Senjorė verslininkė neleis miesto valdžiai atimti iš jos ubagės lazdos

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-03-05
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Senjorė verslininkė neleis miesto valdžiai atimti iš jos ubagės lazdos

 Praėjusiame tarybos posėdyje palangiškė Jadvyga Stefanija Žižienė dar kartą mėgino Tarybos narius įtikinti dėl sunkios verslo padėties atleisti ją nuo kai kurių savivaldybės administruojamų mokesčių. Tačiau Taryba garbaus amžiaus moteriai jau antrą kartą buvo negailestinga, nors prieš kelis mėnesius žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčius – 130 tūkstančių sumažino vienam kurorto milijonieriui verslininkui.
 

Milijonieriai atleisti

Ponia Jadvyga užsiima įprasta palangiškiams veikla – vasarotojams nuomoja kambarius. „Anksčiau poilsiautojus „gaudydavau“ stovėdama plente. Savivaldybės administruojami mokesčiai stipriai kerta per kišenę. Niekaip nesuprantu ir nepateisinu tarybos narių sprendimo nuo šių mokesčių atleisti kurorto milijonierius. Ar kada matėte kokias pilis jie statosi Palangoje? Iš ubago atima lazdą, o milijardierių kišenes pildo, tik taip pakomentuočiau šią situaciją“, – nuoskaudas liejo J. S. Žižienė.

Palangiškės, UAB „Varsta4” savininkės įmonės metinė apyvarta siekia 25 tūkst. Lt, o savivaldybės administruojamų mokesčių suma sudaro 5,5 tūkst. Lt. Tuo tarpu Kęstutis Gecas, „Palangos“, „Vandenio“ viešbučių, SPA centro „Palanga“ ir apartamentų korpuso savininkas, metinę savo įmonių apyvartą skaičiuojantis milijonais litų, nuo šių mokesčių yra atleistas.
 

Kreipėsi į teismą

J. S. Žižienė rankų nenuleido ir teisybės ėmė ieškoti Klaipėdos miesto apygardos teisme. „Po 2011 m. gruodžio 1 d. tarybos sprendimo, kuomet žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokestis man padidėjo 2,1 karto, kreipiausi į Klaipėdos apygardos teismą. Net teismo data buvo paskirta – 2012 m. kovo 12-toji. Pasitarusi su advokatu, nutariau dar kartą prašyti miesto tarybos narių malonės, tačiau ir šį kartą nepasisekė. Taigi, manau, kad keliausiu į teismą“, – vilties neprarado pašnekovė.

Kovo 1 d. posėdyje už mokesčių atleidimą balsavo 6 tarybos nariai, prieš – 2, 10 tarybos narių susilaikė.
 

Skirtingos nuomonės

Socialdemokratas Danas Paluckas „Palangos tiltui“ prisipažino balsavęs už J. S. Žižienės atleidimą nuo mokesčių: „Sprendimą nuo šių mokesčių atleisti milijonierius, o smulkiųjų verslininkų ne, vertinu blogai. Galėjom pagelbėti garbaus amžiaus moteriai. Kiek žinau, sprendimas yra paduotas į teismą ir šį klausimą taryba vėl ėmėsi svarstyti kaip taikos sutartį, tačiau nieko doro iš to neišėjo. Tikiuosi, kad teismas sugrąžins šį klausimą į tarybą, o ji priims moteriai palankų sprendimą“.

Kitokios pozicijos laikėsi tarybos narys Mindaugas Skritulskas: „Svarstant šį klausimą susilaikiau. Mano nuomone, smulkiųjų verslininkų, norinčių būti atleistiems nuo mokesčių, susidarytų tūkstančiai. Jeigu norime kažką keisti, pirmiausia turime pakeisti kriterijus. Kokius kriterijus atitiko K. Gecas, kuris buvo atleistas nuo mokesčių? Jis investuoja į strateginius objektus. K. Geco atleidimas nuo mokesčio buvo ženklas strateginiams investuotojams, kurie norėtų Palangoje statyti SPA, vandens pramogų parkus, kad jie gali tikėtis palankaus savivaldybės sprendimo“.

Jūsų komentaras:

milda 2012-03-06 20:04 ([email protected] / IP: 78.61.104.50)
Stiprybesjums ponia J.Ziziene!!!

Ponulis 2012-03-06 11:55 ([email protected] / IP: 82.135.210.125)
Čia vadinasi smulkaus verslo rėmimas :) Dar reikia atleisti nuo mokesčių maxima ir iki...

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje pirmiausia tylos minute buvo pagerbtas netikėtai į Anapus išėjusio Tarybos nario Giedriaus Šatkausko atminimas. Dėl jo mirties buvo nuspręsta nagrinėti tik tris darbotvarkės klausimus, kurių nebuvo galima atidėti dėl įsipareigojimų.


Praėjusiame tarybos posėdyje palangiškė Jadvyga Stefanija Žižienė dar kartą mėgino Tarybos narius įtikinti dėl sunkios verslo padėties atleisti ją nuo kai kurių savivaldybės administruojamų mokesčių. Tačiau Taryba garbaus amžiaus moteriai jau antrą kartą buvo negailestinga, nors prieš kelis mėnesius žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčius – 130 tūkstančių...


Palangiškės, UAB „Varsta 4“ savininkės Jadvygos Stefanijos Žižienės įmonės metinė apyvarta – tik 25 tūkstančiai litų, o moteris priversta mokėti 5,5 tūkstančio litų savivaldybės administruojamų mokesčių – žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto. Kęstutis Gecas,  „Palangos“ , „Vandenio“ viešbučių, SPA centro...


Apie nuosavą būstą svajoja kone kiekvienas lietuvis. Ko gero, norą turėti savo būstą būtų galima pavadinti nacionaliniu lietuvių tautos bruožu. Mes nesinuomojame būsto – mes jį perkame. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip sekasi nekilnojamojo turto agentūroms pardavinėti butus, nuosavus namus bei žemės sklypus Palangoje – kokia nekilnojamojo turto Palangoje paklausa ir...


Vakar įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 Tarybos narių. Mero Šarūno Vaitkaus siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta dviem klausimais – dėl Kelių direkcijos skirto 1, 67 milijono litų miesto keliams ir gatvėms paskirstymo ir  administracinės komisijos prie miesto savivaldybės sudarymo.


Šiemet vilniškių bendrovei „Pinus proprius“, buvusio baseino „Jūratė“ vietoje statančiai sveikatingumo kompleksą, valdžia sumažino valstybinės žemės nuomos mokestį. Įmonei, nuomojančiai daugiau nei 1 hektarą valstybinės žemės, esančios paminklosauginėje teritorijoje, už 2009 metus apskaičiuota mokesčio suma siekė per 249 tūkst. litų. Miesto Tarybos sprendimu patvirtinta 77 proc. mokėtinos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas