Palangos moterų paplūdimyje – turgus be persirengimo kabinų

"Delfi", 2012-08-06
Peržiūrėta
272
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos moterų paplūdimyje – turgus be persirengimo kabinų

Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.

Net ir jaunučiai gelbėtojai prisipažįsta – kai tenka eiti pasiimti įrangos, kirsti tą paplūdimio dalį būna ypač nejauku. Gelbėtojus nuo moteriškų rankų apkūlimo gelbsti tiktai ant akių stipriai užtraukta kepurė su užrašu „Gelbėtojas“.

Ir ne be reikalo – šis paplūdimys tapo moterų sielos atgaiva ne tik dėl to, kad čia jos gali maudytis nuogos. Tiesą sakant, įprastą dieną moterų paplūdimyje maudymosi kostiumėlių tikrai netrūksta. Kiltų mintis, tai kam gi toliausiai žingsniuoti į tą liaudiškai vaidinamą „bobų pliažą“?

O žingsniuoti verta. Nes moterų paplūdimyje – moteriškos taisyklės. Čia gali negalvoti, kaip atrodai, ir pasiduoti visoms moteriškoms pagundoms – ne tik mėgautis saulės voniomis ir vartyti skolintus žurnalus, bet ir apsipirkinėti.

Jau ne pirmą vasarą moterys savo paplūdimyje džiaugiasi turgeliu, kuris šiemet kaip reikiant išsiplėtojo. Paplūdimyje, visai netoli jūros driekiasi eilės prekystalių su pačiais įvairiausiais moteriškais dalykėliais – drabužiais ir papuošalais.

Paklausiausia paplūdimio prekė – liemenėlės. Ir visai nesunku suprasti, kodėl. Priėjusioms pasižvalgyti pusnuogėms moterims nereikia ieškoti persirengimo kabinų – jos apatinius drabužėlius matuojasi tiesiog vietoje.

Kalbinta liemenėlių pardavėja patikino, kad prekyba tikrai nesiskundžia: „Čia nemažai konkurencijos, bet kur jos nėra. O ir už vietą visam sezonui reikia labai daug susimokėti. Tačiau čia vis tiek geriau nei turguje. Jame aš net neprekiauju – man užtenka vasarą praleisti čia“.

Be gundančių apatinių, paplūdimio turguje galima rasti įvairių sezono naujienų – besiplaikstančių suknelių, skrybėlių, žvangančių apyrankių.

O ir prekės ženklai visiškai kitokie nei turguje. „Šitas iš Amerikos, tai ne kiniška kokybė“, – į vieną liemenėlę baksnoja saulėje baigianti nusvilti pardavėja.

Tiesa, už tokį patogumą, kai gali degintis ir apsipirkinėti vienu metu, moterims tenka susimokėti – drabužėlių kainos moteriškame paplūdimyje kiek didesnės nei prekybos centre.

Paplūdimio prekeiviai skundžiasi tik dėl vieno – oras yra jų prekybos šeimininkas. Jei tik apsiniaukia ir pasirodo pirmi lietaus lašai, moterys staigiai čiumpa už daiktų ir lekia namo. O tada ir prekyba nutrūksta.

Deja, net jei lietaus aliarmas ir būna netikras, poilsiautojų atgal prie jūros lengvai nebeprisikviesi, ir prekiautojoms tenka nukabinus nosį per smėlį maišus drabužių tempti namo.

Jūsų komentaras:

ona 2012-08-07 17:00 (IP: 78.61.27.187)
Tik vyrai per moterų pliažą marširuoja laisvai, niekas jų nedrausmina, net čia moterys negali laisvai jaustis...

Taip pat skaitykite

Gerumo niekada nebūna daug, o ypač šiuo slogiu karantino metu. Tačiau būrys Palangos veiklių ir energingų geradarių moterų, susivienijusių į Palangos LIONS moterų klubą, skuba daryti stebuklus – didesnius ir mažesnius. Tiems, kuriems jų labiausiai reikia. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos LIONS prezidente Raimonda Mitkuviene.


Jau dvidešimtą vasarą Palangoje dirbanti dailininkė Anna Lopucha-Vinauskienė yra apdovanota neeiliniu talentu, rašo Julija Mackevičiūtė, delfi.lt žurnalistė. Moteris ir Lietuvoje, ir užsienyje yra žinoma dėl savo piešinių, jai niekuomet netrūksta užsakymų. Tačiau kokia, kaip asmenybė, yra Anna?


Palangoje šią savaitę duris jau atvėrė trečdalis viešbučių. Nors kurorto valdžios sprendimu gali veikti visi viešbučiai, dalis jų svečių dar nelaukia – mat kol kas negali pasiūlyti nieko kito, išskyrus lovą ir pusryčius, nes populiarias sveikatos procedūras sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vis dar draudžia.


13-metė Justė Jocytė sulaukė dar vieno įvertinimo – kvietimo į Lietuvos moterų krepšinio rinktinę.   Septintus metus skaičiuojantis Palangos moterų Lions klubas globoja Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje besimokančius neįgaliuosius vaikus bei remia Palangos Dienos centrą, taip pat skiria paramą sunkiausiai sergantiems Palangos miesto vaikams, kasmet rengia įvairias labdaros akcijas bei vakarus, kurių metu renkamos lėšos tiems, kuriems labiausiai reikia mūsų...


Idealiausiai karštą, gyviausiai kurortinę 2002 metų liepos dieną, tikrai džiaugsmingai dirbant gelbėtoju Vanagupės poste, nuo tol man tapusiame dvasinio Prisikėlimo šventa likimine vieta, irkluojant mėlyną valtelę pro šalį karališkai oriai praplaukė dviejų muzikalių jaunų, gal ir susiporavusių žmonių katamaranas (tamilų kalboje „kattumaran“ –...


Liepos 7 d., 20 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35) vyks  spektaklis „Meilužis“, pastatytas pagal  šiuolaikinės prancūzų rašytojos Marguerite Duras  (1914–1996)  autobiografinį romaną.


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius