Palangos „Ramybėje“ – šiuolaikinio šokio spektaklio premjera

Palangos tiltas, 2013-08-29
Peržiūrėta
5
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „Ramybėje“ – šiuolaikinio šokio spektaklio premjera

Rugpjūčio 31 d., 18 ir 20 val. „Ramybės “ kultūros centre  (Vytauto g. 35, Palanga) įvyks šokio spektaklio „Nepaisant nieko/visko“ (In Spite Of Everything/All) premjera. Choreografas Anthony Vezich (Naujoji Zelandija). Šoka Anna-Marija Adomaitytė, Mantas Černeckas, Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė.
Tonio Vezich choreografijoje „Nepaisant nieko/visko“ prasminis centras – dvasinio atsparumo absoliučioji prasmė. Šioje kompozicijoje kalbama  apie  asmenybę, atsidūrusią ribinėje situacijoje. Tuomet žmogaus gyvenimas tampa tiesiogiai priklausomas nuo to, kokias galias ir galimybes jis randa savo paties viduje. Sukurta choreografija gali būti laikoma tam tikra vidinio monologo forma. Tai taip pat ir šokėjų mąstymo proceso atskleidimas. Judesys, kaip stichija, kaip nenutrūkstamas ritmas susieja atskiras istorijas į neišskiriamą vienovę ir teikia bendrą jėgos ir stiprybės pajautimą.
„Atsidūręs ribinėje situacijoje, atrodančioje be išeities, žmogus parodydamas nepaprastą valią, nepaisant nieko/visko eina pirmyn. Žmogaus dvasia suteikia viltį, kai atrodo, jau nebelieka jai vietos. Šokio pasaulyje tai ypač dažnai atsitinka. Šokėjas, nepaisant visų kūno pojūčių ir galimybių, privalo daryti daugiau nei įmanoma, peržengti savo galimybių ribas“.
Anthony Vezich darbo procese naudoja savo sukurtą specifinę atpalaidavimo techniką Release the Beast (pažodžiui – išlaisvink žvėrį). „Daug metų paskyriau kurdamas „šiuolaikinio šokio žodyną“, kurio atskirų „žodžių“ jungtis  taikau savo pastatymuose“, – teigia A. Vezich. „Release the beast“ pamatas yra fizinis šokis.
Choreografas Anthony Vezich kūrybinę karjerą pradėjo savo tėvynėje Naujojoje Zelandijoje. 1998 metais įkūręs šokio kompaniją Temper Temper pradėjo dirbti meniniu vadovu ir choreografu Europoje. T. Vezich su šia ir kitomis teatro trupėmis sukūrė choreografijas Nyderlanduose, Austrijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Ispanijoje. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


„Eglė žalčių karalienė“ atgyja šokio scenoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Kultūra

Retas kurorto svečias nėra matęs Roberto Antinio (vyresniojo) skulptūros „Eglė žalčių karalienė“ Palangos Botanikos parke: kelios lietuvių kartos albumuose saugo nuotraukas, darytas bronzinių Eglės kojų fone. Šią vasarą „Eglė žalčių karalienė“ ruošiasi atgyti: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras Palangos koncertų salėje rugpjūčio 16 ir 17 dienomis...


Pirmą kartą Palangoje, kino teatre „Naglis“, liepos 16 d., šeštadienį, 15.30 val. bus galima išvysti meninės dokumentikos filmą „Vėjų žemė“. Filmas pasakoja apie Šventosios miestelį ir jame gyvenančią kuršių – Lietuvos latvių bendruomenę.


Sakoma, kad laimę žmogui neša ne tik duona, bet ir žaidimai. Palangos „Grubusis“ teatras netrukus ir vėl nudžiugins savo gerbėjus bei teatro mylėtojus. Rytoj, šeštadienį, 16 valandą Palangos senojoje gimnazijoje pristatoma spektaklio „Šaunuolis iš Vakarų pakrantės", sukurto pagal to paties pavadinimo airių dramaturgo John M. Synge...


Tai, kad jau kuris laikas tautinius lietuvių liaudies šokius Palangoje šoka nuo mažiausiojo iki senjoro, galima buvo pamatyti Moksleivių klube vykusioje šventinėje vakaronėje.Joje apsilankę vaikučių artimieji plojo smagiame tautinių šokių („Oželis“ ir kt.) sūkuryje besisukančioms, tradiciniais liaudiškais drabužėliais apsitaisiusioms savo...


Spalio 3 dieną Spektaklio Dž. M. Singas „Šaunuolis iš vakarų pakrantės“ premjera Spektaklį pristato Palangos kultūros centro „Grubusis“ teatras. Palangos senoji gimnazija, Jūratės g. 13, Palanga


Rugsėjo 20 d., penktadienį, 19 val., „Ramybės“ kultūros centre Palangoje įvyks lietuvių ir prancūzų aktorių bendro spektaklio pagal Antono P. Čechovo pjesę „Ivanovas“ premjera. Spektaklyje vaidins šeši CREARC Grenoblio Mažojo teatro aktoriai ir septyni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) II vaidybos magistrantų kurso studentai. Spektaklį...


Rugpjūčio 31 d., 18 ir 20 val. „Ramybės “ kultūros centre  (Vytauto g. 35, Palanga) įvyks šokio spektaklio „Nepaisant nieko/visko“ (In Spite Of Everything/All) premjera. Choreografas Anthony Vezich (Naujoji Zelandija). Šoka Anna-Marija Adomaitytė, Mantas Černeckas, Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė.


Savaitgalį Palangoje nuvilnijęs tarptautinis šokių festivalis „Palangos rimtu 2013“ sulaukė pačių geriausių vertinimų – į kurortą susibūrę šokio entuziastai džiaugėsi galimybe savaitgalį praleisti kartu su bendraminčiais.


Palanga pirmą vasaros savaitgalį šurmuliuos šokio ritmu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Besikeičianti Palanga kalendorinę vasarą šiemet pasitiks audringu šokių festivaliu „Palangos ritmu 2012“, kurio metu kurorto svečiai galės ne tik pasidžiaugti daugybės šokėjų pasirodymais, bet ir kartu su jais pamiklinti kojas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas