Prizas – kelionė į Berlyną

"Palangos tilto" informacija, 2019-09-13
Peržiūrėta
440
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Esame Palangos senosios gimnazijos jaunųjų tyrėjų komanda - Karolina Razmaitė, Deimina Baliūnaitė ir Stasys Jonkus. Šiais metais pirmą kartą dalyvavome STEAM gamtos mokslų konkurse. Vertinimo komisijai pateikėme mokslinį darbą, kurio metu tyrėme, kokią įtaką dafnijų (vėžiagyvių) širdies ritmui daro elektroninių cigarečių nikotinas. Birželio 4 dieną Vilniuje, apdovanojant laureatus, paskelbta, kad laimėjome pirmąją vietą ir edukacinę kelionę į Berlyną! Buvo itin sunku patikėti, emocijos ėmė viršų, ašaros riedėjo savaime ne tik mums, bet ir mokytojoms Daivai Urbštienei ir Aušrai Žemaitaitienei.
Kiek daugiau nei po mėnesio, liepos 15 dieną, išvykome į Vokietiją. Įveikę 16-os valandų kelią, pasiekėme Berlyną. Pirmąją dieną didžiąją laiko dalį skyrėme rytinei Vokietijos sostinės daliai. Aplankėme kone visas žymiausias rytų Berlyno vietas - televizijos bokštą, Berlyno katedrą, Humboldtų universitetą, Brandenburgo vartus, Aleksandro aikštę, Berlyno sienos likučius, Marijos bažnyčią, Potsdamo aikštę, grožėjomės net pačiu Reichstagu. Vakarop atvykome į vakarų Berlyno traukos objektą - Kurfiurstendamo prospektą, matėme ir garsiąją, karo metais apgriautą kaizerio Vilhelmo bažnyčią. Lankėme didžiausią technikos muziejų Europoje - Deutsches Technikmuseum Berlin. Ten buvo visko : fizikos dėsnių eksponatų, lėktuvų, senovinių mašinų - ten savo vietą randa tiek maži, tiek dideli.
Antrąją dieną Vokietijoje lankėmės gamtos istorijos muziejuje. Kvapą gniaužiantys vaizdai lydėjo visos ekskursijos metu. Spėjome išvysti ir milžiniškus dinozaurų griaučius, ir mažiausius mūsų Žemės organizmus. Laisvu metu nupėdinome iki netoliese esančios Charité – Universitätsmedizin Berlin universitetinės ligoninės, kuri priklauso Humboldtų ir Freie Universität Berlin universitetams. Po pietų išvažiavome į Potsdamą. Ten grožėjomės Sansusi ir Cecilenhofo rūmais, šv. Nikalojaus bažnyčia, mažaisiais Brandenburgo vartais. Kruopščios architektūros detalės mums kėlė didžiausią susižavėjimą. Kelionės metu išsipildė daug svajonių, geriau pažinome vienas kitą, patys sau įrodėme, kad mokslas - didelė išmintis. Dėkojame nuostabioms mokytojoms, kurios ne tik buvo šalia visos kelionės metu, bet ir visada mus skatino tobulėti, nepasiduoti ir siekti užsibrėžtų tikslų bet kokia kaina!


Karolina Razmaitė, Palangos senosios gimnazijos IIID klasė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prizas – kelionė į Berlyną

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 13 | Rubrika: Jūros vaikai

Esame Palangos senosios gimnazijos jaunųjų tyrėjų komanda - Karolina Razmaitė, Deimina Baliūnaitė ir Stasys Jonkus. Šiais metais pirmą kartą dalyvavome STEAM gamtos mokslų konkurse. Vertinimo komisijai pateikėme mokslinį darbą, kurio metu tyrėme, kokią įtaką dafnijų (vėžiagyvių) širdies ritmui daro elektroninių cigarečių nikotinas. Birželio 4 dieną Vilniuje, apdovanojant...Lapkričio 5 dienos rytą Palangos senosios gimnazijos III-IV klasių mokiniams prasidėjo kiek neįprasta kelionė literatūros takais. Nuvykę į Kauną, pirmiausia aplankėme Maironio lietuvių literatūros muziejų. Apžvelgti svarbiausius Jono Mačiulio gyvenimo įvykius mums padėjo išlikusios autentiškos Maironio nuotraukos, jo rašytų kūrinių rankraščiai bei gidė, kuri su...Nedaug atsirastų žmonių, kurie sutiktų iškeisti karštą vasarą Lietuvos pajūryje į šaltą nakvynę palapinėje kalnuose, stingdančiame šaltyje neštų keliasdešimt kilogramų sveriančią kuprinę, o vakarais trintų tepalu sušalusias ir pervargusias kojas... Ir dar už visa tai mokėtų pinigus? Tai žmonės, pamilę kalnus ir negalintys atsispirti jų...


Nuostabi kelionė į lyvių šalį

Donatas ŽUOLYS, 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Pažintinėje kelionėje po Latvijos Respubliką, Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo entuziastai aplankė ne vieną įdomią vietovę, pasisėmė patirties ir siūlys Palangos valdžiai, kad mūsų pastebėjimai būtų pritaikyti mūsų kurorte.


Ar matėte, kaip muzikos klausosi ir bando pamėgdžioti girdimas melodijas kūdikiai? Ar matėte, kaip laisvai scenoje jaučiasi dar ketverių neturintys vaikučiai? Ar matėte, kaip blizga ikimokyklinukų akys, kai jie sugroja pirmą kūrinėlį? Jeigu nematėte – pažiūrėkite 60 metų Europoje, 20 metų Lietuvoje ir jau aštunti metai Palangoje gyvuojančios YAMAHA muzikos mokyklos...


Mano kelionė iš Anglijos, Bristolio, į Lietuvą, o man ir į Palangą, buvo įdomi ir stebint, ir pašnekinant bendrakeleivius, kurie Anglijoje tikisi geresnio gyvenimo.


Esu prisiekusi dviračių mėgėja, tad, ko gero, nėra geresnio būdo išbandyti save, kaip sėsti ant dviračio ir pasipustyti padus į Klaipėdą. Taip ir padariau. Čia – mano įspūdžiai.   35  kilometrų kelionė „Vis tiek turi baigtis kada tas takas“, – galvoju sau. Baigėsi. Už maždaug 35 kilometrų.  Po daugiau nei valandos jau nukabinus...


Mero dovana „Bočiams“ – pramoginė kelionė į Mingę

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 06 28 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvo „Bočiai“ nariai savaitgalį sulaukė išskirtinės miesto valdžios dovanos – kelionės po Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą. „Tai buvo miesto mero Šarūno Vaitkaus dovana kolektyvo penkiasdešimtmečio proga“, - sakė „Bočių“ kolektyvo vadovė Janina Serapinienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius