Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-12-12
Peržiūrėta
261
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Muzikuojanti Palangos eglė žavi šviesos ir kalėdinių melodijų žaismu
Palangos miesto eglė pradžiugino palangiškius ir kurorto svečius ne tik savo tautiniu puošnumu, bet ir kviesdama pasiklausyti populiariausių pasaulio kalėdinių melodijų, „šokdama“ savo šviesos elementų šokį pagal jas.
Muzikuojanti, šviesos ir melodijų šokį „šokanti“ žaliaskarė jau tapo neatsiejama kalėdinio laikotarpio pramoga Palangoje. Pasak UAB „Palangos renginiai“ kultūrinės veiklos vadybininko Nerijaus Stasiulio, šis sumanymas pasiteisino prieš keletą metų, kuomet Palangos eglė pirmą kartą pakvietė pasigrožėti šviesos ir muzikos žaismu. „Sulaukėme labai daug teigiamų atsiliepimų, tad nusprendėme, jog muzikuojanti eglė galėtų tapti Palangos miesto tradicija“, – kalbėjo N. Stasiulis.
Savaitgaliais muzikuosianti žaliaskarė kvies pasiklausyti gražiausių kalėdinių bei šventinių kūrinių iš viso pasaulio – centrinėje Palangos aikštėje skambės populiariausios tiek lietuviškos, tiek užsienietiškos visiems puikiai pažįstamos šventinės melodijos. „Kadangi šiais metais kurorto eglė pasidabino lietuvybę akcentuojančiomis dekoracijomis, ir parenkant muzikinį repertuarą buvo skirtas didžiulis dėmesys mūsų šalies kūrėjams. Tad specialistams buvo duota užduotis į repertuarą įtraukti kuo daugiau populiarių lietuviškų šventinių melodijų“, – sakė N. Stasiulis.
Kad Palangos eglė galėtų džiuginti šviesos ir muzikos žaismu, pasistengti turėjo ir jos puošėjai – montuojant žaliaskarę buvo įrengti aštuoni skirtingi šviesos kanalai, o dekoracijos kabintos taip, kad Palangos eglė efektyviai atrodytų ir „šokdama“ – pagal melodiją užgesus vienam ar kitam papuošimui.
Pasigėrėti muzikuojančia egle palangiškiai ir kurorto svečiai kasmet renkasi gausiai. Todėl, pasak N. Stasiulio, ir žaliaskarės „šokio“ laikas šiemet pasirinktas toks, kad būtų patogus tiek miesto svečiams, tiek ir baigusiems dienos darbus kurorto gyventojams. „Siekėme, kad muzikuojančia egle galėtų pasigrožėti kiekvienas, ir įspūdį visiems, jau pritemus susirinkusiems prie kurorto eglės, paliktų ne tik šviesos ir šventinių melodijų žaismas, bet ir visu grožiu atsiverianti šventiškai pasidabinusi Palanga“, – sakė N. Stasiulis.
Palangos eglė muzikuos gruodžio savaitgaliais: 8, 9, 10, 15, 16, 17, 22, 23, 25, 26, 29, 30, 31 dienomis nuo 17 val. iki 20 val.

Geradariai Palangoje atvėrė pinigines socialiai remtinoms šeimoms
Savaitgalį Palangoje įvykęs iškilmingas renginys nušvito kalėdinėmis gerumo spalvomis. Į labdaros vakarą „Svajok baltai“, inicijuotą Palangos „Lions“ moterų bei „Rotary“ klubų, susirinko verslo, meno, pramogų pasaulio asmenybės iš Vakarų Lietuvos regiono. Visos vykusio labdaringo meno kūrinių aukciono metu surinktos lėšos bus skirtos vaikams su negalia, socialiai remtinoms šeimoms bei „Svajonių medžio“ vizijai įgyvendinti. „Baigiantis metams ir pasitinkant Kalėdas, norisi dovanoti dar daugiau meilės ir džiaugsmo, nes tik aukojimasis kitiems gali padaryti gyvenimą prasmingesnį, – po renginio, vykusio viešbutyje „Vanagupė“, sakė Palangos „Lions“ moterų klubo prezidentė Rita Jatulienė. – Vienas iš artimiausių mūsų tikslų – už paaukotas lėšas padėti palangiškių šeimai, kurioje auga du neįgalūs vaikai ir nupirkti diabetu susirgusiai mergaitei insulino pompą bei nuo pirštukų badymo gelbėjantį sensorių. Taip pat bus tęsiama „Delfinų terapijos“ seansų programa autizmu sergantiems vaikams“. Pasak R. Jatulienės, renginio pavadinimas „Svajok baltai“ buvo pasirinktas neatsitiktinai. Kiekvienais metais „Lions“ ir „Rotary“ klubai pildo kalėdines vaikų svajones. „Todėl ir gimė vizija, pasodinti arba paprašyti kalvių nukaldinti „Svajonių medį“, ant kurio galėtume pakabinti parašytą svajonę, kad Palanga taptų miestu, kuriame galima patikėti savo svajones ištisus metus, mokyti vaikus svajoti. Nes juk kokios yra mūsų svajonės, toks ir bus mūsų gyvenimas. Ir, kaip sakė JAV prezidentas John F. Kennedy: „Nelaimingiausi žmonės tada, kai jų gyvenime nelieka svajonės“, – įsitikinusi R. Jatulienė. Labdaringame aukcione buvo galima įsigyti žinomų menininkų Miglės Kosinskaitės, Arūno Žilio, Virginijaus Viningo, Šarūno Šarkausko, Juozo Vosyliaus, Rasos Andrikienės ir kitų autorių tapybos darbų, Gražvydo Kasparavičiaus juvelyrikos kūrinių, dizainerės Modestos Šukės sukurtą kokteilinę suknelę bei mados namų „CarolinaKmit“ specialiai šiam renginiui pasiūtą ryškiaspalvį kilimą iš bebro kailio bei odos.

Naujųjų sutikimas kurortuose: kainos didžiulės, vietas šluoja emigrantai
Šiemet neįprastai anksti lietuviai suskubo pasirūpinti Naujųjų metų sutiktuvėms Lietuvos kurortuose. Palangoje ir Neringoje vietų dar yra, tačiau pigiausi pasiūlymai jau išgraibstyti. Pavyzdžiui, Palangoje dviem asmenims Naujųjų sutiktuvės su dviem nakvynėmis viešbutyje atsieis kone 400 eurų. Neslepiama, kad didžioji dalis, jau suskubusių rezervuoti viešbučius – emigrantai. Praėjusiais metais poilsiautojų stokojusi Palanga šiais metais gali drąsiai pasakyti, kad norintys sutikti Naujuosius metus Lietuvos kurorte, turėtų suskubti, mat kai kuriuose viešbučiuose vietų jau nebėra. Viešbučio „Palangos Vėtra“ direktorė Audra Vainoraitė pasakojo, kad vietos nakvynei Naujųjų naktį sparčiai tirpsta. „Jaučiamas pagyvėjimas tiek Palangoje, tiek Klaipėdoje... Pasiūlymų kainos labai įvairios. Yra pasiūlymų vakarui, kur mokestis už vietą yra 15-20 eurų. Taip pat yra suformuoti pasiūlymai, kurių kaina nuo 50 iki 150 eurų. Tai jau būtų keturių patiekalų vakarienė su šventine programa, gyva muzika, bet be nakvynės. Nakvynės kainos, priklausomai nuo to, kokio lygio apartamentus pasirenkate, papildomai kainuoja nuo 70 iki 130 eurų parai“, – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė. „Pagal užklausas mes pastebime, kad didžiausias lietuvių susidomėjimas ir užklausimai yra iš tokių šalių, kaip Didžioji Britanija, Airija. Tai emigrantai, kurie jaučia sentimentus, kurie nori grįžti ir gražiąsias šventes švęsti Lietuvoje“, – pasakojo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.

Palangos kurorto muziejuje – Europos apdovanojimai Palangai
Palangos kurorto muziejaus antrame aukšte eksponuojami Europos apdovanojimai Palangos miestui. Visi kviečiami apsilankyti. 2014 metais už aktyvius kultūrinius mainus su 10 giminingų miestų iš 8 užsienio šalių Palangai buvo skirtas Europos Garbės diplomas. 2015 metais už aktyvią veiklą plečiant tarptautinius ryšius, Europos idėjų propagavimą bei šviečiamąją veiklą ugdymo įstaigose Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja didžiausią Lietuvos kurortą įvertino Europos Garbės vėliava. Šis garbingas apdovanojimas yra skiriamas įvertinus savivaldybės veiklą, narystę įvairiose vietos ir tarptautinėse organizacijose, dalyvavimą miestų partnerystės programose, užsienio bendradarbiavimą, tarptautinių renginių organizavimą, Europos idėjų ir vertybių propagavimą. 2017 metais už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį (priešpaskutinį) Europos prizo apdovanojimą – Garbės ženklą.

Būk matomas tamsoje!
Šiandien, nuo 13 iki 14 val. Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras centrinėje miesto aikštėje (Vytauto g. 96A) organizuoja akciją „Būk matomas tamsoje“. Akcijos metu bus dalinami atšvaitai miesto gyventojams ir miesto svečiams. Akcijos tikslas – sumažinti traumų ir nelaimingų atsitikimų skaičių tamsiuoju paros metu.

Padėti – ne gėda
Šios kompanijos tikslas – atsisukti į specialiuosius poreikius turinčius žmones ir konkrečiais veiksmais prisidėti prie jų gerovės. Iniciatyvos savanoriai ir partneriai įvairiuose Lietuvos miestuose bei vietovėse kviečia pastebėti tokius žmones konkrečiais veiksmais: pagalba, pavėžėjimu, apsilankymu namuose, dalyvavimu kartu renginiuose. Socialinės kompanijos tikslas yra susidraugauti ir atliepti specialius poreikius turinčių asmenų interesus. Visi yra kviečiami registruoti specialiuosius poreikius turinčius asmenis, kuriems reikalinga pagalba, el. paštu: [email protected]

Nesutvarkyta aplinka
Renatas Rimša sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė tokią fotožinutę: „Po namo renovacijos atstatyto kiemo vaizdas (Ganyklų g. 47), namas priduotas Valstybinei komisijai. Šaligatviai paskendę po sunkiasvorės technikos pasivažinėjimo, žolyne „pasėtas“ statybinis laužas. Nors ne kartą sakyta Palangos komunalinio darbuotojams, bet čia Lietuva“.

Kodėl vyksta statybos darbai?
Indrė Kazlauskaitė socialiniame tinkle „Facebook“ sekmadienį paliko tokį įrašą: „Gal kas gali pakomentuoti šią situaciją? Kiek žinau prieš kelis metus šios statybos Birutės parke buvo sustabdytos ir pripažintos neteisėtomis. O dabar vėl darbai vyksta?“ Savivaldybę prašome viešai atsakyti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius