Suomių kapitalo termofikacinė elektrinė Klaipėdoje atpigins šilumą

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-05-16
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Termofikacinę elektrinę atidarė Suomijos prezidentas S. Niinisto ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Termofikacinę elektrinę atidarė Suomijos prezidentas S. Niinisto ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Trečiadienį Klaipėdoje buvo atidaryta pirmoji Baltijos šalyse Suomijos kapitalo termofikacinė elektrinė „Fortum Klaipėda“, į kurią suomiai investavo 126 mln. eurų. Manoma, kad ši elektrinė galės atpiginti šilumą Klaipėdos gyventojams.
Naujosios termofikacinės elektrinės katilinėje kasmet galima sudeginti 260 tūkstančių tonų atliekų ir biokuro. Jėgainės elektrinė galia – 20 MW, o šiluminė galia – 50 MW. Dar 15 MW šiluminės galios didžiausio poreikio laikotarpiu bus gauta panaudojant jėgainėje įrengtus kaminų dūmų kondensatorius.

Prezidentė pabrėžė
suomių verslo kultūrą

Lietuvos respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri dalyvavo termofikacinės elektrinės „Fortum Klaipėda“ atidaryme Klaipėdoje, sakė, jog Suomija Lietuvoje laukiama ne tik kaip investuotoja, bet ir skaidraus, atsakingo verslo pavyzdys.
„Lietuvai reikia naujų technologijų, švarios ir pigesnės šilumos... Tikiuosi, kad tai ne tik pirmoji įmonė, bet kad tokių įmonių atsiras ir kituose Lietuvos miestuose. Tai pavyzdys to, kaip sėkmingai įgyvendinti Lietuvos ir visos Europos Sąjungos energetikos prioritetus. Šis projektas rodo, kad geriausi sprendimai gimsta bendradarbiaujant verslui ir valstybei“, – kalbėjo Prezidentė.
Pasak jos, Lietuvai svarbios ne tik finansinės Suomijos investicijos, bet ir jos verslo etika.
„Suomija pasižymi tuo, kad šios šalies verslas praktiškai nekorumpuotas. Jos verslas skaidrus, tai taip pat mums pavyzdys, nes Lietuvai reikia ne tik investicijų, mums reikia politinės ir skaidrios verslo kultūros investicijų“, – teigė D. Grybauskaitė.
Tokios elektrinės atsiradimas reiškia ne tik pigesnę šilumą gyventojams ir verslui, bet ir mažesnę priklausomybę nuo dujų monopolio bei sveiką konkurenciją tarp šilumos gamintojų.
Elektrinė šilumą ir elektros energiją išgaus kūrendama biokurą ir atliekas. Iš viso elektrinės tiekiama šiluma galės patenkinti apie 40 procentų Klaipėdos šilumos poreikio.

Puikus bendradarbiavimo pavyzdys
Suomijos prezidentas Sauli Niinisto, kuris vykdamas į elektrinės atidarymą, pirmiausia atskrido į Palangą, o vėliau automobilių kortežu vyko į Klaipėdą, pasidžiaugė, kad jo vizite Lietuvoje buvo numatytas ir apsilankymas Klaipėdoje, kur trečiadienį įvyko iškilmingas „Fortum Klaipėda“ termofikacinės elektrinės atidarymas.
„Fortum Klaipėda“ atidarymas įprasmina mūsų pastangas siekti ekologiškų kuro energijos rūšių panaudojimo, kad būtų sumažintas anglies dvideginio išmetimas į aplinką. Išgaunama šiluma padidins energijos panaudojimo efektyvumą, didins Lietuvos energetinį saugumą. Ir ne paskutinis dalykas, kad subalansuota energija priimtinomis kainomis pritrauks investuotojus į Klaipėdos regioną. Tai padės prisidėti prie vietos verslo plėtojimo ir vietos gyventojų gyvenimo sąlygų gerinimo, – pabrėžė Suomijos prezidentas. – Tokios jėgainės Suomijoje sudaro apie 30 procentų visų energijos tiekėjų“. Garbingas Klaipėdos regiono svečias džiaugėsi, kad Lietuvoje veikia apie 170 Suomijos bendrovių.
„Fortum Klaipėda“ yra puikus abiejų šalių ekonominio bendradarbiavimo pavyzdys. Aš laukiu tos dienos, kai panašios jėgainės bus atidarytos Kaune ir Vilniuje“, – sakė S. Niinisto.
„Fortum“ finansų vadovas Markus Rauramo džiaugėsi, kad Klaipėda parodė pasitikėjimą ir sudarė sąlygas pastatyti pirmąją Lietuvoje ir Baltijos valstybėse termofikacinę elektrinę, kuri kurui naudos atliekas ir biologinį kurą.
Anot jo, jėgainė bus itin saugi, ekologiška ir sumažins anglies dvideginio išmetimą į atmosferą.
M. Rauramo sakė, kad Suomija atidarys dar tris tokias elektrines Baltijos ir Šiaurės šalyse, o šiuo metu suomių bendrovės stato dešimt įvairių energiją gaminančių jėgainių.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad uostamiestis dėl savo geografinės padėties ir racionalių drąsių sprendimų tapo šalies bio energetikos lyderiu ir simboliu tokios energetikos plėtros rajone.
„Naujoji elektrinė ne tik rodys pavyzdį Lietuvai, panaudojant joje atliekas ir biokurą, bet bus ir miesto simboliu, visuomet esančiu atviru investicijoms“, – sakė V. Grubliauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 25 dieną Šeduvos gimnazijoje vyko respublikinis prancūziškų dainų festivalis „L‘amour Change le Monde“, kurį organizavo ir rėmė Prancūzų institutas Lietuvoje.


Moters ir jos vaikų nuo smurtaujančio vyro neapsaugojusi Lietuvos valstybė nukentėjusiajai turės sumokėti 6 tūkst. eurų kompensaciją ir teisines išlaidas, Europos žmogaus teisių teismo nutarimu įvertintas 4 tūkst. eurų.


Antradienį į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos jau prieš devintą valandą rinkosi mūsų skaitytojai, turėję nemažai klausimų dėl su šildymu susijusių problemų, kuriuos norėjo užduoti ne vien UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriui Rimantui Gliožeriui, tačiau visų pirma UAB „Litesko“ Palangos filialo direktoriui...


Trečiadienį Klaipėdoje buvo atidaryta pirmoji Baltijos šalyse Suomijos kapitalo termofikacinė elektrinė „Fortum Klaipėda“, į kurią suomiai investavo 126 mln. eurų. Manoma, kad ši elektrinė galės atpiginti šilumą Klaipėdos gyventojams. Naujosios termofikacinės elektrinės katilinėje kasmet galima sudeginti 260 tūkstančių tonų atliekų ir biokuro. Jėgainės...


Ar paminklas sovietiniams kariams iš kurorto centro turėtų būti iškeltas kitur? O gal autobusų stotis turėtų likti ten, kur yra dabar? O gal dar kartą pasiklausti miestelėnų dėl „Litesko“, ypač, kai valdžia svarsto nutraukti sutartį su įmone? Palanga prarado puikią progą to pasiklausti pačių kurorto gyventojų – kartu su Seimo rinkimais surengti gyventojų...


  Vaidotas Bacevičius, vienas jauniausių Seimo narių – pakliuvo į Seimą vos 33 metų – išrinktas į Seimą Kretingos rinkimų apygardoje, yra labai dažnas svečias ir Palangoje. Palangos meras konservatorius Šarūnas Vaitkus stengiasi optimaliai pasinaudoti puikiu Palangai „politikos žvaigždžių“ išsidėstymu – taip pat konservatorių V....


Apie gintarą prirašyta ir kalbėta daug, bet jo juntamomis teigiamomis savybėmis džiaugiamasi kaskart, vos paėmus gabalėlį į rankas. Ne paslaptis, jog gintaras ne tik puošia, jis ir gydo. Tą patvirtina ir asmeniškai su jo galiomis susidūrę žmonės. Palangiškiai jau įminė gintaro paslaptį ir mielai ja dalijasi su kitais. „Nešiočiau gintaro karolius ir dabar, jie padeda žmonėms sergantiems...


Iš palangiškės Rasos Idzelienės galima daug ko pasimokyti, pirmiausia – į gyvenimą žvelgti taip, jog niekuomet neliktų nuoskaudos, jame pamatyti tik gerus dalykus. Nors, kaip pati papasakojo, serga cukriniu diabetu jau beveik 30 metų, jos ši liga neįveikė. „Susitaikiau su ja, ji yra mano gyvenimo dalis, todėl neatskiriama, turiu ja rūpintis“, - nusišypsojo miestelėnė.


Muzikos mokykla už šilumą mokėjo nuompinigiais

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos specialistės, atlikusios S.Vainiūno muzikos mokyklos finansinės atskaitomybės patikrinimą, įstaigos veikloje esminių pažeidimų nenustatė. Tačiau kontrolieriai konstatavo, kad mokykla už muzikos instrumentų nuomą surinktus per 8,6 tūkst. litų panaudojo ne pagal paskirtį, o sumokėjo už pastato šildymą. 


Lietuviškos kalbos galia

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 01 | Rubrika: Miestas

Pradžiuginti žmones, net ir šiais sudėtingais laikais, būna lengva, ypač, kai atrandamas būdas, kaip tai padaryti. Būtent su tokia misija ir nuvyko V.Jurgučio pagrindinės mokyklos teatro studijos jaunieji aktoriai į Karaliaučiaus kraštą, nudžiugindami ten gyvenančius ir pasiilgusius lietuviškos kalbos žmones. Optimizmą skleidžiantys vaikai nestokojo gerų emocijų, atvėrė savo širdis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas