Papirkinėjo rinkėjus?

„Palangos tilto“ informacija, 2011-02-25
Peržiūrėta
92
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį trečiadienį prie Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Gintaro g. 33 Tarybos narys Vaidas Šimaitis, besišnekučiuodamas su pažįstamais asmenimis, pastebėjo, kad į savivaldybės pastatą, kuriame įsikūrusi balsavimo apylinkė, vienas po kito užeina asocialūs asmenys. Kadangi jau prasidėjęs išankstinis balsavimas, vyrui kilo įtarimas, kad einančių iš anksto balsuoti parašai gali būti perkami.

 

Kaip „Palangos tiltui“ aiškino verslininkas, būdamas pilietiškas, jis kartu su administracijos direktoriaus pavaduotoju Broniumi Martinkumi, įsėdę į automobilį, pasekė asocialius asmenis. Jie priėjo prie vieno namo Maironio gatvėje, kur jau būriavosi apie 20-22 asocialiai atrodančių asmenų. Vieno jų Tarybos narys paklausęs, ar už atiduotą balsą jam buvo sumokėta. Vyras išgirdo, kad buvo pažadėta su visais iš anksto balsavusiais vyrais atsiskaityti. Iš vyro rankų sugriebęs biuletenį V. Šimaitis pastebėjo, kad buvo apibraukta viena partija ir kai kurie jos sąrašo kandidatai. Politikas apie galimą balsų pirkimą pranešė savivaldybės rinkimų komisijai, o ši – miesto apylinkės prokuratūrai. „Pagal komisijos pareiškimą prokuratūra pradėjo tyrimą. Reikės bandyti apklausti pareiškime minimus asmenis. Tai padaryti dėl jų socialinio statuso gali būti sudėtinga. Man abejonių kelia ir paimto balsavimo biuletenio įforminimas – tai buvo padaryta ne policijos ar prokuratūros, todėl jį (biuletenį) bus sunku susieti su konkrečiu asmeniu. Kol nėra tyrimo rezultatų, sunku pasakyti, ar tai buvo rimtas įstatymo pažeidimas, ar ne“, - sakė Palangos vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė. „Palangos tiltas“ praneš apie tyrimo rezultatus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Jau aštuntąjį kartą skelbiamas viešas aukcionas dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Vytauto g. 73 bei jam priklausančių garažų, žemės sklypo pardavimo. Kol kas pirkėjo nepavyksta rasti, nors nekart buvo mažinama kaina. „Palangos tiltas“ domėjosi, kokios priežastys slypi, kad pastatas iki šiol neturi naujojo šeimininko....


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Papirkinėjo rinkėjus?

„Palangos tilto“ informacija, 2011 02 25 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį prie Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Gintaro g. 33 Tarybos narys Vaidas Šimaitis, besišnekučiuodamas su pažįstamais asmenimis, pastebėjo, kad į savivaldybės pastatą, kuriame įsikūrusi balsavimo apylinkė, vienas po kito užeina asocialūs asmenys. Kadangi jau prasidėjęs išankstinis balsavimas, vyrui kilo įtarimas, kad einančių iš anksto balsuoti...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius