Palangos biudžetas šiemet sulauks mažiau žemės mokesčio lėšų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-10-24
Peržiūrėta
143
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didžiausia mokėtina suma už gyventojo žemės sklypą (kitos paskirties) Palangoje siekia 43,6 tūkst. litų. Nuotr. iš www.silutesetazinios.lt
Didžiausia mokėtina suma už gyventojo žemės sklypą (kitos paskirties) Palangoje siekia 43,6 tūkst. litų. Nuotr. iš www.silutesetazinios.lt

Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.

Pateikia anksčiau

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) praneša, jog jau nuo spalio 20-osios žemės savininkai pradėjo gauti elektronines ir popierines deklaracijas, kuriose pateikiama informacija apie žemės mokestį. Jį savininkai turi sumokėti iki šių metų lapkričio 17 dienos.
Nors deklaracijas mokėtojams Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) turi pateikti iki lapkričio 3 d., jau dabar „Mano VMI“ sistemoje (www.vmi.lt/manovmi) vartotojai randa mokėtinas mokesčio sumas.
Kaip nurodo VMI, Elektroninio deklaravimo sistemoje, adresu http://deklaravimas.vmi.lt, pradėtos publikuoti deklaracijos, kuriose gyventojai bei įmonės ras išsamią informaciją apie jų valdomus sklypus, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą bei kitą informaciją.
Žemės savininkus, kurie dar nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos artimiausiu metu pasieks klasikiniu paštu.

Priskaičiuota 2 mln. 784 tūkst. Lt

Kaip “Palangos tiltui” sakė Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos miesto savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio: gyventojai - apie 2 mln. 173 tūkst. litų, įmonės – apie 611 tūkst. litų.
Praėjusiais metais apskaičiuota žemės mokesčio suma buvo 2 mln. 854 tūkst. litų, iš kurių apie 2 mln. 178 tūkst. litų turėjo sumokėti gyventojai, apie 676 tūkst. litų - įmonės.
„Žemės mokestį už turimus žemės sklypus šiais metais turės mokėti 3 tūkst. 883 Palangos miesto gyventojai. Pernai privalėjusių mokėti šį mokestį buvo 3 tūkst. 579. Žemės mokestį šiemet mokės taip pat daugiau juridinių asmenų – 74, kai pernai tokių buvo 70. Tiesa, šie Palangoje gyvenantys ar registruoti fiziniai bei juridiniai asmenys mokės už sklypus ne tik Palangos savivaldybės teritorijoje, nes kai kas juos turi kitose Lietuvos vietose – tokiu atveju žemės mokestis teks tų savivaldybių biudžetams“, - aiškino E. Cibienė.

Vienu apsileidėliu mažiau

Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė pastebėjo, jog Palangoje sumažėjo mokančiųjų žemės mokestį už apleistus sklypus, už kuriuos savivaldybės taiko padidintus mokesčio tarifus. Tiesa, tas sumažėjimas – minimalus.
“Šiemet VMI apskaičiavo žemės mokestį pagal pateiktą Palangos miesto savivaldybės patvirtintą apleistos žemės mokesčio tarifą aštuonių apleistų arba nenaudojamų sklypų savininkams. Praėjusiais metais tokių buvo devyni“, - sakė E. Cibienė.
Beje, Klaipėdos AVMI duomenimis, iki šiol 794 Palangos miesto gyventojai nėra sumokėję žemės mokesčio už 2013 metus. Bendra nepriemoka siekia 164 tūkst. litų.

Didžiausią sumą gyventojas mokės Palangoje

VMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 78 mln. LT žemės mokesčio (gyventojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 67 mln. LT, o įmonės – apie 11 mln. LT). Praėjusiais metais apskaičiuota žemės mokesčio suma siekė 64 mln. LT.
Iš viso šalyje yra per 960 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų, šį mokestį moka apie 669 tūkst. gyventojų ir įmonių.
Didžiausia mokėtina suma už gyventojo žemės sklypą (kitos paskirties) Palangoje siekia 43,6 tūkst. LT, o už komercinės paskirties žemės sklypą Vilniuje jos savininkas – juridinis asmuo - turės sumokėti 88 tūkst. LT. Praėjusiais metais didžiausia suma už fizinių asmenų valdomą sklypą siekė 66,5 tūkst. LT, o juridinių asmenų – 111 tūkst. LT).
Šiemet VMI taip pat apskaičiavo žemės mokestį pagal savivaldybių pateiktus padidintus tarifus daugiau nei 74 tūkst. apleistų (nenaudojamų) sklypų – tai sudaro apie 51 tūkst. ha. Apleistų sklypų duomenis VMI pateikė VĮ Registrų centras bei kai kurios savivaldybės - 22 savivaldybės priėmė sprendimą padidintu tarifu apmokestinti per 1000 apleistų sklypų. Iš viso už apleistą žemę mokesčių mokėtojai turės sumokėti per 4,3 mln. litų žemės mokesčio.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos duomenimis, už šalyje turimus žemės sklypus mokestį turi sumokėti 6108 Palangos m. gyventojai (jiems apskaičiuota mokėti suma – 517,3 tūkst. eurų) ir 111 kurorto juridinių asmenų (jiems apskaičiuota mokėti suma – 49,3 tūkst. eurų). Iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų...


Palangos miesto biudžetas 2018 m. įvykdytas 102,3 proc. – gauta 628,5 tūkst. eurų viršplaninių pajamų. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, palyginti su 2017 m., praėjusiųjų metų pajamos buvo penktadaliu, arba 4,8 mln. eurų, didesnės.


Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė. 


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Žemės mokestis: dar nesurinkta ir pusės planuotų lėšų

„Palangos tilto“, Klaipėdos AVMI inf., 2013 11 21 | Rubrika: Miestas

Jau kelinti metai iš eilės tiek palangiškiai, tiek visos Klaipėdos apskrities gyventojai nesumoka žemės mokesčio iki nustatyto termino. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) duomenimis, iki lapkričio 15-osios apie pusė gyventojų, kuriems iki šios dienos privalu sumokėti žemės mokestį, to dar nepadarė.


Palangos gyventojams jau grąžinamos pajamų mokesčio permokos  1

Laima DOMARKIENĖ Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis pasinaudojusiems gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas, pradėtos grąžinti pajamų mokesčio permokos. Palangos m. apie 0,3 tūkst. gyventojų trečiadienį pervesta per 0,1 mln. litų.


Žemės mokestis, gąsdinantis daugelį šalies gyventojų, kurorto gyventojams drastiškai neišaugs. „Palanga nustatė saugiklį, neleisiantį mokesčiui išaugti daugiau nei 50 proc.“, - pabrėžė Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė.


Praėjusią savaitę parodų centre „Litexpo“ Vilniuje vyko jau 18-oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda Baltijos šalyse „Vivattur 2012“. Į parodą susirinko turizmo profesionalai iš įvairių Lietuvos regionų ir 15-os užsienio šalių. Didžiausias šalies kurortas Palanga buvo pristatytas 25 kvadratinių metrų stende, parodoje...


Šiemet vilniškių bendrovei „Pinus proprius“, buvusio baseino „Jūratė“ vietoje statančiai sveikatingumo kompleksą, valdžia sumažino valstybinės žemės nuomos mokestį. Įmonei, nuomojančiai daugiau nei 1 hektarą valstybinės žemės, esančios paminklosauginėje teritorijoje, už 2009 metus apskaičiuota mokesčio suma siekė per 249 tūkst. litų. Miesto Tarybos sprendimu patvirtinta 77 proc. mokėtinos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius