Palangoje šimtai šalies vaikų pirmą kartą pasveikino jūrą

Palangos tiltas, 2016-08-01
Peržiūrėta
2094
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien Palangoje daug vaikų iš visos šalies pirmąkart pamatė jūrą
Šiandien Palangoje daug vaikų iš visos šalies pirmąkart pamatė jūrą

Palangoje keli šimtai Lietuvos vaikų šeštadienį patyrė mažą stebuklą – pakviesti kurorto savivaldybės, jie atvyko į Palangą ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Mažųjų svajonė įgyvendinta socialine akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“.

„Nors Lietuva yra prie Baltijos, šalyje gyvena šimtai vaikų nė karto nemačiusių jūros. Ne kiekviena šeima gali savo mažuosius atvežti prie jūros, todėl po Prezidentūroje vykusio Savivaldybių merų susitikimo su šalies vadove Dalia Grybauskaite, kurio metu buvo akcentuojamos socialinės šalies problemos, ir kilo mintis padėti išpildyti mažųjų, augančių itin sunkiai gyvenančiose šeimose, svajones – šią vasarą pakviesti vaikus pasisvečiuoti Palangoje. Taip Palanga jungiasi prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Su kvietimu atvežti jūros nemačiusius vaikus į Palangą kurorto savivaldybė kreipėsi į visas šalies savivaldybes ir sulaukė didžiulio susidomėjimo ­– pasinaudoti galimybe parodyti mažiesiems jūrą panoro per 40 savivaldybių, tad šeštadienį į kurortą sugužėjo kone 400 svečių – vaikų grupių bei juos lydinčių suaugusiųjų. Jiems Palangos savivaldybė pasiūlė ne tik nemokamą apgyvendinimą ir maitinimą – parengta itin turininga pramoginė programa.
Mažieji su nekantrumu laukė pirmo susitikimo su jūra, o kad laikas jiems neprailgtų, pakeliui link pajūrio šventės organizatoriai jiems parengė ne vieną staigmeną ir pramogą. Pasukę į Meilės alėją, vaikai pasijuto lyg pasakų karalystėje – mažuosius iš visų pusių apgaubė muilo burbulai. Jų pūtimo džiaugsmą patyrė ir patys vaikai – kiekvienas turėjo galimybę ir pats prisijungti prie mažuosius svečius linksminusių animatorių planų Meilės alėją trumpam paversti muilo burbulų šalimi.
Pasiekę garsųjį Jūratės ir Kastyčio skverą pirmą kartą Palangoje viešintys vaikai dar nežinojo, kad iki jūros liko vos keletas žingsnių. Čia jie trumpam stabtelėjo – kad dar kartą prisimintų savo didžiausias svajones ir kartu su animatoriais linksmai pašoktų. Skvere šurmuliuojantys džiaugsmingai nusiteikę mažieji dar nežinojo, kad viena iš didžiausių jų svajonių – pirmasis pasisveikinimas su jūra – išsipildys vos už keleto minučių.
Vaikų pirmasis susitikimas su jūra buvo išties įspūdingas. Tačiau ne mažiau, nei vaikai, džiaugėsi ir juos lydintys suaugusieji. „Jūra išties atrodo įspūdingai, net jei prie jos lankaisi kone kasdien. O pirmasis susitikimas su ja, begalinė vandens platybė ir bangos, kokių kitur Lietuvoje neišvysi, negali nepalikti įspūdžio“, – kalbėjo mažuosius į Palangą atlydėjusių grupių vadovai.  
Kad pajustų švelnų paplūdimio smėlį, pakvėpuotų jodu prisotintu pajūrio oru ir, žinoma, kojomis pajustų švelnų į krantą besiritančių bangų prisilietimą, mažieji pajūriu keliavo iki kitos jiems numatytos pramogų vietos – paplūdimyje ties Birutės parku jų laukė ne tik vandens pramogos, bet ir svajonių pilies statybų džiaugsmas. Padedami žinomo skulptoriaus Andriaus Petkaus bei italų menininko Leonardo Ugolini vaikai visi drauge kūrė savą „pasaką“.
Praalkusių mažųjų laukė dar viena staigmena – iškyla gamtoje, Birutės parke. O pasimėgavę vaišėmis, visi klegėdami patraukė į Birutės parke vykusį tarptautinį cirko festivalį.
Šeštadienio vakarą mažieji Palangos svečiai dar mėgavosi muzikinio fontano šokiais, o sekmadienį jų laukė ne mažiau įspūdžių dovanojusi diena: rytą pradėję aktyviais sportiniais žaidimais, dieną vaikai laivais plaukė į jūrą, o prieš išvykdami namo apsilankė Palangos bažnyčioje, kur klebonas Marius Venskus jiems padovanojo įspūdžių kupiną ekskursiją.
Savivaldybės planuojama akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ gražiam tikslui subūrė ir kurorto bendruomenę – prie šios iniciatyvos prisijungė vietos verslininkai (UAB „Timotis“, sveikatos centras „Energetikas“), socialinės, kultūros bei ugdymo įstaigos (Palangos Vlado Jurgučio bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Palangos senoji gimnazija, Stasio Vainiūno meno mokykla, Palangos sanatorinė mokykla, Palangos miesto socialinių paslaugų centras, Palangos gintaro muziejus, Paramedikų asociacija), UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Vaikams rengiamą įspūdžių kupiną programą savo indėliu praturtino Palangos kultūros ir jaunimo centras, Palangos parapijos klebonas M. Venskus, tarptautinio cirko festivalio Palangoje „Stebuklų šalis“ organizatoriai, Palangos botanikos parko darbuotojai, aktyvus, savanorystės idėjas propaguojantis kurorto jaunimas, nemokamas sporto pramogas padovanojo Kęstučio Navicko badmintono akademija bei futbolo klubas „Gintaras“. Kad pramogos pajūryje būtų saugios, paplūdimyje ypatingą dėmesį mažiesiems skyrė pajūrio gelbėtojai – Palangos miesto vandens motociklininkų klubas, prie akcijos noriai prisijungė ir saugos tarnyba „Argus“.
„Džiaugiuosi matydamas linksmai nusiteikusius mūsų mažuosius svečius. Kad jie Palangoje puikiai praleistų laiką, ne vieną savaitę nuoširdžiai rūpinosi, planavo šventės programą bei pramogas, sprendė kitus organizacinius klausimus ne vienas Savivaldybės darbuotojas. Itin džiugu, kad sužinoję apie planuojamą socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“, prie jos prisijungti norą pareiškė ir nemaža dalis bendruomenės. Tai tik dar kartą patvirtina, kad Palanga yra svetinga kiekvienam, ypač – vaikams“, – sakė kurorto meras Š. Vaitkus.
 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešbučių ir restoranų asociacija drauge su Lietuvos marketingo asociacija ir Palangos koncertų sale gegužės 17 d. kviečia į pirmą kartą rengiamą tokio pobūdžio konferenciją „Malonu‘23“. 


Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 d. 20:30 val., tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ kviečia į šventinį Gala koncertą „Palangos koncertų salėje“, kur pirmą kartą pasirodys veržlus, kūrybingas ir nuolat stebinantis Latvijos radijo bigbendas. 


Rugpjūčio 6 d. Palangos koncertų salėje įvyko išskirtinis vakaras-paroda, skirta socialinei iniciatyvai, projektui – „Aš Esu Tu“ – pristatyti. Tai pirmą kartą Lietuvoje inicijuotas projektas, kviečiantis kiekvieną iš mūsų atkreipti dėmėsį į vis dar egzistuojančius barjerus moterims darbo aplinkoje: pasirenkant profesiją, derinant šeimą ir darbą, visuomenės nuostatas ir struktūrinius bei...


Birželio 12 dieną Palangos kurorto muziejuje rinkosi poezijos konkurso “Haiku Palangai 2021” laimėtojai. Pirmą kartą per konkurso istoriją geriausias haiku Palangai sukurtas Palangoje. I-oji vieta ir komisijos prizas už haiku: „ ruduo prie jūros vėjas pusto smėlį – tiesą į akis“ skirtas mūsų mies to poetei Eglei Baranauskaitei.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Spalio 18 d., penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą išgirsti vieno genialiausio barokinės muzikos italų kompozitoriaus Antonio Vivaldi kūrinius. Programą „Viva Vivaldi!” diriguos pirmą kartą uostamiestyje muzikuosiantis pripažintas visame pasaulyje italų dirigentas ir smuikininkas Enrico Onofri. Garsiam meistrui talkins...


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Susidomėjimą Palangos miesto savivaldybės organizuojama socialine akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ jau parodė daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių. Didžiausias šalies kurortas antrus metus iš eilės kviečia jūros nė karto nemačiusius vaikus atvykti į Palangą ir čia pirmą kartą išvysti banguojančią Baltiją.


Paskutinį liepos savaitgalį (29-30 dienomis) Palanga vėl sukvies įvairiuose šalies miestuose gyvenančius vaikus, nė karto nemačiusius jūros – kurorto Savivaldybė antrą kartą inicijuoja socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“. Ši akcija organizuojama jungiantis prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos...


Palangoje keli šimtai Lietuvos vaikų šiandien patyrė mažą stebuklą – pakviesti kurorto savivaldybės, jie atvyko į Palangą ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Mažųjų svajonę įgyvendino socialinę akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ .


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius