Šiemet aukštojo mokslo sieks 85,8 procentai Senosios gimnazijos auklėtinių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-09-16
Peržiūrėta
752
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiemet aukštojo mokslo sieks 85,8 procentai Senosios gimnazijos auklėtinių

Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo Lietuvos ir užsienio universitetuose bei kolegijose.

Pusantro šimto studentų
„Į Lietuvos universitetus įstojo 84 (47.8 proc.) šių metų laidos gimnazijos abiturientai, – „Palangos tiltui“ sakė Senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zinaida Bružienė. – Daugiausia jų – net 23 – pasirinko studijas Vilniaus universitete, Klaipėdos universitete studijuos 13, Vilniaus Gedimino technikos universitete – 9 mūsų ugdytiniai. Po kelis įstojo į Lietuvos Sveikatos mokslų, Sporto, Edukologijos, A. Stulginskio, M. Riomerio  ir kitus universitetus“.
Į kolegijas šiais metais įstojo 52 palangiškiai abiturientai (29,5 proc.). Populiariausios - Klaipėdos valstybinė kolegija ir Vilniaus kolegija.
Į užsienio universitetus įstojo 15 abiturientų (8,5 proc.). 9 iš jų mokysis Anglijos universitetuose, kiti – Danijoje, Estijoje, Škotijoje, Portugalijoje, Švedijoje.
Dera paminėti, jog kiek daugiau nei trečdaliui abiturientų – 59, o tai sudaro 33,5 proc., - įstojusių į Lietuvos universitetus ir kolegijas, mokslą finansuos valstybė. O iš viso aukštojo mokslo siekiančiųjų gretas šiais mokslo metais papildė 151 studentas iš Palangos.

Studijas rinkosi ne visi
„Du gimnazistai įstojo į profesinio ugdymo mokyklas mokytis specialybės, vienas patraukė į profesionaliąją karo tarnybą, vienas neįstojo, nes nesusidarė grupė, kurioje mokinys pageidavo mokytis, tačiau jis tikisi, kad pasiseks kitais metais“, - pasakojo Z. Bružienė.
Buvusių abiturientų klasių auklėtojų surinktais duomenimis, 21 gimnazistas šiemet nestojo niekur. Dauguma jų išvyko į užsienį - Angliją, Norvegiją,- tikėdamiesi užsidirbti lėšų būsimoms studijoms.
Kokias įdomesnes bei retesnes profesijas, be populiariųjų medicinos, ekonomikos bei teisės, rinkosi 2013-ųjų laidos gimnazijos abiturientai?
„Tarp įdomesnių pasirinkimų įvardinčiau kultūros istoriją ir antropologiją (Vilniaus universtitetas), sinologiją ir kinų kalbą (Mančesterio universitetas), išmaniųjų įrenginių technologijos (Vilniaus kolegija), taikomąją matematiką (Kauno technologijos universitetas), lietuvių filologiją ir švedų kalbą (Klaipėdos universitetas), molekulinę biologiją (Vilniaus universitetas), gyvūnų mokslą (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas), meteorologiją ir hidrologiją (Vilniaus universitetas), uostų ir laivų valdymą, laivavedybą (Klaipėdos aukštoji jūreivystės mokykla). Nemaža dalis sieks tapti medikais, inžinieriais, dizaino specialistais“, - sakė Senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Z. Bružienė, pridūrusi, jog palyginti su praėjusiais mokslo metais jokių žymesnių pokyčių renkantis profesijas nėra, išskyrus tai, jog mažėja studijuojančių vadybos ir socialinius mokslus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Kaip ir kasmet, įsibėgėjant naujiems mokslo metams Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Šiais metais kiek per 80 proc. 2014-ųjų metų laidos gimnazistų – 131 iš 163 – sieks aukštojo mokslo Lietuvos ir užsienio...


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius