Palangos „Bočiai“ lankėsi Latvijoje

Palangos tiltas, 2016-09-19
Peržiūrėta
193
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atitrūkę nuo kasdieninių rūpesčių ir darbų leidomės į Latviją. Aplankėme Rundalės rūmus ir jų parką. Pabuvojome ir Bauskės pilyje.
Neapsakomu grožiu ir prabanga pribloškė mus Rundalės rūmai. Žavėjomės auksu puoštomis salėmis. Vertingiausios – Baltoji ir Auksinė salės, biblioteka, paveikslų galerija, puoštos paauksuotu barokiniu ir rokokiniu dekoru, skulptūros, padabintos marmuro inkrustacijomis ir kt. iš viso rūmuose – 140 patalpų.
Rundalės rūmuose muziejus veikia nuo 1972 metų. Anksčiau šie rūmai buvo Kuršo kunigaikščio E. Birono vasaros rezidencija.
Nemažiau įspūdingas ir Rundalės parkas. Rundalės parko ansamblis užima 72 hektarus. Jis kurtas nuo 1736 iki 1770 metų. Čia pasodinta 32 818 liepų, 500 kaštonų, 188 ąžuolai, 95 kriaušės, 155 obelys ir t. t. Miško parke pasodinta 2338 liepos ir kaštonai.
Didelį įspūdį padarė rožių sodas. Parko rozariume auga viena už kitą gražesnės įvairiausių spalvų 2400 rožių. Rožynas užima vieną hektarą.
Mūšos ir Nemunėlio santakoje (latviškai – Lielupė) aplankėme Bauskės barokinę pilį.
Pasisėmę neišdildomų įspūdžių, praturtėję dvasiškai laimingi grįžome namo. Už visa tai Palangos „Bočiai“ dėkingi Palangos miesto savivaldybei, kuri nemokamai parūpino mums autobusą. Dėkingi esame ir „Bočių“ pirmininkui Pranciškui Samauskui už rūpestį ir puikų ekskursijos organizavimą.

Vida TIŠKUVIENĖ
„Bočių“ tarybos narė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, rugpjūčio 14 dieną, Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist.


Antradienį, kovo 3 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi Vakarų Lietuvos socialinių paslaugų centrų vadovai bei jų pavaduotojai.


Penktadienį, rugpjūčio 23 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Turkijos ambasadorius Gökhanas Turanas.


Palangoje lankėsi Kinijos respublikos ambasadorius Lietuvoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 8 d. Palangoje lankėsi Kinijos ambasadoriaus Shen Zhifei. Jis savivaldybėje susitiko su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi, administracijos direktore Akvile Kilijoniene, kitais savivaldybės atstovais. Ambasadoriui buvo pristatyta Palanga, investicijų joje galimybės.


Kovo 19 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi Slovakijos Respublikos ambasadorius Ladislav Babčan. Diplomatą priėmė Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.


Praėjusį penktadienį Palangoje ir Kretingoje lankėsi premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sveikatos klausimais Antanas Vinkus.


Šią savaitę, trečiadienį, Kretingoje ir Palangoje lankėsi žinomas Lietuvos gydytojas, diplomatas, politinis bei visuomenės veikėjas, nuo 2013 metų premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sveikatos klausimais Antanas Vinkus.


Palangoje trečiadienį lankėsi bei su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Izraelio nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.


Valstybinio turizmo departamento kvietimu trečiadienį Palangoje lankėsi 26 žiniasklaidos atstovai iš Baltarusijos. Žurnalistams buvo surengta ekskursija po kurortą, jie taip pat pakviesti susitikti su Palangos miesto savivaldybės administracijos bei Turizmo informacijos centro atstovais.


Praėjusį trečiadienį Palangos „Naglio“ komandos žaidėjai Brandon Davis ir Vidmantas Užkuraitis bei treneris Gediminas Petrauskas drauge su generaliniu direktoriumi Regimantu Juška lankėsi „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje. Ten 7-8 klasių mokiniai galėjo susipažinti su svečias šalis mačiusiais krepšininkais bei sužinoti atsakymus į jiems kilusius klausimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius