Palangos įstaigos ir verslas kviečia patirti kūrybos ir Kalėdų laukimo džiaugsmą drauge

Palangos tiltas, 2022-11-30
Peržiūrėta
1245
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos įstaigos ir verslas kviečia patirti kūrybos ir Kalėdų laukimo džiaugsmą drauge

Palanga jau gyvena žiemos švenčių laukimu, o kad šventės ateitų greičiau, kurorto gyventojai bei svečiai kviečiami į jau prasidėjusius ir visą gruodį vyksiančius žiemos švenčių renginius. O jų bus daug ir įvairių.

Palangos miesto eglės įžiebimo šventė įvyks gruodžio 2 d., penktadienį, 18.00 val., prie Palangos kurhauzo, Grafų Tiškevičių alėja 1. O gruodžio 3 d., 8.00 val., pakvies Šventosios eglės įžiebimo šventė Šventojoje, jos pėsčiųjų aikštėje, Topolių g. 4.

Gruodžio 5 d., 18.00 val., padėkos vakaras Palangos savanoriams įvyks Palangos kurhauzo koncertų salėje, Grafų Tiškevičių alėjoje 1.

Gruodžio 11 d., 14.00 val., koncertas „Advento šviesoje“, kuriame dalyvaus kanklių duetas Viktorija Gečaitė ir Aušrinė Ulinskaitė, įvyks Palangos kurorto muziejuje, Birutės alėja 34A.

Koncertas „Giesmė į tylą“, kuriame dalyvaus Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinis ansamblis „Guboja”, įvyks gruodžio 14 d., 18.00 val., Palangos kurhauzo koncertų salė, Grafų Tiškevičių alėja 1.

Gruodžio 15 d.,17.00 val., poetė E. Karnauskaitė savo poezijos knygą „Atvirukai iš kurorto“ pristatys Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 61.

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia patirti kūrybos ir Advento bei Kalėdų laukimo džiaugsmą drauge. 

Advento laikotarpio dirbtuvėse „Stebuklus kuriame patys“ muziejus ragina šeimas burtis jaukiems vakarams kartu dekoruojant vainikus, rišant šiaudinius papuošalus Kalėdų eglutei, liejant kvepiančias bičių vaško žvakes ar žaidžiant senuosius Advento žaidimus. 

Gruodžio 2 d., 16 val., dirbtuvėse, į kurias kviečiami tiek suaugę, tiek mažiausi muziejaus bičiuliai, lydimi tradicinių amatų meistrės, sodų rišėjos Margaritos Macijauskienės gamins šiaudinius eglutės žaisliukus. Dirbtuvių metu klausys istorijų apie šiaudinių papuošalų meno tradiciją, rišimo technikas ir formų simboliką. Savo rankomis rištus dirbinius dirbtuvių dalyviai galės panaudoti savo šeimos Kalėdų eglutės papuošimui ar mažai dovanėlei.

Vakar kartu su tautodailininke, sertifikuota tradicinio paveldo amatininke Jurgita Treinyte palangiškiai jau rišo ir dekoravo Advento vainiką.

O gruodžio 9 d. šeimas su vaikais nuo 6 metų Šliūpo muziejus pakvies į net dvejas vaško žvakių liejimo dirbtuves 15 val. ir 17 val. Užsiėmimų metu kartu su kraštotyrininke Sigute Bendikiene susipažinsite su žvakių liejimo tradicijomis ir patys pasigaminsite kvapnią žvakę, kuri jaukia šviesa ir medaus kvapu užlies jūsų namus Kūčių vakarą.

Gruodžio 16 d. 16 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kartu su etnologe Elena Šalkauskiene pakvies kartu atlikti Advento giesmių, pažaisti žaidimų, kuriuose užkoduoti senieji tradiciniai lietuvių ritualai ir išgirsti burtų, atkeliavusių iš senojo tikėjimo ir papročių. 

Kadangi Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus uždarytas renovacijai, dirbtuvių renginiai vyks šalia esančiame pastate muziejaus kieme (įėjimas iš J. Šliūpo gatvės pusės). 

Dėl riboto vietų skaičiaus, į dirbtuves būtina registracija el. paštu j.[email protected]. Visų Advento laikotarpio dirbtuvių kaina – 2 eurai. Bilietą galima įsigyti interneto svetainėje LNM.LT (skiltyje „Pirkti bilietą“) ir renginio vietoje. 

Baseinas pakvies į Kalėdų Senelio rezidenciją

Gruodžio 4, 11 ir 18 d. 16 val. Palangos baseinas kviečia į  Kalėdų Senelio rezidenciją. Renginys nemokamas.

„Visus norinčius kviečiame į jaukų susitikimą su Kalėdų Seneliu, kurio metu bus galima perduoti jam savo laišką arba tyliai pašnibždėti savo norus jam į ausį,“ – sako Eglė Rupulevičienė, baseino vadybininkė.

Gruodžio 9 d. 14 val. baseine įvyks Kalėdinės plaukimo pirmenybės. Palangos baseino plaukimo pamokas lankantys vaikai plauks nustatytą distanciją ir parodys savo plaukimo sugebėjimus.

Kalėdiniai renginiai Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje

Gruodis smagiai pralėks ir miesto mokyklose. Pavyzdžiui, Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje jis, anot Saulės Paulikienės, direktorės pavaduotojos ugdymui, jis yra vienas smagiausių laikotarpių mokiniams ir mokytojams, nes prasideda aktyvus Kalėdų laukimas, vyksta puikūs, įtraukiantys Progimnazijos bendruomenę, renginiai.

Lapkričio 28 dieną progimnazijoje prasideda adventinis laikotarpis, kurio metu kiekviena klasė, burtų keliu, išsitraukusi datą kuria savo kalendoriaus lapelį, kuris eksponuojamas progimnazijos edukacinėse erdvėse.

Gruodžio pradžioje progimnazijos mokiniai, mokytojai, tėveliai stengsis įvairiomis dekoracijomis sukurti šventinę aplinką klasėse. 

Gruodžio 7 dieną vyks tradicinis eilėraščių antrąja užsienio kalba (vokiečių, prancūzų, rusų, ispanų) deklamavimo konkursas „Kalėdiniai skaitymai“. Konkurse dalyvaus Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Palangos miesto mokyklų mokiniai ir Vokietijos Bergeno miesto „Am Grünen Berg“ mokyklos mokinių ir mokytojų delegacija.

Gruodžio 22 dieną progimnazijoje vyks Kalėdinė labdaros mugė „Gaunu pelną - dalinuosi su mūsų mažaisiais draugais”.

„Jos metu siekiama suteikti mokiniams galimybę atskleisti kūrybiškumą, ugdyti mokinių verslumą, sudaryti sąlygas mokiniams gauti praktinių žinių apie savikainos, pelno skaičiavimą, skatinti mokiniams norą bendrauti, bendradarbiauti ir, svarbiausia, mokyti vaikus dalintis su tais, kuriems to labai reikia,“ – sakė Saulė Paulikienė.

Kalėdinėje mugėje gali prekiauti pirmų - aštuntų klasių mokiniai. Mugės metu veikia ir „Maisto bankas“, progimnazijos bendruomenės nariai gausiai aukoja gyvūnėliams maisto, skanėstų, rūbelių, gultų. Vėliau norintys mokiniai, lydimi mokytojų, nuveš dovanas į gyvūnų globos namus „Būk mano draugas“, įsikūrusius netoli Klaipėdos, Glaudėnų kaime. 

Gruodžio 23 dieną progimnazijoje vyks pažintinė, edukacinė veikla 1-8 klasių mokiniams „Kalėdų papročiai ir tradicijos“. 

PVRA kviečia į Kalėdinio desertuko kelią

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai visą gruodžio mėnesį kviečia keliauti Kalėdinio deserto keliu, kuris vienus gali nukelti į vaikystės prisiminimus, kitiems primins lietuviškas protėvių tradicijas ar Pasaulines tendencijas kulinarijoje. 

„Skanaudami Kalėdinius desertus rasime ir traškios  naminės karamelės, riešutų, džiovintų vaisių, aguonų, obuolių, meduolio, cinamonų kvapo ir skonio bei turėsime galimybę pasirinkti ką paragauti - Kalėdinį pudingą, varškės tinginį, o gal brandintą Kalėdinį pyragą? Datulių pyragaitį, o gal špinatų biskvito tortą? Medutį, kvepiantį apelsino žievele ar Kalėdinių spurgyčių su  pušų pumpurais bei lazdyno riešutų ledais?“ – sako Ingrida Valaitienė, Palangos Viešbučių ir Restoranų Asociacijos prezidentė.

Anot jos, karšti kalėdiniai gėrimai neatsiejama deserto dalis, tad Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai kviečia šventinį gruodį mėgautis desertais, kol apsąla širdis.

„Kalėdinio deserto kelias bus skelbiamas gruodžio pradžioje www.palangavra.lt bei Palangos turizmo informacinio centro svetainėje bei įvardintų organizacijų FB paskyrose,“ – sakė I. Valaitienė.

Kalėdinio deserto kelias yra tam, kad skirtume laiko susitikimams su draugais, bičiuliais prie garuojančio Kalėdinio gėrimo bei deserto.

„Gi tam užtenka pusvalanduko,“ – įsitikinusi PVRA direktorė.

Kiti asociacijos nariai siūlys Šv.Kūčių vakarienes bei vaišes išsinešimui , Kalėdines vakarienes ar pietus – ir šeimoms, o kolektyvams. O kur dar Naujųjų Metų sutikimo pasiūlymai su gurmaniškomis vakarienėmis bei muzikine programa, prizais ir siurprizais!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Martynas Kavaliauskas – svaiginančio balso savininkas ir vienas talentingiausių šalies atlikėjų, nuolat stebinantis žiūrovus televizijos, muzikos ir teatro scenose, skelbia apie kasmetines savo gastroles po Lietuvos miestus.


Gyventojų patogumui mieste įrengtos keturios naujos autobusų laukimo būdelės stotelėse.


Palangos miesto savivaldybės bibliotekoje šiuo metu veikia ukrainiečių menininkės Natalijos Didenko „vytynankos“ – karpinių paroda.


Palanga jau gyvena žiemos švenčių laukimu, o kad šventės ateitų greičiau, kurorto gyventojai bei svečiai kviečiami į jau prasidėjusius ir visą gruodį vyksiančius žiemos švenčių renginius. O jų bus daug ir įvairių.


Sparčiais žingsniais keliaujančios paskutinės rudens dienos netrukus atves mus į Adventą – Kalėdų laukimo laiką. O kad jis neprailgtų, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia patirti kūrybos ir laukimo džiaugsmą drauge.


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  Viešbutis – restoranas „Palangos Juzė“ kiekvieną rytą savo svečius pasitinka kvapniu kavos ir arbatos aromatu. Nosį „kutena“ šaltukas, o po sunkios darbo dienos norisi atsipalaiduoti su tauraus gėrimo taure? Restoranas visuomet pasiruošęs Jus sušildyti bei pavalgydinti.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius