Spurgyčių pardavėjus studentus sujungė bendras pomėgis skaityti

Alfredas PUMPULIS, 2011-08-22
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Spurgyčių pardavėjus studentus sujungė bendras pomėgis skaityti

Du jaunus, mokslų „pakrimsti“ jau spėjusius žmones Palangoje po viena iškaba šią vasarą sujungė spurgytės. Jomis, kaip ir ankstesniais metais, prekiaujama ne tik kioske J. Basanavičiaus gatvės pradžioje, bet ir prie „Maxima“ parduotuvės, prie centrinės miesto aikštės. Dažno spurgyčių mėgėjo dėmesį patraukė tai, kad studentiškai atrodantys spurgyčių pardavėjai, kol neatsirasdavo pirkėjų, iš rankų visą vasarą neišleido knygų. Skaitė vyrukas ir mergina ne meilės romanus, o – pastebėjau! – dažniausiai nugeltusiais puslapiais senas knygas. Kas tie, matyt, labiausiai apsiskaitę pardavėjai šią vasarą Palangoje?

 

Darbo vietoje „kremta“ knygas

Žurnalistikos mokslus „krimtusi“ šiaulietė Deimantė Janutytė bei jos kolega, kretingiškis Jovaras Dirmeitis, nuo rugsėjo pradėsiantis antro kurso politologijos mokslus susipažino spurgyčių kioskelyje ir jie iškart surado bendrą pomėgį – skaityti, kol nėra prie kiosko į spurgytes vėpsančių ir besilaižančių pirkėjų.

 Pašnekovai patikino, jog darbo vietoje knygas skaito tik tuomet, kai tikrai nėra ką veikti.

 „Esant puikiam orui, visi sliūkina į pliažą, tuomet ir skaitome knygas. Arba tada, kai lyja. Žinoma, darbas rūpi pirmiausia“, - teigė  D. Janutytė.

Ji daugelį „glamūrinių“ žurnalų vadina „vėjais“ ir mieliau skaito „National Geographic”.

 

Daugiau malonių nei piktų veidų

Abu pardavėjai tikina per vasarą sutikę labai daug įvairių klientų. Tokių, kuriuos galima dėti ant žaizdos ir tokių „pikčiurnų“, nuo kurių norėtųsi bėgti į Nemirsetos paplūdimį.

„Geriausios psichologijos studijos buvo ne universitete, o pardavinėjant spurgytes“, - juokauja abu pašnekovai.

Deimantė ir Jovaras pasakojo, kad, atsidarius kioskeliui vasaros pradžioje, klientų pradžioje nebuvo itin daug, bet, „įsibėgėjant“ vasarai ir sklindant garsui apie burnoje tirpstančias spurgytes, atsirasdavo ir eilės.

Dėl ko dažniausiai reikšdavo pretenzijas pikčiurnos?

„Kai kurie kartais niurnėdavo, kad spurgos jau atšalusios, nors, tiesą pasakius, jos būdavo ką tik išvirtos. Ne vienas tuomet reikalaudavo jas virti jiems stebint“, - pasakojo Deimantė.

Bet mergina prisipažino, kad, net ir girdėdama nepagrįstus priekaištus, šypsodavosi iki ausų.

„Tekdavo prisiminti, kad pirkėjas visada yra teisus“, - pritarė jai Jovaras.

 

Ar vertas rekomendacijos?

Dažnas sezoninis darbuotojas, sezonui pasibaigus, spjaudamas taria: „Į tokį darbą tikrai niekada negrįšiu“.

D. Janutytė ir J. Dirmeitis nespjauna į darbą, kuris nėra niekaip susijęs su jų studijomis.

„Tikrai rekomenduočiau šį darbą savo draugams“, - tvirtino Jovaras. „Darbe galima sutikti pačių įvairiausių žmonių, su jais pabendrauti. Darbas taip pat nesunkus fiziškai, grafikas – lankstus, laisvu laiku gali ir knygą paskaitinėti ar pažiopsoti į praeivių veidus“, - vaikinas vardijo darbo privalumus.

D. Janutytė prisipažino, kad anksčiau yra svarsčiusi dirbti padavėja, tačiau pamąsčiusi atsisakė tokio ketinimo.

„Padavėja nedirbu dėl to, nes žinau, jog daug kur darbdaviai sumažina arba išvis nemoka atlyginimų, o šiame darbe darbdaviai yra labai sąžiningi“, - sakė mergina.

Paklausta, kodėl, pavyzdžiui, nepasirinko anketų pildytojos darbo, mergina sakė, kad anketų pildytojai turi „lįsti“ žmonėms į akis.

„Prie kioskelio žmonės patys ateina, jie jau žino, ko nori. Nereikia  rėkauti: „Karštos spurgytės!“ Gal pradžioje tai ir būtų smagu, bet tikrai negalėčiau tai daryti visą dieną“, - šypsojosi mergina.

Ar lyčių lygybės paisoma, kai reikia spręsti, kam virti spurgas, o kam jas paduoti pirkėjams?

„Ne!” – sutartinai krato galvas jauni žmonės.

„Aš, ko gero, pradžioje net „lipdavau“ Jovarui ant galvos – garsiau jam žodį pasakydavau. Bet jis tik linksi galva, toks geras ir paklusnus. Baigiantis sezonui ir galvojant apie tolimesnes studijas, net liūdna pasidaro, kad teks skirtis. Buvo šauni spurgyčių vasara!“ – atsidūsta mergina.

O kiek knygų dirbdami perskaitė Deimantė ir Jovaras?

„Ne vieną ir ne dvi“, - abu juokiasi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Su dideliais pokyčiais šią vasarą svečius pasitiks Šventoji – Savivaldybės taryba, tvirtindama šių metų miesto biudžetą, numatė visą šios aikštės rekonstrukcijai užbaigti reikalingą finansavimą.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Nuo birželio vidurio Palangoje vyksta projektas „Paslaptinga Palanga – pažink, patirk, pamilk”. Jo metu kurorto senbuviai ir svečiai turi unikalią galimybę dalyvauti nemokamose pažintinėse ekskursijose „Žvelk giliau – tikroji Palanga“. Ekskursijos skirtos ne tik paveldo vietų lankymui, bet ir interaktyviam jų pažinimui.


Ketvirtadienį Palangoje, Vytauto g. 67, atidaryta vaškinių figūrų paroda. Susirinkusiems lankytojams parodą pristatė jos organizatorius ir autorius Armenas Arutjunjanas.


Jau tradiciškai į šventę susirinkusi visa Palanga kartu su savo svečiais rytoj susės prie ilgiausio Lietuvoje „Palangos stalo“. Ir, besidalindama vaišėmis, aptars, kokia buvo vasara. „Palangos tiltas“, prisidėdamas prie šio rudeninio viščiukų skaičiavimo, nusprendė peržvelgti, kas per šią vasarą – ir ne tik sezono...


Kaip vaikams, mėgstantiems mieliau spoksoti į kompiuterio ekraną negu skaityti knygas, į rankas įbrukti vaikišką knygelę? Nūdien tai padaryti nelengva. Trečiadienio popietę paplūdimyje įsitaisę negausūs poilsiautojai su vaikais susilaukė netikėtų dovanų – knygų iš paties kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų. Taip pat palinkėjimų mažiau kiurksoti prie kompiuterio...


„Kaitri vasaros saulė, tvankus 30-35 laipsnių karštis, o miesto komunalinio ūkio darbuotojų darbotvarkė pilna: reikia išvežti šiukšles, dar vienai vasaros dienai būtina paruošti paplūdimį, sutvarkyti miesto viešuosius tualetus, nušluoti šaligatvius bei gatves, prižiūrėti miesto puošmenas – gėlynus“, - tokiais...


Du jaunus, mokslų „pakrimsti“ jau spėjusius žmones Palangoje po viena iškaba šią vasarą sujungė spurgytės. Jomis, kaip ir ankstesniais metais, prekiaujama ne tik kioske J. Basanavičiaus gatvės pradžioje, bet ir prie „Maxima“ parduotuvės, prie centrinės miesto aikštės. Dažno spurgyčių mėgėjo dėmesį patraukė tai, kad studentiškai atrodantys...


Kartais jie būna pikti, bet dažniausiai draugiški, būna su šypsena, o būna ir susiraukę, būna jaunų, būna senų, kai kas jų nekenčia, o kai kas tiesiog myli. Kas? Laikraščių pardavėjai.


Palanga klegėjo ir šurmuliavo kaip vasarą...

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 02 15 | Rubrika: Miestas

Kas pasakė, kad žiemą Palanga niekam neįdomi? Praėjusį šeštadienį braunantis prie žuvienės katilų ar stintų keptuvės į galvą lindo visai kita mintis – tereikia idėją paversti įdomiu renginiu, ir į kurortą plūs ne tik lietuviai, bet ir rusai, baltarusiai, ir net labiau egzotiški užsieniečiai. Būtent Stintų šventė, sumanyta prieš aštuonerius metus, praėjusį šeštadienį visus viliojo į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas