Palangos kultūros ir jaunimo centro choristų kūrybinis derlius

Palangos tiltas, 2023-03-15
Peržiūrėta
968
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ievos Stasiulytės nuotraukoje – Palangos kultūros ir jaunimo centro choras „Jūros šauliai“ konkurse Klaipėdoje
Ievos Stasiulytės nuotraukoje – Palangos kultūros ir jaunimo centro choras „Jūros šauliai“ konkurse Klaipėdoje

Kovo 12 d. Klaipėdos koncertų salėje įvyko „Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas 2023“. Iš dvylikos šiame konkurse dalyvavusių kolektyvų Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinis choras (vadovas Edmundas Jucevičius) pelnė pirmojo laipsnio diplomą, o choro „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius, koncertmeisteris Saulius Šiaučiulis) triūsas įvertintas trečiojo laipsnio diplomu. Choras „Jūros šauliai“ tokio lygio konkurse dalyvavo pirmą kartą. 

Pasirodymą pradėjo, kaip ir dera šauliams, žygio maršu  „Žengte marš, šauliai“ (muzika Tado Šumsko, eilės Liudo Žukausko), toliau skambėjo kompozitoriaus Broniaus Mockaus pagal Salomėjos Nėries eiles sukurta daina „Mes kareiviai“. Tai – istorinio pobūdžio kūrinys apie Lietuvos kariuomenės ankstyvąsias kovas už Vilniaus išvadavimą iš tuometinės lenkų okupacijos.

Vyrų choras neįsivaizduoja auditorijos, kurioje nebūtų moterų. Šaulių repertuare pagal Mykolo Žalneravičiaus muziką ir Broniaus Mackevičiaus eiles šilčiausiais jausmais skambėjo moterims skirtas visų kolektyvo choristų mėgstamas kūrinys „Jums lenkias daina“. Pasirodymą baigėme šaulių choro vadovo Rimgaudo Juozapavičiaus aranžuota kompozitoriaus Petro Butkaus ir poeto Viktoro Šimaičio daina „Aras“. Šį kūrinį choras atliko „a cappella“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 12 d. Klaipėdos koncertų salėje įvyko „Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas 2023“.


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Praėjusį savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus....


Šventinę sekmadienio, gegužės 2 d., popietę Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai sveikino mamas daugiabučių kiemuose.


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Palangos kultūros ir jaunimo centro Kamerinis choras, vadovaujamas E. Jucevičiaus, dalyvavo chorų konkurse Graikijoje. Norime pasidalinti gera žinia - turime aukso ir sidabro diplomus. Esame labai laimingi. Ačiū Palangai, ačiū jums," - paskelbė Palangos Kultūros ir Jaunimo centras.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia bendruomenę pasidalinti savo šiltais prisiminimais ir gerumu, prisijungiant prie labai jaukių ir šeimyniškų akcijų – „Padovanok šilumą“ bei „Mano vaikystės Kalėdos“.


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius