčio skvere bus skelbiama Kurorto šventės pradžia, o 20 val. šioje erdvėje suskambės pučiamųjų muzika – Palangos orkestras specialiai Kurorto šventei parengė išskirtinę programą – kino muzikos koncertą, kurio metu svečiai bus stebinami ne tik puikia muzika, bet ir gražiais vaizdais.

 

Šeštadienį – gausu renginių

Šeštadienį 8 val. pažadinęs miestą, Palangos orkestras kartu su Panevėžio rajono jungtiniu vaikų ir jaunimo varinių pučiamųjų instrumentų orkestru „Aukštyn“ vėl pakvies į šventinį šurmulį. Mieste visą dieną veiks parodos, koncertai, vyks chorų šventė „Su jūra dainuok“, šokių festivalis „Ant bangos“, į edukacines ekskursijas pakvies „Muziejų naktis“, kiti renginiai.

17 val. palangiškiai ir miesto svečiai bus pakviesti į S. Daukanto gatvę, kur vyks paminklo Žemaitijos kariams savanoriams atidengimo ceremonija bei ginkluotės ir karinės technikos paroda.

Vakare daugiausiai šurmulio bus Jūratės ir Kastyčio skvere, kur koncertai keis vienas kitą. Čia koncertuos grupė „Jazzmaitija“, Egidijus Sipavičius, vokalinis ansamblis „Quorum“, o 21.30 val. pakvies grupė „Studija“ su jubiliejiniu koncertu.

23 val. dangų ties jūros tiltu nušvies šventinis Vilniaus Fejerijos muzikinis fejerverkas.

 

Sekmadienis – sportui

Sekmadienis tradiciškai bus skirtas sporto mėgėjams. Palangoje vyks teniso, gatvės krepšinio, paplūdimio tinklinio varžybos. Daugiausiai žiūrovų, be abejo, privilios paplūdimyje ties jūros tiltu vyksiančios žirgų lenktynės.

Pasimėgavę sportu, kurorto svečiai turės galimybę pasiklausyti mieste vyksiančių koncertų, apsilankyti veikiančiose parodose, kermošiuje.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trumpiausią metų naktį – Jonines – pasitikti kviečianti Šventoji žada smagią, įspūdingą šventę. Birželio 21–24 dienomis joje vyks Joninių mugė, į kurią sugužės daugiau nei 130 tautodailės, paveldo ir išskirtinių produktų kūrėjų.


Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras rytoj, gegužės 13 d. 15.30 val., visas mamas, tėčius, vaikus ir jų senelius kviečia į Šeimos šventę.


Jau kitą savaitgalį verta skubėti į Šventąją – pasisemti gerų emocijų galėsite čia vyksiančioje tradicinėje Jūros ir žvejų šventėje. Ji sėkmingai apjungs daug įvairių veiklų – ir sporto, ir pramogų, bus pagerbiami žvejai, vyks ir gatvės prekyba.


Palangos moksleivių klubas (Virbališkės takas 4) spalio 30 d. 16 val. kviečia į Moliūgų dekoravimo šventę.


Palanga kviečia į Kurorto šventę gegužės 31 d. – birželio 2 d. Pirmąjį vasaros savaitgalį visi keliai veda į vasaros sostinę – Palangą. Jaunos šeimos, senjorai, vaikai, studentai ir verslininkai, čiupkite ekologiškas transporto priemones ir visais įmanomais vandens, oro ir žemės keliais keliaukite pas mus.  


Jau penktus metus iš eilės Palanga kviečia į tradicinį pirties ir SPA festivalį „Gintarinė Baltija“. Šiemet festivalis vyksta birželio 23-25 d., Joninių savaitgalį, todėl laukiama ypač gausaus lankytojų būrio bei daugybės svečių iš Lietuvos ir užsienio. Renginiai vyks centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei...


Vasario 18 d. Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“ PROGRAMA


Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį skelbs Šventosios bendruomenė bei Palangos kultūros centras. Miestelyje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimo 80-mečiui. Kartu bus švenčiama Baltų vienybės diena.


Palanga jau šį savaitgalį kviečia pradėti vasarą – tris dienas truksiančios Kurorto šventės metu palangiškiai garsiai paskelbs apie aktyviojo kurortinio sezono pradžią. Fiestą vainikuos įspūdingas maždaug dešimties minučių trukmės Vilniaus Fejerijos muzikinis fejerverkas nuo jūros tilto.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius