Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-05-21
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palangos pulsas

Palangoje vėl veiks „Insektariumas“

Jau antrajam sezonui Palangoje duris atvėrė vienintelis Baltijos šalyse specializuotas nariuotakojų zoologijos sodas „Insektariumas“. Zoologijos sodas šiuo metu gali pasigirti pagausėjusia gyvų nariuotakojų kolekcija, kuri yra didžiausia Pabaltijo šalyse. Lankytojai „Insektariume“ gali pamatyti iki 100 skirtingų nariuotakojų rūšių. Eksponuojami egzotiniai vorai, šimtakojai, maldininkai, vabalai ir begalė kitų gyvių. Apsilankiusieji galės ne tik apžiūrėti nariuotakojų gyvūnų įvairovę, bet ir gauti įdomią bei naudingą informaciją iš zoologijos sodo specialistų. Drąsiausiems bus suteikta galimybė ne tik prisiliesti, bet ir paragauti paslaptingų egzotinių užkandžių.

Kodėl neįrengiama kanalizacija?

„Palangos tilto“ skaitytojas sako „nesuprantąs“, kodėl vykstant Vytauto gatvės atkarpos nuo Žvejų gatvės iki „Palangos lino“ renovacijai, neįrengiama centralizuota kanalizacijos sistema. „Vandentiekis buvo įvestas sovietmečiu, o kanalizacija rūpinosi kiekvienas atskirai. Dabar būtų pats metas įvesti kanalizaciją minėtoje atkarpoje, kuri būtų pajungta į miesto kanalizacijos sistemą“, – sakė skaitytojas.

„ŽAS“ ir S. Povilaitis sukūrė bendrą dainą „Palanga“

Naujas „ŽAS“ ir S. Povilaičio dueto kūrinys „Palanga“ – roko ir repo ritmu suskambęs dviejų visų laikų geriausių dainų apie garsųjį kurortą junginys. S. Povilaičio melodinga „Palanga“ yra gerai atpažįstama vyresnio amžiaus publikai, o „ŽAS“ hitas „Palanga močiučių“ – nuo 2002 metų tapęs neoficialiu kurorto himnu. Įrašę dainą „ŽAS“ sukūrė jai ir vaizdo klipą, pasiknaisioję LRT archyvuose ir suradę smagių bei nostalgiškų dokumentinių kadrų iš S. Povilaičio jaunystės laikų Palangos.

Norinčių vasarą darbuotis nesutalpino

Antradienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro specialistė Indrė Linkevičienė atvyko į Darbo biržos Palangos teritorinį padalinį pristatyti kurorto jaunimui darbo vasarą galimybių. Prie staliukų Palangos darbo biržos salėje įsitaisė darbdaviai – dviračių nuomą siūlanti įmonė „Kurorto pramogos“, ledais prekiaujanti „Ginvita“, kai kurios kitos įmonės. Bet renginio organizatoriai skėsčiojo rankomis: salėje visi sunkiai tilpo – daliai moksleivių teko ramstyti sienas. „Planavome, kad ateis 50 moksleivių, o čia vos ne triskart daugiau“, – skėsčiojo rankomis Palangos darbo biržos darbuotoja. Norintys vasarą dirbti moksleiviai galėjo ne tik pranešėjai iš Klaipėdos užduoti klausimus, pasikalbėti su darbdaviais, bet ir išėjo nešini lankstinukais „Moksleivi, ar vasarą planuoji dirbti?“, su nuorodomis, kur ieškoti darbo.

Rastas Palangos nepasiekęs lėktuvas

Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivo „Kuršis“ povandeninio roboto vaizdo kamera praėjusį trečiadienį dar kartą žvalgė Baltijos jūros dugne rastą orlaivį „An-2“, kuriuo skrido du lietuviai pilotai. Vokietijos mokslininkai paskaičiavo, kad pilotai galėtų dreifuoti nuo viršutinio taško prie Liepojos į apačią. „Šiuo metu „Kuršis“ vėl vykdo darbą su povandeniniu robotu. Bus stengiamasi dar kartą nuodugniai iš išorės apžiūrėti lėktuvą, prieiti arčiau jo iš įvairių pusių, pasižiūrėti į kabiną iš išorės, taip pat ir pro šoninius langus“, – trečiadienį sakė Lietuvos karinių jūrų pajėgų vado padėjėjas kpt. ltn. Antanas Brencius. Surastas orlaivis antradienio vakarą buvo nufilmuotas „Kuršio“ turima kamera. Karininkų teigimu, „An-2“ yra priekiu pasviręs į dugną, pro kabinos stiklą matomos tuščios pilotų kėdės, bet nebuvo įmanoma pasakyti, ar lakūnų kūnų tikrai nėra lėktuvo viduje. Lėktuvas dingo praėjusį sekmadienį pakeliui iš Švedijos į Palangą.

Palangos oro uosto administracija kratosi atsakomybės

Civilinės aviacijos administracija praėjusį šeštadienį pradėjo iš Palangos oro uosto Mažeikių aeroklubo orlaiviu An-2 vykdytų komercinių skrydžių tarnybinį patikrinimą. Tai pirmadienį „Palangos tiltui“ patvirtino Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas. Į praėjusį savaitgalį Palangoje vykusios vasaros sezono atidarymo šventės programą Palangos oro uostas siūlė įtraukti 15 minučių trukmės panoraminius skrydžius „An-2“ lėktuvu, liaudyje žinomu „kukurūzniko“ vardu. Teigiama, kad tokią pramogą įtraukti į šventės programą savivaldybės buvo prašęs Palangos oro uosto direktorius Marius Gelžinis. Vienam žmogui pakilti „An-2“ kainavo 30 eurų. Bet anot A. Šumsko, toks orlaivis keleivius galėjo skraidinti iš Klaipėdos aerodromo, bet ne iš Palangos tarptautinio oro uosto, kuriame galioja tam tikra keleivių patikros, įlaipinimo, išlaipinimo, bilietų pardavimo tvarka. Šią savaitę Palangos oro uosto direktoriui M. Gelžiniui išvykus į užsienio komandiruotę, jį pavaduojantis Stanislovas Jomantas teigė apie komercinius skrydžius iš Palangos oro uosto ir skraidintus keleivius nieko nežinantis, nes tai nesanti jo veiklos sritis.

Parodos atidarymas

Šiandien, penktadienį, 19 val. „Ramybės galerijoje“ (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma Lietuvos dailininkų tapybos paroda „Šviesos spalva“. Parodoje lankytojai pamatys penkių menininkų – Rimo Zigmo Bičiūno, Jono Daniliausko, Pauliaus Juškos, Dalios Kasčiūnaitės ir Vytenio Lingio – tapybos kūrinius iš pernai vykusio plenero Italijoje. Atidarymo vakarą parodą pristatys jos organizatorius Edvidas Žukas ir plenere dalyvavęs tapytojas Vytenis Lingys.

Graudi gatvės atkarpa ties „Nykštuku“

Džiaugdamasis modernizuojama Vytauto gatve nuo „Palangos lino“ iki pat buvusių purvo gydyklų Vytauto g. 170, mūsų skaitytojas pastebi, kad „labai graudų“ įspūdį sukelia gatvės ruožas Kastyčio gatvėje prie vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“. „Palijus be guminių batų nepraeina nei vaikai, nei jų tėveliai. Tiesiog pelkė pačiame miesto centre. Gal jau laikas ir ją nusausinti?“ – klausia palangiškis.

Kada „Rimi“ įvykdys savo pažadą?

Kai miesto valdžia leido prekybos centrui „Rimi“ statyti parduotuvę Klaipėdos plente, prekybos centro vadovai pažadėjo gerokai prisidėti prie kurorto infrastruktūros gerinimo – praplatinti Klaipėdos plento ruožą ties parduotuve. Tačiau nors po parduotuvės atidarymo jau praėjo beveik du metai, pažadai liko neįgyvendinti. „Vadinasi, „Rimi“ apgavo ir palangiškius, ir jų valdžią“, – pastebi palangiškis.

KAM paviešino nuskendusio lėktuvo nuotrauką

KAM išplatintame sustabdytame kadre iš povandeninio roboto filmuotos medžiagos matyti jūros dugne aptikto ir robotu apžiūrėto lėktuvo „An-2“ uodega su užrašytu borto numeriu. Būtent pagal šį užrašą ir buvo patvirtinta, kad aptiktas lėktuvas yra tas, kuris dingo išskridęs iš Švedijos į Lietuvą. „Buvo rasta įvairių daiktų. Jie visi buvo tikrinami ir versijos, kad gali būti susiję su dingusiu orlaiviu, nėra. Nuo gegužės 16 dienos, kai vykdoma operacija, jokių objektų, susijusių su orlaiviu, iki dabar nebuvo rasta. Pats lėktuvas rastas dugne, o daugiau kitų objektų iki šiol nėra“, – sakė Lietuvos karinių jūrų pajėgų vado padėjėjas kapitonas leitenantas Antanas Brencius.

Ieškomas dviračio savininkas

Praėjusį antradienį Palangoje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, rastas neprirakintas dviratis „Roxver“.
Dviračio savininką prašome atvykti į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatą (Palanga, Ganyklų g. 30, 109 kab.) arba paskambinti tel. 8 521 99015 ar 8 620 57102.

Lankėsi pas teistuosius

Stiprinant visuomenės saugumą ir mažinant nusikaltimų recidyvą Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai ir Probacijos skyriaus vyresnioji inspektorė vykdė prevencinę priemonę „Teistų asmenų priežiūra 2015“. Priemonės metu apsilankyta 26 Probacijos tarnybos priežiūroje esančių asmenų gyvenamosiose vietose, bendrauta su priežiūroje esančiais asmenimis, jų artimaisiais, tikrinta, kaip priežiūroje esantys asmenys vykdo teismo jiems paskirtus įpareigojimus.

Lietuvos viltys „Eurovizijoje“ koncertuos Palangoje

Gegužės 30 dieną, 19 valandą, Kurhauzo salėje koncertuos Lietuvai „Eurovizijoje“ šią savaitę atstovaujantys Monika Linkytė ir Vaidas Baumila. Koncerto organizatorius – UAB „Gyva muzika“. Bilietus platina www.bilietai.lt
Gegužės 31 dieną, 19 valandą, Kurhauzo salėje lyriškasis atlikėjas Donatas Montvydas klausytojus stebins vasara spinduliuojančiomis savo kūrybos akustinėmis dainomis. Bilietus platina www.bilietai.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdoje trečiadienį, kovo 18 d. popiet pradėjo veikti mobilus patikros punktas. Jame išsitirti dėl koronaviruso gali ir palangiškiai, kurie dar nejaučia ligos simptomų. Šis punkta veikia specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) yra prie „Švyturio“ arenos.


Klaipėdos miesto savivaldybėje mobilus patikros punktas pradės veikti nuo kovo 18 d. popietės. Šis punktas bus įkurtas specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) bus prie „Švyturio“ arenos. Jame galės apsilankyti ir palangiškiai, kurie įtaria sergą koronavirusu.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Visą liepos mėnesį Antano Mončio namuose-muziejuje veiks tiesiog išskirtinė paroda: čia, po vienu stogu, muziejaus direktorės Loretos Birutės Turauskaitės ir parodų kuratoriaus fotomenininko Gyčio Skudžinsko pakviesti, susitiko iš Palangos kilę ir kylantys kūrėjai: jau pripažinti, laukiantys pripažinimo ir dar tik -engiantys pačius pirmuosius žingsnius į meno pasaulį.


Gintaro muziejuje atidaryta Žulkų paroda „RETRO per SPEKTYVA“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus paskutinę lapkričio dieną Palangos gintaro muziejuje atidarė Palangos tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų kūrybos parodą „RETRO per SPEKTYVA“, kuri veiks iki 2019 m. gegužės 12 d.


Šventojoje, rugpjūčio 11 d., nauju laiku ir naujoje vietoje, prie Žemaičių Alkos, jau trečią kartą vyks sveikatingumo, jogos ir meno festivalis „1000 saulių“. Festivalyje dalyvauja jaunimas, šeimos, aktyvaus laisvalaikio mėgėjai bei sporto profesionalai. Renginyje bus galima išbandyti įvairias sveikatingumo terapijas, akių, hatha, aštanga jogos...


Palangos pulsas

2018 04 12 | Rubrika: Miestas

Visi kviečiami į „bagažinių“ turgelį Bagažinių turgelio sezono atidarymas įvyks balandžio 14-15 d. Turgelis veiks nuo 9 iki 15 val. Аnot organizatorių, bagažinių turgelio esmė: prekyba nereikalingais daiktais iš namų, bendravimas, pramogavimas ir bendruomenės kūrimas. O taisyklės griežtos: prekiauti vien naujais daiktais draudžiama, drabužių ant tvoros kabinti negalima....


Retas kuris palangiškis nepažįsta Reinoldo Liaudansko. Aktyvus miestelėnas yra Palangos balandžių augintojų klubo pirmininkas, jis pats yra dažno renginio kurorte iniciatorius, sukviečiantis visus balandžių augintojus, dalyvauja parodose ir pats ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jo darbotvarkė – suplanuota labai kruopščiai, jis žino, kur, kada, ką veiks. Balandžiai užima...


Ketvirtadienį Palangoje, Vytauto g. 67, atidaryta vaškinių figūrų paroda. Susirinkusiems lankytojams parodą pristatė jos organizatorius ir autorius Armenas Arutjunjanas.


Palangos pulsas

2015 05 21 | Rubrika: Miestas

Palangoje vėl veiks „Insektariumas“ Jau antrajam sezonui Palangoje duris atvėrė vienintelis Baltijos šalyse specializuotas nariuotakojų zoologijos sodas „Insektariumas“. Zoologijos sodas šiuo metu gali pasigirti pagausėjusia gyvų nariuotakojų kolekcija, kuri yra didžiausia Pabaltijo šalyse. Lankytojai „Insektariume“ gali pamatyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas