Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-12-04
Peržiūrėta
1502
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Skaudi avarija
Šeštadienio popietę Kretingos rajone, kelyje Šiauliai–Palanga įvyko itin skaudi avarija, į kurią pateko trys lengvieji automobiliai, penktos klasės BMW, „Citroen“ ir „Lexus“. Pranešama, jog sužeisti keli žmonės. Dvi mašinos viena į kitą rėžėsi kaktomuša, o trečia nulėkė nuo kelio į griovį – tikriausiai vairuotojas staigiai suko į šoną, mėgindamas išvengti avarijos. Pirminiais duomenimis, nuo kelio nulėkė „Lexus“, sukant į šoną atsitrenkęs į vieną automobilių. Per avariją buvo sužeisti trys žmonės – vieną medikai išsivežė iki ugniagesių gelbėtojų atvykimo, o kitus du iš sumaitotų mašinų ištraukė ugniagesiai.
R. Žalgevičiaus nuotr.

Gautas viešbučio „Marriott“ statybos Palangoje leidimas
Projekto operatorė „VastintLithuania“ artimiausiu metu skelbs viešbučio statybų generalinio rangovo atranką. Atitikus griežtus kokybės ir biudžeto reikalavimus, atranką tikimasi baigti per penkis mėnesius. „Pasaulinio tinklo „Marriott“ viešbučio atėjimas į Palangą yra ir tarptautinis didžiausio Lietuvos kurorto pripažinimas. Labai svarbu, kad šis viešbutis teiks ne tik apgyvendinimo, maitinimo, pramogų, bet ir sveikatinimo paslaugas. Tai yra viena iš strateginių Palangos miesto vystymosi krypčių. Palangiškiams svarbu ir tai, kad planuojamame komplekse bus sukurta daugiau kaip du šimtai darbo vietų“, – sakė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus. „Šis projektas labai sudėtingas. Derinimo ir projektavimo darbai užtruko pusantrų metų, per kuriuos nuolat jautėme Palangos miesto savivaldybės paramą ir palaikymą. Tikime, kad mums pavyko suderinti operatoriaus „SPA Vilnius“ patirtį bei viziją, „Marriott“ reiklumą kokybei ir atnaujintą, modernią stilistiką su unikaliu Lietuvos pajūrio kraštovaizdžiu, ir projektas darniai įsilies į miesto architektūrą“, – sakė UAB „VastintLithuania“ generalinis direktorius Kęstutis Vedeckis. Ties viešbučio projektu dirba architekto Algirdo Stripinio vadovaujama UAB „Uostamiesčio projektas“ grupė, o interjerą kuria Londone įsikūrusi „SparcStudioDesignConsultants“, bendradarbiaudamos su tarptautine „Vastint“ architektų komanda bei „Marriott“ specialistais. „SPA Vilnius“, operuojantis tris SPA centrus Lietuvoje – Druskininkuose, Anykščiuose ir Vilniuje – į Palangą planuoja perkelti aukščiausius reikalavimus aptarnavimo kokybei, paslaugų asortimentui, darbuotojų atrankai. „Svarbiausia mums – mūsų klientų pasitenkinimas, tikėjimas mumis bei jų rato augimas. Jau dabar „SPA Vilnius“ didžiuojasi daugiau nei 3000 lojalių klientų iš įvairių šalių, o atsiradus SPA Palangoje, kartu su „Marriott“ prekiniu ženklu, drąsiai tikimės ištikimų klientų ratą plėsti, jį papildyti ne tik svečiais iš Lietuvos ar Rytų Europos, tačiau didelius lūkesčius keliame ir Vakarų šalių klientūros pagausėjimui“, – kalbėjo lrytas.lt „SPA Vilnius“ įkūrėjas ir vadovas Valdas Trinkūnas.

UAB „Kauno būstams“ – 6 300 eurų bauda
Kauno statybų bendrovė „Kauno būstai“, Palangoje žinoma dėl „Malūnų vilų“ projekto Ganyklų gatvėje įgyvendinimo, klaidino vartotojus, Palangoje statomas poilsio paskirties patalpas svečių namuose reklamuodama kaip butus, nustatė Konkurencijos tarnyba ir skyrė bendrovei 6 300 Eur baudą.
Konkurencijos taryba nustatė, kad nuo 2016 m. rugsėjo iki 2017 m. vasario keliose skelbimų svetainėse bendrovė „Kauno būstai“ reklamavo Palangoje, Paliepgirių kelyje, parduodamus naujai statomus butus ar būstus dvibučiame name, taip pat siūlė įsigyti gyvenamąjį trijų kambarių namą.
Buvo išsiaiškinta, kad Paliepgirių kelyje buvo statomos ne gyvenamosios paskirties, o negyvenamosios paskirties pastatai: svečių namai ir poilsio paskirties patalpos. Žemės sklypas patenka į teritoriją, kuriai dėl padidinto triukšmo lygio taikomi apribojimai ir kurioje galima tik trumpalaikio apgyvendinimo statyba.
„Reklamose „Kauno būstai“ pateikė neteisingą informaciją apie parduodamo nekilnojamojo turto paskirtį – vietoj reklamuotų butų vartotojams siūlyta įsigyti tik negyvenamosios paskirties patalpas – svečių namus, poilsio paskirties namus ar jų dalį. Kadangi bendrovė negali pakeisti patalpų paskirties, vartotojai, įgiję negyvenamosios paskirties patalpas, negalėtų jų naudoti kaip gyvenamųjų“, – sakė Konkurencijos tarybos narys Elonas Šatas.
Gyvenamosios paskirties patalpoms taikomi griežtesni apšvietimo, triukšmo izoliacijos reikalavimai, taip pat šalia jų turi būti įrengta daugiau vietų automobiliams, želdynai su vaikų žaidimo ir sporto aikštelėmis. Vartotojams, kurie įsigijo negyvenamosios paskirties patalpas, tačiau jose gyvena, gali būti taikomos kitokios elektros įrenginių prijungimo prie elektros tinklų ir šių įrenginių leistinosios naudoti galios padidinimo, atsiskaitymo už suvartotą elektros energiją sąlygos ir kt.
Nutarimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Iš įmonės Palangoje pavogtas seifas su 15 tūkst. eurų
Palangos policija ieško nusikaltėlių, apvogusių įmonę ir išnešusių seifą su pinigais. Kaip pranešė Policijos departamentas, praėjusį pirmadienį apie 8 val. Palangoje, Druskininkų g., pastebėta, kad iš bendrovės administracijos patalpų, išlaužus lango konstrukciją, pavogtas metalinis seifas, kuriame buvo apie 15 tūkst. eurų ir įmonės dokumentai. Bendras nuostolis nustatinėjamas. Įvykis tiriamas.

Lietuviškas elektrinis autobusas greitai kursuos tarp Klaipėdos ir Palangos
Kitų metų antrąjį ketvirtį maršrutu Palanga–Klaipėda pradės važinėti pirmasis Lietuvoje elektrinis autobusas „Dancer“. Jį sukonstravo Klaipėdoje veikianti įmonė „Vėjo projektai“. Unikalią transporto priemonę iš gamintojų nusipirko keleivių pervežimo paslaugas teikianti įmonė „Vlasava“. Elektrinį autobusą sukūrusios įmonės „Vėjo projektai“ projektų vadovas Tadas Kubilius praneša, kad „Dancer“ autobuso prototipas jau kitų metų sausį pasieks gatves, o pirmųjų autobusų gamyba prasidės balandį. Gamintojas žada, kad per šešias minutes autobuso bateriją bus galima įkrauti tiek, kad idealiomis sąlygomis jis nuvažiuotų iki 80 kilometrų atstumą. Priklausomai nuo oro sąlygų, bei visu pajėgumu naudojant kondicionavimo arba šildymo sistemą, autobusas nuvažiuos ne mažiau 50 kilometrų. „Dancer“ kėbulas gaminamas iš lietuvių patentuotos medžiagos – stiklo audinio struktūrinės putos, todėl pavyko jį padaryti gerokai saugesnį ir dvigubai lengvesnį už įprastus autobusus – ekologiškas autobusas svers 6 tonas. Tai taip pat sumažina energijos suvartojimo kaštus. Pasak T. Kubiliaus, transporto rinkoje pagrindinis vaidmuo tenka didžiosioms autobusus gaminančioms bendrovėms, todėl nedidelės įmonės ar startuoliai norėdami konkuruoti, turi pelnyti investuotojų pasitikėjimą per modernius technologinius ar dizaino sprendimus. Prie „Dancer“ autobuso kūrimo dirba 22 savo sričių specialistai. Šiame projekte reikėjo suburti mechanikos, elektronikos, dizaino, bei IT sistemų inžinierius. Skaičiuojama, kad elektra varomas autobusas ilgainiui gali sumažinti keleivių pervežimo kainą, nes yra gerokai saugesnis, pigesnis kuras – elektra – stipriai atpigina jo eksploatacijos kaštus. „Perėjimas prie modernesnio ekologiško viešojo ir privataus transporto Lietuvoje būtų kur kas greitesnis, jei privatus verslas žinotų, kad atmesta paraiška paskolai gauti nereiškia užvertas duris – visuomet galima rasti alternatyvų. Stengiamės prisidėti prie gamtą tausojančio ir patogesnio keleivių pervežimo, todėl savo iniciatyva ieškojome lanksčių finansavimo sąlygų elektrinio autobuso įsigijimui“, – lrytas.lt sakė įmonės „Vlasava“ komercijos direktorius Modestas Čeponkus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 16 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redakto[email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktor[email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktor[email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktor[email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktor[email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktor[email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redakto[email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius