Palangos oro uosto pakilimo tako atnaujinimui lėšų nenumatyta

"Delfi", 2020-12-04
Peržiūrėta
145
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos oro uosto pakilimo tako atnaujinimui lėšų nenumatyta

Susisiekimo ministerijos atstovas Saulius Kerza sako, kad iš DNR plano teko pašalinti didelę dalį projektų, susijusių su oro uostų atnaujinimu. „Pirminėje DNR plano versijoje buvo daugiau projektų, susijusių su oro uosto veiklos efektyvinimu, gerinimu. Buvo numatyta ir terminalų rekonstrukcija visų trijų tarptautinių oro uostų ir Palangos kilimo, tūpimo tako rekonstrukcija. 

DNR plano veiklų įgyvendinimo terminas labai riboja kai kurių projektų įgyvendinimą. Kitų metų pabaiga ir galutinis laikas, kada turėtų būti baigti darbai ir išmokėtos investicijos, nemažą dalį projektų stipriai apriboja. Vykusi peržiūra (DNR plano – ELTA) eliminavo keletą projektų, kurie balansavo ant laiko ribos – spės ar nespės“, – Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje teigė S. Kerza.

„Tuo labiau, viskas, kas susiję su oro uostais ir Klaipėdos uostu, valstybės pagalbos klausimai yra derinami su Europos Komisija. Tai dar apie pusę metų atima laiko“, – pridūrė jis.

Anot jo, Palangos oro uosto pakilimo tako rekonstrukcijai finansavimas nėra numatytas. „Šiuo metu Palangos oro uosto tūpimo, kilimo tako finansavimas nėra išspręstas, biudžete tam nėra numatyta investicijų, tik yra Vyriausybės protokolinis sprendimas ieškoti finansų, tačiau kol kas jų nesame numatę“, – teigė S. Kerza. Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo takas pastarąjį kartą rekonstruotas 2007 metais, o peronas – 1996–1997 metais

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, gruodžio 16 d., Seimo Ekonomikos komitetas po Palangos mero Šarūno Vaitkaus kreipimosi svarstė visam Vakarų Lietuvos regionui itin svarbų klausimą dėl Palangos oro uosto (POU) infrastruktūros atnaujinimo.


Palangos pakraštyje, Vanagupės rajone, savivaldybė nusprendė naikinti dalį miško, kirsti mažiausiai 35 brandžius medžius. Taip siekiama nutiesti 200 metrų dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpą, kuri niekur neveda. Kaimynystėje esančių namų gyventojai tam priešinasi, nes mano, kad taip už savivaldybės pinigus planuojama nutiesti įvažiavimą į privačią valdą.


Susisiekimo ministerijos atstovas Saulius Kerza sako, kad iš DNR plano teko pašalinti didelę dalį projektų, susijusių su oro uostų atnaujinimu. „Pirminėje DNR plano versijoje buvo daugiau projektų, susijusių su oro uosto veiklos efektyvinimu, gerinimu. Buvo numatyta ir terminalų rekonstrukcija visų trijų tarptautinių oro uostų ir Palangos kilimo, tūpimo tako rekonstrukcija.


Palangos oro uostas ruošiasi svarbiai rekonstrukcijai, kuri vyks 2021 metų rudenį - bus atlikta būtina oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, taip pat atnaujintas riedėjimo takas bei kitos perono dalys.


Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Net 400 savo įgūdžius demonstruojančių karatistų – ant lėktuvų kilimo ir tūpimo tako. Tokį neįprastą vaizdą praėjusio šeštadienio popietę galėjo pamatyti Palangos oro uosto keleiviai ir svečiai. Anot karatė meistrų, oro uoste vykstantis egzaminas – išskirtinis išbandymas, reikalaujantis itin didelio susikaupimo, bet paliekantis tik gerus įspūdžius ir...


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Oro uosto pakilimo takas virto į bėgimo trasą

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę Palangos oro uosto pakilimo takas virto į bėgimo trasą: apie  600 bėgikų dalyvavo pirmą kartą Palangos oro uoste vykusiame Raudonojo Kryžiaus draugijos bėgime „Kai finišo linija yra tik starto pradžia“.


Taku tarp Palangos Iveros Dievo motinos cerkvės ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pasivaikščioti einantys palangiškiai piktinasi: neilgo tako pakraštys palei cerkvės šoną sutvarkytas, o nuo „Baltijos“ mokyklos skirianti gyvatvorė ir žalia juosta prie jos – pilnutėlės šiukšlių. Kas gi čia šiukšlina ir kas...


Šių metų ruduo Palangoje keistai nestabilus, neprognozuojamas ir nedėkingas kelionėms – poetiškoms klajonėms toliau nuo „gimto“ Saulėtekio tako, artyn Šaipių, Karklės ar Olando kepurės. Gali perlyti iki paskutinio siūlo, greit pamesi besišypsančią nuotaiką ir „maldas“ jūrai, nes atrodysi varganiau už Vienišių kormoraną, tupintį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius