Palangos biudžetas šiemet sulauks mažiau žemės mokesčio lėšų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-10-24
Peržiūrėta
2327
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didžiausia mokėtina suma už gyventojo žemės sklypą (kitos paskirties) Palangoje siekia 43,6 tūkst. litų. Nuotr. iš www.silutesetazinios.lt
Didžiausia mokėtina suma už gyventojo žemės sklypą (kitos paskirties) Palangoje siekia 43,6 tūkst. litų. Nuotr. iš www.silutesetazinios.lt

Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.

Pateikia anksčiau

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) praneša, jog jau nuo spalio 20-osios žemės savininkai pradėjo gauti elektronines ir popierines deklaracijas, kuriose pateikiama informacija apie žemės mokestį. Jį savininkai turi sumokėti iki šių metų lapkričio 17 dienos.
Nors deklaracijas mokėtojams Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) turi pateikti iki lapkričio 3 d., jau dabar „Mano VMI“ sistemoje (www.vmi.lt/manovmi) vartotojai randa mokėtinas mokesčio sumas.
Kaip nurodo VMI, Elektroninio deklaravimo sistemoje, adresu http://deklaravimas.vmi.lt, pradėtos publikuoti deklaracijos, kuriose gyventojai bei įmonės ras išsamią informaciją apie jų valdomus sklypus, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą bei kitą informaciją.
Žemės savininkus, kurie dar nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos artimiausiu metu pasieks klasikiniu paštu.

Priskaičiuota 2 mln. 784 tūkst. Lt

Kaip “Palangos tiltui” sakė Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos miesto savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio: gyventojai - apie 2 mln. 173 tūkst. litų, įmonės – apie 611 tūkst. litų.
Praėjusiais metais apskaičiuota žemės mokesčio suma buvo 2 mln. 854 tūkst. litų, iš kurių apie 2 mln. 178 tūkst. litų turėjo sumokėti gyventojai, apie 676 tūkst. litų - įmonės.
„Žemės mokestį už turimus žemės sklypus šiais metais turės mokėti 3 tūkst. 883 Palangos miesto gyventojai. Pernai privalėjusių mokėti šį mokestį buvo 3 tūkst. 579. Žemės mokestį šiemet mokės taip pat daugiau juridinių asmenų – 74, kai pernai tokių buvo 70. Tiesa, šie Palangoje gyvenantys ar registruoti fiziniai bei juridiniai asmenys mokės už sklypus ne tik Palangos savivaldybės teritorijoje, nes kai kas juos turi kitose Lietuvos vietose – tokiu atveju žemės mokestis teks tų savivaldybių biudžetams“, - aiškino E. Cibienė.

Vienu apsileidėliu mažiau

Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė pastebėjo, jog Palangoje sumažėjo mokančiųjų žemės mokestį už apleistus sklypus, už kuriuos savivaldybės taiko padidintus mokesčio tarifus. Tiesa, tas sumažėjimas – minimalus.
“Šiemet VMI apskaičiavo žemės mokestį pagal pateiktą Palangos miesto savivaldybės patvirtintą apleistos žemės mokesčio tarifą aštuonių apleistų arba nenaudojamų sklypų savininkams. Praėjusiais metais tokių buvo devyni“, - sakė E. Cibienė.
Beje, Klaipėdos AVMI duomenimis, iki šiol 794 Palangos miesto gyventojai nėra sumokėję žemės mokesčio už 2013 metus. Bendra nepriemoka siekia 164 tūkst. litų.

Didžiausią sumą gyventojas mokės Palangoje

VMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 78 mln. LT žemės mokesčio (gyventojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 67 mln. LT, o įmonės – apie 11 mln. LT). Praėjusiais metais apskaičiuota žemės mokesčio suma siekė 64 mln. LT.
Iš viso šalyje yra per 960 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų, šį mokestį moka apie 669 tūkst. gyventojų ir įmonių.
Didžiausia mokėtina suma už gyventojo žemės sklypą (kitos paskirties) Palangoje siekia 43,6 tūkst. LT, o už komercinės paskirties žemės sklypą Vilniuje jos savininkas – juridinis asmuo - turės sumokėti 88 tūkst. LT. Praėjusiais metais didžiausia suma už fizinių asmenų valdomą sklypą siekė 66,5 tūkst. LT, o juridinių asmenų – 111 tūkst. LT).
Šiemet VMI taip pat apskaičiavo žemės mokestį pagal savivaldybių pateiktus padidintus tarifus daugiau nei 74 tūkst. apleistų (nenaudojamų) sklypų – tai sudaro apie 51 tūkst. ha. Apleistų sklypų duomenis VMI pateikė VĮ Registrų centras bei kai kurios savivaldybės - 22 savivaldybės priėmė sprendimą padidintu tarifu apmokestinti per 1000 apleistų sklypų. Iš viso už apleistą žemę mokesčių mokėtojai turės sumokėti per 4,3 mln. litų žemės mokesčio.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį patvirtintas 2024 metų miesto biudžetas, kuriame iš viso numatyta 51 mln. 653 tūkst. eurų pajamų ir tiek pat asignavimų.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai, prisijungę prie  Mano VMI , jau gali sužinoti žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją sumokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu lapkričio pradžioje. Žemės mokestį šiemet reikia sumokėti iki lapkričio 15...


Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad jau apskaičiuotas mokėtinas žemės mokestis už 2020 m. Palangos m. privačios žemės savininkams. Išsamias deklaracijas galima rasti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt. Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie „Mano VMI“ sistemos...


Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos duomenimis, už šalyje turimus žemės sklypus mokestį turi sumokėti 6108 Palangos m. gyventojai (jiems apskaičiuota mokėti suma – 517,3 tūkst. eurų) ir 111 kurorto juridinių asmenų (jiems apskaičiuota mokėti suma – 49,3 tūkst. eurų). Iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų...


Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė. 


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Žemės mokestis: dar nesurinkta ir pusės planuotų lėšų

„Palangos tilto“, Klaipėdos AVMI inf., 2013 11 21 | Rubrika: Miestas

Jau kelinti metai iš eilės tiek palangiškiai, tiek visos Klaipėdos apskrities gyventojai nesumoka žemės mokesčio iki nustatyto termino. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) duomenimis, iki lapkričio 15-osios apie pusė gyventojų, kuriems iki šios dienos privalu sumokėti žemės mokestį, to dar nepadarė.


Žemės mokestis, gąsdinantis daugelį šalies gyventojų, kurorto gyventojams drastiškai neišaugs. „Palanga nustatė saugiklį, neleisiantį mokesčiui išaugti daugiau nei 50 proc.“, - pabrėžė Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė.


Praėjusią savaitę parodų centre „Litexpo“ Vilniuje vyko jau 18-oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda Baltijos šalyse „Vivattur 2012“. Į parodą susirinko turizmo profesionalai iš įvairių Lietuvos regionų ir 15-os užsienio šalių. Didžiausias šalies kurortas Palanga buvo pristatytas 25 kvadratinių metrų stende, parodoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius