Palangos Kyokushin Karate mokyklos “Shodan” sportininkai Lietuvos čempionate iškovojo 1 aukso ir 2 bronzos medalius

Palangos tiltas, 2023-04-22
1160

Balandžio 16 dieną, Kėdainiuose, įvyko Lietuvos Kyokushin Karate jaunučių (U16), jaunių (U18) ir jaunių (U20) čempionatas, kuriame dalyvavo sportininkai iš visos Lietuvos karate klubų. Šiame čempionate pergalių siekė apie 330 sportininkų iš 39 Lietuvos karate klubų. Palangos karate kiokušin “Shodan” mokyklą atstovavo dešimt auklėtinių, kurie iškovojo 1 aukso ir 2 bronzos medalius. Susumavus visus šiame čempionate dalyvavusių sportininkų rezultatus – komandinėje įskaitoje Shodan karate mokykla dar kartą įrodė, jog yra stipriausias karate klubas Lietuvoje. Šiame čempionate dalyvavę sportininkai taip pat turėjo galimybę iškovoti kelialapius į Europos U-16, U18, U20 čempionatą, kuris vyks Vengrijoje birželio 24 dieną.

Jaunučių (U16) amžiaus merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kilogramų aukso medaliu pasipuošė Karolina Radžiūnaitė: pirmoje kovoje laimėjo prieš varžovę Mileną Aleksandrovą (kl. Shin), pusfinalyje įveikė sportininkę Gretą Tiagun (kl. Baltas Vilkas), o finalinėje kovoje susirungė bei įveikė bendraklubę Deimantę Domeikytę. Shodanietė Karolina tapo Lietuvos čempione bei iškovojo kelialapį į Europos čempionatą.

Jaunučių (U16) amžiaus vaikinų grupėje svorio kategorijoje iki 75 kilogramų trečiąją vietą Airidas Tarnys. Pirmoje kovoje shodanietis įveikė bendraklubį Povilą Mačiuitį, o antroje kovoje teisėjų sprendimu pralaimėjo šios kategorijos vicečempionui bendraklubiui Tautvydui Matevičiui. Airidas šiame čempionate iškovojo bronzos medalį bei tapo Lietuvos kyokušin karate rinktinės nariu.

Jaunių (U18) amžiaus vaikinų grupėje svorio kategorijoje iki 70 kilogramų trečiąją vietą  iškovojo Gustas Petrošius. Pirmoje atrankinėje kovoje Gustas užtikrintai laimėjo prieš Deimantą Lukoševičių (kl. Dao). Toliau vykusioje antroje – pusfinalio - kovoje Gustas susirungė su Domantu Norkumi (kl. Saulės ženklas), tačiau po įtemptos kovos teisėjai pergalę paskyrė varžovui. Gustas šioje kategorijoje iškovojo bronzos medalį bei taip pat tapo Lietuvos kyokušin karate rinktinės nariu.

Šiose varžybose savo jėgas taip pat išbandė: Benas Vansevičius, Martina Gurinovaitė, Gabija Latviūnaitė, Evelina Kavolytė, Enrikas Janušonis, Aras Vaičiūnas , Rugilė Krajinskaitė.

Karate kiokušin klubo “Shodan” vadovas Lukas Kubilius bei treneris Aivaras Baltmiškis labai džiaugiasi tokiais auklėtinių rezultatais bei kiekvienu Shodan mokyklos sportininku, dalyvavusiu šiose varžybose.

Kitos svarbios artėjančios varžybos – Lietuvos vaikų čempionatas Kėdainiuose balandžio 29 dieną, kur savo jėgas išbandys bei pergalių sieks ir Kretingos karate mokyklos Shodan jaunieji sportininkai.