„Palangos“ krepšininkai laukia... ekskavatoriaus kurorto stadione

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-09-06
Peržiūrėta
1053
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klubo „Naglis“ prezidentas Regimantas Juška.
Klubo „Naglis“ prezidentas Regimantas Juška.

Kurorto „Palangos“ krepšinio komanda, skyrusi daug dėmesio treniruotėms ir fiziniam pasirengimui vasarą, jau gyvena ateinančių kovų aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) nuotaikomis. Pirmoji prestižinės lygos dvikova palangiškių laukia rugsėjo 26-ąją su praėjusiųjų metų LKL čempionu Kauno „Žalgiriu“. Klubo „Naglis“ prezidentas Regimantas Juška atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.
– Kokiomis permainomis pradedate naująjį sezoną?
– Aišku, sirgaliams ir krepšiniu besidomintiems labiausiai įdomūs pokyčiai žaidėjų tarpe. Taigi, kaip ir kiekvienais metais komandą komplektuojame beveik iš naujo.
Tradiciškai Palangos komandą sudaro jauni ir vyresnio amžiaus krepšininkai.
Kaip jau tapo įprasta, jauni pasikelia savo vertę ir išeina į stipresnius klubus, vyriausieji baigia karjerą.
Gaila, kad šansu pasikelti savo vertę dažniausiai pasinaudoja užsieniečiai, kurie žino ko nori ir ko čia atvyksta. Lietuviai dažniausiai neteisingai įvertina savo galimybes ir poreikius, todėl ir blaškosi tarp noro žaisti ir noro uždirbti.
– Kokius žaidėjus matysime šį sezoną?
– Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad komandoje liko jauniausi žaidėjai. Tai yra Matas Budrys, kuris vasarą praleido dirbdamas Lietuvos šešiolikmečių rinktinėje.
Taip pat Erikas Kubilius, kuris taip pat buvo netoli septyniolikmečių rinktinės ir buvo „atkabintas“ paskutinis, o Manto Mockevičiaus metų rinktinei nebuvo jokio čempionato ir pirmą vasarą galėjo padirbėti individualiai. Kaip jam tai sekėsi, pamatysim sezono metu.
Džiaugiuosi, kad krepšininko karjeros tramplinu „Palangos“ komandą pasirinko Londone mokslus baigęs ir namo grįžęs Karolis Petkus („Naglio“ komandoje žaidusio Vytenio Petkaus brolis, – PT). Komandą papildys jauni ir galimybę bei norą žaisti stipriausioje Lietuvos lygoje pareiškę klaipėdiečiai: Modestas Kumpys, Evaldas Lengvinas, Paulius Žurna, kaunietis Renaldas Simanavičius.
Stipriąja komandos grandimi vėl turėtų tapti priekinė žaidėjų grandis: amerikietis Phil Jones bei gruzinas Sergo Atuašvili.
Tikimės, kad mūsų ir savo viltis pateisins juodaodis įžaidėjas Parrishas Brownas.
Vykdant komandos komplektaciją labiausiai buvo gaila, kad komandoje negalėsime išvysti palangiškių Adomo Drungilo ir Evaldo Kairio žaidimo.
Adomas turi galiojantį kontraktą su „Žalgiriu“, ir rungtyniaus Panevėžyje. Su Evaldu „Lietuvos rytas“ ryšius nutraukė, bet šventojiškis pasirinko geresnį trijų metų kontraktą su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.
Linkiu, kad Evaldo sportinė karjera nepasibaigtų ties Pasvaliu.
– Ar yra pokyčių trenerių štabe?
– Jeigu žaidėjų gretas pajauninome ir turime daugiau nepatyrusių krepšininkų, tai trenerių štabą turėjome sustiprinti, ieškodami daugiau patirties turinčio vyriausiojo trenerio.
Po to, kai savo apsisprendimą pasilikti moterų krepšinyje pareiškė didelę patirtį ir didelį pasitikėjimą jaunimu turintis Linas Šalkus, manau geriausias variantas „Palangai“ – Rimvydas Samulėnas, sugebantis dirbti ir pasitikintis jaunais žaidėjais treneris. Labai norėjau už komandos vairo matyti žemaitį Robertą Kuncaitį, bet, deja, norai ne visada sutampa su galimybėmis.
Tikrą „Dievo dovaną“ turim: fizinio rengimo trenerį Arvydą Dočkų, kurį kasmet bando pervilioti stiprūs ir turtingi klubai, bet Arvydo pasirinkimas pasilikti Palangoje vis sustiprina tikėjimą tuo žmogumi ir suteikia papildomos motyvacijos bei noro dirbti su jaunimu.
Kasmet vis daugiau žinių ir praktikos įgyja trenerio asistentu jau ne pirmus metus dirbantis jaunasis Paulius Barkus, o kada galės stoti prie komandos vairo priklauso tik nuo jo paties. Šiemet jam bus patikėta dirbti su jaunimo komanda, kovojant Žemaitijos krepšinio lygos čempionate.
– Kokia finansinė padėtis laukia komandos šį sezoną?
– Sunkiai atsigauname po 2010-2011 metų sezono, kai čempionato pabaigoje kilo skandalas dėl žaidėjų dalyvavimo lažybose.
Sunkiausia buvo morališkai išgyventi treneriams. Iš pareigų po skandalo pasitraukė jaunasis treneris Gediminas Petrauskas. Komandą paliko ir pora žaidėjų.
Finansiškai taip pat labai nukentėjo klubas. Keletas rėmėjų „rado progą“ nevykdyti savo įsipareigojimų. Džiaugiuosi, kad išliko tie rėmėjai, kurie komandai padeda, tikėdami jos ateitimi ir žinodami, jog klubas eina teisingu keliu.
Pagrindiniu komandos rėmėju lieka Palangos miesto savivaldybė. Dauguma Tarybos narių supranta sporto naudą ir pritaria krepšinio klubo vizijai. Optimistiškai nuteikia mūsų miesto mero veikla įvairiose srityse, o ir pastangos padėti surasti komandai pagrindinį rėmėją kada nors bus, esu įsitikinęs, vaisingos.
– Kokioje salėje šį sezoną rungtyniaus „Palangos“ komanda?
– Gaila, bet ir vėl teks rungtyniauti ne Palangoje. Tikiuosi, kad tai paskutinis sezonas, kai mūsų sirgaliams teks vykti į Klaipėdą.
Suprantu, kiek biurokratinių barjerų tenka įveikti norint pradėti statyti salę Palangoje, bet mero Šarūno Vaitkaus daromi darbai artina tą dieną, kai į miesto stadioną įvažiuos ekskavatorius, o Raimundui Palaičiui nebereikės „daryti žygių“, kad Palangos komandai „dar vieną sezoną“ būtų leista rungtyniauti ne savo mieste.
– Kokie tikslai keliami „Palangai“ 2012/2013 metams?
– Kai iškovojome teisę dalyvauti stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje, planai buvo tokie: bent po laiptelį, bet į viršų, kasmet kilti. Pradėjome nuo 12 vietos, bet praėjusį sezoną vėl likome dvylikti. Ko nepadarėme praėjusiais metais, teks įvykdyti šiemet. Taigi, pradžiai teks kovoti dėl 10, o jei gerai seksis, tai ir dėl vietos atkrintamosiose varžybose.
Maloniausia, kaip treneriui, yra matyti, kiek yra patobulėję auklėtiniai.
– Kada ir kur pradėsite rungtyniauti?
– Pirmosios draugiškos varžybos numatytos Palangoje, rugsėjo 15 dieną, su Jūrmalos naujai suburta komanda. Pirmosios LKL rungtynės vyks su „Žalgiriu“, rugsėjo 26 dieną, Klaipėdoje.
– Sėkmės.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys, sukurpė išradingą idėją, kaip į Palangą atvilioti visą būrį Seimo narių, iš valdančios daugumos ir opozicijos. Ne tik Palangą ir Šventąją apžiūrėti, bet ir paprakaituoti kurorto universalioje sporto arenoje.


Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto šeimininkė „Palangos“ komanda savo žiūrovams padovanojo tikrą krepšinio šventę ir bronzos medalius – trenerio Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai rungtynėse dėl trečios vietos 80:65 (22:20, 17:12, 14:9, 27:24) įveikė Jonavos „Petrochemą“.


Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezono starte Palangos „Palanga“ padovanojo dvi gražias pergales kurorto krepšinio gerbėjams: svečiuose po pratęsimo rezultatu 90:88 įveikė Trakų krepšininkus, o po to namuose, Palangos universalioje sporto salėje, po įtemptos kovos rezultatu 86:83 (28:16, 20:25, 20:20, 18:22) palaužė Vilniaus „Perlo-MRU“...


Nuo šio vakaro kovas vasario 22-ąją startavusiose Palangos miesto atvirose krepšinio mėgėjų pirmenybėse Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti pradeda „Palangos tilto“ krepšinio komanda.


Pralaimėjimą pirmosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Top 16“ etapo rungtynėse patyrė užsieniečių pasipildžiusi „Palangos/Triobet“ ekipa. Kurorto komanda išvykoje Estijoje rezultatu 75:84 (25:20, 14:24, 20:22, 16:18) nusileido Talino „Kalev/Cramo“ krepšininkams.


Kurorto „Palangos“ krepšinio komanda, skyrusi daug dėmesio treniruotėms ir fiziniam pasirengimui vasarą, jau gyvena ateinančių kovų aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) nuotaikomis. Pirmoji prestižinės lygos dvikova palangiškių laukia rugsėjo 26-ąją su praėjusiųjų metų LKL čempionu Kauno „Žalgiriu“. Klubo „Naglis“...


Antradienį, kovo 6 dieną, „Baltijos” pagrindinės mokyklos sporto salėje krepšinio mylėtojų, pasipuošusių krepšinio atributika, laukia „Palangos tilto“ krepšinio komanda, kuri pirmą kartą dalyvaus Palangos miesto krepšinio mėgėjų varžybose Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti. „Palinkėkite...


Jau visai netrukus bus užverstas dar vienas Palangos krepšinio istorijos puslapis. Jau šį šeštadienį (vasario 11 d.) Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salėje, rungtynėse su Latvijos krepšinio klubu „Valmiera“, palangiškiai į aikštelę išbėgs vilkėdami naujus marškinėlius su „Palangos“ pavadinimu....


Europos jaunimo krepšinio lygoje – be pralaimėjimo kartėlio

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį į Palangą atvyko ir savo jėgas žaidimo aikštelėje išbandė Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL) rungtyniaujančios aštuonios komandos. Tris dienas dėl pergalių kovoję Jaunieji krepšininkai patyrė daug įspūdžių ir surado naujų draugų, o pirmąja vieta džiaugėsi Rusijos komanda „BS CSKA“.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 12 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius