Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-02-11
Peržiūrėta
264
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Palanga turi sambo čempioną
Palanga turi Lietuvos respublikos jaunių sambo čempioną– Mantą Versecką (svorio kategorija iki 56 kg), kuris taip pat buvo apdovanotas čempionato taure už geriausiai pademonstruotą techniką. Mantas– pirmasis palangiškis istorijoje, kuris tapo šalies jaunių sambo rinktinės nariu ir atstovaus Lietuvai 2018 m. Europos bei pasaulio čempionatuose.

Senjorus nemokamai vaišino cepelinais
Baigėsi pirmoji Lietuvoje gerumo akcija „Pavaišink senjorus cepelinais“. Jame dalyvavo apie 40 kaviniųvisoješalyje. Tarp jų buvo ir „Broniaus šeimos baras“ Palangoje.

FC „Palanga“ gavo teisę žaisti A lygoje
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Licencijavimo komitetas 2018 m. sezono A lygos licencijas suteikė visiems aštuoniems jų siekusiems klubams, taip pat ir Palangos FC „Palanga“.

Rūkė marichuaną
Vasario 3-iąją, apie 20.10 val., Palangoje, Neringos g., automobilių stovėjimo aikštelėje, mašinoje „Toyota Avensis“, 1992 ir 1994 m. gimę jaunuoliai turėjo į popieriaus skiautę susuktos galimai marichuanos. Jie sulaikyti ir uždaryti į areštinę.

Vairavo girtas
Vasario 4-ąją, apie 2.30 val., Palangoje, Ganyklų g., sustabdytas automobilis „BMW 320“, kurį sunkiai girtas (2,85 prom.) vairavo 1994 m. gimęs jaunuolis.

Mindaugas Skritulskas Darbo biržoje nebedirba
Metalo laužui prilygstančią įrangą už 700 tūkstančių eurų įsigijusi socialinė įmonė „Socialiniai sprendimai“, anot FNTT, nieko bloga nepadarė. Pusę šios sumos padengė valstybė, nors Klaipėdos darbo biržos vadovui Mindaugui Skritulskui kilo įtarimų, ar nepermokėta. Pareigūno susidomėjimas sandoriu jam atsisuko kitu galu: M.Skritulskas darbo biržoje jau nuo sausio 4 d. nebedirba, o sustabdyta išmoka socialinei įmonei buvo grąžinta, nes įstatymai nedraudžia pirkti kad ir metalo laužo, rašo 15min.lt. Lietuvos darbo birža kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) dėl „Socialinių sprendimų“ klausdama, ar senų įrenginių pirkimas už 700 tūkst. eurų neprasilenkia su įstatymais. FNTT netrukus informavo Darbo biržą, kad teisės aktuose nėra reikalavimo, kad įranga būtų nauja ir nenaudota, nesvarbu, kada ji pagaminta ir koks jos nusidėvėjimas. „Mane labai nustebino FNTT išvada. Tarnyba net jokio tyrimo nedarė, nieko neapklausė, tik konstatavo, kad gali pirkti ir seną įrangą brangiai už valstybės pinigus. Tai man pasirodė keista“, – stebėjosi tada Klaipėdos darbo biržai vadovavęs M.Skritulskas. 2017 m. liepos 13 dieną Lietuvos darbo birža pradėjo tarnybinio nusižengimo tyrimą dėl M. Skritulsko išsakytų teiginių spaudoje apie biržos pertvarką. Tačiau tarnybinis nusižengimo tyrimas buvo baigtas nenustačius nusižengimo sudėties.

Anglas ieško giminių Palangoje
Jaunas anglas ieško žydų šeimos, gyvenusios Palangoje, giminaičių, kurie prisimintų Klompus pavardę, rašo „Klaipėda“. Pajūrio kurortus Londono turizmo parodoje „Destination“ pristatinėjusios Turizmo informacijos centro darbuotojos sulaukė jauno anglo prašymo padėti surasti jo gimines, kurie, jo žiniomis, galėjo gyventi Palangoje. „Aš su kolegėmis iš Klaipėdos ir Neringos Londone vykusioje parodoje pristatėme pajūrio kurortus. Tai specialiai Didžiosios Britanijos rinkai skirta paroda. Netikėtai mūsų stendą susirado jaunas anglas. Jo istorija mus labai sudomino“, – pasakojo Palangos turizmo informacijos centro darbuotoja Viktorija Marčiuškienė.
Į lietuvius pačią pirmą parodos dieną kreipėsi JosephasRose‘as. Jaunuolis pasakojo, jog yra vienos Palangos žydų šeimos palikuonis. Jis nurodė, jog jo giminaitis galėjo būti Jonas Klompus.
Tačiau jis nežinojo, ar pirmoji pavardės raidė yra K ar C, tad nurodė kelias galimas giminaičio pavardes – Klompus / Clompus / Klampush. Sekdamas savo giminės genealoginio medžio atšakomis, vaikinas aptiko Klompus pavarde gyvenusių giminių ne tik Anglijoje, bet ir Amerikoje, Pietų Afrikoje, Rytų Europoje.
„Yra žinių, jog ir Palangoje gali būti jo giminių. Vyrukas prašė pasidalyti šia informacija Turizmo informacijos centro feisbuko puslapyje. Jis paliko visus savo kontaktus. Mielai informuosime jaunuolį, jei tik atsilieps žmonės, kurie galėtų būti jo giminaičiai“, – tikino V.Marčiuškienė.
Interneto paieškos svetainėse galima rasti Jono Klompus pavardę. Tačiau skelbiama, jog žmogus galėjo būti gimęs Liepojos apylinkėse. Kada šis žydas gimė, nėra žinoma, bet skelbiama, jog mirtis jį ištiko 1937 metų kovo 8-ąją.

Palangiškis vairavo vogtą automobilį, bandė pasprukti
Bendradarbiaujant su Estijos pareigūnais, vasario 5 d., apie 9 val., gauta informacija apie Estijoje vogtą automobilį „BMW 730“ Estijos respublikos valstybiniais numeriais, kuris pastebėtas važiuojantis iš Pasvalio pusės Panevėžio link. Pareigūnai operatvviai reagavo į gautą iškvietimą: išsiųsti Pasvalio ir Panevėžio ekipažai. Didžiuliu greičiu lekiantis bėglys pastebėtas 10.10 val. prie Paįstrio kaimo, Panevėžio rajone. Pareigūnai stabdė 200 km/h greičiu sprunkantį bėglį, jis nepakluso teisėtiems pareigūnų reikalavimams ir nestojo.Automobilis po šūvių toliau nestojo ir nemažino greičio. Nuvažiavęs nemažą atkarpą, vairuotojas nesuvaldė automobilio, susidūrė su priešprieša važiuojančiu automobiliu „Nissan Primera“ ir sunkvežimiu.Bėglio sukelto eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Nissan Primera“ vairuotojas ir du keleiviai, jie perduoti medikams. Bėglys patyrė nedidelius sužalojimus. Pirminiais duomenimis, žuvusių nėra. Dėl iki šiol policijai nežinomo 20-mečio palangiškio neteisėtų veiksmų pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 189 str. (Nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas) ir LR BK281 str. (Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas). Įtariamasis sulaikytas.

Skelbiamas gerosios praktikos konkursas
Vidaus reikalų ministerija skelbia konkursą geriausiems nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektui ir bendruomenės iniciatyvai nustatyti ir jų rengėjams paskatinti.
Konkurse gali dalyvauti ne anksčiau kaip per praėjusius trejus kalendorinius metus, t. y. 2015–2017 metais, vykdytas (-a) (baigtas (-a) vykdyti arba tebevykdomas (-a)) nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektas ar bendruomenės iniciatyva, atitinkantys Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkurso nuostatų, patvirtintų vidaus reikalų ministro 2005 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 1V-97, reikalavimus.
Teikiami projektai turi atitikti šias konkurso temas: „Bendruomeninė policijos veikla: bendruomenės ir policijos bendradarbiavimas, prevencinės iniciatyvos siekiant užtikrinti visuomenės saugumą ir viešąją tvarką“; „Saugios aplinkos švietimo įstaigose kūrimas“.
Teikiamas Konkursui projektas gali būti finansuotas bet kokių nacionalinių bei tarptautinių fondų ar programų, taip pat vykdytas iš vidinių institucijos, organizacijos išteklių. Projekto tikslai – nusikalstamas veikas ir pažeidimus skatinančių priežasčių, rizikos veiksnių šalinimas, konkrečių neigiamų, įstatymus pažeidžiančių reiškinių šalinimas, šviečiamoji-prevencinė bendruomenės veikla, viktimizacijos mažinimas (darbas su aukomis).
Konkursui projektus gali teikti valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, mokslo ir studijų institucijos, verslo subjektai, taip pat bendruomeninės organizacijos, religinės bendruomenės ir bendrijos, sodininkų bendrijos, daugiabučių gyvenamųjų namų ar kitos paskirties pastatų savininkų bendrijos ir kitokios bendro nekilnojamojo turto valdymo tikslu įsteigtos bendrijos.
Konkurso nuostatai paskelbti Teisės aktų registre (https://www.e-tar.lt/) ir Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius