Rudenėjanti Palanga stebins kultūrinių renginių gausa

Palangos tiltas, 2013-09-05
Peržiūrėta
1899
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didžiausia kurorto rudens šventė – „Palangos stalas” kasmet sulaukia vis gausesnio svečių būrio.
Didžiausia kurorto rudens šventė – „Palangos stalas” kasmet sulaukia vis gausesnio svečių būrio.

Lietuvos kultūros sostinė Palanga žada įspūdingą, kultūrinių renginių turtingą rugsėjį. Pirmasis rudens renginys kurortą papuoš jau pirmąjį rudens savaitgalį – rugsėjo 7 d. bus minima Birutės parko diena.

Birutės parko diena
Birutės parko diena – tradicinis rudeninis renginys, jau aštuntus metus praturtinantis Palangos kultūrinį gyvenimą. Šventiškai padabintas parkas, netikėti susitikimai su įdomiomis asmenybėmis, meno kolektyvų parengta programa ir išskirtinė aura – visa tai į rudenėjantį Palangos Birutės parką kasmet vilioja svečius.
Šiemetinė Birutės parko diena pakvies į literatūrinius susitikimus – dėmesys bus skiriamas asmenybėms, besilankiusioms Palangoje, ir kurias būtent šis kurortas įkvėpė kūrybai. Tad šeštadienį pagarba bus parodyta etnografui ir literatūros istorikui L. A. Jucevičiui, kompozitoriui M. K. Čiurlioniui ir S. Kymantaitei-Čiurlionienei, literatams Maironiui, A. Mickevičiui, V. Mykolaičiui-Putinui, G. Petkevičaitei-Bitei, S. Nėriai, M. Valančiui, M. Vaitkui, S. Valiūnui – garsiosios dainos „Birutė“ autoriui. Šventės programoje – skaitymai, teatralizuoti koncertai, performansai, monospektaklis, viktorinos.

Žemaitiškos dainos
Pavakare Birutės parką nuspalvins ir liaudiškos melodijos – 16 val. į renginį ant Žemaičių kalnelio pakvies keleto miestų folkloro ansambliai, tarp jų – ir Palangos „Mėguva“.
„Gražiausios žemaičių dainos“ – taip pavadintas dar vienas koncertų ciklo „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ koncertas. Pasak koncerto organizatorės, Palangos kultūros centro etnologės bei folkloro kolektyvo „Mėguva“ vadovės Zitos Baniulaitytės, šiam renginiui parinktos tęstinės, toli aidinčios žemaičių dainos, tad ant Žemaičių kalnelio šeštadienio pavakarę tvyros išskirtinė nuotaika. Renginį ves etnomuzikologė Loreta Sungailienė.

Rudens svajos
Klasikinės muzikos gerbėjai taip pat šeštadienį neliks nuvilti – į koncertą „Rudens svajos“ pakvies festivalis „Klasikos balsai“. Gintaro muziejuje publikos dėmesio lauks kūrybingų menininkų tandemas – styginių kvartetas „Art Vio“ ir perkusijos virtuozas Pavelas Giunteris.
„Klasikos balsų“ organizatorė Gitana Krikščiūnaitė pabrėžė, jog paskutiniam ciklo koncertui parinkti itin profesionalūs atlikėjai, tad klausytojų laukia tikrai labai įdomus renginys itin jaukioje, kamerinėje aplinkoje.

Dūdų vasara
Birutės parke šį išskirtinį šeštadienį skambės ir pučiamųjų muzika – 18.30 val. į rotondą klausytojus sukvies Palangos orkestras, dovanosiantis jau paskutinį šiemet ciklo „Dūdų vasara“ koncertą.
„Dūdų vasara“ – sena, jau 110 metų Palangoje gyvuojanti tradicija – nemokami pučiamųjų muzikos vasaros koncertai parke. Palangiškiai bei kurorto svečiai, visi pučiamųjų muzikos mylėtojai kviečiami pasimėgauti klasikinės, populiariosios bei originalios pučiamųjų muzikos koncertais išskirtinėje erdvėje – Palangos Birutės parke.
Populiarumo neprarandančių koncertų metu parko rotondoje, skambant pučiamųjų melodijoms, būna užimtos visos 200 sėdimų vietų ir dar kelis kartus daugiau klausytojų orkestro atliekamų melodijų klausosi atsistoję ar patogiai įsitaisę ant žolės. Orkestrantai savo klausytojams atsilygina profesionaliai atliekamais kūriniais.

Tiškevičių bulvaras
Rugsėjo renginius praturtins ir nuo vasaros viduryje Palangoje startavęs interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“. Per ganėtinai trumpą laiką šis projektas sulaukė didžiulio palangiškių ir kurorto svečių susidomėjimo.
Į pažintinį maršrutą, kurį patogu įveikti pėsčiomis arba dviračiu, įtraukta dvidešimt objektų, esančių istorinėje Palangos dalyje ir menančių grafų Tiškevičių epochos laikus. Norintiesiems pasinerti į kurorto istoriją tereikia mobiliuoju arba išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu nufotografuoti specialų kodą, ir savo įrenginyje jie netrukus pamato dominančią informaciją, paįvairintą vaizdine, garsine bei grafine medžiaga, apie pasirinktą objektą.

Pažintinis
pasivaikščiojimas

Rugsėjo viduryje Palanga pakvies į dar vieną susitikimą su grafais Tiškevičiais. Minint Lietuvoje jau tapusias tradicija Europos paveldo dienas, rugsėjo 14 d. kurortas pakvies į pažintinį pasivaikščiojimą po Palangos miesto istorinę dalį, kurio metu bus prisimenama grafų Tiškevičių epochos laikų Palanga bei aplankomi jų statyti kultūros paveldo objektai, išlikę iki šių dienų.
Grafai Tiškevičiai senajame žvejų miestelyje prie Baltijos jūros įkūrė europinės vertės aristokratišką rezidenciją ir išplėtojo Palangos kurortą, garsėjusį vertingais kultūros paminklais, įspūdinga gamta, prabangiu Kurhauzu, puošniomis vilomis, neogotikine bažnyčia, jūros tiltu ir romantiškais pasivaikščiojimų takais. Nors ne visi pajūrio gydyklos projektai buvo įgyvendinti, tačiau išlikę Palangos statiniai liudija apie vieną didingiausių ir originaliausių Lietuvos pajūrio planuotų kurortų. Visa tai bus pristatoma projekto „Grafų Tiškevičių epochos ženklai Palangoje“ metu.

„Lokacija 13“
Rugsėjo 20 d. į kasmetinį plenerą „Lokacija 13“, vyksiantį Palangos Birutės parke, viešbutyje „Gabija” bei kitose viešose miesto vietose, susirinks žymūs tapytojai. Dešimt dienų menininkai ne tik tapys Palangą, bet ir susitiks su bendraminčiais.  
Plenere dalyvaus 8 šalių šiuolaikinės tapybos atstovai, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai, įvairių tarptautinių prizų laimėtojai, kolekcininkų ir muziejininkų vertinami autoriai. Projekto metu numatyti menininkų susitikimai su pajūrio kūrėjais, verslininkais, miesto vadovais. Po parodos vienas savivaldybės atstovų atrinktas darbas atiteks Kurhauzui.
Plenero tapybos paroda bus atidaryta rugsėjo 29 d. parodų paviljone „Kupeta”.

„Dvidešimt mostų“
Kurorto menininkai, susibūrę į kūrybinę grupę „Mostas“, savo darbais taip pat praturtins rugsėjį Palangoje bei rugsėjo 20 d. žiūrovus sukvies į miesto viešąją biblioteką. Čia, minint „Mosto“ dvidešimtmetį, bus pristatyta paroda „Dvidešimt mostų“.
„Dvidešimt mostų“ – ne retrospektyvinė dailės paroda, bet per du dešimtmečius subrendusių Palangos menininkų grupės naujausių kūrinių paradas. Tad meno mėgėjai tikrai turės kur paganyti akis.

„Palangos stalas“
Lietuvos kultūros sostinės rugsėjo mėnesio renginius 21 dieną užbaigs tradicinė kurorto šventė „Palangos stalas“. Tai renginys, kviečiantis palangiškius, užbaigusius įtemptą kurortinį sezoną, kartu su kaimynais bei svečiais pasidžiaugti nuveiktais darbais, o kartu ir paminėti Tarptautinę turizmo dieną.
Šios šventės metu susirinkusiems siūloma susėsti prie ilgiausio šalyje stalo su kaimynu, bičiuliu, draugais, svečiais ir paragauti ne tik čia pat pamario žvejų verdamos žuvienės, tradicinių bulvinių blynų, kepto paršelio, bet ir pasigrožėti Palangos menininkų darbais. Palangos bendruomenės pristato savo kūrybinius darbus, meno kolektyvai kviečia pasilinksminti.
Į didžiausią kurorto rudens šventę įsilieja Lietuvos sveikuolių sąjungos rengiama 22-oji Sveiko maisto šventė. Jos metu žinovai ir profesionalai dalinsis savo patirtimi, dalyvaus teminių, degustacinių ir šeimininkių šeimininkės stalų konkursuose bei sveiko maisto parodoje. Taip pat vyks leidinių, arbatžolių, prieskonių bei ekologiškų produktų mugė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje ir Šventojoje, prasidėjus rugpjūčiui, renginiai veja vienas kitą, tad tiek vietos gyventojams, tiek poilsiautojams tikrai nebus ko liūdėti, net jei oras neleis lepintis saulės voniomis.


Nors už lango dažniau stūgauja rudens vėjas, o saulės šypsnių mažiau, tačiau gausybė kultūros renginių Palangoje giedrins palangiškių ir miesto svečių nuotaiką.


Palangiškiai ir kurorto svečiai, savaitgalį planuojantys apsilankyti kultūriniuose renginiuose, turės gerokai pasukti galvą, kaip suspėti pamatyti viską, ką įdomaus šį savaitgalį siūlys Palanga – duris žiūrovams atvers naujoji Koncertų salė, istorija dvelkiantis Kurhauzas, į koncertą kvies ir atsinaujinęs Gintaro muziejus. Vilios ir šeštadienį J....


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Pirmą kartą mūsų miesto istorijoje bendruomenės iniciatyva surengta „Palangos dienos“ šventė skambiu akordu įsiliejo į kurorto kultūrinį gyvenimą. Dviem svarbioms datoms – 1921 metų kovo 30-ajai, kai Palangos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos, bei balandžio 5-ajai, kai žemės dalybų akte tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo pirmą kartą buvo paminėtas...


Lietuvos kultūros sostinė Palanga žada įspūdingą, kultūrinių renginių turtingą rugsėjį. Pirmasis rudens renginys kurortą papuoš jau pirmąjį rudens savaitgalį – rugsėjo 7 d. bus minima Birutės parko diena.


Kultūros naktis prie Baltijos nustebins renginių gausa bei įvairove

Palangos m. savivaldybės informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Kultūra

Palanga entuziastingai laukia bene svarbiausio projekto „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“ savaitgalio. Šventinis savaitgalis, kuomet visa Lietuva minės Valstybės dieną, kurorte bus kaip niekad turtingas kultūrinių renginių, skirtų įvairaus amžiaus meno mylėtojams.


Palangoje vasara prasideda itin kūrybingai – linksmai ir garsiai paskelbusi apie kurortinio sezono pradžią, Lietuvos kultūros sostinėje išlaiko tempą ir palangiškius bei svečius džiugina kultūrinių pramogų gausa.


  Lietuvos kultūros sostinė Palanga kurorto gyventojus ir svečius šiemet žada pamaloninti rekordine aukšto lygio renginių gausa. Visus metus didžiausias šalies kurortas savo svečius kvies dalyvauti įvairiose šventėse, festivaliuose, koncertuose, įvertinti Palangoje vyksiančias parodas bei meno projektus.  


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius