Palangos Birutės parke skambės gražiausios žemaičių dainos

Palangos tiltas, 2013-09-05
Peržiūrėta
910
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Birutės parke skambės gražiausios žemaičių dainos

Palangos Birutės parką šeštadienį praturtins liaudiškos melodijos. „Gražiausios žemaičių dainos“ – taip vadinasi paskutinysis ciklo „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ koncertas, vyksiantis jau tradicine tapusioje vietoje – ant Žemaičių kalnelio.

Visą vasarą
Palangiškiai ir kurorto svečiai visą vasarą mėgavosi folkloro melodijomis, saulei leidžiantis skambančiomis Birutės parke, ant Žemaičių kalnelio. Pavasarį, gegužę, į folkloro mėgėjų širdis beldėsi senosios pajūrio krašto meilės dainos, birželį magiškomis spalvomis parką nuspalvino vokalinės ir instrumentinės sutartinės. Rugpjūčio viduryje didelio publikos dėmesio sulaukė folkroko grupės „Atalyja“ koncertas.
Kaip ir dera Žemaitijoje, visą renginių „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ ciklą šeštadienį vainikuos gražiausios žemaičių dainos.

Tęstinės dainos
Pasimėgauti Žemaitijos kraštui būdingomis melodijomis į Birutės parką sukvies šeši folkloro kolektyvai iš įvairių miestų, tarp jų – ir šventės šeimininkai, Palangos „Mėguva“.
Pasak šio renginio organizatorės, Palangos kultūros centro etnologės ir folkloro kolektyvo „Mėguva“ vadovės Zitos Baniulaitytės, koncertui parinktos tęstinės žemaičių dainos, puikiai tinkančios skambėti parke. „Norime, kad uždainavus, jos aidėtų labai toli. Manau, visos parko pušys atsilieps“, – kalbėjo Z. Baniulaitytė.

Pasirinko gražiausias
Palangos kultūros centro etnologė bei kolektyvo „Mėguva“ vadovė atkreipė dėmesį, jog kūriniai šiam koncertui parinkti atsižvelgiant ne į jų tematiką, o į tekstų grožį bei melodingumą. Beje, iš daugybės išrinkti dainas, skambėsiančias šeštadienį, nebuvo paprasta.
„Kokios žemaičių dainos yra gražiausios, klausėme kiekvieno iš savo kolektyvo narių, ir išgirdome labai daug skirtingų atsakymų. Koncertui parinkome tas, kurias kaip gražiausias paminėjo daugiausiai mėguviškių“, – sakė Z. Baniulaitytė.
Vedėja – L. Sungailienė
Koncertas „Gražiausios žemaičių dainos“ į Žemaičių kalnelį folkloro mėgėjus sukvies 16 val. ir truks maždaug pusantros valandos.
Renginį ves, apie žemaitiškas dainas papasakos bei pačios atliekamomis liaudies dainomis koncertą praturtins buvusi palangiškė, etnomuzikologė Loreta Sungailienė.

Gerbėjų ratas
Ciklo „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ organizatoriai džiaugiasi, kad šis renginys jau turi savo gerbėjų ratą, o koncertams parinkta vieta – Žemaičių kalnelis Birutės parke – labai tinkama vieta skambėti liaudies melodijoms. „Folkloras ir gamta yra neatsiejama, todėl ir pasirinkome šią erdvę“, – sakė Z. Baniulaitytė.
Paskutinysis ciklo „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ koncertas sutaps su jau aštuntą kartą minima Birutės parko diena. Organizatoriai neabejoja, jog šie abu renginiai praturtins vienas kitą, juo labiau kad Birutės parko diena šiemet skiriama literatams, kūrusiems Palangoje. „O mūsų koncertų ciklo pavadinimui parinkti S. Valiūno dainos žodžiai“, – kalbėjo Z. Baniulaitytė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 29-ąją Palangos vardas skambėte skambėjo Seime. Seimo nario Mindaugo Skritulsko iniciatyva Lietuvos Respublikos Seimo I rūmų Vitražo galerijoje surengta paroda, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai šimtmečiui paminėti. Vakar Seime vyko parodos pristatymo renginys, kurį pagerbti atvyko gausus būrys Seimo narių, Palangos miesto meras, Palangos miesto savivaldybės administracijos...


Palangos Birutės parkas jau šią savaitę prisipildys pučiamųjų muzikos garsų – tęsdamas antrą šimtmetį kurorte puoselėjamą pučiamųjų muzikos koncertų tradiciją, Palangos orkestras geros muzikos mėgėjus pakvies į pirmąjį šią vasarą tradicinio, ne tik vietos gyventojų, bet ir kurorto svečių pamėgto koncertų ciklo „Orkestro vasara“ koncertą.


Minint Palangos dienas, be kitų renginių, Palangos miesto viešojoje bibliotekoje surengta viktorina „Ant krašto marės, Palangos mieslelėj“. Susibūrę į komandas viktorinos dalyviai rungėsi tarpusavy, kuri komanda geriausiai išmano Palangos miesto istoriją bei svarbiausius pastarųjų metų kurorto įvykius. Geriausiai pasirodė kurorto politikai.  


Šeštadienį, gruodžio 3 d., Palangoje pasklis kalėdinė nuotaika – 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam žaismingam renginiui, Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Ant Naglio kalno skambėjo dainos ir legendos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 30 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę pro Naglio kalną eidami ar dviračiais važiuodami palangiškiai ir miesto svečiai nustebę sustodavo ir skubėdavo kopti į patį kalną, mat nuo jo skambėjo muzika, dainos ir legendos. Čia į „Palangos dienų 2015“ renginių pynę įsiliejęs folkloro ansamblis „Mėguva“ sukvietė svečius pažiūrėti programos „Naglio kalno...


Ant Birutės kalno – lietuviškos ir latviškos dainos

"Palangos tilto" informacija, 2013 10 21 | Rubrika: Miestas

Sekmadienio pavakare nuo Birutės kalno plačiai skambėjo lietuvių ir latvių kalbomis atliekamos dainos. Čia Klaipėdos apskrities latvių asociacijos „Atpūta“ kvietimu rinkosi tie, kas norėjo paminėti baltų vienybės ir Latvijos Nepriklausomybės šventę.


Palangos Birutės parką šeštadienį praturtins liaudiškos melodijos. „Gražiausios žemaičių dainos“ – taip vadinasi paskutinysis ciklo „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ koncertas, vyksiantis jau tradicine tapusioje vietoje – ant Žemaičių kalnelio.


Grupė „Atalyja“ Birutės parką praturtins folkroko melodijomis

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 08 | Rubrika: Kultūra

Rugpjūčio 16 d., 20 val., į Žemaičių kalnelyje, Birutės parke, vyksiantį baltiškųjų sielovaizdžių vakarą pakvies dar vienas koncertų ciklo „Ant krašto marės Palangos miestelėj“ renginys – Lietuvos kultūros sostinėje publikos dėmesio lauks lietuvių folkroko grupė „Atalyja“. Jei renginio dieną temdys lietus, koncertas bus perkeltas į vilą...


Rugpjūčio 2 d. (penktadienį) 19:00 val. poilsio centras „Pušynas“ kviečia jus į kamerinės muzikos vakarą su duetu „Dolce Amor“: Loreta Haidari (fortepijonas) ir Anvar Haidari (tenoras).


Antradienio vakarą į Palangos miesto viešosios bibliotekos salę rinkosi ir vyresni, ir pusamžiai, ir jauni, ir visai mažiukai, kuriuos atsivedė ar net ant rankų atsinešė tėveliai, žodžiu, tie palangiškiai, kurie myli žemaičių tarmę. Juos pavakaroti sukvietė Skuodo žemaičių draugija, tarmių metų proga parengusi ne tik gimtosios žemaičių tarmės, bet ir valgių pristatymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius