Patriotiniame žygyje – daugiau kaip tūkstantis dalyvių

Palangos tiltas, 2017-01-16
Peržiūrėta
908
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Patriotiniame žygyje – daugiau kaip tūkstantis dalyvių

Penktadienio vakarą, minint Laisvės gynėjų dieną, Palangos miesto bendruomenė ir svečiai šv. Mišiose meldėsi už sausio 13-ąją gyvybes paaukojusius didvyrius. Vėliau prie Jono Žemaičio paminklo visi drauge pasidalijo išlikusiais prisiminimais apie anuomet vykusius tragiškus įvykius.
Tą pačią dieną Palangos jaunųjų ir vyresniųjų šaulių delegacijos išskubėjo jau į šešioliktą kartą organizuotą naktinį žygį „Klaipėdos sukilėlių kelias“, skirtą istoriniam įvykiui – Klaipėdos krašto prijungimui prie Lietuvos – paminėti.
Mūsų tuometė Vyriausybė, praradusi viltį, jog Klaipėda bus perduota Lietuvai diplomatiniu keliu, nusprendė improvizuoti Klaipėdos krašto gyventojų sukilimą. Tam, kad vadovaujantis jų pareikšta valia, Klaipėdos kraštą būtų galima prijungti prie Lietuvos. Sukilimas prasidėjo 1923 metais sausio mėnesį. Nesulaukusi rimtesnio prancūzų pasipriešinimo, sausio 15 dieną Lietuvos kariuomenė įžengė į Klaipėdą. Tos pačios dienos vidurdienį buvo paskelbtos paliaubos ir Klaipėdos kraštas atiteko Lietuvos Respublikai. Prancūzai laivu išplaukė į tėvynę.
Šiųmetinis žygis buvo skirtas žuvusiems per sukilimą, Dotnuvos šauliams-savanoriams atminti. 25,3 km žygis prasidėjo Priekulėje, finišas – Klaipėdoje. Visi žygeiviai iškilmingai išlydėti, jiems įteikus registracijos pažymėjimus. Žygio pusiaukelėje į Klaipėdą visi buvo vaišinami kareiviška koše ir arbata. Žygeiviai galėjo atsipūsti, pailsėti prie laužo.
O žygeivių būta daug ir iš įvairių miestų, susirinko gausus būrys jaunųjų šaulių, tarp jų palangiškės Laura Urbelytė, Goda Bradauskaitė, Sinega Norvilaitė, Gabrielė Misiūnaitė. Taip pat žygyje dalyvavo palangiškis mokytojas Egidijus Šalkauskis, Seimo narys Dainius Kepenis su bendraminčiais.
Paskutiniame trečiame kontrolės poste – jau Klaipėdoje – šalia Vilhelmo kanalo (prie paminklo prancūzų kariams-belaisviams) mes įteikėme dalyviams registracijos pažymėjimus. Tai – palangiškiai šauliai Džiujeta Garolienė, Bronius Špokauskas, Algirdas Montvydas, Adolfas Sendrauskas.
Džiugu, jog ugdantis patriotizmą žygis praėjo sklandžiai. Visi, praėję pro mūsų postą, tiek jauni, tiek ir vyresni, pavargę, bet buvo geros nuotaikos, šypsojosi, net atsilapoję drabužius, nes oras buvo pakankamai geras. Visus saugojo policija, budėjo medikai.
Žygeiviai į kelią leidosi 22 val., o baigėsi ryte – 5 val. lengvosios atletikos sporto manieže, Taikos prospekte.
Žygeiviai apdovanoti atminimo diplomais, o kiti patys įsigijo atminimo medalius. Jie primins svarbią Lietuvos valstybės istorinę atminimo datą.

Adolfas Sendrauskas

Kuopos vadas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasarą gerti daugiau vandens būtina dėl vienos esminės priežasties: termometro stulpeliui šoktelėjus aukštyn greičiau sušylame, gausiau prakaituojame, todėl netenkame skysčių. Jų stingant jaučiamės pavargę, būname suirzę, gali pradėti svaigti galva, netenkame svarbių mineralų – vadinamųjų elektrolitų.


Patekusios į Covid-19 pandemijos verpetus, nemažai įmonių patiria apyvartinių ir investicinių lėšų trūkumą. Tam, kad kasdieniai darbai būtų tęsiami, o ilgalaikiai plėtros projektai sėkmingai įgyvendinami, nuo lapkričio pabaigos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pasinaudoti nauja finansavimo galimybe, už paskolas mokėdamos ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų. Tokia...


Žurnalo „Lietuvos pajūris“ naujas numeris per pusę savaitės pasiekė daugiau kaip 100 taškų Palangoje. Jeigu dar žurnalo negavote, NEMOKAMĄ žurnalą galite NEMOKAMAI pasiimti miesto bibliotekoje, Savivaldybėje, Turizmo ir Informacijos cente ir, žinoma, žurnalo turinio partnerio, laikraščio „Palangos tiltas“ redakcijoje. Didžiuojuosi 108 psl. žurnalo...


Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Balandžio 28 d. Palangos botanikos parke vyko XII-asis sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“ („Cura te Ipsum“), skirtas medicinos darbuotojų dienai paminėti, kurį organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų institutas (LSMU NI) ir LSMU NI Palangos klinika. Sulaukėme daugiau nei šimto dalyvių, atvykusių ne tik iš Palangos...


Penktadienio vakarą, minint Laisvės gynėjų dieną, Palangos miesto bendruomenė ir svečiai šv. Mišiose meldėsi už sausio 13-ąją gyvybes paaukojusius didvyrius. Vėliau prie Jono Žemaičio paminklo visi drauge pasidalijo išlikusiais prisiminimais apie anuomet vykusius tragiškus įvykius.


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Balandžio 2 d. 09.30-10.30 val. dalyvių registracija „Jūratės ir Kastyčio skveras“, Palanga.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Jau penktą rugsėjį Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų, prie kurių susėdę kurorto gyventojai – skirtingo amžiaus įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai – aptars prabėgusią vasarą, pasidalins kurortinio sezono įspūdžiais, naujais planais bei projektais. Taip kitą šeštadienį, rugsėjo 22 d., bus minima visai šeimai...


Šventėje – per tūkstantis stalų!

Aistas MENDEIKA, 2009 09 30 | Rubrika: Kultūra

Nugriaudėjusi tūkstančio stalų šventė visai šeimai „Palangos stalas 2009“ peržengė net jos organizatorių lūkesčių ribas. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Nerijaus Stasiulio, šiemet šventė pasižymėjo daug didesniu dalyvių išradingumu, daugybe naujų idėjų, kurios buvo realizuotos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius