Palangos „Jūros šauliai” dalyvavo Tauragės vyrų chorų festivalyje

Palangos tiltas, 2018-04-19
Peržiūrėta
2407
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „Jūros šauliai” dalyvavo Tauragės vyrų chorų festivalyje

Balandžio 14 d. miesto Kultūros ir jaunimo centro Palangos visuomenei žinomas ir populiarus vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) dalyvavo Tauragės tradiciniame vyrų chorų ir ansamblių IX-jame festivalyje „Užtraukime, vyrai, dainą“. Šiemet festivalis suskambo dar iki šiol negirdėto darnumo akordais. Kas gi gali geriau padainuoti karinius maršus? Žinoma, tik vyrai. Jų darniais balsais traukiamos patriotinės dainos festivalyje nuostabiai persipynė su humoristinio pobūdžio romansais, svajingomis liaudies dainomis bei nemirtingais klasikinės muzikos kūriniais. Suprantama, kad tokiam patriotizmo proveržiui didžiulį impulsą davė Jubiliejinių Lietuvos Respublikos atkūrimo 100-mečio nuotaikų papildomas pliūpsnis.
Šiemet Tauragės rajono savivaldybė miesto Pilies aikštėje surengė žygio „Vardan tos“ dalyvių iškilmingą sutikimą. Festivalio dalyviai į aikštę žengė su entuziazmu ir skambia daina. Renginį ypač pagyvino atvykęs Vilniaus „Ąžuoliuko“ choras (vad. prof. Vytautas Miškinis), o taip pat rajono įvairių meno kolektyvų (šokėjų, muzikantų) pasirodymai. Išklausėme paties mero sveikinimus ir linkėjimus, renginyje dalyvavo savivaldybės atsakingi asmenys ir visa kompanija iš Tauragės kilusių įžymių žemiečių.
Renginį itin nuotaikingai pravedė populiari LRT laidų vedėja, Tauragės žemietė, žavioji Edita Mildažytė, kuri renginio dalyviams pasiūlė sugiedoti Tautinę giesmę. Po to visus aikštėje esančius prisaikdino kuo aktyviau prisidėti prie organizacinio darbo ir, žinoma, patiems liepos 6 d. nuoširdžiai sugiedoti Tautinę giesmę kartu su keturiais milijonais visame pasaulyje pasklidusių lietuvių.
Tauragėje vyrų chorinio meno tradicijos per pastaruosius devynerius metus pasiekė reikiamą aukštumą ir paliko gilų pėdsaką muzikiniame miesto gyvenime. Suprantama, kai festivalį savo dalyvavimu pagerbia didelę patirtį ir daugkartinius laurus pelnę chorai iš Vilniaus „Sakalas“, „Ąžuoliukas“, „Aidas“, „Varpas“, iš Kauno „Perkūnas“, vyrų ansamblis „Žilvinas“ iš Kretingos (birželio mėn. su koncertine programa vyksiantis į Gdanską, Sopota...), bei Jurbarko jaunuolių ansamblis „Bildukas“. Pastarasis su plačia programa dar šią vasarą ruošiasi koncertuoti Austrijoje. Įžymi chorvedė Danutė Petraitienė šio respublikinio renginio sumanytoja ir plėtotoja ypatingai tuo didžiuojasi. Anot jos, prieš keletą metų susikūręs vietinių kultūros rūmų lengvosios muzikos orkestras dabar jau ne tik džiugina (jam akompanuojant, vyrų chorai suskambo naujomis spalvomis), bet dar tapo ir šio festivalio širdimi.
Chorų festivalį iškilmingai pradėjo šeimininkai – „Mintaujos“ vyrų choras (vad. D. Petraitienė) ir su „Geležinio vilko maršo“ paskutiniais akordais estafetę perdavė daugkartiniams festivalio dalyviams, Kretingos rajono kultūros centro vyrų ansambliui „Žilvinas“, kuriam jau daug metų sėkmingai vadovauja kompozitorius, populiarių dainų kūrėjas Aloyzas Žilys. Tarp kitko, A. Žilys pusantro dešimtmečio sėkmingai vadovavo ir Palangos vyrų chorui, paliko sukūręs šaunią dainą apie Palangą. Anot kompozitoriaus, gal toks kurortinis miestelis prie jūros tarp didžiųjų pasaulio miestų atrodo tik kaip mažytis taškelis, tačiau savo populiarumu ir romantikos begaliniais ištekliais išlieka ir toliau nepakartojamas.
Pagaliau į festivalio sceną sugužėjo ir Palangos „Jūrų šauliai“, kurių vadovas R. Juozapavičius, nepaisant intensyvaus ruošimosi Jubiliejinei dainų šventei, vis vien daug dėmesio skyrė ir deramam pasirodymui Tauragėje. Rimgaudas – Lietuvos meno akademijos diplomantas, garsiojo „Ąžuoliuko“ choro auklėtinis – yra sukaupęs didelę chorinio meno ir darbo su žmonėmis patirtį. Su juo nelengva, tačiau malonu dirbti. Beje, neveltui Palangos „Jūros šauliai“ be kompleksų ir su visišku pasitikėjimu žengia į bet kokio lygio scenas. Mūsų vadovo autoritetas matosi visuose kultūros renginiuose, o su juo, net gerokai pagyvenę ir ne vieną rėtį barzdos priskutę vyrai, visi jaučiamės „kaip už mūro“. Šiemet tikrai didžiavomės, kai mūsų dainoms akompanuoti draugiškai pasisiūlė net pats profesorius Tadas Šumskas.
Festivalio finalui jungtinis visų dalyvių choras žiūrovams dainavo „Kur lygūs laukai“ (žodž. Maironio, muz. Juozo Tallat-Kelpšos), „Valio pjovėjėliai“ (l.l.d. harm. Viktoro Banaičio), „Mano Gimtinė“ (muz. Benjamino Gorbulskio, žodž. Violetos Palčinskaitės, aranž. Tado Šumsko). Festivalis užbaigtas dainininkų ir žiūrovų pamėgtu kretingiškio A. Žilio kūriniu „Tauro ragas kviečia dainai“, autoriui diriguojant tauragiškiai ir svečiai dainavo atsistoję.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius