„Palangos šilumos tinklai“: karšto vandens kaina jau 30 procentų mažesnė

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-07-28
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

„Palangos šilumos tinklai“: karšto vandens kaina jau 30 procentų mažesnė

Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Šį trečiadienį Palangos miesto savivaldybėje šilumos įmonės direktorius Artūras Mažrimas pristatė šilumos ir karšto vandens kainų pokyčius miesto šilumos ūkį perėmus savivaldybės įmonei. Jos jau dabar, palyginti su praėjusių metų šiuo laikotarpiu, yra 30 procentų mažesnės, tačiau pasak A. Mažrimo ir miesto mero Šarūno Vaitkaus, tai – tik gerų poslinkių pradžia.
Š. Vaitkus tvirtino, kad dedamos „ypatingai didelės pastangos“, jog šilumos ir karšto vandens kainos kurorte būtų kiek įmanoma mažesnės.
„Atsakingai sakau, kad mūsų visų tikslas yra vienas – padaryti, kad kainos būtų gerokai mažesnės nei įmonę valdant „Litesko“. Vedini tokio tikslo, darbuojasi ekonomistai, teisininkai ir dar daug žmonių, kad kainas turėtume mažesnes, tokias kaip kaimynai, bet jokiu būdu ne didesnes“, – sakė miesto vadovas.
Pastarieji du mėnesiai, kai miesto šilumos įmonė darbuojasi šilumos ūkyje kaip šeimininkė, pabrėžė „Palangos šilumos tinklų“ direktorius A. Mažrimas, pareikalavo iš visų darbuotojų nemažai susitelkimo, kantrybės bei kruopštumo ir svarbiausia – operatyvumo: „Specialistai dirbo dieną naktį, kad viskas vyktų kuo sklandžiau. O atsižvelgiant į spaudžiančius terminus, darbo apimtys išties nemažos“.
Svarbiausias uždavinys, pasak A. Mažrimo, – šilumos kainos sumažinimas. Jis minėjo, kad buvo atlikta nemažai analizių vadovaujantis įvairiomis metodikomis.
„Vedant 2015–2016 metų šilumos kainų statistikos vidurkį, šis buvo 7,66 euro cento už kilovatvalandę. O šiandien, imant trijų mėnesių vidurkį – 5,80 euro cento. Tai vos ne 2 eurais arba 32 procentais žemesnė kaina skaičiuojant nuo bendro vidurkio“, – pabrėžė direktorius.
Vicemeras Rimantas Mikalkėnas įsiterpė, kad privatininkui pirmoje vietoje buvo pelnas. „Mums svarbiausia – mažesnės gyventojų patiriamos išlaidos“, – pabrėžė jis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.


Palangos miesto savivaldybės tarybai per 30 kalendorinių dienų nenustačius UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos kainos dedamųjų pirmiesiems šilumos bazinės kainos galiojimo metams – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) naują bazinę kainą suderino 2019 m. spalio 18 d., šilumos kaina vartotojams nustatyta vienašališkai....


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos bazinę kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 5,19 ct/kWh be PVM, t. y. 0,8 proc. didesnę, palyginus su šiuo metu taikoma (5,15 ct/kWh be PVM).


Gegužės 12 d. ir 15 d. laikinai nebus karšto vandens

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Miestas

UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo gegužės 12 d. 24 val. iki gegužės 15 d. 6 val. bus vykdomi magistralinių šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, jų metu bus nutrauktas šilumos energijos tiekimas, t. y., nebus tiekiamas karštas vanduo pastatams.  


Numatytos beveik dvejų milijonų investicijos į miesto šilumos trasų atnaujinimą, brangesnis biokuras biržoje reikalauja didesnių miesto šilumos įmonės UAB „Palangos šilumos tinklai“ išlaidų, o šių metų ypač šiltas ruduo – itin jai nepalankus. Nepaisant to, šilumos kaina kurorte nedidės, ar ji kils nežymiai...


Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Pirmadienį miesto savivaldybės Kontrolės komitetas, apsvarstęs kontrolierių tarnybos pateiktas  UAB „Palangos šilumos tinklai“ audito išvadas, joms pritarė.


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Kurorto valdžia, apsvarsčiusi ir pritarusi trijų dešimčių Savivaldybės įmonių vadovų  ataskaitoms, vienintelei UAB „Palangos šilumos tinklai“ vadovo veiklos ataskaitai nepritarė.


Savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Palangos šilumos tinklai“ yra pagal sutartį išnuomoto turto UAB „Litesko“ valdytoja. Miesto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, atlikusi bendrovės auditą, konstatavo, kad įmonės vadovybė neteisingai sudarė finansinę atskaitomybę bei pateikė klaidingą informaciją. Taip pat nustatyta, kad įmonė dirba nuostolingai bei jos veikloje yra nemažai ...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas